Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Prazinon ili Pratel?

    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Prazinon ili Pratel? Empty Prazinon ili Pratel?

    Počalji  jasmina79 Pet 05 Dec 2008, 17:48

    Pratel tablete su antihelmintik namjenjen za uporabu u veterini. Upotrebljava se u pasa i mačaka za liječenje invazija sa želučano-crijevnim oblićima i trakavicama. Jedna tableta sadrži 50 mg prazikvantela i 144 mg pirantel embonata.Tablete se daju psu, odnosno mački, zdrobljene zajedno s hranom ili cijele u komadiću mesa ili sira. Preporučeno je davanje lijeka 3-4 puta godišnje, preventive radi.

    Prazinon plus tablete su antihelmintik širokog spektra namjenjen za štenad i odrasle pse, a sadrži kombinaciju prazikvantela (50 mg/1 tbl), pirantel pamoata (144 mg/1 tbl) i febantela (150 mg/1 tbl). Upravo febantel je djelatna tvar po kojoj se Pratel i Prazinon plus tablete međusobno razlikuju. Naime, febantel je probenzimidazol koji se nakon resorpcije iz crijeva, u jetri prevodi u djelatne metabolite (febendazol i oksfendazol) koji koče resorpciju i razgradnju hranjivih tvari endoparazita.

    jedna i druga tableta daju se na 10 kg tjelesne mase, odnosno, ako je ljubimac teži ili lakši potrebno je prilagoditi dozu njegovoj/njenoj težini (npr. 5 kg t.m.= 1/2 tablete; 15 kg t.m.= 1 1/2 tableta). Tableta se daje u jednokratnoj dozi, odnosno, ako je infestacija jača, tablete se mogu ponoviti za 14 dana.

    Kao što sami primjećujete, Pratel i Prazinon plus su tablete učinkovitog antihelmintskog djelovanja namijenjene za uporabu u veterini, za čišćenje od endoparazita (oblića i trakavica). Kako su različitog sastava, Pratel tablete namijenjene su i psima i mačkama, a Prazinon tablete samo psima.

    Dragan Vesovic,dr.vet.med.
    www.pet-centar.hr
    aruba
    aruba


    Broj poruka : 32
    Godina : 37
    ime psa : Ben
    Datum upisa : 12.09.2010

    Prazinon ili Pratel? Empty Re: Prazinon ili Pratel?

    Počalji  aruba Pon 18 Apr 2011, 15:42

    Da li mi moze neko reci kada trebam ponovo dati Benu tableticu protiv parazita?

    Zadnju je dobio 21.3. kada je i primio drugu vakcinu.
    21.4. idemo na trecu.
    Hvala
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Prazinon ili Pratel? Empty Re: Prazinon ili Pratel?

    Počalji  Sasska Pon 18 Apr 2011, 19:08

    7-10 dana pre revakcinacije ga ocisti od parazita daj mu preka kilazi 1 tableta na 10 kg
    aruba
    aruba


    Broj poruka : 32
    Godina : 37
    ime psa : Ben
    Datum upisa : 12.09.2010

    Prazinon ili Pratel? Empty Re: Prazinon ili Pratel?

    Počalji  aruba Uto 19 Apr 2011, 11:36

    Jutros sam mu dala 1 i po tabletu, jer ima 13 kg. Nadam se da je to uredu?

    Trebao bi primiti trecu vakcinu za dva dana, da li trebam pricekati malo duze jer sam mu tek dana tablete ili smijem da ga vodim na vakcinu?

    Hvala
    I love you
    JovanaJoja
    JovanaJoja


    Broj poruka : 1241
    Godina : 26
    ime psa : Bobi I love you Very Happy

    ime psa : Beri I love you Very Happy
    Datum upisa : 21.10.2010

    Prazinon ili Pratel? Empty Re: Prazinon ili Pratel?

    Počalji  JovanaJoja Uto 19 Apr 2011, 13:12

    aruba ::Jutros sam mu dala 1 i po tabletu, jer ima 13 kg. Nadam se da je to uredu?

    Trebao bi primiti trecu vakcinu za dva dana, da li trebam pricekati malo duze jer sam mu tek dana tablete ili smijem da ga vodim na vakcinu?

    Hvala
    I love you

    Mozda si mu trebala jos dati bar cetvrtinu tablete... Mislim nisam bas najbolja ali evo neka neko iskusniji kaze. Very Happy
    aruba
    aruba


    Broj poruka : 32
    Godina : 37
    ime psa : Ben
    Datum upisa : 12.09.2010

    Prazinon ili Pratel? Empty Re: Prazinon ili Pratel?

    Počalji  aruba Uto 19 Apr 2011, 13:16

    Ja nisam primjetila da on ima nesto neobicno u stolici, tako da mu ovo dajem preventive radi. Pa se nadam da nije malo 1 i po Shocked

    Ako mislite da jeste, oticu kupiti jos, jer sam onu polovinu bacila. Dala sam mu Caniverm, jer sam mu to i prvi put davala, pa su mi se ucinile ok.
    JovanaJoja
    JovanaJoja


    Broj poruka : 1241
    Godina : 26
    ime psa : Bobi I love you Very Happy

    ime psa : Beri I love you Very Happy
    Datum upisa : 21.10.2010

    Prazinon ili Pratel? Empty Re: Prazinon ili Pratel?

    Počalji  JovanaJoja Uto 19 Apr 2011, 13:18

    aruba ::Ja nisam primjetila da on ima nesto neobicno u stolici, tako da mu ovo dajem preventive radi. Pa se nadam da nije malo 1 i po Shocked

    Ako mislite da jeste, oticu kupiti jos, jer sam onu polovinu bacila. Dala sam mu Caniverm, jer sam mu to i prvi put davala, pa su mi se ucinile ok.

    Joj moja greska stvarno izvini meni se ucinilo da si napisala jednu.. izvini stvarno.. Sad ne treba vise davati...
    aruba
    aruba


    Broj poruka : 32
    Godina : 37
    ime psa : Ben
    Datum upisa : 12.09.2010

    Prazinon ili Pratel? Empty Re: Prazinon ili Pratel?

    Počalji  aruba Uto 19 Apr 2011, 13:22

    Uh sad mi je lakse Very Happy
    nema veze, dobro je da nisam pogrijesila samo Smile

    Da li smijem onda da ga vodim na trecu vakcinu za dva dana ili moram pricekati?
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Prazinon ili Pratel? Empty Re: Prazinon ili Pratel?

    Počalji  Sasska Uto 19 Apr 2011, 15:58

    Mislim da bi trebalo da pricekas par dana... izmedjuostalog pozovi veta pa ga pitaj....

    Sponsored content


    Prazinon ili Pratel? Empty Re: Prazinon ili Pratel?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 18:29