Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Stize novo stene - muci me zima :)

    nemanjagodina
    nemanjagodina


    Broj poruka : 77
    Godina : 36
    Lokacija : Jagodina, Srbija
    ime psa : Ami
    Datum upisa : 23.06.2010

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  nemanjagodina Sub 10 Dec 2011, 10:52

    Poz svima.

    Evo nakon sto mi je Atila nesrecno nastradao pre 2,3 meseca odlucio sam da kupim novo stene labradora.

    Ovog puta uzecu stene crne boje, ali isto ce biti muzjak Smile U utorak ce biti revakcinisan i preuzecu ga tog istog dana. E sad, ono sto mene muci jeste to gde cu da ga drzim dok malo ne odraste...kada sam uzeo Atilu bilo je prolece i temperatura je bila uvek oko 20 stepeni i cuvao sam ga napolju oduvek jer je bilo toplo i noci nisu bile toliko hladne.

    Sada mi je frka da li nece ovom novom stenetu da bude hladno, jer planiram da ga cuvam u boksu gde je ziveo Atila. Tu ima kucicu koja je dosta velika za njega, ali je cela napravljena od brodskog poda i cela ima izolaciju kao i pregradu odmah na ulazu pa sa leve strane, tako da je zasticen od vetra kada je unutra i ima kao malo predsoblje.

    Ovaj decko ciji muzjak je otac tog steneta mi kaze da slobodno mogu da ga cuvam napolju u toj kucici. Kaze da mu samo stavim unutra slamu i mogu eventualno neko cebence i da na ulaz stavim ili neki najlon ili gumu da mu ne bi duvao vetar i da ne bi ulazio sneg unutra ako bude padao i da ce to njemu da bude sasvim dovoljno.

    Mislim, ja znam da oni ne podnose vrucinu i da im zimi nije hladno, ali ne znam bas da li je tako za stene od 3 meseca Smile

    Sta vi mislite? Da li nece da bude problem da ga odmah cuvam tako napolju u toj kucici ili cu ipak morati neko vreme da ga cuvam u nekoj prostoriji gde je toplo?

    Jos jedno pitanje...u tu kucicu smo nakon Atiline nesrece premestili psa koji je oduvek bio tu i pre Atile a koji nije rasan pas, ali redovno ga svake godine vakcinisemo protiv besnila i slicno. Da li mozda treba nekako unutrasnjost te kucice sada ocistiti ili dezinfikkovati ili nesto tako? Ovaj pas nema buve, ali da li treba nekim sredstvom poprskati unutrasnjost kucice da bi bio siguran? Da li moze da se ovaj malisan kada dodje zarazi necim ne daj boze?

    Hvala unapred.
    Pozdrav.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  Nade Ned 11 Dec 2011, 01:02

    Cestitam na novom stenetu Smile Ukoliko je tako dobro izolirana kuca ne bi trebalo biti probleme, jedino da je ulaz zatvoren i zasticen od vjetra da se ne bi hladila. On sam tje da proizvede toplinu i zatopliti vazduh u kucici, bitno je da se ta toplina ne gubi napolje. Znam prijatelja da je uradio tako dobra kucica da je temperatura unutra bila nekih 14-15 stepeni dok napolje bilo minus. Slame ne bi koristila, stvara prasiju i cesto ima alergene i mikroorganizme. Dezinfekcija obavezno, nikad nemozes biti siguran sta se moze desiti, pa vazi ono pravilo bolje spreciti nego leciti. Na kraju ukoliko primetis da je tvom malenom hladno onda ga unesi na toplije. Srecno!
    nemanjagodina
    nemanjagodina


    Broj poruka : 77
    Godina : 36
    Lokacija : Jagodina, Srbija
    ime psa : Ami
    Datum upisa : 23.06.2010

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  nemanjagodina Ned 11 Dec 2011, 11:33

    poz

    sto se slame tice stence je taj covek od malena od kad su se okotili cuvao u prostoru koji je bio pun slame i tu su bili sa majkom, tako da ne znam da li ce da bude pogresno ako mu ja opet ovamo u kucicu stavim slamu jer je od malena u njoj bukvalno???

    cime da dezinfikujem kucicu? da li postoji neko sredstvo posebno za to?

    hvala.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  Sasska Pon 12 Dec 2011, 10:32

    Asepsol imas skoro u svim apotekama...
    http://www.patenting-proizvodnja.co.rs/files/asepsol.pdf
    Protiv buva u kucici ako su se kojim slucajem nastanile (ako sam dobro razumela mesanac ih nema) kupis Neostomosan ampulu koja se rastvara u vodi i poprskas kucicu i isto ponovis za 7 dana.
    Za sada nije hladno, nema snega i minusa... pa mislim da moze da bude napolju ali kad pocne sneg i minus to ces morati da procenis sam...
    nemanjagodina
    nemanjagodina


    Broj poruka : 77
    Godina : 36
    Lokacija : Jagodina, Srbija
    ime psa : Ami
    Datum upisa : 23.06.2010

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  nemanjagodina Pon 12 Dec 2011, 13:20

    Sasska ::Asepsol imas skoro u svim apotekama...
    http://www.patenting-proizvodnja.co.rs/files/asepsol.pdf
    Protiv buva u kucici ako su se kojim slucajem nastanile (ako sam dobro razumela mesanac ih nema) kupis Neostomosan ampulu koja se rastvara u vodi i poprskas kucicu i isto ponovis za 7 dana.
    Za sada nije hladno, nema snega i minusa... pa mislim da moze da bude napolju ali kad pocne sneg i minus to ces morati da procenis sam...

    Kazite mi samo vezano za Asepsol koliko treba da prodje vremena posle prskanja pa da stene stavim u kucicu??...ja bih npr danas time poprskao a tek sutra bih ga doneo u kucicu...mislim da je to dovoljno vremena da eventualno to ispari i da stene to ne moze da udise i slicno??

    Da li ste vi imali iskustvo sa ovim sredstvom?

    poz i hvala.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  Sasska Uto 13 Dec 2011, 14:06

    Ja sam asepsol koristila za odrzavanje kuce povremeno (frik) Very Happy
    Tecnost kao tecnost samo da se osusi povrsina (ako je u pitanju drvo) i mozes da ga stavis u kucicu.
    nemanjagodina
    nemanjagodina


    Broj poruka : 77
    Godina : 36
    Lokacija : Jagodina, Srbija
    ime psa : Ami
    Datum upisa : 23.06.2010

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  nemanjagodina Uto 13 Dec 2011, 15:08

    Sasska ::Ja sam asepsol koristila za odrzavanje kuce povremeno (frik) Very Happy
    Tecnost kao tecnost samo da se osusi povrsina (ako je u pitanju drvo) i mozes da ga stavis u kucicu.

    Hehe Smile

    kupio sam oxicid s i njime sam poprskao kucicu i sad cekam da se isusi....taman ce da se isusi do veceras...

    stene stize oko 7 tako da cu obavezno da ga predstavim u rubrici namenjenoj za to kad ga uzmem Smile

    pozzz
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  Nade Uto 13 Dec 2011, 17:02

    Ne bih znala da ti kazem zasto ih je on tako cuvao, ja znam da ja ne bih slamu koristila. Sigurno si i sam video koliko prasine ima u slame...a kako sta prasina smeta nama sta bi psi sa njihove njuske rekli Very Happy
    nemanjagodina
    nemanjagodina


    Broj poruka : 77
    Godina : 36
    Lokacija : Jagodina, Srbija
    ime psa : Ami
    Datum upisa : 23.06.2010

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  nemanjagodina Uto 13 Dec 2011, 20:23

    Nade ::Ne bih znala da ti kazem zasto ih je on tako cuvao, ja znam da ja ne bih slamu koristila. Sigurno si i sam video koliko prasine ima u slame...a kako sta prasina smeta nama sta bi psi sa njihove njuske rekli Very Happy

    hehe, pa to jeste... Smile

    videcu sta cu da radim. evo malopre sam ga uzeo. tek sutra ce biti revakcinisan, tako da cu veceras da ga cuvam u svojoj sobi dok ne primi drugu vakcinu da ga ne stavljam odmah napolje u boks...

    pozz
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  Leo III Uto 13 Dec 2011, 22:16

    nemanjagodina ::
    Nade ::Ne bih znala da ti kazem zasto ih je on tako cuvao, ja znam da ja ne bih slamu koristila. Sigurno si i sam video koliko prasine ima u slame...a kako sta prasina smeta nama sta bi psi sa njihove njuske rekli Very Happy

    hehe, pa to jeste... Smile

    videcu sta cu da radim. evo malopre sam ga uzeo. tek sutra ce biti revakcinisan, tako da cu veceras da ga cuvam u svojoj sobi dok ne primi drugu vakcinu da ga ne stavljam odmah napolje u boks...

    pozz
    Tako je najbolje....
    Očekujemo slikice pig
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  Nade Sre 14 Dec 2011, 00:10

    Nek ti stene bude u karantin i nekoliko dana posle revakcine. Cestitam Smile
    LORD
    LORD


    Broj poruka : 12
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 08.12.2011

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  LORD Sre 14 Dec 2011, 00:50

    imam ja jedno pitanje posto vec imam jednog mesanca a hocu da uzmem i laba koji jos nije primio revakcinu jel mogu zajedno da mi budu u kuci ili moram da ih odvajam
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  Nade Sre 14 Dec 2011, 07:30

    Morate ih odvojiti obavezno.
    nemanjagodina
    nemanjagodina


    Broj poruka : 77
    Godina : 36
    Lokacija : Jagodina, Srbija
    ime psa : Ami
    Datum upisa : 23.06.2010

    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  nemanjagodina Sre 14 Dec 2011, 09:06

    Nade ::Nek ti stene bude u karantin i nekoliko dana posle revakcine. Cestitam Smile

    poz

    posle revakcine cu da ga prebacim u boks, ali nece da bude u kontaktu sa drugim psima...imam ja jednog mesanca koji je takodje u dvoristu, ali je vakcinisan protiv besnila i ociscen od parazita pre 3,4 meseca, ali ipak tek kad prodje neko vreme cu da ih upoznam, za svaki slucaj Smile

    Sponsored content


    Stize novo stene - muci me zima :) Empty Re: Stize novo stene - muci me zima :)

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 05:44