Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    UŠI - UPALA ILI ?

    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    UŠI  - UPALA ILI ? Empty UŠI - UPALA ILI ?

    Počalji  svetlana.petelinsek Pet 30 Nov 2012, 07:54

    Astor ima skoro 4 meseca.Pre nedelju dana smo primetili da levo uvo skoro uvek drži malo podignuto i povučeno unazad kao da želi da mu bude otvoreno.Kad mu spustimo drži tako neko vreme i onda opet podigne.Doduše i drugo uho drži povučeno unazad kao da je u gard poziciji jer je stalno u nekoj akciji ali kad je miran to uho spusti.Pregledali smo,sve je čisto.Ne smrdi,nema nikakav iscedak.Zvali veterinara i pregledali uvo onako kako je rekao:stisak korena uha i ništa ali uvo i dalje drži podignuto.Pomislili smo da ne čuje dobro međutim čuje.Redovno čišćenje još nismo počeli.Kad bi trebalo i šta mi preporučujete?Čula sam da se koristi acidi borici ili fiziološki rastvor.Kako se ispiraju?Opet sam čitala da se kapi sipaju u uho,očisti spoljašnji deo a ono iz ušiju pustiti da sam istrese.Jel to tako treba?Kako da budem sigurna da je sve istresao?
    Hvala unapred na odgovoru!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    UŠI  - UPALA ILI ? Empty Re: UŠI - UPALA ILI ?

    Počalji  Berna Pet 30 Nov 2012, 09:26

    Ni meni ne deluje kao infekcija, obzirom da ne trese glavom, nema neprijatnog mirisa i cerumena. Da nije genetski nepravilno drzanje uveta?

    Sto se ciscenja tice, ja kiristim EpiOtic ili Otifree (zavisi sta nadjem). Sateram ga u neki cosak (posto mrzi ciscenje usiju) okrenem mu glavu i sipam tecnost, pa zatvorim uvo i istrljam. Nakon toga ga pustim da se otrese, i isto ponovim i sa drugim uvetom. Onda vatom prebrisem spoljasnji usni kanal (ne guram vatu ili stapice duboko u uvo) i to je to.

    Preko zime cistim usi jednom u 2 nedelje, leti jednom nedeljno i posle svakog brckanja. Imali smo probleme sa infekcijama 2x, od kad praktikujem redovno ciscenje nijednom.
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    UŠI  - UPALA ILI ? Empty Re: UŠI - UPALA ILI ?

    Počalji  svetlana.petelinsek Pet 30 Nov 2012, 11:11

    Berna ::Ni meni ne deluje kao infekcija, obzirom da ne trese glavom, nema neprijatnog mirisa i cerumena. Da nije genetski nepravilno drzanje uveta?

    Sto se ciscenja tice, ja kiristim EpiOtic ili Otifree (zavisi sta nadjem). Sateram ga u neki cosak (posto mrzi ciscenje usiju) okrenem mu glavu i sipam tecnost, pa zatvorim uvo i istrljam. Nakon toga ga pustim da se otrese, i isto ponovim i sa drugim uvetom. Onda vatom prebrisem spoljasnji usni kanal (ne guram vatu ili stapice duboko u uvo) i to je to.

    Preko zime cistim usi jednom u 2 nedelje, leti jednom nedeljno i posle svakog brckanja. Imali smo probleme sa infekcijama 2x, od kad praktikujem redovno ciscenje nijednom.
    HVALA!
    Mnogo mi znači nečije iskustvo!
    Jel rano da počne da mu čistim uši?Kad treba početi?Koliko kapi otprilike sipaš?Jel kao sa kapima za nos za nas:ne brojim već samo malo štrcnem ?
    Moguće da je genetski jel mu znamo samo oca a on nema taj problem.Raspitaćemo se i za majku.Možda je samo prolazna faza jer je sad sve nemirniji i sve više pravi grimase i mrda ušima a mi panično tražimo objašnjenje.Nemamo iskustva i znači nam svaka podrška.Pošto nemamo nameru da ga vodimo na izložbe nije važno,samo da nije početak upale pa da se razvije a mi ne sprečimo na vreme.

    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    UŠI  - UPALA ILI ? Empty Re: UŠI - UPALA ILI ?

    Počalji  paun Sub 01 Dec 2012, 00:09

    Bez tolikog straha, nema potrebe. Čak i da ne drži genetski uši kako treba uvek možete da mu namestiš da stoje kako treba za izložbu, moj ume često da drži čudno uši, ima meko i veliko uvo pa ne stoji uvek kako treba. Samai ćete primetiti kad počne da se češka ili da trlja uvo o nešto, obično prvo bude malo crvenije, roze, nije onako belo, tada krenite sa redovnim čišćenjem i obavezno da kapi nisu ledene, jer je i moj navatao neprijatnost pa moram da ga sabijem u ćošak i sipam u uvo. Sipaš odprilike preklopiš uvo, malo izmasiraš u korenu i pustiš ga, on otrese i posle malo obrišeš.
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    UŠI  - UPALA ILI ? Empty Re: UŠI - UPALA ILI ?

    Počalji  svetlana.petelinsek Pon 03 Dec 2012, 09:19

    HVALA!
    Pratimo i dalje i,srećom,još uvek nema znakova bilo kakve upale.Nameštamo mu uvo i to traje par minuta,kao i njegova poslušnost i onda sve po starom.

    Sponsored content


    UŠI  - UPALA ILI ? Empty Re: UŠI - UPALA ILI ?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 21:31