Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+37
Uros13
NajboljiPasNaSvetu
Nade
Nives_Rea
natabaj
ekolog
tami_lab
Andrija (Bleki)
Ben_Bella
AleksandraSo
Senada
Leo III
Straja
Milla333
Bojan 86 Vrnjacka Banja
VeskoHN
Sasska
Astor The Great King
DarkoNS
share
Bobi
Jepur0
IgorKiM
milica88
Zverka
marijana
nera
art-producer
shma
yovanna
zvonchica
Luthiena
Berna
__Witch__
TyKy
jasmina79
johnyAstor
41 posters

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re:buve-naši večiti neprijatelji

    Počalji  nera Sre 05 Maj 2010, 20:00

    Dobro, narode, i šta je najbolje protiv buva i krpelja??? Neri sam stavila neku nemačku biljnu ogrlicu (krajem marta i u toku aprila da nas pokrije) a sada već želim nešto konkretno i na malo duže staze i baš sigurno. Jedni kažu Frontline, drugi kažu s.ogrlica, treći kažu Bayerova ogrlica......i na kraju sam sludjena, a već je krajnje vreme. Nera ima 11 meseci, uskoro godinu. Molim vas,kažite šta je najsigurnije. Hvala unapred!
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  johnyAstor Sre 05 Maj 2010, 20:44

    Frontline, jeste skuplji, ali je provereno dobar...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Sre 05 Maj 2010, 22:25

    Ja kazem Advantix... (Bayerov). Provereno bolji od Frontline-a Very Happy
    (salim se)

    Advantix mi je bolji zato sto a) stiti b) ubija parazite za razliku od Frontline-a koji ih samo ubija parazite, a ne stiti psa od njih. Ipak, ako imate macke, ne bi trebalo koristiti Advantix jer je on za macke otrovan.
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 33
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  shma Čet 06 Maj 2010, 08:47

    Ja sam Bekiju stavio Advantix....i kad god nadjem nekog krpela na njemu il je mrtav il je nesto usporen.... sunny
    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re:buve-naši večiti neprijatelji

    Počalji  nera Čet 06 Maj 2010, 10:59

    PUNO HVALA SVIMA!!!!
    avatar
    marijana


    Broj poruka : 34
    Godina : 43
    ime psa : Baron Rocco
    ime psa : Rocco
    Datum upisa : 24.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  marijana Čet 06 Maj 2010, 11:50

    Ja sam Roku stavila Frontline...i nasla 4 krpelja posle samo par dana stavljanja ampule Frontline-a..Eto koliko je efikasno! Mad
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Čet 06 Maj 2010, 14:00

    marijana ::Ja sam Roku stavila Frontline...i nasla 4 krpelja posle samo par dana stavljanja ampule Frontline-a..Eto koliko je efikasno! Mad

    Mozda je te krpelje vec imao? Frontline-u treba 24 sata da ubije krpelja a cak i kad ga ubije moze se desiti da krpelj ne otpadne i da mora da se rucno izvadi...
    Zverka
    Zverka


    Broj poruka : 7
    Godina : 40
    ime psa : KIRA
    ime psa : KIRA
    Datum upisa : 05.05.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Zverka Čet 06 Maj 2010, 14:20

    ja sam juce nanjusila neke male ampulice koje KAZU su jos bolje od front line-a za male kuce ...
    a najefikasnije cudo sto sam do sad koristila je POTOPIS KUCU U VODU ...glava da se vidi ... bilo koji sampon protiv bubica i onda fino dok je kuca u TOPLOM (moze i u vodi ) PINCETOM POLAGANO vaditi sve i jednu buvu Smile
    P.S
    ko je pisao da su buve siiicusne...grdno se vara... trebali ste videti KIRu kakva je bila i kolike je BUVETINE imala Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Čet 06 Maj 2010, 14:32

    Samponi su dobri ako pas vec ima buve... medjutim, ne stiti ga od njih nakon kupanja...
    A kako se zovu te ampule? Smile
    Zverka
    Zverka


    Broj poruka : 7
    Godina : 40
    ime psa : KIRA
    ime psa : KIRA
    Datum upisa : 05.05.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Zverka Čet 06 Maj 2010, 14:42

    Berna ::Samponi su dobri ako pas vec ima buve... medjutim, ne stiti ga od njih nakon kupanja...
    A kako se zovu te ampule? Smile

    ubi me ako znam al ostalo mi je pakovanje kuci ... javljam ti veceras Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Čet 06 Maj 2010, 14:44

    Vazi, hvala Very Happy
    avatar
    marijana


    Broj poruka : 34
    Godina : 43
    ime psa : Baron Rocco
    ime psa : Rocco
    Datum upisa : 24.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  marijana Čet 06 Maj 2010, 16:24

    Berna ::
    marijana ::Ja sam Roku stavila Frontline...i nasla 4 krpelja posle samo par dana stavljanja ampule Frontline-a..Eto koliko je efikasno! Mad

    Mozda je te krpelje vec imao? Frontline-u treba 24 sata da ubije krpelja a cak i kad ga ubije moze se desiti da krpelj ne otpadne i da mora da se rucno izvadi...

    Ne nije imao krpelje...to znam sigurno! Jer smo ga pregledali i ja i vet. Jedan se bio zakacio u uho, a drugi oko njuske...bili su jako malecki...A druga dva se nisu zakacila, samo hodaju po njemu... A to sam nasla, 4 dana posle stavljanja ampule...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Čet 06 Maj 2010, 16:28

    Ne znam sta da ti kazem... ni ja nisam bila zadovoljna sa Frontline-om, al ne zbog krpelja nego zbog buva... koliko je mali star ono bese? Mozda da vidite sa veterinarom da probate nesto drugo... ili je bas navala krpelja tu gde setate? Mozda da promenite mesto setnje.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Čet 06 Maj 2010, 16:42

    Narode imam jedno pitanjce, znate li mozda ima li kod nas da se kupi onaj specijalni cesalj za buve?
    avatar
    marijana


    Broj poruka : 34
    Godina : 43
    ime psa : Baron Rocco
    ime psa : Rocco
    Datum upisa : 24.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  marijana Čet 06 Maj 2010, 16:49

    Berna ::Ne znam sta da ti kazem... ni ja nisam bila zadovoljna sa Frontline-om, al ne zbog krpelja nego zbog buva... koliko je mali star ono bese? Mozda da vidite sa veterinarom da probate nesto drugo... ili je bas navala krpelja tu gde setate? Mozda da promenite mesto setnje.

    Star je tacno pet meseci..Tacno danas napunio toliko! Very Happy
    Ali posle toga, nisam ih nalazila, odnosno..nasla sam mu jos jednom 2 komada, ali samo su setali po njemu, nisu se zakacili!
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  johnyAstor Čet 06 Maj 2010, 16:50

    U Lazarevcu je, svojevremo, bila Laguna, tu sam ja kupio... Ali, sada je ona zatvorena... Koliko je gusta glaka Kukiju?... Ako nije gusca od kose, kupi u apoteci cesljic, ali za vaske...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Čet 06 Maj 2010, 16:54

    Je l ste ga mozda kupali pre nego sto ste mu stavili frontline? Najbolje je staviti ga 3 dana nakon kupanja, jer kupanje samponom skida zastitni sloj koze koji omogucava frontline-u da bolje deluje, a on se obnavlja negde nakon 3 dana. Takodje ne deluje odmah 100% nakon aplikacije, a vidite i da ga aplicirate direktno na kozu (i na vise mesta na vratu a ne samo na jednom) kako bi sto vise frontline-a otislo na kozu, a sto manje na okolne dlake. Smile

    I naravno, nazalost, nista nije 100% sigurno tako da je redovno proveravanje nasih ljubimaca nakon setnje imperativ!
    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re:buve-naši večiti neprijatelji

    Počalji  nera Čet 06 Maj 2010, 16:56

    Berna, odlučila sam se za Advantix. Pitala sam veta, naručiće ga. Možeš li mi reći koliko traje njegovo dejstvo, odnosno na koliko se ponavlja. Za Frontline mi rekao da se ponavlja na 2 meseca (pih!). Prijatelj stavio svom stafordu front. i našao tri krpelja!!! Inače, kod nas u Nišu, ima češljica za te glupe buvetine (nekoliko vrsta).
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Čet 06 Maj 2010, 16:57

    johnyAstor ::U Lazarevcu je, svojevremo, bila Laguna, tu sam ja kupio... Ali, sada je ona zatvorena... Koliko je gusta glaka Kukiju?... Ako nije gusca od kose, kupi u apoteci cesljic, ali za vaske...

    Pa poprilicno je gusta... pogotovo na ledjima gde je i duza (a koliko sam citala bas se na ledjima buve skupljaju a po stomaku slabo!). Jednu buvu sam bila slucajno skinula cetkom kojom ga redovno cetkam, ali mi je delovala pomalo osamuceno i mozda sam je slucajno pokupila. Taj cesalj bi bio bas korisna stvar...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Čet 06 Maj 2010, 17:11

    nera ::Berna, odlučila sam se za Advantix. Pitala sam veta, naručiće ga. Možeš li mi reći koliko traje njegovo dejstvo, odnosno na koliko se ponavlja. Za Frontline mi rekao da se ponavlja na 2 meseca (pih!). Prijatelj stavio svom stafordu front. i našao tri krpelja!!! Inače, kod nas u Nišu, ima češljica za te glupe buvetine (nekoliko vrsta).

    Za krpelje i buve oko 4 nedelje, za komarce duze od mesec dana, a za musicu (za koju sam cula da se pojavila i u Beogradu, inace je do sad nije bilo, a prenosi opaku bolest lajsmanijazu) 15 dana.

    Ja mu stavljam na svakih mesec dana, jer mi je tako rekla veterinarka.

    Evo pogledajte ovo je njihov sajt, pa koga zanima

    Advantix

    Takodje vodite racuna, za velike pse se ne stavlja kao Frontline, nego na 4 mesta na ledjima psa

    http://k9advantix.petparents.com/howToApply.cfm

    Inace, mislim da je aplikacije Frontline-a na svaka 2 meseca nedovoljna, on stiti od buva 2 meseca, ali od krpelja samo jedan mesec.

    http://frontline.uk.merial.com/html/all-round-protection/how-often-do-i-apply-it.asp

    Cula sam i neke vlasnike koji su mi pricali da su im veterinari rekli na svaka tri meseca, yea right Suspect Mozda zimi na minus 20...
    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re:buve-naši večiti neprijatelji

    Počalji  nera Čet 06 Maj 2010, 17:38

    O, hvala ti puno! Pogledala. E, vidi sada: moja poznanica svake godine kupuje Bayerovu ogrlicu (ovog momenta potrebna dužina za Neru košta 1600 din.) i kaže da je prezadovoljna, da je kuca pokrivena celo leto (buve,krpelji), nema nikakvog obnavljanja, samo ako ga kupaš moraš da je skineš, ništa više. Ako uzmem adv. ili front. prvo stavljanje je 1o13 din. i svakog meseca tako...grrrr...dodje mnogo skuplje. Imaš li ikakvog saznanja ili iskustva u vezi te Bayerove ogrlice?
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  milica88 Čet 06 Maj 2010, 18:02

    Meni svi preporucuju Bayerove ogrlice, do sada sam koristila Neostomosan,to mi je preporucio vet, ali nisam zadovoljna...ubih se od trebljenja!Arrow sutra idem da kupim ogrlicu flower
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Čet 06 Maj 2010, 18:16

    nera ::O, hvala ti puno! Pogledala. E, vidi sada: moja poznanica svake godine kupuje Bayerovu ogrlicu (ovog momenta potrebna dužina za Neru košta 1600 din.) i kaže da je prezadovoljna, da je kuca pokrivena celo leto (buve,krpelji), nema nikakvog obnavljanja, samo ako ga kupaš moraš da je skineš, ništa više. Ako uzmem adv. ili front. prvo stavljanje je 1o13 din. i svakog meseca tako...grrrr...dodje mnogo skuplje. Imaš li ikakvog saznanja ili iskustva u vezi te Bayerove ogrlice?

    Je l' to ovo? Vidim da se menja na svakih 5 meseci. Nisam je koristila tako da ne mogu da ti kazem nista iz vlastitog iskustva... samo su mi neki rekli da mnogo smrdi Wink

    Meni svi preporucuju Bayerove ogrlice, do sada sam koristila Neostomosan,to mi je preporucio vet, ali nisam zadovoljna...ubih se od trebljenja! sutra idem da kupim ogrlicu

    Pa nije ni cudo, Neostomosan se koristi za psa koji vec ima buve i za njegovo okruzenje, nakon prskanja Neostomosanom buve koje su bile na psu su gotove, ali ga ne stiti od novih buva!
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  milica88 Čet 06 Maj 2010, 18:23

    Meni je vet rekao da ga stiti 20 dana, ali iz iskustva stiti oko 5 dana Smile Svi ljudi oko mene koji imaju pse imaju Bayerove ogrlice i zadovoljni su, jos se niko nije zalio pa cu da probam, ali i ja sam cula da smrde i da dlaka ispod ogrlice postane ostrija Neutral
    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re:buve-naši večiti neprijatelji

    Počalji  nera Čet 06 Maj 2010, 18:33

    Upravo dotrčala od te poznanice(blizu je). Ovako: dlaka Medi nije ni mrdnula od B.ogrlice-uverila sam se sama, malo čudno miriše (nije strašno uopšte) i ona kaže da to traje 3-4 dana. Još mi kaže da joj ne pada na pamet da menja, da je prezadovoljna ogrlicom i da je ovo treća godina kako je koristi. Ranije je koristila frontline, ali nije više to što je bio pre. Eto, prenela sam vam. Mislim da ću nju uzeti... Ovih dana vodim Neru na čipovanje, vak. protiv besnila i pasoš i tada ću definitivno odlučiti.

    Sponsored content


    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 2 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Čet 28 Mar 2024, 18:05