Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    hitno mi je potrebna pomoc!!!

    miljkovic14
    miljkovic14


    Broj poruka : 9
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 08.12.2012

    hitno mi je potrebna pomoc!!! Empty hitno mi je potrebna pomoc!!!

    Počalji  miljkovic14 Uto 23 Apr 2013, 10:14

    Pozdrav imam veliki problem naime imam dva psa jedan je labrador a drugi je mesanac terijera i u zadnjih par meseci su poceli bas da se ne podnose dok je labrador bio mali terijer mu je bio bas autoritet i nije smeo nista od njega imao je bas strah onda se od jednom samo jednog dana labrador koji je porastao do tada i sada je duplo veci od terijera poceo da mu se suprotstavlja,od tog dana ne smemo da ih spojimo kada god naidju jedan na drugoga nastane opsti pokolj i jedva ih razdvojimo i to se bas krvnicki kolju kao da hoce da udave jedan drugoga i kada ih posle toga istucemo za kaznu kako to ne bi radili labrador je poceo i da na mene rezi i par puta pokusao da me ujede,juce su se opet slucajno sreli i moj otac da bi ih sprecio se nasao izmedju njih i labrador ga je bas dobro ujeo za prst i drzao neko vrema i nije hteo da pusti,sada bas ne znam sta da radim da li bi mozda kastracija resila to ili cu morati da ga uspavam posto drugo resenje ne vidim,razmisljao sam i da ga poklonim nekome ali ako je ugrizao nas ugrisce i nekoga od njih tako da stvarno ne znam sta da radim,molim vas pomozite mi,hvala unapred
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    hitno mi je potrebna pomoc!!! Empty Re: hitno mi je potrebna pomoc!!!

    Počalji  Berna Uto 23 Apr 2013, 11:41

    Da li su oba psa muzjaci?

    Bojim se da tu pomirenja nema, sve dok se ne uspostavi stabilna hijerarhija, ali koliko shvatam iz ovoga sto pisete tesko da tu bilo ko zeli da popusti. Kao sto ste i sami shvatili batine tu ne pomazu, ili cete pustiti situaciju da se razvije sama u nekom smeru (mada koliko kapiram neko moze tu da zavrsi na usivanju, sto nije ni malo naivno) ili cete ih prosto drzati razdvojene. Kad je jedan pusten, drugi u boksu.
    miljkovic14
    miljkovic14


    Broj poruka : 9
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 08.12.2012

    hitno mi je potrebna pomoc!!! Empty Re: hitno mi je potrebna pomoc!!!

    Počalji  miljkovic14 Uto 23 Apr 2013, 18:42

    da obojca su muzjaci,pa jeste to dok su odvojeni mirni su ali sta znam labrador je postao nekako ne predvidljiv otkud znam kada moze opet nekoga od nas da napadne ili kad neko dodje,e sad rekli su mi kao mozda je u nekoj njegovoj generaciji pre se pario neko ko nije trebao i da je zbog toga takav,mada iskreno sta znam to mi je malo glupa prica
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    hitno mi je potrebna pomoc!!! Empty Re: hitno mi je potrebna pomoc!!!

    Počalji  Berna Uto 23 Apr 2013, 19:08

    Nazalost to uopste nije glupa prica, sve je vise agresivnih labradora bas zbog toga sto se pare psi ciji temperament nije priklafan za ovu rasu. Ne znam odakle ste ga uzeli, ali ako nema rodovnik, pricu vec znate.
    zampa
    zampa


    Broj poruka : 260
    Godina : 40
    ime psa : Badu
    Datum upisa : 29.04.2012

    hitno mi je potrebna pomoc!!! Empty Re: hitno mi je potrebna pomoc!!!

    Počalji  zampa Sre 24 Apr 2013, 22:41

    Ja mislim da ti lepo treba da nađeš nekoga ko bi tvog psa udomio ako već razmisljaš o tome da ga uspavaš (što je po meni van svake pameti), bilo bi idealno da to bude neko ko je raspoložen da radi sa njim i ko zna šta radi. Dakle, nikako da dođe u ruke nekome ko ne zna šta će s njim, pa da i taj neko ima problema sa njim ili ga ne daj bože uspava. Sigurno postoji šansa da se za njega nađe odgovarajući dom. Kastracija sama po sebi može a ne mora da promeni ništa u njegovom ponašanju tako da ti to nije nikakva garancija.
    Sigurna sam da sa svakim psom (pogotovo labradorom) može radom i trudom da se dođe do željenih rezultata, samo treba znati kako.
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    hitno mi je potrebna pomoc!!! Empty Re: hitno mi je potrebna pomoc!!!

    Počalji  paun Čet 25 Apr 2013, 00:24

    Ja sam ti čist primer, moj je sa 7,8 meseci bukvalno poludeo, hteo je ne da me ujede nego pojede, sada je staložen dominantan pas koji zna granice. Pomogle su mi fore Cezara Milana, kako da se nametnemo kao vođe i puno čitanja o ponašanju pasa. Nemoj odustati, on je samo jako dominantan, takvi psi su po pravilu vođe i jako su inteligentni ako uspeš da ga usmeriš u pravim smerovima.
    miljkovic14
    miljkovic14


    Broj poruka : 9
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 08.12.2012

    hitno mi je potrebna pomoc!!! Empty Re: hitno mi je potrebna pomoc!!!

    Počalji  miljkovic14 Čet 25 Apr 2013, 09:42

    pa ja se iskreno nadam on ima sada vec jace od godinu dana,ali je kazem dosta cudan kada vidi decu iz dvorista bas skace na ogradu ali ne onako miroljubivo da pokaze da hoce da se igra nego bas suprotno
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    hitno mi je potrebna pomoc!!! Empty Re: hitno mi je potrebna pomoc!!!

    Počalji  Berna Čet 25 Apr 2013, 10:03

    Da li je pas socijalizovan...

    Sponsored content


    hitno mi je potrebna pomoc!!! Empty Re: hitno mi je potrebna pomoc!!!

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 17 Maj 2024, 04:03