Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+10
nikolla
AzzA
share
Bobi
ViPns
Berna
Ferhatinho
dita
jasmina79
johnyAstor
14 posters

    Displazija kukova

    nikolla
    nikolla


    Broj poruka : 270
    Godina : 36
    Lokacija : Ugrinovci - Zemun
    ime psa : Beti
    ime psa :
    Datum upisa : 11.08.2010

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  nikolla Sre 10 Nov 2010, 15:12

    Snimanje kukova i laktova na Veterinarskom fakultetu kosta 7500 din (6000 snimanje + 1500 anestezija).
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Berna Sre 10 Nov 2010, 16:56

    nikolla ::Snimanje kukova i laktova na Veterinarskom fakultetu kosta 7500 din (6000 snimanje + 1500 anestezija).

    E super, hvala na ovoj informaciji! Smile
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Senada Sub 07 Apr 2012, 14:51

    Buma ima godinu i po i zanima me da li je rano za snimanje kukova i laktova?
    Zelim to uraditi cisto da znam da je sve ok, a naravno i ako bih ga zeljela kasnije nekad pariti, da imam to crno na bijelo, jer ako ne daj Boze ne bi bilo 100 % ok, ne bih ga ni parila. znam da to skoro niko ne provjerava ali ne bih zeljela da zivim sa krivicom da su stenci naslijedili nesto sto treba da se pravilnim uzgojem prakticno iskorijeni, kao sto je to u Britaniji ucinjeno.
    Ja licno tu informaciju nazalost nisam ni trazila od odgajivaca jer tad nisam imala pojma ni o cemu, mislila sam, ok , ima rodovnik, to je to, super... Neutral
    Zanima me da li je isplatnije da se uradi na Verinarskom fakultetu ili da uradim u privatnoj poliklinici za zivotinje. Taj vet je u Sarajevu najbolji, i kad je god sta ozbiljnije, idemo uvijek njemu, ali je i skoro sve duplo skuplje kad se radi kod njega, ali bude profesionalno, to da.
    Iskustva? bounce
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Berna Sub 07 Apr 2012, 16:04

    Mozes da mu snimis kukove i laktove, mi smo snimali na Veterinarskom fakultetu u Bg-u.

    Za snimanje pas mora da bude pod sedacijom.
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Senada Sub 07 Apr 2012, 17:01

    Berna ::Mozes da mu snimis kukove i laktove, mi smo snimali na Veterinarskom fakultetu u Bg-u.

    Za snimanje pas mora da bude pod sedacijom.

    E provjericu i ja onda sa veterinarskim fakultetom, mada ne volim da ga stavljam pod anesteziju ali Boze moj...
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Senada Sub 07 Apr 2012, 21:47

    OMG! Pricam sa zenom koja ima labradorku koja je sampion Bih i Crne Gore, inace uvezena iz Njemacke, i vodila je na veterinu da uslika kukove i oni su rekli da je na jednoj strani C a na drugoj D, i zena nije mogla vjerovati, valjda bi se primjetilo, i ode u Beograd na veterinu da provjeri ipak, i kad su uslikali, oba kuka su HD A ili kako se to vec zove, uglavnom, najbolje sto mogu biti. Kad su vec tako nepouzdani, radije cu cekat priliku da to uslikam u Srbiji ili Hrvatskoj... Ah nista cudno, sve pfofesionalci...
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Acilim22 Sub 07 Apr 2012, 21:52

    Boze,danas svako radi....Nebi ona tako prolazila na izlozbama...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Berna Ned 08 Apr 2012, 12:09

    Pa kad ne znaju da postave psa kako treba

    Sem Veterinarskog u Beogradu, ima i Veterinarska Ambulanta Novak, koji je i medjunarodno priznat i dosta odgajivaca iz susednih zemalja dolazi kod njega da snima kukove svojim psima.
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Senada Ned 08 Apr 2012, 16:28

    Uuuu... Cula sam za tog Novaka... I kad kazem cula, mislim na to da ljudi pricaju sve najbolje... Cool
    Ras is best dog for me
    Ras is best dog for me


    Broj poruka : 114
    Godina : 25
    ime psa : Ras
    Datum upisa : 24.07.2012

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Ras is best dog for me Sre 25 Jul 2012, 14:48

    johnyAstor ::Displazija kukova, odnosno koksofemoralnog zgloba je vrlo česta kod labrador retrivera i nasledna je. Jedini način da se ona suzbije je otklanjanje i eliminacija jedinki iz reprodukcije koje imaju displaziju kukova. Većina zemalja, članica FCI-a, kao bitan podatak za upotrebu pasa u priplodu, obavezno insistiraju na RTG- snimci ovog zgloba za čije snimanje se izdaju licence, a očitavanje je komisijski i rezultati se objavljuju u zvaničnim, regularnim kinološkim društvima tako da su sve malverzacije izbegnute i svi su upoznati s onim jedinkama koji imaju displaziju, odnosno psima koji se ne mogu koristiti u priplodu. Nažalost, ovim su pogođeni i tipični eksterijerni psi, šampioni, a na savesti je uzgajivača i interesu pasmine da se takvi psi stvarno ne koriste u priplodu.
    Kolko ja primetim i moj Ras malo zanosi zadnji deo tela>Tako da izgleda da je to normalno
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Nade Sre 12 Sep 2012, 19:16

    Sve dok ne snimate nemozete biti sigurni! preliminarne snimke moze da radi bilo koji vet pod uslov da zna kako se postavja pas. Sertificirane snimke radi sertificiran veterinar i to je najverodostojni dokaz za to koji stepen je pas. snimke za kukove i laktove trebaju biti bar najmanja stvar kojom bi trebali uraditi za zdravje nase labradore.

    Sponsored content


    Displazija kukova - Page 2 Empty Re: Displazija kukova

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 19 Apr 2024, 18:52