Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+4
Balwan
Cone*
Acilim22
sunnyshine
8 posters

    Dizenterija kod Arona

    avatar
    sunnyshine


    Broj poruka : 40
    Godina : 40
    Lokacija : Slavonski Brod , Hrvatska
    ime psa : Aron
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 09.01.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Dizenterija kod Arona

    Počalji  sunnyshine Uto 03 Apr 2012, 21:57

    Poštovani,u zadnji par dana pas mi ima dizenteriju i to više puta na dan....ima 5 mjeseci...pije jogurt,jede mlijeko jednom dnevno,kupovno zrnje(promijenio je vrstu neki dan) i kuhani obrok za ručak tipa djigerica,konzerve,supa,kruh...Primjetila sam da prilikom šetnje zna pojesti maslačak,travu,oras.....pa ako tko šta zna molim za savijet...hvala.....
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Acilim22 Uto 03 Apr 2012, 22:20

    Au,pa mei se usta otici dok ja ne napisem 1000000000000000000000000000000000000000000 puta PAS NE SME PITI MLEKA ZBOG LAKTOZE. Koje konzerve? I love you
    avatar
    sunnyshine


    Broj poruka : 40
    Godina : 40
    Lokacija : Slavonski Brod , Hrvatska
    ime psa : Aron
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 09.01.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  sunnyshine Uto 03 Apr 2012, 23:15

    a jooj pa nisam znala...ja mu dajem svaki dan mlijeka zbog kostiju....konzerve gotove hrane za pse....
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Acilim22 Uto 03 Apr 2012, 23:29

    sunnyshine ::a jooj pa nisam znala...ja mu dajem svaki dan mlijeka zbog kostiju....konzerve gotove hrane za pse....



    Pa da,to valja za ljude....Ali psi nisu ljudi....Pa ni te konzerve i nisu nesto zdrave Very Happy samo sto ja ne razumem sta znaci dizenterija...Very Happy Moze objasnjenje?
    avatar
    sunnyshine


    Broj poruka : 40
    Godina : 40
    Lokacija : Slavonski Brod , Hrvatska
    ime psa : Aron
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 09.01.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  sunnyshine Uto 03 Apr 2012, 23:32

    Proljev,tekuća stolica....jadan žao mi ga
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Cone* Uto 03 Apr 2012, 23:40

    To se zove dijareja,a ne dizenterija shock:
    Dizenterija je zarazna bolest
    avatar
    sunnyshine


    Broj poruka : 40
    Godina : 40
    Lokacija : Slavonski Brod , Hrvatska
    ime psa : Aron
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 09.01.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  sunnyshine Sre 04 Apr 2012, 01:14

    [pardon da......krivo sam se izrazila
    Balwan
    Balwan


    Broj poruka : 70
    Godina : 46
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 14.11.2011

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Balwan Sre 04 Apr 2012, 07:23

    Moguće da je od mleka. Pređite na granuliranu hranu, i to polako i dajte isključivo to. Postoje superpremium hrane tipa Royal canin, Happy dog, Trainer... i većina tih hrana ima x vrsta za određeni uzrast i veličinu rase, npr Trainer Puppy Maxi (za štence velikih rasa...). Moguće da će imati proliv i od te hrane ali vidite vremenom koja vam najviše odgovara. Što se kalcijuma tiče imate tablete Cal-de-vit (Kalcijum, D vitamin, fosfor) pa ide 1 dnevno na 10kg težine. Eto ukratko, neka me neko ispravi ako sam nešto loše objasnio. Vidim da ste menjali hranu u poslednje vreme, novu hranu uvek uvodite polako, deo stare+nova tako da posle nekog vremena pređete postpuno na novu. Ja sam probao Trainer i pas mi je imao proliv, ne strašno ali je imao. Sa Ecopet junior nema, isto je moglo biti i obrnuto. Probajte razne dok ne dođete do rešenja ali samo polako.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Ben_Bella Sre 04 Apr 2012, 07:34

    Balwan ::Moguće da je od mleka. Pređite na granuliranu hranu, i to polako i dajte isključivo to. Postoje superpremium hrane tipa Royal canin, Happy dog, Trainer... i većina tih hrana ima x vrsta za određeni uzrast i veličinu rase, npr Trainer Puppy Maxi (za štence velikih rasa...). Moguće da će imati proliv i od te hrane ali vidite vremenom koja vam najviše odgovara. Što se kalcijuma tiče imate tablete Cal-de-vit (Kalcijum, D vitamin, fosfor) pa ide 1 dnevno na 10kg težine. Eto ukratko, neka me neko ispravi ako sam nešto loše objasnio. Vidim da ste menjali hranu u poslednje vreme, novu hranu uvek uvodite polako, deo stare+nova tako da posle nekog vremena pređete postpuno na novu. Ja sam probao Trainer i pas mi je imao proliv, ne strašno ali je imao. Sa Ecopet junior nema, isto je moglo biti i obrnuto. Probajte razne dok ne dođete do rešenja ali samo polako.
    Slazem se, samo bih jos da dodam, kada kupujete hranu, npr. kupite pola kg, pa ako mu se svidja nastavite sa tom, a ako ne kupite drugu. Moji, naprimer, imaju proliv od Royal Canin-a, ali jos jednom, NIKAKO MLEKOOOOOOOOOOO Exclamation Exclamation Exclamation
    Balwan
    Balwan


    Broj poruka : 70
    Godina : 46
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 14.11.2011

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Balwan Sre 04 Apr 2012, 07:37

    Ben_Bella ::Slazem se, samo bih jos da dodam, kada kupujete hranu, npr. kupite pola kg, pa ako mu se svidja

    Ima li uopšte labradora koji bira hranu. Smile
    Oskar 15.03.
    Oskar 15.03.


    Broj poruka : 55
    Godina : 50
    Lokacija : Futog
    ime psa : Oskar
    Datum upisa : 25.10.2011

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Oskar 15.03. Sre 04 Apr 2012, 09:33

    Balwan ::
    Ben_Bella ::Slazem se, samo bih jos da dodam, kada kupujete hranu, npr. kupite pola kg, pa ako mu se svidja

    Ima li uopšte labradora koji bira hranu. Smile

    Ha, dodar komentar, nema je još nisam videla.
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Acilim22 Sre 04 Apr 2012, 10:45

    Pa da,pogresno ste napisali i ja sva zbunjena...Mislim da mu hrana definitivno ne odgovara ,u to nema sumnje....Mozete za jedan obrok da mu dajete neke iznutrice,ribe,pirinac,junece skembe-sirove,dzigerica moze kuvana a i ne mora,piletina,makarone,piletinu,sangarepe,povrce,meni je takva ishrana super i ja vam prporucujem ovakvu ishranu ili granule,moj dobija jedan obrok granule a jedan ovako iskombinovano ili granule i melo mesa od gore da dobije bolji smek....Mozete i supu da mu dajete...I svinjetinu (njuu morate baas dobro da prokuvate) A pirinac je najbolji za proliv i supa ali ovo meso je jako zdravo a ne konzerve i mleko Very Happy A od granulirane hrane preporucujem Joseru Junior-za stence koju sam ja davala do sest meseci Josera aktiv-za odrasle. Bosh sport i bosh pappy ona je savrsena...ima tu jos neke super-premium hrane koja se izdvaja,ali sad ZAVISI OD PSA. Kao sto rece Ivona-Ben_Bella-oni imaju proliv od Royal Canina ,a tvoj mozda nece imati,ali on mora prvo da se navikne na granuliranu hranu posto vidim da je niste davali,a ako vam ne odgovara da kupujete, dajte mu mesa ,pirinca i sve sto sam napisala...
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Senada Sre 04 Apr 2012, 13:03

    Kalcij mu treba za kosti, ali mozete davati jogurt, recimo svaki drugi dan jednu casu, ali ne mlijeko! Od toga dobiva proljev.
    Ako odaberete kvalitetne granule koje mu odgovaraju, onda su vam konzerve i hljeb suvisni. Mozete naravno nekad da mu date nekog mesa,jetrice, bubrezi, srcadi, fasirano junece, piletina uz mrkvu, kafiol, brokoli, ili prelijete granule konzervom tunjevine, sardinom ili sirovim zumancetom.
    Sve u svemu, dok se god proljev ne zaustavi najbolje bi bilo da ga stavite na dijetalnu hranu, tj. riza+kockice pileceg fileta (da se doooobro raskuha), pa kad se zaustavi proljev, onda potrazite odgovarajuce granule.
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Acilim22 Sre 04 Apr 2012, 13:08

    Senada,ja se u potpunosti,ali skroz na skroz slazem sa tobom. Ali mislim da ce ga tesko navici na granule ako ih nikada do sada nije jeo. Ako ih ne prihvati mozete da mu dajete to sto smo ja i ona nabrojale.Mislim,konzerve za pse nisu zdrave,pa meleko,nije ni cudo sto ima proliv,psu ta hrana ne odgovara,ili granule ili nesto "prirodno",tj. sto smo ja i Senada nabrojale,srecno!
    avatar
    sunnyshine


    Broj poruka : 40
    Godina : 40
    Lokacija : Slavonski Brod , Hrvatska
    ime psa : Aron
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 09.01.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  sunnyshine Sre 04 Apr 2012, 14:09

    hvala puno......jeo je Rojal do nedavno i prešao na Pedigre....moguće da mu smeta promjena hrane.....s mlijekom prekidam od danas....
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Acilim22 Sre 04 Apr 2012, 15:19

    sunnyshine ::hvala puno......jeo je Rojal do nedavno i prešao na Pedigre....moguće da mu smeta promjena hrane.....s mlijekom prekidam od danas....
    A zbog cega ste menjali hranu,nije mu odgovarala ili nesto drugo? Nesmete tako brzo menjati hranu Very Happy
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Ben_Bella Sre 04 Apr 2012, 15:42

    sunnyshine ::hvala puno......jeo je Rojal do nedavno i prešao na Pedigre....moguće da mu smeta promjena hrane.....s mlijekom prekidam od danas....
    Ne razumem zasto ste menjali tako dobru hranu, jos ste presli na hranu koju su jako iskvarili... confused
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Acilim22 Sre 04 Apr 2012, 16:32

    Rojal je dobra hrana,super premium i sto kaze Ivona nema razloga da je menjate sem ako mu nesto smeta,ali bas ne verujem da mu ta hrana ista moze naskoditi...Ali hrana koju ste mu davali 100% nije kvalitetna i ne znam zasto ste uopste presli na takvu ishranu,ali dobro,mismo ru da vas posavetujemo sta treba i sta ne treba,pozz Very Happy Wink
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Ben_Bella Sre 04 Apr 2012, 16:46

    Acilim22 ::Rojal je dobra hrana,super premium i sto kaze Ivona nema razloga da je menjate sem ako mu nesto smeta,ali bas ne verujem da mu ta hrana ista moze naskoditi...Ali hrana koju ste mu davali 100% nije kvalitetna i ne znam zasto ste uopste presli na takvu ishranu,ali dobro,mismo ru da vas posavetujemo sta treba i sta ne treba,pozz Very Happy Wink
    Slazem se za sve sem za to ta da nema sanse da mu smeta Royal, mom Benu smeta, ima proliv od nje... Mada je moj Ben pravi svilenko sto se stomaka tice, pa sta da se radi... Laughing Wink
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Acilim22 Sre 04 Apr 2012, 16:48

    Ben_Bella ::
    Acilim22 ::Rojal je dobra hrana,super premium i sto kaze Ivona nema razloga da je menjate sem ako mu nesto smeta,ali bas ne verujem da mu ta hrana ista moze naskoditi...Ali hrana koju ste mu davali 100% nije kvalitetna i ne znam zasto ste uopste presli na takvu ishranu,ali dobro,mismo ru da vas posavetujemo sta treba i sta ne treba,pozz Very Happy Wink
    Slazem se za sve sem za to ta da nema sanse da mu smeta Royal, mom Benu smeta, ima proliv od nje... Mada je moj Ben pravi svilenko sto se stomaka tice, pa sta da se radi... Laughing Wink

    Zaboravila sam da kazem da to zavisi od psa Very Happy..
    Milica90
    Milica90


    Broj poruka : 211
    Godina : 33
    Lokacija : Temerin
    ime psa : Leo
    ime psa : King Sad
    Datum upisa : 16.03.2012

    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Milica90 Sre 04 Apr 2012, 21:36

    Milice i Ivona u potpunosti se slazem sa vama! Very Happy

    Sponsored content


    Dizenterija kod Arona Empty Re: Dizenterija kod Arona

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 11:57