Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+37
Uros13
NajboljiPasNaSvetu
Nade
Nives_Rea
natabaj
ekolog
tami_lab
Andrija (Bleki)
Ben_Bella
AleksandraSo
Senada
Leo III
Straja
Milla333
Bojan 86 Vrnjacka Banja
VeskoHN
Sasska
Astor The Great King
DarkoNS
share
Bobi
Jepur0
IgorKiM
milica88
Zverka
marijana
nera
art-producer
shma
yovanna
zvonchica
Luthiena
Berna
__Witch__
TyKy
jasmina79
johnyAstor
41 posters

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  milica88 Čet 06 Maj 2010, 18:49

    Meda Dimic? Very Happy Ja nazalost necu moci jos uvek da koristim ogrlicu, tj.Ben, ima tek 4 mes a ne preporucuje se pre 6 Neutral dali su nam http://www.happydog.rs/proizvod/params/2132 pa cu videti sta ce biti...i naravno javljam Wink
    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re:buve-naši večiti neprijatelji

    Počalji  nera Čet 06 Maj 2010, 19:45

    Tu i Nera ima trenutno, to je ta nemačka, biljna. Za tvog Bena je zaista idealna, ali za Neru nije. Piše da joj je rok 5 meseci, ali kažu da ne traje toliko, odnosno više je za male kuce, kod većih nema snagu da pokrije veličinu. Mada, lepo mi je poslužila za mart-april, buva nema, a jedan krpelj je odmah uočen i uklonjen pincetom. Sutra idem da lunjam malo po gradu i videću šta sve ima,koje su cene (i za čipovanje) i ko šta kaže pa javljam.
    IgorKiM
    IgorKiM


    Broj poruka : 126
    Godina : 51
    Lokacija : Kosovo i Metohija
    ime psa : Leo
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 25.03.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  IgorKiM Ned 23 Maj 2010, 14:46

    Ja sam ovom mom malom naso prvi krpelj, i zvadio sam ga. Bili smo da se setamo malo po livadama i posto je trava visoka do kolena morali smo da prodjemo jedno 100 metra i tamo smo i ja i on pokupili 3 krpelja. Na meni sam nasao dva,(sreca na odeci) i jedan posle par dana na Leu. Leoima ogrlicu (italijansku, zelenu) mirise na limun ali ocigledno ne stiti 100 posto od krpelja. Znam da cu sada izbegavati veliku travu.
    IgorKiM
    IgorKiM


    Broj poruka : 126
    Godina : 51
    Lokacija : Kosovo i Metohija
    ime psa : Leo
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 25.03.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  IgorKiM Ned 23 Maj 2010, 16:40

    Evo sad mu nadjoh jos jednog. Da li je normalno da bude malo oteceno (kao cvoruga) na mestu gde je bio krpelj?
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  milica88 Ned 23 Maj 2010, 17:28

    Ja sam sa krpeljima muke imala...sada ih KONACNO vise nema kupam ga samponom protiv parazita i ima gore pomenutu ogrlicu,ali je imao krpelje za izvoz! Nikada nisam primetila da mu je oteceno tamo gde je bio krpelj,a imao je od onih sitnih crnih do onih velikih braonkastih...uzas blagi! Jel ima neku ranicu na tom mestu??? Meni se desavalo da i krv potece kada izvadim krpelja Sad ali sam uvek dezinfikovala ta mesta
    IgorKiM
    IgorKiM


    Broj poruka : 126
    Godina : 51
    Lokacija : Kosovo i Metohija
    ime psa : Leo
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 25.03.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  IgorKiM Ned 23 Maj 2010, 18:28

    Samo tackicu, bas gde je izvadjen krpelj. Jednog sam ja izvadio i on je bio bez boje, mozda 3mm precnik. A dugi je vec bio otpao, samo sam primetio da mu je na tom mestu otpalo par dlaka i da je malo pod ruku uzviseno, kao sto rekoh kao cvoruga. Kako da znam da pas nije necim zarazen?
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  milica88 Ned 23 Maj 2010, 18:36

    Pa obicno ako nece da jede i ako je malaksao to su prvi znaci...Jel je on OK ovako veseo i sl?
    Jepur0
    Jepur0
    moderator


    Broj poruka : 534
    Godina : 29
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Jepur0 Ned 23 Maj 2010, 21:55

    Ja sam pre oko mesec dana mozda leu nasao jedan krpelj na glavi i izvadio ga, i imao je nesto kao cvorugicu ali je bio veseo, jeo je pio je i sve normalno Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Ned 23 Maj 2010, 22:01

    Kad smo vec kod cvorugica...

    Na Kukiju sam slucajno nasla jednu "cvorugicu" ali nije bilo nicega, niti krpelja, niti crvenila, je l' moguce da se zakacio krpelj pa da je otpao sam? Neutral
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Bobi Ned 23 Maj 2010, 22:53

    i moj Bobi ima problema sa krpeljima.Ima neku ogrlicu,stvarno ne znam,koliko je kvalitetna,u pet shopu sam trazio ogrlicu protiv buva i krpelja,ali ona nikako ne pomaze.Bas suprotno kao da se hvataju na nju,sve tu oko glave,bas gde je ogrlica.veceras sam mu nasao jednog,isupao,i isla je malo krv.Kod njega je bilo par puta,cvorugica,kao da je malo nateklo,ali za sada nije imao nikakvih problema.Slusao sam takodje na tv-u,jednog veterinara,koji kaze da nije strasno da pas ima na sebi 2-3 krpelja,kaze,cak ne mora ni da se vade,sami ce otpasti,opasno je ako ih ima bas mnogo.

    p.s. zamislite sta se desilo.Nisam bio kuci do veceras,oko 8 sati.I zvao sam sestru da joj kazem,da nahrani Bobija,jos joj sve objasnim kako da mu da,i pazite sta je ona uradila.Dala mu je tri cinije granula,a inace jedna cinija ima oko 200 g,znaci tri pune cinije jede dvevno,a ona mu u jednom obroku dala 3 cinije!!!!!kad je nisam ubio ,kad sam cuo.Kaze ona,..."pa brzo pojeo ono,pa mi bilo zao,mislila sam da je jos gladan!?!?" Zamislite Smile
    IgorKiM
    IgorKiM


    Broj poruka : 126
    Godina : 51
    Lokacija : Kosovo i Metohija
    ime psa : Leo
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 25.03.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  IgorKiM Ned 23 Maj 2010, 23:02

    Ma Leo je veseo i dobro jede (normalno, nikad se nesto nije otimao za hranu)ali zbog cvoruga sam se uplasio pa rekoh da pitam.

    p.s. zamislite sta se desilo.Nisam bio kuci do veceras,oko 8 sati.I zvao sam sestru da joj kazem,da nahrani Bobija,jos joj sve objasnim kako da mu da,i pazite sta je ona uradila.Dala mu je tri cinije granula,a inace jedna cinija ima oko 200 g,znaci tri pune cinije jede dvevno,a ona mu u jednom obroku dala 3 cinije!!!!!kad je nisam ubio ,kad sam cuo.Kaze ona,..."pa brzo pojeo ono,pa mi bilo zao,mislila sam da je jos gladan!?!?" Zamislite
    Cuo sam od jednog veterinara da nije dobro da se psi prejedu, moze da im se izvrne zeludac, ili tako nesto. Znaci pazljivo sa kolicinom hrane
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Bobi Ned 23 Maj 2010, 23:16

    pa znam ja to,zato sam i hteo da je zadavim kada sam dosao kuci Smile
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  milica88 Ned 23 Maj 2010, 23:21

    Bobi koju ogrlicu imas? Jel znas mozda koju su ti dali? da nije mozda ova koju ja imam? imas u mojim ranijim postovima u ovoj temi link
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Bobi Ned 23 Maj 2010, 23:53

    milica88 ::Bobi koju ogrlicu imas? Jel znas mozda koju su ti dali? da nije mozda ova koju ja imam? imas u mojim ranijim postovima u ovoj temi link

    jeste,takva je i moja,nista ne valja Evil or Very Mad
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  milica88 Pon 24 Maj 2010, 00:02

    Koliko dugo je imas? Meni u pocetku nije odgovarala,tj. Benu Smile ali posle nekoliko dana je pocela da deluje...uhvati se tu i tamo po neki krpelj ali u mnogo manjoj kolicini nego ranije! I to samo u predelu prepona verovatno nema toliko dejstvo posto ona pomocu telesne temperature oslobadja to nesto sto odbija krpelje...e a onda sam uzela sampon protiv krpelja i sada vise nema nijednog! Sampon je jeftin 250 din i kupa se pas na 15 dana,prelepo mirise i ph je neutralan,pa mozes da probas sa njim...
    IgorKiM
    IgorKiM


    Broj poruka : 126
    Godina : 51
    Lokacija : Kosovo i Metohija
    ime psa : Leo
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 25.03.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  IgorKiM Pon 24 Maj 2010, 00:20

    A ko proizvodi sampon?
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Bobi Pon 24 Maj 2010, 00:24

    pa ima nekih mesec dana,nemam ni bobi bas toliko krpelja,ali ih ima 2-3 nije valjda mnogo.Koji je sampon u pitanju?
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  milica88 Pon 24 Maj 2010, 00:25

    Velelek Beograd!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Pon 24 Maj 2010, 07:50

    Ja se ne slazem sa tim veterinarom, odnosno slozicu se da 2-3 krpelja ne mogu da izazovu anemiju, ali jedan jedini zarazen krpelj moze da izazove piroplazmozu, tako da...
    IgorKiM
    IgorKiM


    Broj poruka : 126
    Godina : 51
    Lokacija : Kosovo i Metohija
    ime psa : Leo
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 25.03.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  IgorKiM Pon 24 Maj 2010, 10:57

    Slazem se da broj krpelja nije bas veliki problem nego zaraza koju oni prenose. Ja sam ovom mom nasao jos jednog i to na glavi na 5cm od oglice. Ogrlicu koju je Leo imao, sa mirisom na limun, zamenio sam onom smrdljivom pa da vidim da li je ona bolja.
    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re:buve-naši večiti neprijatelji

    Počalji  nera Uto 25 Maj 2010, 14:16

    Bobi, da li si dobro postavio ogrlicu? Treba da bude prilično uz telo (dejstvo se oslobadja usled telesne temperature). Zategni je, ali tako da tvoja dva prsta mogu da prodju i povremeno je proveravaj-može vremenom da opusti. A, inače, od kada je imam (početak marta) Neri sam našla, i to tada, samo jednog krpelja i nikada više do sada ni krpelja, ni buvu. A na tom mestu gde je bio dotični krpelj ostala je čvorugica koja se tek skoro povukla (krpelj je izvadjen ceo, sa glavom), tako da mislim da nekima to ostaje, možda im je koža osetljivija.


    Poslednji izmenio nera dana Uto 25 Maj 2010, 14:44, izmenjeno ukupno 1 puta
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Bobi Uto 25 Maj 2010, 14:34

    Hm,moguce je da nisam bas dovoljno zategao,a juce,kada sam hteo da ga povucem za ogrlicu(obicnu),prevario sam se i povukao ga za ogrlicu(protiv krpelja),i pukla je.Tako da cu morati da uzmem novu,mada cu mozda basd da sacekam malo,da vidim koliko ce da bude bez ogrlice.
    nera
    nera


    Broj poruka : 108
    Godina : 58
    Lokacija : Nis
    ime psa : nera
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re:buve-naši večiti neprijatelji

    Počalji  nera Uto 25 Maj 2010, 14:42

    Ne znam da li da ga baš sada ostavljaš bez ičega...iskusniji mi kažu da je sada u jeku sezona krpelja...ipak mislim da je nisi dobro postavio. A čudi me da je tako lako pukla, više puta sam žešće povukla Neru za nju i ok je (moram kada juriša na pita da se igraju-koga ne znam!!!!). Ako je ponovo uzimaš obavezno proveri rok na njoj i ukoliko kupaš kucu skidaj je, ne sme da se pere.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Berna Uto 25 Maj 2010, 16:51

    Ne rizikuj da ostavis psa bez ikakve zastite, moze da dobije piroplazmozu! Uzmi jacu ogrlicu, bayer ili scalibor, jesu skuplje od biljnih ali su bolje, a sad krece i toplo vreme!
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Bobi Uto 25 Maj 2010, 20:01

    ok,evo za koji dan uzimam,a jel imaju sve te ogrlice u pet shopovima(prosecnim),ili moram u neke ozbiljnije ici?

    Sponsored content


    BUVE - nasi veciti ne prijatelji - Page 3 Empty Re: BUVE - nasi veciti ne prijatelji

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 19 Apr 2024, 14:14