Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Pozdrav iz Novog Sada

    monte1
    monte1


    Broj poruka : 8
    Godina : 40
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Dona
    Datum upisa : 19.04.2012

    Pozdrav iz Novog Sada Empty Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  monte1 Čet 19 Apr 2012, 10:36

    Pozdrav svima

    Zovem se Misko i zivim u Novom Sadu.
    Tragajuci preko interneta za stenetom labradora, put me naveo i do vaseg foruma, na kome sam primjetio da ima dobronamjernih ljudi sa korisnim savjetima, pa sam odlucio da se registrujem i potrazim po neki savjet od vas iskusnijih.
    Naime zelim da nabavim stene labradora mojoj cerkici koja ima tek 16 mjeseci ali vec obozava zivotinje, a zena i ja vec svakako duzi niz godina planiramo da nabavimo labradora.
    Molio bih sve koji mogu da mi pomognu sa nekim savjetom, tj. da me upute na nekog gdje bi mogao da se raspitam i eventualno dodjem do nekog steneta. Vazno je da napomenem da nam zaista silne titule i papiri nisu bitni, nama treba stene koje ce biti nas ljubimac.
    Po internetu se mogu naci svakojake cijene od 30e pa do 200 i vise, a posto se zaista ne razumijem u te stvari molio bih dobronamjerne ljude da me posavjetuju oko toga.
    Shvatam da pravi odgajivaci imaju i velike troskove oko samih stenaca, pa da takvi sigurno i nisu jeftini, a posto nismo bas u finansijskoj situaciji da odvojimo neke vece pare za stene, molio bih vas da imate i to u vidu, uz novac bih mogao eventualno da kao vid doplate ponudim i svoje usluge profesionalnog fotografisanja.

    Hvala svima unapred...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Pozdrav iz Novog Sada Empty Re: Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  ViPns Čet 19 Apr 2012, 11:46

    Pozdrav i dobrodosli!Prvo sto cu vam reci je da ste napravili odlican izbor po pitanju rase i cestitam na tome.Sto se tice raspona cene stenaca(da ne davim mnogo,nemojte da vas mrzi,izlistajte forum),jako mi je vazno da napomenem da ta prica ''treba mi pas za ljubimca,ne interesuju me izlozbe i slicno'' ni kod jednog ozbiljnog odgajivaca nece proci,jer papiri kostaju samo 1700 din,tako da nemojte misliti da cete nesto mnogo smanjiti cenu steneta,a papir je jedini garant da je taj pas stvarno potekao od labradora...svaki pas bez papira smatra se mesancem i u tom slucaju niko nema obavezu da vam garantuje da ce taj pas izrasti u labradora...mozda iz njega nikne i neki pekinezer ili sarplaninac Very Happy ...tako da ,uvek i svakom savetujem da kupi psa sa papirima,koja god da je rasa u pitanju...i da,odgoj zdravog steneta mnogo kosta,ali ako niste u situaciji da platite kvalitetno stene,moj vam je savet,sacekajte neka bolja vremena,jer to stene kada stigne kod vas,trazi adekvatnu ishranu i dodatke ishrani,trazi paznju i medicinsku negu,trazi redovne vakcine....sve to kosta...opet kazem,izlistajte forum,mnogo toga je ispisano,dobro se pripremite za docek novog clana porodice i sretno sa potragom Very Happy
    monte1
    monte1


    Broj poruka : 8
    Godina : 40
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Dona
    Datum upisa : 19.04.2012

    Pozdrav iz Novog Sada Empty Re: Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  monte1 Čet 19 Apr 2012, 12:08

    Hvala na odgovoru, upravo iz tih razloga sam se i prijavio na forum, na kome ljudi znaju sta pricaju Smile.
    Sve mi je jasno da to kosta, i spremni smo i na tu stavku, ali za sam pocetak da izdvojimo 100-150e za samo stene nam je veliki izdatak. Ipak nama treba neka skromnija titula samog steneta Very Happy. Ako shvatate na sta mislim, u redu su i papiri da se plate, ali ipak nam ne treba stene extra pedigrea, i porijekla. Vec nesto sasvim "normalno" koje bi naslo mjesto u nasoj porodici.
    E da zaista mi nije namjera da nekome smanjujem cijenu, svakako cijenim tudji rad i svako treba da naplati onoliko koliko misli da to stene i vrijedi. Svakako je taj neko ulozio mnogo truda i novca u cijelom tom procesu.
    Mi samo trazimo nesto povoljnije ako tako nesto i postoji naravno. Da cekamo bolja vremena, tesko da cemo ih docekati Smile, a ipak bih volio da moje dijete od malena nauci da voli i postuje zivotinje tako sto ce odrastati uz jednu tako lijepu i plemenitu kao sto je labrador.

    Hvala vam na pomoci.
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Pozdrav iz Novog Sada Empty Re: Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  Acilim22 Čet 19 Apr 2012, 12:56

    Dobrodosli Smile
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Pozdrav iz Novog Sada Empty Re: Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  ViPns Čet 19 Apr 2012, 12:58

    Ljubitelj sam rase i borim se za njeno ocuvanje,takve kakva je,po meni savrsena...sve sto pricam,pricam iz najbolje namere,za dobro svakog psa,a samim tim i vlasnika tih pasa.Pokusacu i ovako da vam objasnim,ne zelim da me neko shvati pogresno i nama je neko nekada ovako pricao,veliko mu hvala,sada smo vlasnici zdravog i pravog psa....da bi neko stene dobilo rodovnik,minimalni uslov za dobijanje je da su oba roditelja makar ocenjena pozitivno,a to samo znaci da su pripadnici rase,svaka titula pored ocene je samo potvrda truda i rada vlasnika tog psa,moje skromno vidjenje,a opet ta titula znaci da je pas dobre i pravilne dlake,kosti,gradje i, vrlo vazne stavke kod labradora,karaktera.Svaka rasa nosi i neke nasledne boljke i mane,verujem da ste se informisali i na tu temu,a zahvaljujuci tim papirima,dostupna nam je informacija o pretcima naseg psa,vrlo lako cemo saznati kakve mane genetika naseg psa vuce.Navela sam samo par stavki zbog kojih je bitna i ''tezina'' tih papira.Mnogo je labradora sa rodovnicima,a da opet nisu po ''mom ukusu'',da se ne izrazim drugacije.Druga i vrlo bitna stvar,pricam iz licnog iskustva,niko od odgajivaca se ne bogati na tim stencima,ogromna kolicina emocija se sigurno ne moze naplatiti,ali mnogo kosta ishrana te kuje,stenaca,vakcinacija,pa i tableta za ciscenje nisu stavka za zanemarivanje,kada se uzme u obzir nekoliko ciscenja i broj pasa.Uvek treba pogledati i majku tih stenadi,u kakvom je stanju posle legla,to nam je samo jos jedna smernica pri odabiru steneta...ako je majka neuhranjena,izmucena i sl...moj bi zakljucak u takvoj situaciji bio,da taj odgajivac samo stanca stence,kuja nije adekvatno hranjena i na njoj se stedelo,dovodi se u pitanje kolicina i kvalitet njenog mleka,a opet stavka najbitnija u razvoju steneta u tom periodu...razvodnjih temu,ali nadam se da ste me razumeli,sigurno niko nije iz dosade izmislio rodovnike i ostale zavrzlame...uvek kazem,,plati psa vise pri kupovini,manje ce kasnije kostati veterinar'',tuzno,ali istinito....pozdrav,nadam se da smo se razumeli Very Happy
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pozdrav iz Novog Sada Empty Re: Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  Ben_Bella Čet 19 Apr 2012, 14:22

    Dobro dosli!!! cheers
    Svakako poslusajte ViPns-a, SKROOOOOZ je UPRAVU!!! Jedva cekamo da nam javite da ste dobili prinovu... Very Happy
    monte1
    monte1


    Broj poruka : 8
    Godina : 40
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Dona
    Datum upisa : 19.04.2012

    Pozdrav iz Novog Sada Empty Re: Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  monte1 Čet 19 Apr 2012, 14:32

    Hvala svima.
    Da li neko moze da mi preporuci ili uputi na neku odgajivacnicu ili odgajivace labradora u Novom Sadu. Ili nekog ko ima stence na prodaju.
    Po internetu nalazim dosta oglasa ali sto vise citam teme na forumu, samo sam vise zbunjen. Posto sam nov u svemu ovome ne bih odmah na pocetku da napravim neku gresku Very Happy
    Ipak ste vi u toku i znate ljude kojim se time bave.
    Da krenem od necega...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pozdrav iz Novog Sada Empty Re: Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  Ben_Bella Čet 19 Apr 2012, 17:09

    monte1 ::Hvala svima.
    Da li neko moze da mi preporuci ili uputi na neku odgajivacnicu ili odgajivace labradora u Novom Sadu. Ili nekog ko ima stence na prodaju.
    Po internetu nalazim dosta oglasa ali sto vise citam teme na forumu, samo sam vise zbunjen. Posto sam nov u svemu ovome ne bih odmah na pocetku da napravim neku gresku Very Happy
    Ipak ste vi u toku i znate ljude kojim se time bave.
    Da krenem od necega...
    Ja tržim ženku sa kojom će se pariti moj mužjak, pa ako hoćete možete od nas, ali moraćete da sačekate... Wink
    Milla333
    Milla333


    Broj poruka : 236
    Godina : 35
    Lokacija : Niš
    ime psa : Nala
    ime psa : Nora
    Datum upisa : 22.03.2011

    Pozdrav iz Novog Sada Empty Re: Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  Milla333 Čet 19 Apr 2012, 18:55

    monte1 ::Molio bih sve koji mogu da mi pomognu sa nekim savjetom, tj. da me upute na nekog gdje bi mogao da se raspitam i eventualno dodjem do nekog steneta. Vazno je da napomenem da nam zaista silne titule i papiri nisu bitni, nama treba stene koje ce biti nas ljubimac.

    Pozdrav i od nas Smile

    Malopre me je jedna zena iz Novog Sada pitala zelim li stene cija je majka labrador,a otac zlatni retriver,ostala su 3 muzjaka,50€ je cena. Ona inace drzi odgajivacnicu labradora,mozda ima i drugih stenaca,raspitacu se ako ste zainteresovani. Postavila sam slike stenaca u oglasima na forumu.

    P. S. A verovatno cemo i mi uskoro imati stence Very Happy
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Pozdrav iz Novog Sada Empty Re: Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  ViPns Čet 19 Apr 2012, 19:53

    study i ne verujem....sve pohvale za odgajivaca nove rase cheers,krajnje odgovorna osoba,pare joj se psi koji s kim stigne....
    eto jednog od primera sta se sve moze dobiti za 50e
    sto je najgore,sutra ce neko dati novac za takvo stene....pa humanije i ispravnije je otici u azil i usvojiti mesanca,pa znati da je zdrav muzjak lutalice upario zenku,jer na ulici copor pravilno funkcionise...

    Sponsored content


    Pozdrav iz Novog Sada Empty Re: Pozdrav iz Novog Sada

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Čet 02 Maj 2024, 05:22