Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+11
anazakon
milanlab
gangsta50
shma
milica88
ViPns
Sasska
share
jasmina79
Berna
bankar
15 posters

    Odbija obroke

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Sub 15 Jan 2011, 17:25

    Joj boze ne mogu da verujem. Zelim vam brz i sto bezbolniji oporavak. Bitno da ste reagovali na vreme. Mislimo na vas i javljajte se!
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Sub 15 Jan 2011, 21:13

    Evo i malog napredka...malo se podigao i sada sedi, ne lezi vise. Polako se vraca u normalu od anestezije, njuskica mu je vlazna, jos uvek nista ne jede i ne pije, ali vet je rekao da je to normalno i da se ne sekiram jer je danas dobio dozu vitamina i infuzije, tako da je za danas podmiren sto se tice obroka. Izasao je iz kucice i kulira napolju i pomalo se krece. Sutra kontrola i valjda ce sve biti ok Very Happy
    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 42
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  anazakon Sub 15 Jan 2011, 21:31

    Drago mi je da ste dobro sada!!! Rekoh ja jednom prilikom lepo da je čika Bane car!!! i ja mog Marlija vodim tamo!!! Javljaj i dalje kako je!!! PozZ
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milica88 Sub 15 Jan 2011, 22:59

    Joooj,bas mi je zao...Dobro je da se sve zavrsilo tako kako se zavrsilo... zelimo brz oporavak!
    thedule
    thedule


    Broj poruka : 400
    Godina : 44
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Alba
    ime psa : Bardo
    Datum upisa : 30.11.2009

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  thedule Ned 16 Jan 2011, 09:39

    milanlab ::Evo i nas, vratili smo se od veterinara i operisani smo. Stenoza pilorusa - nek me vet ispravi ako gresim. Suzenje zeluca pri kraju gde hrana treba da izadje i udje u creva, to mesto je bilo skroz zatvoreno - zeludac se zgrcio. Morao je hiruski da napravi otvor da bi hrana iza zeluca dospela u creva i onda napolje (tako mi je bar vet objasnio). Sem sada lezi i oporavlja se od anestezije, sutra kontrola i narednih 5 dana stroge dijete - samo pirinac i sargarepa i pirincana voda. Kaze da se to desava psima koji se prejedu, koji se lose ciste od parazita (ako se da neka tabletica manje nego sto je potrebno naspram kilaze) i ako je pas zatrovan, pa povraca. Kod mene misli da je trovanje u pitanju posto mu je natecena slezena i creva su malo tamnija, pa sad videcemo... Uhvatili smo zadnji voz i sva sreca sto nije povracao sve do jutros, inace da je i ranije bilo povracanja, kaze vet bilo bi najgore. Dobra stvar je sto se ukakio tokom operacije, znaci da je hrana odmah jurnula u creva i onda izasla napolje, odnosno sve je to odmah pocelo da funkcionise. Inace, bio sam u Pet Company kod cika Baneta i mogu reci da sam prezadovoljan...Posmatrao sam operaciju, dobijao objasnjenja sta sve trenutno radi, kako sve to funkcionise itd..Vidi se da covek poznaje materiju. Raspisah se...toliko od mene i pozdrav, idem malo da odmaram posle 3 dana nespavanja...

    da li je moguce da je stvar bila toliiko ozbiljna a da nije niko pre primetio???

    sve najbolje, da se brzo oporavite i da se vise nikad ne brinete za zdravlje
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Ned 16 Jan 2011, 10:59

    Je l bolje danas? Nije ni moj hteo da jede i pije vodu posle anesttezije, tek se kasno uvece napio vode.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Ned 16 Jan 2011, 11:13

    Joj mica mala .... zelimo vam brz oporavak!

    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  yovanna Ned 16 Jan 2011, 16:07

    Takodje vam zelimo sto pre da se oporavite!
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Ned 16 Jan 2011, 18:54

    Bili jutros na kontrolu i vet kaze da je sve ok. Treba da izbegavam vodu sa cesme i da mu sada dajem samo pirincanu vodu, sto ide malo teze jer nece nista da okusi. Mada je dobio preko infuzije kompletne "obroke" za danas. I vet kaze da voda sa cesme hoce da izazove povracanje. Sad sam mu na silu ugurao 4 sprica pirincane vode u usta i bili smo malo u setnju. Po meni, sve tece kako treba, a to i vet kaze.
    @dule: stvar je bila bas, bas ozbiljna i nas lokalni vet mu je dao klometol i rekao da mu jos jedan dam obavezno ujuto. Kakvo crno jutro, cim je svanulo zapalio sam za Nis, nisam hteo vise da cekam... I kakav klometol kada njemu nije mogla ni voda da prodje iz zeluca u creva, a kamo li hrana....?
    Danas se ukakio jos 2 puta na stolu dok je primao infuziju, a kad smo bili malopre u setnju, cucnuo je u travu kao da hoce da kaki i izasla je samo braon voda, ali tamo gde treba, na d*pe, sto znaci da sve ide po planu i da zeludac i creva rade. Inace, operacija je trajala 40-ak minuta i ima rez od oko 12 cm, a kad se sve to zavrsilo, ludi vet je rekao: "Mali, bice sve u redu cim si se ti usr'o na stolu!" hahaha.
    Hvala svima na lepim zeljama, veliki pozdrav od mene i Sema i uskoro slike sa obrijanim stomakom!!! Very Happy
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Dasty Pon 17 Jan 2011, 12:47

    milanlab ::Bili jutros na kontrolu i vet kaze da je sve ok. Treba da izbegavam vodu sa cesme i da mu sada dajem samo pirincanu vodu, sto ide malo teze jer nece nista da okusi. Mada je dobio preko infuzije kompletne "obroke" za danas. I vet kaze da voda sa cesme hoce da izazove povracanje. Sad sam mu na silu ugurao 4 sprica pirincane vode u usta i bili smo malo u setnju. Po meni, sve tece kako treba, a to i vet kaze.
    @dule: stvar je bila bas, bas ozbiljna i nas lokalni vet mu je dao klometol i rekao da mu jos jedan dam obavezno ujuto. Kakvo crno jutro, cim je svanulo zapalio sam za Nis, nisam hteo vise da cekam... I kakav klometol kada njemu nije mogla ni voda da prodje iz zeluca u creva, a kamo li hrana....?
    Danas se ukakio jos 2 puta na stolu dok je primao infuziju, a kad smo bili malopre u setnju, cucnuo je u travu kao da hoce da kaki i izasla je samo braon voda, ali tamo gde treba, na d*pe, sto znaci da sve ide po planu i da zeludac i creva rade. Inace, operacija je trajala 40-ak minuta i ima rez od oko 12 cm, a kad se sve to zavrsilo, ludi vet je rekao: "Mali, bice sve u redu cim si se ti usr'o na stolu!" hahaha.
    Hvala svima na lepim zeljAma, veliki pozdrav od mene i Sema i uskoro slike sa obrijanim stomakom!!! Very Happy
    E LJUDI NISAM BILA DVA DANA TU PA SE SADA OPET EVO DRUZIMO...OVO STTO SE DESILO TVOM PSU JE VEOMA OZBILJNA PRICA KOJA JE MOGLA DA BUDE IZAZVANA MNOGIM STVARIMA I VRLO CESTO SE JAVLJA KOD ALAVIH PASA...NAJBOLJA PREVENTIVA DA MU SE DAJU GRANULE SUVE PO MOGUCSTVU I TO PODELJENO U 3-4 MANJA OBROKA DA GA JEDNOSTAVNO SPRECIS DA SE PREZDERAVA...NIKADA GA NE VODIS U SETNJU ODMAH POSLE JELA VEC SACEKATI PAR SATI..TAKODJE NE SME POSLE JELA DA SKACE,DIVLJA ILI BILO STA DRUGO...DRAGO MI JE DA SE SVE ZAVRSILO KAKO TREBA I NADAM SE DA SE NECE PONOVITI...AKO IMA NEKO PITANJE-TU SAM?
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Pon 17 Jan 2011, 13:44

    @ Dasty:
    Poceo je da pije pirincanu vodu, jos uvek ne jede, ali je prekjuce i juce dobijao infuziju. Vet nam je preporucio male setnjice i sve je to ok. Veseo je, mase repom i rado ide u setnje. Jedino sto me zanima je terapija - naime, dobio je neke lekove prekjuce i juce, sto kroz infuziju, sto u zadnjicu, pa se ja sada pitam da li je njemu jos nesto potrebno, jer je pre 2 dana operisan. Vet kaze da ne treba nista vise. I brine me sto ponekad spava u kucici, a ponekad je napoju, mada je hladno, doduse ne toliko? Lezi na zemlji i ja ga oteram u kucu, a on opet izadje (lezi stomakom ka betonu, kao da hladi ranu...???). I jos jedno pitanje sto se tice vode. Pirincanu vodu slabo pije, ali je od sinoc poceo kao po malo. Vet je rekao da obicnu vodu sa cesme nikako ne pije jer ona moze da izazove povracanje, a on jadnicak sve poliza ovu cesmu ispred vrata. Cesma je zatvorena i nema ni kapi vode, ali on zna da mu ja tu tocim vodu i stalno je lize. Kada se setamo, on vuce prema barama i hoce da pije, al ja nedam, a ovu pirincanu bas mrljavi?
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Pon 17 Jan 2011, 21:11

    E ne znam sad... mozda da probas da mu das vodu (flasiranu) sa orosalom ili neki drugi elektrolit... onako kao deci na 5 minuta pokasicicu... mislim da ne moze da skodi a da nece povracati od toga...

    mislim da lezi na betonu jer tako hladi ranu... a mozda lupam... samo glasno razmisljam.
    a da ga ubacis u kucu dok se ne oporavi?
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Pon 17 Jan 2011, 21:29

    E ovako... danas smo popili 3 mali cinije pirincane vode Very Happy 2 puta po 15-20 minuta bili u laganu setnju, uredno piskili, nismo povracali, vidno smo veseliji i spavamo u kucici, a na betonu smo odmarali samo kad je bilo jako sunce danas cheers cheers cheers
    Sasska i ja sam milsilio da zbog toga lezi na betonu, a danas mu je stvarno malo bolje i mislim da ga manje boli, pa je zato u kucici...cak je i dve macke pojurio dok smo setali...
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milica88 Pon 17 Jan 2011, 23:47

    Super! Very Happy
    MRio
    MRio


    Broj poruka : 242
    Godina : 40
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 04.10.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  MRio Uto 18 Jan 2011, 01:57

    Slogirao sam se kad sam procitao sve ovo Sad ... Al bitno je da je sve okej ispalo. Very Happy Brz oporavak zelimo rio i ja bounce
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Dasty Uto 18 Jan 2011, 12:11

    milanlab ::E ovako... danas smo popili 3 mali cinije pirincane vode Very Happy 2 puta po 15-20 minuta bili u laganu setnju, uredno piskili, nismo povracali, vidno smo veseliji i spavamo u kucici, a na betonu smo odmarali samo kad je bilo jako sunce danas cheers cheers cheers
    Sasska i ja sam milsilio da zbog toga lezi na betonu, a danas mu je stvarno malo bolje i mislim da ga manje boli, pa je zato u kucici...cak je i dve macke pojurio dok smo setali...
    verovatni ni tebi nije do toga da pijes pirincanu vodu ali kad se mora treba insistirati na tome....nemojte odmah da padate u depresiju jer to je za njegovo dobro...po sistemu kad je zedan i nema nista drugo pice...na betonu je lezao ili zato sto je imao blago povisenu temperaturu ili mu je prijalo za ranu,ali izbegavaj to da jos ne prehladi stomak...samo lagana setnja i bice sve ok
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Uto 18 Jan 2011, 17:32

    Dasty i dan posle operacije je imao blago povisenu temperaturu. Vet je rekao ima temperaturu, ali kao da je nema i moguce je da je zbog toga bio na betonu, ali to samo u subotu, dan posle operacije, a sinoc i preksinoc je spavao u kucici. Strah me bilo bas to da ne prehladi stomak jer mu je ceo obrijan, ali je sad sve ok, stavio sam mu krparu ispred kucice i sad tu lezi kad je napolju. Danas je stvarno vidan napredak - seta se mase repom, skace, juri macke igra se lopticom...sve najnormalnije.
    Samo jos jedno pitanje: posto nece da jede pirinac, a vet je rekao da mu nista drugo ne dajem 5-6 dana, da li moze malo granula jer mi je danas pojeo 3 iz ruke, vidno opet ima apetit, a pirincanu vodu sada pije jer nema gde???
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Uto 18 Jan 2011, 19:17

    E a da probas da ga prevaris, da mu prinac pomesas sa nekoliko granula onako izmrvljenih ili mu pirinac prelij sa vodom u kojoj si predhodno obario neko meso, najbolje pileci batak?

    Sponsored content


    Odbija obroke - Page 4 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Pet 29 Mar 2024, 01:12