Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    ranica na vratu

    dzalens
    dzalens


    Broj poruka : 6
    Godina : 36
    Lokacija : novi sad telep
    ime psa : Livija fon house Zoric
    ime psa : Una
    Datum upisa : 09.06.2012

    ranica na vratu Empty ranica na vratu

    Počalji  dzalens Sub 09 Jun 2012, 21:22

    una crna labradorka stara 10meseci i 20 dana,imala je upalu analnih kesica pre 8 dana,veterinar je izdrenirao i dao neku vakcinu,i rekao je da pratimo stanje,stolica se popravila,dlaka jos opada,ali joj se pojavila ranica bele boje na vratu, i tu je dlaka opala,ranica kao da ispusta neku sluz.kada sam joj dezifinkovao hidrogenom bila je mirna,medjutim kada sam sipao povidon jod nije joj uopste prijalo. ima li neko iskustva sa tim,jer tek u sredu mogu otici kod veterinara...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    ranica na vratu Empty Re: ranica na vratu

    Počalji  Ben_Bella Sub 09 Jun 2012, 21:27

    dzalens ::una crna labradorka stara 10meseci i 20 dana,imala je upalu analnih kesica pre 8 dana,veterinar je izdrenirao i dao neku vakcinu,i rekao je da pratimo stanje,stolica se popravila,dlaka jos opada,ali joj se pojavila ranica bele boje na vratu, i tu je dlaka opala,ranica kao da ispusta neku sluz.kada sam joj dezifinkovao hidrogenom bila je mirna,medjutim kada sam sipao povidon jod nije joj uopste prijalo. ima li neko iskustva sa tim,jer tek u sredu mogu otici kod veterinara...
    Ja, tj. moj pas je imao slican problem, ali je iz rane izlazila i bela sluz i krv. Imao je stafilokoke, koje se moraju brzo leciti inace ce se rane prosiriti. Sto brzr, to bolje k' vetu!
    dzalens
    dzalens


    Broj poruka : 6
    Godina : 36
    Lokacija : novi sad telep
    ime psa : Livija fon house Zoric
    ime psa : Una
    Datum upisa : 09.06.2012

    ranica na vratu Empty Re: ranica na vratu

    Počalji  dzalens Sub 09 Jun 2012, 21:33

    zahvaljujem,i ja sam pretpostavio da je to...od cega se mogla zaraziti sa tim?
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    ranica na vratu Empty Re: ranica na vratu

    Počalji  Ben_Bella Ned 10 Jun 2012, 12:10

    dzalens ::zahvaljujem,i ja sam pretpostavio da je to...od cega se mogla zaraziti sa tim?
    Od prljave vode, od vlage ili od upale uha. Mislima da je to sve, e sad mislim da je najbolje da se posavetujete sa vetom i da to na vreme uklonitei da saznate od cega joj se to pojavilo... Wink
    dzalens
    dzalens


    Broj poruka : 6
    Godina : 36
    Lokacija : novi sad telep
    ime psa : Livija fon house Zoric
    ime psa : Una
    Datum upisa : 09.06.2012

    ranica na vratu Empty Re: ranica na vratu

    Počalji  dzalens Ned 10 Jun 2012, 14:20

    hvala opet.malo joj se popravilo posle 4 tretiranja povidon jodom.vet je zakazan za ponedeljak.
    dzalens
    dzalens


    Broj poruka : 6
    Godina : 36
    Lokacija : novi sad telep
    ime psa : Livija fon house Zoric
    ime psa : Una
    Datum upisa : 09.06.2012

    ranica na vratu Empty Re: ranica na vratu

    Počalji  dzalens Pon 11 Jun 2012, 18:18

    Bili smo kod Vet-a,i sve je to od upale analnih vrecica zbog alergije na zitarice u hrani.Obrijao je ranicu ranicu isprao,poprskao sprejom i dao joj neke dve inekcije,do ponedeljka da ispiramo hidrogenom ,povidom jodom i da mazemo cinkovom masti da ranica brze zaraste... tako da sam odmah odmrzao jednog zeku od jesenas i dva fazana da joj pomesam sa palentom i rizom:) i komplex B vitamina kao dodatak jer joj je dlaka na nekoliko mesta pocrvenela(braon-bronza boja) pa ce uz redovno cesljanje sve doci na svoje mesto:)))
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    ranica na vratu Empty Re: ranica na vratu

    Počalji  Ben_Bella Pon 11 Jun 2012, 22:18

    dzalens ::Bili smo kod Vet-a,i sve je to od upale analnih vrecica zbog alergije na zitarice u hrani.Obrijao je ranicu ranicu isprao,poprskao sprejom i dao joj neke dve inekcije,do ponedeljka da ispiramo hidrogenom ,povidom jodom i da mazemo cinkovom masti da ranica brze zaraste... tako da sam odmah odmrzao jednog zeku od jesenas i dva fazana da joj pomesam sa palentom i rizom:) i komplex B vitamina kao dodatak jer joj je dlaka na nekoliko mesta pocrvenela(braon-bronza boja) pa ce uz redovno cesljanje sve doci na svoje mesto:)))
    Drago mi je da ste saznali sta je, brz oporavak zelim!!! I love you

    Sponsored content


    ranica na vratu Empty Re: ranica na vratu

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 23:24