Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+4
Ben_Bella
Berna
Nade
MaloryKnox
8 posters

    krvava stolica

    MaloryKnox
    MaloryKnox


    Broj poruka : 6
    Godina : 39
    ime psa : Nemo
    Datum upisa : 14.01.2013

    krvava stolica Empty krvava stolica

    Počalji  MaloryKnox Čet 17 Jan 2013, 01:22

    Hi,
    Evo mene opet!

    Vodila sam psa u redovnu nocnu setnju,sve je bilo ok,imao je veliku nuzdu 2 puta(povecu Embarassed )a zatim i treci put,kada mu je stolica bila po malo krvava.da li je ovo znak za uzbunu i posetu veterinaru,ili je to mozda samo bila posledica naprezanja?

    molila bih za odgovor ako neko ima neku informaciju na ovu temu.

    Hvala od Nema i Jovane
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Nade Čet 17 Jan 2013, 08:25

    Da nije pas jeo koske? Kakva je bila boja izmeta,jel jasno crvena ili temno crvena pa do crna?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Berna Čet 17 Jan 2013, 09:30

    Krvava stolica je simptom mnogih bolesti, nekih manje i vise opasnih, od toga da je pas jeo koske, da ima gastritis ili parazite, do kancera, ja bih sigurno posetila veterinara.
    MaloryKnox
    MaloryKnox


    Broj poruka : 6
    Godina : 39
    ime psa : Nemo
    Datum upisa : 14.01.2013

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  MaloryKnox Čet 17 Jan 2013, 11:52

    jaoooo jesam mu juce dala neku jagnjecu kosku,ali bila je onako srednje velicine.Nisam znala da kosti to izazivaju!Pa ja mu cak kupujem u lokalnom pet shopu vakumirane prave kosti,to mu je omiljena poslastica!Znaci vi mni savetujete da to izbacim?

    Izmet je bio normalne boje ali je na povrsini bilo malo krvi Sad
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Berna Čet 17 Jan 2013, 12:05

    Izbaci kosti, nicemu ne sluze a pritom mogu da izazovu dosta problema, povredu creva, zatvor, obstrukciju.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Nade Čet 17 Jan 2013, 12:19

    Berna rekla sve Smile Nemojte da se brinete,ako je bilo malo krvi onda je neki deo malo zaglavio na neko crevo i to zadnjih partija,pa zato je malo krvario.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Ben_Bella Čet 17 Jan 2013, 22:48

    Ako nije kunjav i ako se normalno ponasa i sada ima normalnu stolicu, mozda je ogrebao crevo, a mozda ima suljeve kao moj Ben. Jos jedna stvar, ako vidite da se ne ponasa uobicajeno i opet ima krvavu stolicu, posetite veta, tako je moj pas probusio crevo i jedva ostao ziv. Ne zelim da vas traumiram, ali zelim da znate sta sve moze da se desi i sta moze da bude, zato pratite kako se ponasa i sve ostalo. Javite obavezno sta se desava!
    MaloryKnox
    MaloryKnox


    Broj poruka : 6
    Godina : 39
    ime psa : Nemo
    Datum upisa : 14.01.2013

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  MaloryKnox Čet 17 Jan 2013, 23:15

    Ova web stranica je postala broj jedan za mene,zaista toliko koristi psu sa svim informacijama i savetima,a naravno i meni jer sam potpuno neiskusna u odgajanju psa!Tek sada razumem kolika je to odgovornost i predanost!

    Nemo je danas skroz ok,sve ide kako valja,vodili smo ga na plazu da se istrci i ispliva,bio je sav srecan i miran ko buba Smile

    hvala jos jednom svima koji su na forumu,nadam se da cu jednog dana i ja biti u prilici da svojim iskustvom pomognem drugima!

    Labrador forum rules! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Ben_Bella Čet 17 Jan 2013, 23:54

    MaloryKnox ::Ova web stranica je postala broj jedan za mene,zaista toliko koristi psu sa svim informacijama i savetima,a naravno i meni jer sam potpuno neiskusna u odgajanju psa!Tek sada razumem kolika je to odgovornost i predanost!

    Nemo je danas skroz ok,sve ide kako valja,vodili smo ga na plazu da se istrci i ispliva,bio je sav srecan i miran ko buba Smile

    hvala jos jednom svima koji su na forumu,nadam se da cu jednog dana i ja biti u prilici da svojim iskustvom pomognem drugima!

    Labrador forum rules! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

    Tu smo kada mozemo da pomognemo! Wink
    b-meda
    b-meda


    Broj poruka : 5
    Godina : 38
    Lokacija : smederevo
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 03.05.2014

    krvava stolica Empty pozdrav

    Počalji  b-meda Sub 03 Maj 2014, 18:04

    Mi smo novi na ovom forumu pa nam treba pomoc ili savet. Imamo labradora star godinu dana pre 2 dana sam primetio u izmetu krv u sluzi, inace pas se normalno ponasa i ima apetita.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  ViPns Sub 03 Maj 2014, 21:30

    Takva stolica moze da uputi na veliki broj problema od beznacajnih do jako opasnih.
    Da li je pas pojeo nesto sto je moglo da ga povredi (kost, plastika,..), da li ima ceste i retke stolice, koliko puta se ponavljala ta stolica sa tragovima krvi, da li je krv svetle ili tamno crvene boje?
    b-meda
    b-meda


    Broj poruka : 5
    Godina : 38
    Lokacija : smederevo
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 03.05.2014

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  b-meda Ned 04 Maj 2014, 11:50

    Danas je treci dan da ima takvu stolicu, krvavu i sluzavu, malo tamnije boje, juce smo ga vodili kod veterinara koji ukazuje na Dziardiju (bez nekih detaljnijih ispitivanja), dao nam je Drontal plus tablete da ih pije 3 dana po 3 tablete. Skoro smo mu dali telecu kosku da grize, povremeno mu dajemo te koske. On je i dalje veseo i dobrog raspolozenja
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  ViPns Pon 05 Maj 2014, 20:52

    Nikada nisam cuo za tu "Dziardiju" i ne znam kako vam je veterinar prepisao Drontal za lecenje bolesti kada je to koliko ja znam, samo sredstvo za izbacivanje parazita i daje se u potpuno drugacijim dozama. Naravno ja nisam veterinar, i vrlo je moguce da gresim, ali bi voleo ako mozete malo detaljnije da nam objasnite o cemu se radi....
    b-meda
    b-meda


    Broj poruka : 5
    Godina : 38
    Lokacija : smederevo
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 03.05.2014

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  b-meda Pon 05 Maj 2014, 22:34

    [quote="ViPns"]Nikada nisam cuo za tu "Dziardiju" i ne znam kako vam je veterinar prepisao Drontal za lecenje bolesti kada je to koliko ja znam, samo sredstvo za izbacivanje parazita i daje se u potpuno drugacijim dozama. Naravno ja nisam veterinar, i vrlo je moguce da gresim, ali bi voleo ako mozete malo detaljnije da nam objasnite o cemu se radi....[/quote



    znate kako u petak smo primetili da Meda u izmetu ima krv u obliku sluzi vec sutradan smo ga odveli kod veterinara. On nam je rekao da radimo test na na dziardiju medjutim posle par objasnjenja on nam je predlozio da uzmemo drontal plus i da pije 3 dana koja izmedju ostalog leci navodno Dziardiju gde i na samom pakovanju i pise. to je ustvari neka vrsta bakterije koja se najcesce javlja u zagadjenoj vodi. malo nelogicno jer mu vodu menjam po dva puta u toku dana i uvek ima cistu,svezu vodu pa mi nije malo jasno. Inace imam macora koji najmanje vremena provodi u dvoristu pa jedino ako on nije pokupio tu bakteriju pa preneo na Medu jer hoce ponekad da pije vodu iz iste posude. U svakom slucaju sutra ga opet vodim kod veterinara pa ce mo uraditi taj test javljam sa svezim informacijama.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Berna Uto 06 Maj 2014, 09:38

    Cekaj, sumnja na Giardiu i nije uradio test da potvrdi ili opovrgne svoju sumnju, daje Drontal kojim se Giadria ne leci?  confused 
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  ViPns Uto 06 Maj 2014, 16:34

    Sad sam shvatio, jbg ja sam ljakse koji ne zna da cita  Embarassed . Sve sto sam rekao povlacim,u pravu ste kao i veterinar, ali po mom misljenju ipak je trebao uraditi analizu izmeta jer ovako je to samo njegova pretpostavka,nadam se da je u pravu! Zelimo mu brz oporavak i javljajte kako napreduje.
    b-meda
    b-meda


    Broj poruka : 5
    Godina : 38
    Lokacija : smederevo
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 03.05.2014

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  b-meda Uto 06 Maj 2014, 19:19

    Ne ja sam lose napisao , ustvari napisao sam onako kako mi je veterinar rekao dziardija odnosno giardia Very Happy bili smo kod veterinara i dao nam je lek bactrim da pije po jednu uvece i ujutru narednih 6 dana. Javljam ako dodje do promena nadam se pozitivnih, hvala na podrsci i savetima.
    b-meda
    b-meda


    Broj poruka : 5
    Godina : 38
    Lokacija : smederevo
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 03.05.2014

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  b-meda Pet 09 Maj 2014, 14:53

    Ja samo da javim se meda oporavio vec 3 dana stolica je normalna bez krvi. bactrm je pomogao Very Happy
    avatar
    ZiZu


    Broj poruka : 2
    Godina : 34
    ime psa : ZiZu
    Datum upisa : 30.04.2015

    krvava stolica Empty Molila bih za pomoc

    Počalji  ZiZu Sre 08 Jul 2015, 09:55

    Cao, drugari. Moj ZiZu, labrador crni, uskoro puni 4 meseca.Uredno je vakcinisan i cipovan. Doneli su ga kod mene jako rano, sa mesec i 7 dana i, naravno, dosao je nevakcinisan sa parazitima i upalom usiju. Znaci nase drusenje od starta prati stres, prvenstveno za njega a onda i za mene. Kada smo to sanirali sve je bilo super neko vreme, odnosno do treceg meseca kada smo krenuli napolje, a sa tim i on da grize sve i svasta. Onda sam ja napravila gresku u proceni i stavila (pored uredno dobijene ampulice) i ogrlicu protiv krpelja, koji ocigledno nisam dovoljno stegla (da ga ne zulja - "put do pakla je poplocan dobrim namerama") i ujutru ga zatekla kako se muci da povrati dok je pored njega skinuta ogrlica. U toj frci i panici vet mi je rekla da uzmem hidrogen 3% i sipam u usta kako bi ispovracao sve i da odmah zatim dam aktivni ugalj. Uprkos velikom strahu da mu ne ostetim stomak uradila sam kao sto mi je receno i sve je proslo ok, ali samo na kratko. Od tada je imao samo prolive i uprkos probioticima i pirincu i piletini nije bilo bas bolje. Onda je stanje pocelo da se popravlja (samo na pirincu i piletini, cim se ubace granule opet retka stolica), medjutim onda je u setnji pojeo nesto (momak ga je setao i ja i dalje ne znam sta je to bilo) ali su pocela povracanja i odmah smo otisli kod veta. Tri dana je dobijao po tri injekcije (nazalost, ne znam koje) i onda 5 dana posle te terapija je krenula cvrsta stolica sve do jednog jutra kada je bila bas cvrsta ali onda odmah kasnije crna sa krvlju. Uzela sam uzorak stolice i brzo otisla kod veta. Nalazi stolice su se vratili negativni i na bakterije i na parazite i na gljivice. Propustio je ciscenje od parazita ovog meseca jer mi je tako vet rekao zbog injekcija koje je primao. Sada je na medicinskog ishrani za osetljivi zeludac i stolica i dalje nije nesto bas tvrda ali bar ima neki blagi oblik. Cim sam ubacila malo Eukanube (tu hranu smo mu davali ranije, a pre toga je bio na ND koja mu nije odgovarala, a ni nama zbog bas intenzivnih gasova) i tri puta je imao proliv od tog obroka. Ja sam iskreno uplasena, mada je on sve vreme vrlo razigran i nikada nije imao gubitak apetita ili zelju za igrom. Mislim da je bolje da odem po drugo misljenje i ujedno uradim analize krvi. Bilo bi mi izuzetno vazno da cujem vase predloge. Hvala vam unapred i od mene i Zija. Oprostite na opsirnosti!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Berna Sre 08 Jul 2015, 13:32

    A kako se pas ovako ponasa? Da li je veseo ili kunja / deluje bolesno?

    Ako je pas inace veseo, onda mu nesto u hrani ne odgovara. Pocnite sa intestinal granulama i vidite kako ce biti sa njima.

    avatar
    ZiZu


    Broj poruka : 2
    Godina : 34
    ime psa : ZiZu
    Datum upisa : 30.04.2015

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  ZiZu Sre 08 Jul 2015, 14:14

    On se sve vreme ponasasa normalno, veseo je i igra se, i ima apetit i jede sve. Medjutim samo taj problem sa stolicom postoji. Nakon tog jednog puta nije bilo vise krvi u stolici. Sada je na gastro-intestinal granulama ali stolica i dalje nije bas cvrsta. Postepeno sam pocela juce da mesam sa eukanubom ali je odmah imao proliv i tri puta je vrsio nuzdu nakon jednog obroka, tako da se ne bih usudila sa nastavljam sa eukanubom.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  ViPns Sre 08 Jul 2015, 16:46

    Pa ocigledno je da mu nesto u Eukanubi ne odgovara, ako po nalazima koje ste uradili ne postoji problem, pokusajte sa prrobioticom, postoji za pse u pet centru. Da li je stolica bas vodenkasta ili kasasta ili samo malo meksa?

    P.S. krv u stolici moze da se javi kod cestih stolica i ako je svetlo crvene boje ne postoji razlog za preveliku brigu (naravno da se stolica sto pre mora stabilizovati), jer je ta krv od ispucalih kapilara na anusu zbog precestog naprezanja. Ako je vec krv tamnije boje (jako tamno crvena ili crna) to je razlog za hitnu posetu veterinaru jer postoji sumnja da ima povredu u zeludcu ili crevima
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Berna Čet 09 Jul 2015, 09:06

    Nastavite sa intestinal granulama i ne ocekujte odmah cvrstu stolicu, treba vremena da se to sredi. Izbacite Eukanubu, ne odgovara mu ta hrana.
    avatar
    Amir1990


    Broj poruka : 1
    Godina : 33
    ime psa : Imam probem sa psom davo sam mi pilece koske i sad krvari nema apetit sta trebam uradit
    Datum upisa : 29.02.2016

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Amir1990 Pon 29 Feb 2016, 21:18

    Imam i ja isti problem krv u stolici slab apetit i nije razikran kosto je dosad bio ako moze mala pomoc od vas hvala unaprije
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  ViPns Pon 29 Feb 2016, 23:34

    To kod Vas ocigledno nije isti problem, ako Vas pas nema apetit i slabo je razigran moj savet Vam je sto hitnije kod veterinara!!!

    Sponsored content


    krvava stolica Empty Re: krvava stolica

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 26 Apr 2024, 18:05