Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+18
ViPns
Nade
VeskoHN
Ben_Bella
arpades
Ninana
rico76
SerbiaN|EaglE
Mira066
Berna
VLADA M
yovanna
Natasa
Sladja
johnyAstor
TyKy
__Witch__
jasmina79
22 posters

    Parenje pasa-nesto o tome...

    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Ben_Bella Pet 24 Maj 2013, 00:40

    Ben_Bella ::Razmislite tri puta pre nego sto pustite psa u priplod. Ja sam pogresila, jos uvek mi se to nije obilo o glavu, ali ko zna, uvek postoji mogucnost. Zato cu svog psa uskoro kastrirati, a sa zenkicom cu mnogo vise paziti. Uskoro treba na snimanje kukova i laktova, a ako sve bude u redu, pusticu je na parenje u buducnosti sa muzjakom koji je zdrav, koji nema genetske bolesti i koji nije sa njom u srodstvu naravno. Jos jednom vam kazem, DOBRO razmislite!
    I da odvescu kujicu na specijalku po Nadinom savetu, da vidimo sta ce sudija da kaze, ako komentari budu pozitivni i ako ima par mana naci cu joj muzjaka koji ce je "dopuniti" kako bi stenci bili sto bolji...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Berna Pet 24 Maj 2013, 08:48

    dankeshtajn90 ::u pravu ste, nisam razmisljala u tom smeru..malo sam bila i sebicna, samo sam htela da ubedim mamu da ostavimo jedno stene.. ali mislim da sam odustala. velika je to odgovornost i veliki trud treba uloziti..citam sada ovo i samo sam za displaziju znala affraid neka, neka, necu ja mog bobija da ugrozavam

    Drago mi je da su vas nasi odgovori i saveti nagnali na razmisljanje a ne u ljutnju i inat. Zrelo razmisljanje i zrela odluka. Exclamation
    Beki Lord
    Beki Lord


    Broj poruka : 1
    Godina : 33
    ime psa : Beki
    Datum upisa : 17.12.2013

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Beki Lord Uto 17 Dec 2013, 23:33

    Imam jedno pitanje...
    Imam muzjaka i pario se, zenka se okotila, nazalost samo jedno stene (od 3) je ostalo zivo...i to zensko...
    Hteli smo da uzmemo jedno musko stene, ali posto je samo zensko ostalo, zanima me da li je dobro da uzmemo to zensko?
    s obzirom da imamo muzjaka koji je njen otac...
    Hvala unapred na odgovoru  Smile 
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Ben_Bella Sre 18 Dec 2013, 10:55

    Po mwni nije dobro to sto ako se uapre moze doci do mnogih jako losih stvari. Ako necete sterilisati nekog od njih dvoje ili ne mozete da ih 100% sprecite da se upare, ne uzimajte stene.
    PS: muzjaci su sposobni na sve kada je zenka u teranju...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  ViPns Sre 18 Dec 2013, 20:46

    Ja Vam to nikako ne bi savetovao, velika je verovatnoca da ce se desiti nezeljeno parenje, a takvo parenje bi sigurno za posledicu imalo stence sa degenerativnim promenama. Moj savet ili to stene prodajte pa za taj novac kupite drugo stene ili sacekajte neku drugu priliku!
    micko89
    micko89


    Broj poruka : 17
    Godina : 34
    ime psa : Luna
    Datum upisa : 22.11.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  micko89 Pon 24 Feb 2014, 13:50

    E ovako, nekoliko pitanja i molim da mi pomognete. Moja Luna je dobila juce teranje i sad planiram da je vodim na parenje. E sad kolko sam mogo da procitam ovde idealno doba da je vodim kod muzjaka je 10 do 15 dana od znaka pojavljivanja krvarenja. E sad, da li da je vodim posle deset dana i jos jednom mozda 15-tog dana ili samo jednom da je odvedem?
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  ViPns Pon 24 Feb 2014, 14:43

    Najsigurnije je da joj uradite progesteron test tada ce te biti najsigurniji kada su joj plodni dani,koliko je stara Luna?
    micko89
    micko89


    Broj poruka : 17
    Godina : 34
    ime psa : Luna
    Datum upisa : 22.11.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  micko89 Pon 24 Feb 2014, 21:07

    stara je 20 meseci, znaci bice od prilike 2 godine bez 2 meseca. Smile a kakav je to test? prvi put cujem jer sam nov u ovome?
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  ViPns Pon 24 Feb 2014, 21:56

    Progesteron je hormon i prema njegovoj koncentraciji moze se odrediti kada su plodni dani kuji zato sto je svaka kuja drugacija i vrlo je tesko pretpostaviti bez da radite taj test koji su to plodni dani. Jedino ako vam je muzjak blizu vodite kuju kod njega cesce pa kako vam se posreci jer kuja nece dozvoliti uparivanje ako nije u plodnim danima. Ovaj nacin je prilicno nepouzdan jer vrlo lako mozete promasiti plodne dane kod kuje.
    micko89
    micko89


    Broj poruka : 17
    Godina : 34
    ime psa : Luna
    Datum upisa : 22.11.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  micko89 Pon 24 Feb 2014, 22:29

    ok, bas mi puno znaci ovo, hvala puno.  Very Happy 
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  ViPns Uto 25 Feb 2014, 07:35

    Jos jedna stvar Micko89 nadam se da ste procitali prethodne postove na ovoj i slicnim temama te ste se upoznali sa svim problemima koji mogu nastati kao i vasim obavezama vezanim za odgoj i zdravlje stenadi i kuje?
    micko89
    micko89


    Broj poruka : 17
    Godina : 34
    ime psa : Luna
    Datum upisa : 22.11.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  micko89 Uto 25 Feb 2014, 10:46

    Nisam sve ali vecinu jesam, imam vremena citacu jos o tome. Necu nikakavu slucajnost jer meni je bitno samo da mi je kuja ziva i zdrava. Birao sam izmedju 2 psa, crnog i zutog, i eto izabrao sam jednog zutog, istog kao moja luna. Posto je on blizu mene, vodicu je cesce. Mislim da ce sve da bude ok, a ako nesto podje po zlu (ne daj boze) tu je vet blizu ali se nadam da nece..  Smile 
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Berna Uto 25 Feb 2014, 15:06

    Obzirom da je kod labradora sve cesca displazija kukova i laktova, da li ste svom psu snimili kukove i laktove i da li je isto uradio i vlasnik muzjaka? Ako znate kako to izgleda (a ako ne znate pogledajte snimke i iskustva vlasnika koji su svoje pse zbog ove genetske mane morali prevremeno da uspavaju) da li zelite da buduce vlasnike suocite sa tim problemom?

    Obavezno procitajte SVE o odgovornom odgoju jer je to jako vazno, popricajte sa odgajivacima koji mogu da vas upute u odgoj i da vas posavetuju, previse je bolesnih rasnih pasa kao i onih napustenih po azilima i ulicama! Ako vam je sve to previse najbolje je da kuju sterilisete ili da je prosto ne pustate u priplod!
    avatar
    DiDiDzej


    Broj poruka : 17
    Godina : 38
    ime psa : Pidule
    Datum upisa : 20.02.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  DiDiDzej Pon 31 Mar 2014, 15:33

    Moja kuja je naizgled trudna, i cini mi se da joj raste stomak sa strana, zbog toga najvise i mislim to.. sike standardno malo uvecane kao i nakon proslih tjeranja..
    kako da budem sigurna da jeste trudna?
    vodili smo je dva puta na parenje sa muzjakom laba, medjutim, po rijecima onih koji su nadgledali, nije doslo do sparivanja..
    a mimo toga u toku bas tih dana je pobjegla na 15 minuta dok je nismo nasli.. da li je moguce da je u tih 15 min uspjela da odradi to sve..sa nekim lokalnim dogijem.. s obzirom da to treba nesto duze da traje, mislim na cin slijepljenosti..
    i da li je moguce da je ona ipak ostala trudna od laba, iako nisu bili slijepljeni?
    i da, zaboravih da kazem to bježanje se desilo 14.februara:) na dan zaljubljenih:) znači da bi joj danas bio 46-ti dan trudnoce..

    evo slika pa procijenite..

    [url=http://www.sendspace.com/file/g10nhb]http://www.sendspace.com/file/g10nhb[/url]
    [url=http://www.sendspace.com/file/12n6wi]http://www.sendspace.com/file/12n6wi[/url]
    [url=http://www.sendspace.com/file/e2j6fg]http://www.sendspace.com/file/e2j6fg[/url]
    [url=http://www.sendspace.com/file/689dn2]http://www.sendspace.com/file/689dn2[/url]
    [url=http://www.sendspace.com/file/6a7cgq]http://www.sendspace.com/file/6a7cgq[/url]


    Poslednji izmenio DiDiDzej dana Sre 16 Apr 2014, 01:00, izmenjeno ukupno 1 puta
    avatar
    DiDiDzej


    Broj poruka : 17
    Godina : 38
    ime psa : Pidule
    Datum upisa : 20.02.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty kučići

    Počalji  DiDiDzej Uto 15 Apr 2014, 09:27

    hvala puno na odgovorima.. bas su mi od pomoći bili Smile
    uostalom, vrijeme je pokazalo da je Pidulence ipak bila trudna, i juče smo dobili 7 preslatkih savršenih štenaca..
    i to rodjenih iz višegodišnje ljubavi moje kuje i cane corsa..


    Poslednji izmenio DiDiDzej dana Sre 16 Apr 2014, 01:01, izmenjeno ukupno 1 puta
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Berna Uto 15 Apr 2014, 10:47

    Ma sjajno, kao da ima malo mesanaca po azilima i ulicama, nasli ste se i vi sa "savrsenim" mesancima da resite taj problem!

    Svaka vam cast.

    Sledeci put cete sigurno pozeleti da ne dobijete nikakav odgovor.  Mad 
    avatar
    DiDiDzej


    Broj poruka : 17
    Godina : 38
    ime psa : Pidule
    Datum upisa : 20.02.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Strasnoo!!!

    Počalji  DiDiDzej Uto 15 Apr 2014, 11:00

    Za mene jesu savršeni i zdravi, to je najbitnije! i da je sve prošlo kako treba! i to ne zahvaljujući Vašim savjetima!
    a Vi se stidite što dijelite pse na rasne i miješane!
    SRAMOTA DA VAS JE!! toliko o tome koliko volite pse!

    ja sam samo htjela da se konsultujem sa ljudima koji su već prolazili kroz proces štenjenja, da bih se pripremila i pomogla koliko mogu.. nisam ni sumnjala da me može neko ovakvim odgovorom dočekati!
    i ružne komentare o mješancima zadržite za sebe!
    jasno je da VI NIKADA NE BISTE DOVELI MJEŠANCA U SVOJ DOM!
    ali srećom, ima nas dosta koji bismo!
    avatar
    DiDiDzej


    Broj poruka : 17
    Godina : 38
    ime psa : Pidule
    Datum upisa : 20.02.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  DiDiDzej Uto 15 Apr 2014, 11:02

    i obavezno platite za štene rasno, platite za ljubav koju Vam moze pokloniti i mješanac jednako kao i rasni pas..
    e zbog takvih kao što ste Vi su nam puni azili!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Berna Uto 15 Apr 2014, 19:35

    DiDiDzej ::Za mene jesu savršeni i zdravi, to je najbitnije! i da je sve prošlo kako treba! i to ne zahvaljujući Vašim savjetima!
    a Vi se stidite što dijelite pse na rasne i miješane!
    SRAMOTA DA VAS JE!! toliko o tome koliko volite pse!

    Idi to reci onima koji su pse izbacili na ulicu, ili onima koji ih prosto ne zele. Je l hoces da ti bilo koje od te stenadi zavrsi eutanazirano, pregazeno, ili na neki drugi nacin ubijeno? Zasto onda doprinosis tom problemu? Jer to je realnost, a ti mene mozes da zoves "fasistom" koliko hoces, sidji sa tog roze oblacica.

    Onaj koga treba da pitas za zdravlje svog psa je veterinar, preko foruma se psi ne stene, niti lece.

    Takodje, nijedna slika koju si postavila se ne vidi.

    Ne svaljuj krivicu na one koji ne zele mesance, vec pogledaj sebe u ogledalo - ti si ih stvorila, stvorila si nesto sto se tesko udomljava, nesto sto se generalno ne zeli. Stvorila si pse vrlo diskutabilnog zdravlja. Postanite odgovorniji. Delujte lokalno, mislite globalno i sterilisite tog jadnog psa.

    Srecno.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  ViPns Uto 15 Apr 2014, 21:01

    DiDiDzej nemojte odmah "padati u vatru" ako dobijete misljenje koje se razlikuje od onog sto ste ocekivali,postavili ste pitanje na javnom forumu i dobili ste odgovor na njega,svideo se on Vama ili ne ali je vrlo tacan.
    Kao prvo morate shvatiti da ljudi nisu hiljadama godina bili budale pa stvarali rase pasa zbog necijeg ega,vec zbog potrebe za predvidljivim karakterom,zdravljem i izgledom. Niti Vi niti bilo ko moze da pretpostavi kakvog zdravlja i karaktera ce biti ti stenci!
    Nije tacno kako Vi kazete "i obavezno platite za štene rasno, platite za ljubav koju Vam moze pokloniti i mješanac jednako kao i rasni pas..", jer ne placa se ljubav placa se predvidljivo zdravlje i karakter (pa i telesna gradja) i neciji trud da se do toga dodje. I gresite u misljenju da Berna nebi prihvatila vec rodjenog psa mesanca u kucu,verujte da bi kao i vecina ljudi na ovom forumu,ali isto kao i vecina nas ostalih ne bi dozvolila da takav pas nastane, e u tome je sustina brige i ljubavi prema zivotinjama, da se planskim parenjima ne dozvoli da nastanu psi koji ce patiti kroz svoj zivot sto iz razloga neprihvatljivog karaktera sto iz razloga ne ocekujuce fizicke gradje ili najgore loseg zdravlja i ne izlecivih genetskih anomalija,a to nastaje kada se upare psi razlicitog fizickog i mentalnog sklopa.
    Zamislite situaciju kada neko uzme psa za stan,i on umesto 10-20 kg naraste na 40-50 ili umesto blagog karaktera ima jak teritorijalni i cuvarski karakter pa sve koji dodju posmatra kao uljeze ili suprotno tome neko uzme psa za cuvara nekog imanja a on ima urodjeni blag i prijateljski karakter i kao takav ne sposoban i sebe da sacuva a kamo li nesto drugo, e takvi psi bivaju napusteni i pate ceo svoj jadni zivot.Da ne spominjem moguce urodjene bolesti zbog kojih ce pas patiti cak i ako mu se pruzi sva ljubav i paznja.
    E zbog toga su stvorene rase i zbog toga vecina ljudi i forsira rasne pse u odnosu na pse nepredvidivog zdravlja i karaktera,bas zato da bi ti psi u svom zivotu dobili i paznju i ljubav koju zasluzuju!!!
    avatar
    DiDiDzej


    Broj poruka : 17
    Godina : 38
    ime psa : Pidule
    Datum upisa : 20.02.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  DiDiDzej Sre 16 Apr 2014, 01:36

    Da ovo ne bi islo u dalje prepiranje, spusticu lopticu sa "rozog oblaka"
    Stavovi nam se definitivno razlikuju
    Ja sam samo podijelila radost sa ljudima sa kojima nisam trebala..i bas iz tog razloga sam izbacena iz takta..
    Mogla bih na svaki vas komentar dati novi, al bi se vukli u nedogled..
    U pravu ste vi nazalost, za ceste nesrecne sudbine pasa..al ne vidim da se to samo desava mjesancima.. kad covjek ne zeli psa vise iz nekog razloga, rijesice ga se bio on rasan ili ne..azil ili nesto gore sto je berna jako dobro opisala..
    Sto se tice moje grupe, za zdravlje i gene znqm da nemam razloga da brinem..nece berna morati svojim postovima da ih lijeci:-D:-D:-D
    samo cu vas jos ovo pitati: zasto se onda ukrstaju odredjene vrste da bi se dobili popularni mixovani?
    Maltipoo, labradoodle...pa evo ga naidjoh i na labrador corso..
    vjerovatno se traze nove rase..sa novom kombinacijom karakteristika..
    Ja cu uzivati sa mojom grupom, svakom je vec ucrtana sudbina, pa dako se snadjemo i bez vas..
    E i da ne zaboravim, vi vase sterilisite obavezno.. za svaki slucaj..
    kako bi bilo da vas neko tako "sredi" da se slucajno ne razmnozite..
    Lijep pozdrav!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Berna Sre 16 Apr 2014, 08:56

    Ono sto ti brkas je odgovorno i neodgovorno parenje pasa, da li znas koji ce % pasa odgovornog odgajivaca zavrsiti u azilu ili na ulici? 0.00001% Zasto? Zato sto ce svaki odgovoran odgajivac pratiti i pomagati buducim vlasnicima njegovih stenaca, i prihvatice ih nazad ako vlasnici odustanu od njih.

    Ima rasnih pasa po azilima, ali cine 10% ukupne populacije pasa po azilima. I obicno imaju neki zdravstveni problem.

    Sta dalje raspravljati? To su cinjenice.

    PS. Obzirom da pomazem u udomljavanju mesanaca i poznajem ljude koji to rade, ne mogu recima da ti objasnim koliko to tesko ide, i koliko se ti ljudi trude oko tih pasa iako je budzet siromasan i iako je to skoro nemoguca misija da se na kraju svi ti psi udome. Na kraju ovim sto pises ispada da svim tim ljudima pljujes u lice.

    Sponsored content


    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 4 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 19 Apr 2024, 14:15