Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    OZONIZOVANO ULJE

    MRio
    MRio


    Broj poruka : 242
    Godina : 40
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 04.10.2010

    OZONIZOVANO ULJE Empty OZONIZOVANO ULJE

    Počalji  MRio Sub 12 Mar 2011, 18:10

    Ozbiljno razmisljam da kupim Riu ovo ulje, hteo sam prvo da cujem vase misljenje, da li je neko koristio ili zna nekog ko je koristio, ili se razume u hemiju Laughing .
    Uglavnom, meni zvuci super jos i ako pomaze...

    UVOD
    Ubrzo nakon patentiranja svog prvog generatora ozona, Nikola Tesla, 1900, je počeo distribuciju ozonizovanog maslinovog ulja u medicinske svrhe. Stvorio ozonizovano ulje propustanjem mehurića ozona kroz čisto maslinovo ulje u prisutnosti magnetnog polja. 1904, ozonizovano maslinovo ulje, takođe poznato kao Glycozone, počelo se pojavljivati u medicinskoj literaturi.
    "The Medical Uses of Hydrozone and Glycozone", 9th Edition, Charles Marchland…..itd.
    Ozon, kao vrlo reaktivni gas, teško je stablizuje za duzi vremenski period u upotrebljiv oblik, međutim, dugotrajnim pustanjem ozona kroz ulje deo ozona je zarobljen, i počne reagovati sa njim.
    U sustini, ono što se događa je katalitička reakcija koja zapravo gori maslinovo ulje. Ozonizovano maslinovo ulje će odrzati molekule ozona za ograničeno vreme, ali u "slobodnom obliku".
    Nazalost razvojem hemijske I farmaceutske industrije ovaj prirodni I potpuno neskodljivi preparat potisnut je iz masovne upotrebe I gotovo zaboravljen, mada je ozon jedan od najvecih ako ne i najveci neprijatelj svih mikroorganizama.

    STA JE OZONIZOVANO ULJE

    Postoje dva oblika Ozonizovanog ulja, Potpuno ozonizovano,kada se ulje pretvara u gel i ima samo terapeutsku svrhu, i Delimicno ozonizovano kada uz malo krace terapeutsko delovanje ulje zadrzava i svoja prirodna korisna svojstva.
    Prema novom nezavisnom istraživanju koje je sprovela Dr Hulda Clark, i potpuno ozonizovano maslinovo ulje može se koristiti bez opasnosti po generalno zdravlje, Clark cak preporučuje upotrebu delimično ozonizovanog maslinovog ulja i za internu upotrebu, kao sredstvo za detoksikaciju tela i njegovo dodatno snabdevanje kiseonikom.
    Delomično ozonizovano maslinovo ulja održava svojstva i karakteristike maslinovog ulja, cenjeno je kao fantastično sredstvo za lecenje i poboljsanje kvaliteta koze.
    Potpuno ozonizovano ulje (gel) se koristi samo u terapeutske svrhe. Razlika je u koncentraciji ozona u ulju i njegovoj duzini delovanja .Ono sadrzi oko 50% Ozona i deluje oko 12 sati, dok Delimicno ozonizovano sadrzi oko 10% ozona i vreme delovanja je svedeno na najvise 6 casova..

    Ozonizovano Maslinovo Ulje ima niz zdravstvenih koristi, ali se najčešće koristi za stanja kože i spoljnu upotrebu, slično kao što bi koristio bilo koji terapeutski lek za spoljnu upotrebu ili krema.

    Dokazano je njegovo antibakterijsko i antifungicidno dejstvo kao i niz drugih korisnih svojstava kao: podsticanje granulacije, skracuje vreme ozdravljenja koze, cisti i sterilizuje, smanjuje otekline i upale, smanjuje bol i povecava razmenu materija u celijama kao i njihovu detoksikaciju jer se ozon ponasa kao “hvatac” slobodnih radikala.
    Generalno, uz unistavanje virusa, bakterija i gljivica pomaze kod ostecenja koze i sluzokoze i dovodi do njenog ozdravljenja.
    Potpuno je bezbedan za upotrebu kod ljudi i zivotinja i ne postoji ni jedna kontraindikacija sem u slucaju alergije na Ozon(sto je izuzetno retka pojava) ili na neki od sastojaka iz maslinovog ulja.
    Pomaze kod svih stanja koze prouzrokovanih patogenima, dermatitisa, dekubitusa, povrsinskih ostecenja i opekotina, osipa, versikolora, smanjuje oziljke itd.
    Jedno od najboljih prorodnih sredstava za lecenje hemoroida i atletskog stopala.
    Najbolje prirodno sredstvo za negu koze lica i tela jer podspesuje prirodnu proizvodnju kolagena, poboljsava cirkulaciju i hrani kozu prirodnim korisnim sastojcima iz maslinovog ulja .

    Kod upotrebe na zivotinjama pokazao se kao odlican preparat za lecenje stanja koze prouzrokovanih raznim mikroorganizmima(gljivice, virusi, bakterije), za lecenje i negu usiju, kao i niz drugih primena na kozi i sluzokozi.


    Jedino sto se moze nazvati nedostatkom ovog preparata je njegov relativno kratak rok trajanja, pogotovu na visim temperaturama, jer je ozon visokoreaktivan i nestabilan element koji i dalje reaguje sa uljem i ostaje nakon izvesnog vremena prisutan samo kao kiseonik (u frizideru svoja puna svojstva zadrzava oko 30 dana). Pakuje se u malim bocicama, tako da se zbog svoje siroke primene uglavnom potrosi za taj vremenski period.

    Koga zanima nabavka ovog preparata, ili za vise informacija moze mi se obratiti privatnom porukom, ili na mail unaltraina@yahoo.com

    Tekst preuzet sa: http://shar-pei.forumotion.com

    Ako nesto nisam dobro uradio sto se tice ovih autorskih prava, molim sefove da mi ne zamere i da isprave Smile
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    OZONIZOVANO ULJE Empty Re: OZONIZOVANO ULJE

    Počalji  shma Sub 12 Mar 2011, 19:34

    Jel ga muce hemoroidi i atleCko stopalo? lol! ...sala mala Wink ...prvi put cujem za ozonizovano M. ulje...to je izgleda isto kao obicno m. ulje samo malo jace...ja ovom mom uzimam obicno m. ulje zbog dlake...

    pozdrav!
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    OZONIZOVANO ULJE Empty Re: OZONIZOVANO ULJE

    Počalji  Sasska Sub 12 Mar 2011, 21:53

    Cekaj ... a sto bi ga uzimao? Jel Rio ima neki problem?

    Kod upotrebe na zivotinjama pokazao se kao odlican preparat za lecenje stanja koze prouzrokovanih raznim mikroorganizmima(gljivice, virusi, bakterije), za lecenje i negu usiju, kao i niz drugih primena na kozi i sluzokozi.

    MRio
    MRio


    Broj poruka : 242
    Godina : 40
    ime psa : Rio
    Datum upisa : 04.10.2010

    OZONIZOVANO ULJE Empty Re: OZONIZOVANO ULJE

    Počalji  MRio Ned 13 Mar 2011, 02:37

    Znas da sam pisao da je imao problem sa kozom, ona glupa i dosadna perut, pa mu je vet cedio zlezdu i da mu se stanje poboljsao. Ali, njemu se stalno nesto desava tog tipa... doduse u manjim kolicinama al opet ima perut, video pre neki dan. Promenio sam hranu al iskreno mislim da nije zbog toga, mislim da je malo izvikano to da kad mu promenis hranu odma alergija, nema logike.
    Nekako mi izgleda da ne moze da skodi, a ako ce mu pomoci u regeneraciji koze kupio bi. Mislim da bi mu i dlaka bolje izgledala. Po objasnjenju, izgleda kao kad mi uzimamo neke vitamine.
    Jesi li cula za to? Bilo sta? Sta mislis?
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    OZONIZOVANO ULJE Empty Re: OZONIZOVANO ULJE

    Počalji  shma Ned 13 Mar 2011, 09:47

    Obicno maslinovo ulje koriste i ljudi protiv peruti...kao i caj od koprive kojim se ispira glava (kod coveka).Samo je pitanje da li psu sme da se utrljava caj na tim kriticnim mestima...auuu al sam objasnio... scratch
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    OZONIZOVANO ULJE Empty Re: OZONIZOVANO ULJE

    Počalji  Sasska Ned 13 Mar 2011, 15:04

    Nikad nisam cula za ovo ulje niti znam da nekog ko je probao pa ne mogu da ti kazem e dobro je.
    Ono sto znam iz mog iskustva jeste da omega 3 dosta pomaze kod suve koze i kod perutanja ali ono sa visokim EPA i DHA.
    Maslinovo je generalno dobro i za nas i za pse kako za krvne sudove, srce, probavu,... da mu dajes 5-10ml dnevno preko granula nista mu nece skoditi...

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    OZONIZOVANO ULJE Empty Re: OZONIZOVANO ULJE

    Počalji  Berna Ned 13 Mar 2011, 18:11

    Ja sam cula da je Salmon (losos?) oil (ulje) dobro za kozu i dlaku, pogotovo za nase vodene pse. Maslinovo ulje je nesvarljivo za pse, a za ovo Ozonizovano nisam ranije cula.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    OZONIZOVANO ULJE Empty Re: OZONIZOVANO ULJE

    Počalji  Sasska Ned 13 Mar 2011, 22:39

    Pa dobra omega 3 se inace pravi od tih norveskih lososa ili ti salmona. Ja sam to davala svom detetu i mnogo je dobra stvar!

    Sponsored content


    OZONIZOVANO ULJE Empty Re: OZONIZOVANO ULJE

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Pon 20 Maj 2024, 03:26