Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Novi pas... <3<3<3

    avatar
    Labrador<3


    Broj poruka : 80
    Datum upisa : 19.01.2012

    Novi pas... <3<3<3 Empty Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Labrador<3 Čet 19 Jan 2012, 19:37

    Dakle, razmišljam o kupovini psa. I moja obitelj i ja smo se odlučili za labradora. Zbog toga sam željela da vas pitam za par savjeta.
    Nadala sam se da bi mi mogli predložiti neke uzgajivačnice u BiH jer ja ništa nisam mogla pronaći.
    I pročitala sam mnogo foruma i blogova o labradorima, ali mnoga mišljenja se razilaze. Neki govore da su labradori umiljati, nimalo agresivni, malo laju. Dok drugi kažu da stvaraju mnogo buke, da su hiperaktivni i da su jako samostalni. Zbog toga su me zanimala vaša mišljenja jer ste imali ili imate labradora. Živimo u stanu od 80 kvadrata i park je odmah iza zgrade tako da ga imam gdje izvoditi. Također imamo i kuću na moru te bi u ljetnom periodu boravio tamo s nama i imao bi mnogo vremena da se kupa jer znam da uživaju u plivanju.
    Imam još mnoga pitanja ali ovo mi je najbitnije...


    Hvala vam unaprijed.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Novi pas... <3<3<3 Empty Re: Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Ben_Bella Čet 19 Jan 2012, 19:47

    Labrador<3 ::Dakle, razmišljam o kupovini psa. I moja obitelj i ja smo se odlučili za labradora. Zbog toga sam željela da vas pitam za par savjeta.
    Nadala sam se da bi mi mogli predložiti neke uzgajivačnice u BiH jer ja ništa nisam mogla pronaći.
    I pročitala sam mnogo foruma i blogova o labradorima, ali mnoga mišljenja se razilaze. Neki govore da su labradori umiljati, nimalo agresivni, malo laju. Dok drugi kažu da stvaraju mnogo buke, da su hiperaktivni i da su jako samostalni. Zbog toga su me zanimala vaša mišljenja jer ste imali ili imate labradora. Živimo u stanu od 80 kvadrata i park je odmah iza zgrade tako da ga imam gdje izvoditi. Također imamo i kuću na moru te bi u ljetnom periodu boravio tamo s nama i imao bi mnogo vremena da se kupa jer znam da uživaju u plivanju.
    Imam još mnoga pitanja ali ovo mi je najbitnije...


    Hvala vam unaprijed.

    Sto se tice odgajivacnice ne znam, ali znam da su labradori jako dobri psi. Po mom misljenju svaki pas, bez obzira na rasu, zavisi od vlasnika. Ja imam 2 labradora i odusevljena sam njihovom poslusnoscu, tako da ne brinite nasli ste sebi pravog psa. Pozdrav!!! Smile
    avatar
    Labrador<3


    Broj poruka : 80
    Datum upisa : 19.01.2012

    Novi pas... <3<3<3 Empty Re: Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Labrador<3 Čet 19 Jan 2012, 19:50

    Hvala. A da li im odgovara život u stanu kao našem? I da li mnogo grizu stvari kao što su drvo,koža, tepisi...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Novi pas... <3<3<3 Empty Re: Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Ben_Bella Čet 19 Jan 2012, 19:54

    Labrador<3 ::Hvala. A da li im odgovara život u stanu kao našem? I da li mnogo grizu stvari kao što su drvo,koža, tepisi...

    Pa ne smeta im, ako ide u duge setnje redovno necete imati nikakvih problema, ni sa grickanjem, ni lajanjem,... ni sa cim. Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Novi pas... <3<3<3 Empty Re: Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Berna Čet 19 Jan 2012, 19:55

    Labradori jesu generalno govoreci mirni, umiljati, obozavaju ljude, medjutim kao za svako pravilo, i ovde postoje izuzeci. Losi geni, zanemareni psi, lose vaspitanje su faktori koji uticu na to.

    S tim u vezi, savetujem vam da potrazite dobrog odgajivaca, ako treba da odete van BiH po psa ucinite i to, i ako treba da platite psa skuplje uradite to, ali cete znati da kupujete zdravog i pravog psa dobrog karaktera ako se obradite dobrim odgajivacima. Ima ih u vasem komsiluku, Hrvatskoj i Srbiji.

    Labradoru treba istrcavanje i setnja. Sto znaci da taj parkic odmah do zgrade, kad malo poraste, nece biti dovoljan. Koliko ste radi da utrosite vremena na svakodnevne setnje i istrcavanje vaseg psa?

    Mislite o svemu ovome pre nego sto kupite psa Smile

    Nadam se da cete nam uskoro predstaviti vaseg novog cuku Cool
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Novi pas... <3<3<3 Empty Re: Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Berna Čet 19 Jan 2012, 19:57

    Labrador<3 ::Hvala. A da li im odgovara život u stanu kao našem? I da li mnogo grizu stvari kao što su drvo,koža, tepisi...

    Labrador ce bez problema ziveti u stanu ukoliko mu pruzite dovoljno vremena za setnje i istrcavanje kako bi utrosio svoje ogromne zalihe energije Wink
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Novi pas... <3<3<3 Empty Re: Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Ben_Bella Čet 19 Jan 2012, 19:58

    Berna ::Labradori jesu generalno govoreci mirni, umiljati, obozavaju ljude, medjutim kao za svako pravilo, i ovde postoje izuzeci. Losi geni, zanemareni psi, lose vaspitanje su faktori koji uticu na to.

    S tim u vezi, savetujem vam da potrazite dobrog odgajivaca, ako treba da odete van BiH po psa ucinite i to, i ako treba da platite psa skuplje uradite to, ali cete znati da kupujete zdravog i pravog psa dobrog karaktera ako se obradite dobrim odgajivacima. Ima ih u vasem komsiluku, Hrvatskoj i Srbiji.

    Labradoru treba istrcavanje i setnja. Sto znaci da taj parkic odmah do zgrade, kad malo poraste, nece biti dovoljan. Koliko ste radi da utrosite vremena na svakodnevne setnje i istrcavanje vaseg psa?

    Mislite o svemu ovome pre nego sto kupite psa Smile

    Nadam se da cete nam uskoro predstaviti vaseg novog cuku Cool

    Upotpunosti se slazem Exclamation
    avatar
    Labrador<3


    Broj poruka : 80
    Datum upisa : 19.01.2012

    Novi pas... <3<3<3 Empty Re: Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Labrador<3 Čet 19 Jan 2012, 20:03

    Hvala vam svima. Imam još nekoliko pitanja i nadam se da vam neće biti problem odgovoriti na njih. Da razmišljali smo i da odemo van BiH da nađemo odgovorajućeg psa. Željela bih sad da vas pitam što je sve potrebno skloniti iz stana kako bi se mali psić zaštitio i što moram uraditi i na što paziti kada odlazima da izaberem psa kod uzgajivaća? Hvala puno Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Novi pas... <3<3<3 Empty Re: Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Berna Čet 19 Jan 2012, 20:11

    U stanu obavezno ostavite tepihe jer je trcanje po plocicama lose po zglobove, pogotovo za psa u razvoju. Ako ostavljate stene samo ogradite ga kako ne bi moglo da dodje do kablova ili neceg sto bi moglo da ga povredi.

    Pri odabiru odgajivaca, najpre pogledajte kakve pse imaju i kako ih neguju. Zasto odgajaju pse? Za rad, za eksterijer, oba, ili prosto pare pse? Trazite da vidite roditelje. Obratite paznju na njihov karakter. Da li su plasljivi, mirni, druzeljubivi, agresivni? Da li su roditelji ocenjivani na izlozbama? Imaju li nagrade? Da li imaju snimke kukova i laktova? (obavezno, jer je displazija cesta genetski prenosiva bolest kod rase). Pogledajte i kako drze odgajivaci svoje pse, da li su psi negovani. Da li su stenci vakcinisani i cisceni od parazita. Da li odgajivac dozvoljava da se stene uzme pre drugog meseca starosti? (takodje lose za psihu stenca ako se odvoji ranije od majke)

    Ovo je jedan sajt sa dosta korisnih informacija o rasi, takodje imate i spisak odgajivacnica:

    http://www.labrador.rs/

    avatar
    Labrador<3


    Broj poruka : 80
    Datum upisa : 19.01.2012

    Novi pas... <3<3<3 Empty Re: Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Labrador<3 Čet 19 Jan 2012, 21:40

    Hvala puno! I ova stranica mi je stvarno pomogla. Nadam se da cu mog najboljeg prijatelja dobiti uskoro... <3

    Sponsored content


    Novi pas... <3<3<3 Empty Re: Novi pas... <3<3<3

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 15:23