Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+3
Nade
ViPns
babble
7 posters

    Saobracajka

    babble
    babble


    Broj poruka : 18
    Godina : 41
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 21.05.2012

    Saobracajka Empty Saobracajka

    Počalji  babble Sub 15 Sep 2012, 16:43

    Arija je jutros udarilo auto. Stradale su mu zadnje noge. Ima dosta posjekotina po sapama i ispod skocnog zgloba. Veterinar ga je pregledao i smatra da nema lomova, a rane je usio. Uskoro ga ocekujemo da ga pregleda jos jednom. Nazalost, kod nas nema mogucnosti slikanja. Trebaju mi savjeti oko njege u prvom periodu. Najbitnije je da jeede. s vremena na vrijeme drhti dok ga neko od nas ne pocne milovati. Od cega moze biti to drhtanje?

    Hvala!
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  ViPns Sub 15 Sep 2012, 16:49

    Ne bi da lupam,ali drhtanje moze biti od malokrvnosti,ako je puno iskrvario, a moze biti i od straha jer je to sigurno za njega bio ogroman sok. U svakom slucaju posavetujte se sa veterinarom i pokusajte da mu pruzite maksimalnu paznju u ovom periodu jer mu je potrebno da prebrodi bolove i strah od nesrece!
    babble
    babble


    Broj poruka : 18
    Godina : 41
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 21.05.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  babble Sub 15 Sep 2012, 16:55

    ViPns ::Ne bi da lupam,ali drhtanje moze biti od malokrvnosti,ako je puno iskrvario, a moze biti i od straha jer je to sigurno za njega bio ogroman sok. U svakom slucaju posavetujte se sa veterinarom i pokusajte da mu pruzite maksimalnu paznju u ovom periodu jer mu je potrebno da prebrodi bolove i strah od nesrece!

    Srecom, krvni sudovi nisu povrijedjeni, pa nije krvario. I ja sumnjam na strah,. Da li je moguce da je u pitanju povisena temperatura.

    Hvala!
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  ViPns Sub 15 Sep 2012, 17:26

    Pa koliko ja znam kada pas ima povisenu temperaturu njuskica mu bude suva,ako je njuskica vlazna trebalo bi da je sve u redu,jel ste pokusali da mu izmerite? Meri se rektalno i trebala bi,kod odraslih pasa da bude izmedju 37 i 38 kod stenadi i do 39,ali ako ima povredjene zadnje noge,a vi to nikada niste radili, to bih ipak prepustio nekom strucnijem da ga nebi ste slucajno povredili!
    babble
    babble


    Broj poruka : 18
    Godina : 41
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 21.05.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  babble Sub 15 Sep 2012, 18:12

    ViPns ::Pa koliko ja znam kada pas ima povisenu temperaturu njuskica mu bude suva,ako je njuskica vlazna trebalo bi da je sve u redu,jel ste pokusali da mu izmerite? Meri se rektalno i trebala bi,kod odraslih pasa da bude izmedju 37 i 38 kod stenadi i do 39,ali ako ima povredjene zadnje noge,a vi to nikada niste radili, to bih ipak prepustio nekom strucnijem da ga nebi ste slucajno povredili!

    Njuska je vlazna. Ipak ce biti da je od straha i soka.
    U iscekivanju veta jos jedno pitanje. Posto, sve su prilike, vece kosti nisu slomljene, ja strahujem od lomova sitnih kostiju *metakarpalnih) u sapama. Kakva su vasa saznanja i iskustva o lijecenju i oporavku takvih vrsta povreda.

    Hvala!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  Nade Sub 15 Sep 2012, 18:50

    Pas moze drhvati jer je jednostavno preplasen, doziveo je stres i zato drhti. Nemoze se leciti slobjena kost dok se ne slika, tj vet mora da opipa i da oseti kako su kosti, dali su izmesteni itd.
    babble
    babble


    Broj poruka : 18
    Godina : 41
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 21.05.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  babble Sub 15 Sep 2012, 18:54

    Nade ::Pas moze drhvati jer je jednostavno preplasen, doziveo je stres i zato drhti. Nemoze se leciti slobjena kost dok se ne slika, tj vet mora da opipa i da oseti kako su kosti, dali su izmesteni itd.

    Ni ne mislim raditi posao veterinara, samo sam zabrinut, i interesuje me, ukoliko se pokaze da je u pitanju lom metatarzalnih kostiju, kako tece lijecenje, a narocito oporavak, i moguce posljedice na kvalitet zivota psa.

    Hvala!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  Ben_Bella Sub 15 Sep 2012, 20:02

    babble ::
    Nade ::Pas moze drhvati jer je jednostavno preplasen, doziveo je stres i zato drhti. Nemoze se leciti slobjena kost dok se ne slika, tj vet mora da opipa i da oseti kako su kosti, dali su izmesteni itd.

    Ni ne mislim raditi posao veterinara, samo sam zabrinut, i interesuje me, ukoliko se pokaze da je u pitanju lom metatarzalnih kostiju, kako tece lijecenje, a narocito oporavak, i moguce posljedice na kvalitet zivota psa.

    Hvala!
    Sve zavisi od nege. Ako nista drugo, ako ste u mogucnosti, posetite nekog drugog veterinara, u drugom gradu ko moze da mu snimi noge. Mislim da se noga stavi u gips ako je slomljena u bilo kom delu, ali nemojte me drzati za rec. Zelimo brz oporavak!
    babble
    babble


    Broj poruka : 18
    Godina : 41
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 21.05.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  babble Sub 15 Sep 2012, 23:12

    zahvaljujem se svima na pomoci i odgovorima. Ari je malo bolje. zivnuo je, i jede. Jos se ne oslanja na zadnje noge, ali je veterinar potvrdio da nema lomova. Nadajmo se da je upravu. sacekacemo do sutra pa cemo vidjeti kako napreduje, ali cemo potraziti jos jedno misljenje.

    Hvala!
    zampa
    zampa


    Broj poruka : 260
    Godina : 40
    ime psa : Badu
    Datum upisa : 29.04.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  zampa Ned 16 Sep 2012, 00:55

    I mi zelimo da Ariju sto pre bude bolje!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  Berna Ned 16 Sep 2012, 09:42

    Ja bih na tvom mestu potrazila misljenje drugog veterinara. Nemoguce da pas ne moze da stane na zadnje noge a da nema lomova. Kazes da gde zivis nema rendgen? Je l' postoji neki grad u blizini gde bi mogao da ga odvezes?

    Drzim fige da sve prodje kako treba.
    babble
    babble


    Broj poruka : 18
    Godina : 41
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 21.05.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  babble Ned 16 Sep 2012, 15:07

    Berna ::Ja bih na tvom mestu potrazila misljenje drugog veterinara. Nemoguce da pas ne moze da stane na zadnje noge a da nema lomova. Kazes da gde zivis nema rendgen? Je l' postoji neki grad u blizini gde bi mogao da ga odvezes?

    Drzim fige da sve prodje kako treba.


    Upravo sam dogovorio posjetu drugog veterinara, tj.tehnicara, sa dosta iskustva. ocekujem ga do kraja dana. danas je nekoliko puta ustajao, i napravio par sitnih koraka. Ne cvili kada se naslanja na zadnje noge, dok mu je juce svaka promjena polozaja koja ukljucuje pomjeranje zadnjih nogu izazivala cviljenje.

    Hvala na podrsci i savjetima!
    babble
    babble


    Broj poruka : 18
    Godina : 41
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 21.05.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  babble Ned 16 Sep 2012, 22:29

    99,99% nema lomova. Very Happy ali cemo i taj promil da eliminisemo slikanjem. Snacicemo se vec nekako. scratch Ari je veceras napravio dvije setnje kroz stan. jocolor Natjerala ga je nuzda. Embarassed Skoro 36 sati nije nije mokrio niti imao stolicu. pale Uspjeo je da se odseta iz svog brloga i obavio potrebe. cheers cheers Oslanja se na obe noge bez cviljenja. Naravno, dosta sepa, ali smo zadovoljni i mi i veterinar. Njegova procjena je da ce mu trebati oko 1,5 mjesec do potpunog oporavka. Cool
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  Senada Pon 17 Sep 2012, 00:22

    Bez slikanja ne mozete biti 100 % sigurni da nema apsolutno nikakvih ostecenja. Odradite to sto prije dok ima vremena da se u startu otkrije i pravilno tretira bilo kakva povreda. Drago mi je sto se Ari lijepo oporavlja ali bolje je da budede sigurni, da se ne biste kasnije kajali sto niste reagovali na vrijeme.
    ZELIMO BRZ OPORAVAK! BAS MI JE ZAO.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  Ben_Bella Pon 17 Sep 2012, 14:11

    Senada ::Bez slikanja ne mozete biti 100 % sigurni da nema apsolutno nikakvih ostecenja. Odradite to sto prije dok ima vremena da se u startu otkrije i pravilno tretira bilo kakva povreda. Drago mi je sto se Ari lijepo oporavlja ali bolje je da budede sigurni, da se ne biste kasnije kajali sto niste reagovali na vrijeme.
    ZELIMO BRZ OPORAVAK! BAS MI JE ZAO.
    Poslusajte Senadu...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  Berna Pon 17 Sep 2012, 16:42

    Obavezno snimite kicmu. Meni deluje kao povreda kicme.
    babble
    babble


    Broj poruka : 18
    Godina : 41
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 21.05.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  babble Pon 17 Sep 2012, 19:48

    Danas smo iznijeli arija vani, i malo je prosetao po dvoristu. naizmjenicno se oslanja vise na desnu pa na lijevu nogu. zatim smo produzili do sela, i tamo je jos vise setao, malo njuskao okolo. Dobio je i jedno umivanje sircetom i vodom, i uzivao je. pokusavam da organizujem odlazak na snimanje. Otok na obe sape je splasnuo u odnosu na juce. Rane se lijepo zacjeljuju. sutra cemo ga izvesti u dvoriste da provede dan napolju. nadamo se najboljem.

    Veliki pozdrav za sve.

    Hvala!
    babble
    babble


    Broj poruka : 18
    Godina : 41
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 21.05.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  babble Uto 18 Sep 2012, 23:37

    Snimak je potvrdio, nema lomova. Ari se odlicno oporavlja. Danas je malo i trckarao, nekoliko koraka, i popeo se i sisao niz 3 stepenice, a sve bez pretjeranog opreza i uz mahanje repom. U jednom navratu je vise od 15 min proveo hodajuci, ili stojeci na sve 4. Poceo je i da jede stojeci. Od veceras spava u dvoristu. Sutra cemo da vidimo sa veterinarom rane, i da se posavjetujemo kako da sprijecimo, ili bar smanjimo oziljke, Ako imate neke savjete, otvoreni smo.

    Hvala na dosadasnjim savjerima i brizi.
    zampa
    zampa


    Broj poruka : 260
    Godina : 40
    ime psa : Badu
    Datum upisa : 29.04.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  zampa Sre 19 Sep 2012, 09:29

    E divne vesti!!! Bas mi je drago da nema preloma i da se Ari lepo oporavlja. Bice to sve u redu s obzirom da je Ari mlad kod njih to zarastanje i oporavak brzo idu. Mozete posle kad mu rane zarastu da mazete jomelopom i nevenova mast je dobra.
    Ari je pravi junak!
    Brz oporavak!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  Ben_Bella Sre 19 Sep 2012, 13:42

    Odlicne vesti, uz mnogo brige Ari ce se u potpunosti oporaviti, a mi zelimo da se to sto pre desi! Very Happy
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  Nade Sre 19 Sep 2012, 14:00

    Milo mi je!!! Smile
    babble
    babble


    Broj poruka : 18
    Godina : 41
    ime psa : Ari
    Datum upisa : 21.05.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  babble Pon 24 Sep 2012, 20:29

    Javljamo se 10 dana nakon udesa. Ari je prestao da sepa, jos je samo nesiguran prilikom skokova. Skokovi su manji i oprezniji. Vet je rekao da ce mu ostaviti kopce jos 7 dana jer je posjekotina na nezgodnom mjestu, pa da se rana dobro zamiri. Preporucio je saricevu mast i nevenovu kremu.
    Arija smo danas i vagali, 23 kilograma sa 6 mj. i 5 dana.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  Ben_Bella Pon 24 Sep 2012, 21:57

    babble ::Javljamo se 10 dana nakon udesa. Ari je prestao da sepa, jos je samo nesiguran prilikom skokova. Skokovi su manji i oprezniji. Vet je rekao da ce mu ostaviti kopce jos 7 dana jer je posjekotina na nezgodnom mjestu, pa da se rana dobro zamiri. Preporucio je saricevu mast i nevenovu kremu.
    Arija smo danas i vagali, 23 kilograma sa 6 mj. i 5 dana.
    SUUUUPEEEER!!! cheers Drago mi je da oporavak tece glatko. Very Happy

    Sponsored content


    Saobracajka Empty Re: Saobracajka

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 22:05