Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Cvoruga?

    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Cvoruga? Empty Cvoruga?

    Počalji  Senada Pet 17 Jun 2011, 15:36

    Sinoc sam na Buminim ledjima, odmah nekako iznad lijeve prednje sape, ali malo vise prema sredini ledja, uocila nesto sto lici na veliku cvorugu, i to kad je supstio glavu da nesto onjusi pokazala se izboclina na ledjima velicine male zdjelice za puding....znaci kad se uzme u saku, saka je puna. nije toliko tvrdo, malo je mehko, a i moze se pomjerati malo i njega ne boli jer ne reaguje kad ga diram tu. Nije primao nikakve injekcije...
    Da li je mogao da se udari tu i da mu je iskocila cvoruga ili da je to ujed ose ili pcele pa je nateklo? Da li da stavljam led? Kod veterinara ne mogu prije ponedjeljka... Moram priznati da mi prva pomisao i nije bila bas optimisticna...uvijek prvo pomislim na najgore...iako on ima bas gustu dlaku, primjeti se malo i kad normalno stoji...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Cvoruga? Empty Re: Cvoruga?

    Počalji  Berna Pet 17 Jun 2011, 16:08

    Gledaj da li se povecava/smanjuje i ako ne prodje do ponedeljka, pravac veterinar.
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Cvoruga? Empty Re: Cvoruga?

    Počalji  shma Pet 17 Jun 2011, 19:38

    Slicno nesto je i Beks imao samo manje na istom mestu...(ako te ne mrzi procesljaj njegovu temu ima i slika) kad sam ga odveo kod veta on je samo uzeo iglu i ubo ga u to mesto i stiskao ga je tu god sve nije izaslo,a izlazila je krv,limfa,neka providna tecnost...dijagnoza: istegnut misic...
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Cvoruga? Empty Re: Cvoruga?

    Počalji  Senada Sub 18 Jun 2011, 11:58

    shma ::Slicno nesto je i Beks imao samo manje na istom mestu...(ako te ne mrzi procesljaj njegovu temu ima i slika) kad sam ga odveo kod veta on je samo uzeo iglu i ubo ga u to mesto i stiskao ga je tu god sve nije izaslo,a izlazila je krv,limfa,neka providna tecnost...dijagnoza: istegnut misic...

    Shma...sad sam gledala Becksove slike i nasla onu sa cvorugom i izgleda identicno kao kod Bume! Vjerovatno je onda isto to, huh, da samo ne bude nesto ozbiljnije... A tvoj veterinar je to ustanovio pipanjem, nije morao na rendgen ili tako nesto?
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Cvoruga? Empty Re: Cvoruga?

    Počalji  shma Sub 18 Jun 2011, 15:11

    samo je ispipao to stisnuo par puta video da ovog ne boli i sredio... Wink
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Cvoruga? Empty Re: Cvoruga?

    Počalji  Senada Uto 21 Jun 2011, 11:05

    Bili smo kod veterinara i on kaze da je to ustvari od injekcije koju je prije 2 sedmice primio protiv piroplazmoze.....a ja nisam ni pomisljala da moze imati veze s tom injekcijom.... Medjutim, bilo mi je ipak malo sumnjivo pa sam nazvala jos jednog veterinara i on mi je rekao da je to sasvim normalno nakon te injekcije jer je mnogo jaka, i to moze da natekne cak kao narandza i splahne samo od sebe u roku od 2-3 sedmice... Cini mi se da je rekao da se to zove sterilni hematon....tako nesto. Uglavnom, Buma ce jos koje vrijeme izgledati kao kamila....poceli smo da ga zovemo i Kvazimodo... affraid
    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 43
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Cvoruga? Empty Re: Cvoruga?

    Počalji  anazakon Uto 21 Jun 2011, 12:45

    Xexe, Kvazimodo Very Happy. Važno je da nije ništa strašno i da će da se sredi Very Happy
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Cvoruga? Empty Re: Cvoruga?

    Počalji  shma Uto 21 Jun 2011, 14:14

    E da moze da bude i od vakcine... study

    Sponsored content


    Cvoruga? Empty Re: Cvoruga?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 15:24