Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Ben_Bella
GitaGovinda
6 posters

    NOVI PAS NOVA JA :)

    GitaGovinda
    GitaGovinda


    Broj poruka : 3
    Godina : 59
    ime psa : Gita
    Datum upisa : 08.12.2012

    NOVI PAS NOVA JA :) Empty NOVI PAS NOVA JA :)

    Počalji  GitaGovinda Sub 08 Dec 2012, 16:34

    Very Happy Postovanje,
    Uclanjujem se u Vas forum da bi saznala sto vise o psu i onome sta mu treba.
    Rado cu pregledati sve sto ima od postova,a u slucaju da mi treba neki konkretni odgovormi pitati.
    Nadam se da cemo se lepo dopisivati i da cu nauciti sve sto je potrebno.
    Pas se zove Gita i ima 2 meseca.Stigla je kod nas i vec se svi dosta uspesno brinemo o njoj.Za dan dva imace prvu posetu veterinaru i pocinjemo sa vakcinama i ostalim tretmanima.Sada me najvise zanima prvobitno vas[itanje.Izlazak na VC,ritam hranjenja...Igru smo odmah savladali.Imam dvoje dece od 11 i 8 1/2 godina i dosta toga ce moci sami.U ostalom Gita je zbog njih i dosla.
    Hvala na gostoprimstvu
    lol! santa
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    NOVI PAS NOVA JA :) Empty Re: NOVI PAS NOVA JA :)

    Počalji  Ben_Bella Sub 08 Dec 2012, 21:20

    GitaGovinda :: Very Happy Postovanje,
    Uclanjujem se u Vas forum da bi saznala sto vise o psu i onome sta mu treba.
    Rado cu pregledati sve sto ima od postova,a u slucaju da mi treba neki konkretni odgovormi pitati.
    Nadam se da cemo se lepo dopisivati i da cu nauciti sve sto je potrebno.
    Pas se zove Gita i ima 2 meseca.Stigla je kod nas i vec se svi dosta uspesno brinemo o njoj.Za dan dva imace prvu posetu veterinaru i pocinjemo sa vakcinama i ostalim tretmanima.Sada me najvise zanima prvobitno vas[itanje.Izlazak na VC,ritam hranjenja...Igru smo odmah savladali.Imam dvoje dece od 11 i 8 1/2 godina i dosta toga ce moci sami.U ostalom Gita je zbog njih i dosla.
    Hvala na gostoprimstvu
    lol! santa
    Dobrodosli!!! cheers santa
    Slicice? Very Happy
    GitaGovinda
    GitaGovinda


    Broj poruka : 3
    Godina : 59
    ime psa : Gita
    Datum upisa : 08.12.2012

    NOVI PAS NOVA JA :) Empty Re: NOVI PAS NOVA JA :)

    Počalji  GitaGovinda Sub 08 Dec 2012, 22:35

    Jos nemam slicice ali bice za neki dan Embarassed
    rodarodica
    rodarodica


    Broj poruka : 92
    Godina : 40
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Đura
    ime psa : Arabian Knight
    Datum upisa : 26.11.2012

    NOVI PAS NOVA JA :) Empty Re: NOVI PAS NOVA JA :)

    Počalji  rodarodica Ned 09 Dec 2012, 10:41

    Dobro dosli cheers
    Nas savet vam je da prelistate i iscitate teme na forumu i u njima cete
    sigurno naci bukvalno sve sto vas zanima da vase malo slatko stene
    izraste u pravog lepog labradora Very Happy
    Tako smo mi uradili i mnogo smo toga naucili Wink
    Pozdrav i cekamo slicice Smile
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    NOVI PAS NOVA JA :) Empty Re: NOVI PAS NOVA JA :)

    Počalji  svetlana.petelinsek Uto 11 Dec 2012, 14:04

    Veliki pozdrav!
    I ja sam se skoro uključila i mogu da kažem da su mi članovi ovog foruma mnogo pomogli!Pročitala sam sve što mi je palo pod ruku i opet, u najboljoj nameri napravila i grešku koja je mogla da nam dođe glave.U panici da neću uspeti da ga naučim,da neću uspeti ja da naučim,da shvatim njegove potrebe,sve sam analizirala,hiljadu puta premeravala,pitala,a onda shvatila da je moj mališa ustvari jako dobar i pametan pas!Jako brzo uči i još nikakvu štetu nije napravio(što ne znači da neće!).Jako brzo smo se skapirali i ono što sam ja shvatila je da njima treba samo ljubav i nikakva nauka!Ako osete da ih volite učiniće sve da to tako i ostane!Samo im jasno pokazujte emocije:LJUTNJU,BES,RADOST,SREĆU,...i on će to savršeno dobro da shvati.Neke stvari će malo duže da traju,za neke treba da dovoljno poraste da bi shvatio(npr.ugriz...,s njim sam se tek skoro izborila da ga kontroliše,a sad jako brzo uči šta uopšte ne treba da gricka).
    Nemojte se previše nervirati što ne sluša jer će sve doći na svoje.Puno mu pričajte i iznenadićete se koliko on ustvari razume.Moj Astor sa 4 meseca tačno zna kad mu kažem šta da donese i ako ja neću npr.baš tu loptu on donosi drugu ali samo lopte ništa drugo!
    Što se tiče Vaših pitanja,reći ću Vam moja iskustva:
    u početku je Astor (kod nas je došao sa otprilike mesec i po)svakih sat-dva izvođen.Uvek nagrađivan kad piški i kaki uz maksimalno ispoljavanje radosti i maženje.Kad to obavi u kući(prvo je to radio neznajući da je to pogrešno a kasnije svesno pa se sakrivao posle toga)gurnula sam mu glavu da onjuši i odmah ga izvodila pa kad piški(bez obzira koliko mora da čekam)nagrađivala!Vrlo brzo je ukapirao,samo par puta je piškio u kući a da vidim da zna da ne sme.Tu smo delom i mi bili krivi jer nismo razumeli kad nas zove da piški a imamo stepenice koje on nije mogao da savlada do nekih 3 meseca starosti,a nekad se i zaigra pa ne stigne.
    Hranimo ga 3 puta dnevno granulama i 1 kuvani obrok.Između toga mu dajemo jabuku obavezno,a popodne oko 6 neko drugo voće(ako nema onda opet jabuku)izgnječeno i sa malo meda.Kuvanom obavezno dodam malo maslinovog ulja a ponekad i čen belog luka.Ja dajem sirov a onda sam negde čitala da ga treba skuvati jer ne smeju sirov.I dalje dajem sirov jer sam ja pristalica što manje termičke obrade hrane a nisam primetila da mu škodi.
    Granule mu prelivamo jogurtom,neslanom supom,surtkom,razblaženim mlekom,...
    Nisam stručnjak,i meni je ovo prvi pas,ali Astor jako lepo napreduje,ima jako lepu dlaku,ne linja se,veseo je,računam da ne grešim i da mogu da prenesem svoja iskustva.
    Toliko za sada!
    Uživajte u druženju!
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    NOVI PAS NOVA JA :) Empty Re: NOVI PAS NOVA JA :)

    Počalji  Cone* Uto 11 Dec 2012, 14:11

    dobrodosli,na ovom forumu imate bas sve sto je bitno za uzgoj labradora,na pravom ste mjestu...cekamo slike Smile
    GitaGovinda
    GitaGovinda


    Broj poruka : 3
    Godina : 59
    ime psa : Gita
    Datum upisa : 08.12.2012

    NOVI PAS NOVA JA :) Empty Re: NOVI PAS NOVA JA :)

    Počalji  GitaGovinda Sub 15 Dec 2012, 14:49

    lol! santa
    Hvala na dobrodoslici i podrsci queen king

    Dosta sam vec procitala...primenila nagrade...i radi ! Jos ne ume da trazi da ide napolje ali kad je izvedemo shvatila je i obavi sve.Mi smo u kuci sa dvoristem,i sada je jako hladno pa i ona ne zeli bas da se zadrzava,obavi se i tutanj unutra...Dosta spa va i kad se igra nije mnogo " agresivna'.Jako je nezna.Gricka,ali i to oducavamo-ugrizi nisu jaki.Malena je i brzo uci.Malo je ljubaomorna na decu pa voli da se uneredi kod njih u sobi,valjda shvata da su i oni stenci pa tu zavodi diktaturu geek

    Tako...mene najvise slusa,nekako ja sam i sa njom i sa decom stalno tu i "komandujem" pa me kapira kao alfu...Ne znam samo na prolece kako cu je navici da bude napolju...a mozda i ostavimo situaciju za spavanje unutra ako ne bude prljava scratch
    Juce je bio vet dobila prvu vakcinu,za nedelju dana ponovo tableta za ciscenje i onda za mesec dana revakcina...pa videcemo.Valjda posle ide protiv besnila i cip ? Ne znam.
    Deda Mraz je ove godine doneo najlepsi poklon za celu porodicu.Nemamo pedigre i papire ali nam to i ne znaci,necemo je takmiciti samo cemo je voleti alien
    Eto jedna slicica kako me grize za ruku a postavicu kasnije jos na mestu odredjenom za to,sad moram malo nesto da radim a popodne nastavljam sa ucenjem .H.V.A.L.A. I love you

    PS: Kako da stavim kao neki clanovi traku sa mesecima i kucom??? Embarassed
    avatar
    Sanjaa


    Broj poruka : 1
    Godina : 48
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 29.12.2012

    NOVI PAS NOVA JA :) Empty Re: NOVI PAS NOVA JA :)

    Počalji  Sanjaa Sub 29 Dec 2012, 11:42

    Veliki pozdrav!
    Prijavila sam se u nadi da cete mi pomoci! Moj pas se zove Cezar i ima 9 meseci.Pre mesec i po,primao je inekcije protiv krpelja,u predelu vrata.Na nasu veliku srecu ozdravio je.Medjutim javlja se nesto drugo.Na mestu gde je primao inekcije izraslo je nesto velicine jajeta.Rasti i dalje a sada je velicine rukometne lopte,meko je i otprilike ima 2-3 l tecnisti.Od tezine mu je spalo na levu stranu vrata,a pri tom mu povuklo i jedno uho! Obratili smo se veterinaru,pije tablete i prima inekcije,cak mu je radjena i biopsija,medjutim operacija se ne preporucuje posto je unutar hematoma krv.Medjutim njemu to i dalje raste.
    Nadam se da cete mi pomoci,jer ne znam vise sta da radim a ni kome da se obratim!
    Unapred Hvala!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    NOVI PAS NOVA JA :) Empty Re: NOVI PAS NOVA JA :)

    Počalji  Ben_Bella Ned 30 Dec 2012, 14:44

    Sanjaa ::Veliki pozdrav!
    Prijavila sam se u nadi da cete mi pomoci! Moj pas se zove Cezar i ima 9 meseci.Pre mesec i po,primao je inekcije protiv krpelja,u predelu vrata.Na nasu veliku srecu ozdravio je.Medjutim javlja se nesto drugo.Na mestu gde je primao inekcije izraslo je nesto velicine jajeta.Rasti i dalje a sada je velicine rukometne lopte,meko je i otprilike ima 2-3 l tecnisti.Od tezine mu je spalo na levu stranu vrata,a pri tom mu povuklo i jedno uho! Obratili smo se veterinaru,pije tablete i prima inekcije,cak mu je radjena i biopsija,medjutim operacija se ne preporucuje posto je unutar hematoma krv.Medjutim njemu to i dalje raste.
    Nadam se da cete mi pomoci,jer ne znam vise sta da radim a ni kome da se obratim!
    Unapred Hvala!
    Pregledajte forum i nadjite temu koja odgovara vasem problemu kako ne bi spamovali ovu temu koja ne odgovara istom.

    Sponsored content


    NOVI PAS NOVA JA :) Empty Re: NOVI PAS NOVA JA :)

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 29 Mar 2024, 00:31