Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Povodac.

    avatar
    marija_balaban


    Broj poruka : 1
    Godina : 29
    ime psa : Pandora
    Datum upisa : 16.09.2013

    Povodac. Empty Povodac.

    Počalji  marija_balaban Pon 16 Sep 2013, 10:06

    Zdravo, ja imam problem u vezi da šetanjem na povodcu. Pandora mi je prvi pas, tako da nemam iskustva sa tim. Ona će za 4 dana imati tačno 5 mjeseci i zna već dosta stvari, i narednu ne, i da sjedne, i sjedi kad dobija hranu, donosi loptu, ali neće da hoda sa povodcem, tata je trčao sa njom (on na biciklu, ona pored njega) iako je je prerano.

    1. problem je što neće da bude mirna kad joj stavljam povodac.
    2. problem je i kad joj uspijem staviti ona ga grize.
    3. problem je kad joj ga nekako uspijem izvući iz usta i krenemo šetati ona skače na mene ili nenormalno vuče (to što vuče povezujem sa tim trčanjem uz bicikl, pošto vjerovatno tad i od mene hoće da trčim sa njom)

    svjesna sam da smo je prvo trebali naučiti da ide uz nogu na povodcu ali džaba kad imam tvrdoglavog tatu. ako imate neki savjet za mene bila bih vam veoma zahvalna, pošto baš želim da je izvedem u šetnju, već 5 mjseci se samo po dvorištu igramo. unaprijed hvala:-)
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Povodac. Empty Re: Povodac.

    Počalji  Ben_Bella Pon 16 Sep 2013, 16:52

    marija_balaban ::Zdravo, ja imam problem u vezi da šetanjem na povodcu. Pandora mi je prvi pas, tako da nemam iskustva sa tim. Ona će za 4 dana imati tačno 5 mjeseci i zna već dosta stvari, i narednu ne, i da sjedne, i sjedi kad dobija hranu, donosi loptu, ali neće da hoda sa povodcem, tata je trčao sa njom (on na biciklu, ona pored njega) iako je je prerano.

    1. problem je što neće da bude mirna kad joj stavljam povodac.
    2. problem je i kad joj uspijem staviti ona ga grize.
    3. problem je kad joj ga nekako uspijem izvući iz usta i krenemo šetati ona skače na mene ili nenormalno vuče (to što vuče povezujem sa tim trčanjem uz bicikl, pošto vjerovatno tad i od mene hoće da trčim sa njom)

    svjesna sam da smo je prvo trebali naučiti da ide uz nogu na povodcu ali džaba kad imam tvrdoglavog tatu. ako imate neki savjet za mene bila bih vam veoma zahvalna, pošto baš želim da je izvedem u šetnju, već 5 mjseci se samo po dvorištu igramo. unaprijed hvala:-)
    Stvarno ste kasno poceli sa ucenjem na povodac... Uzmi hranu ili igracku, nesto sto voli da je motivises da ide uz nogu i pricaj "PORED", "UZ", koju komandu izaberes, procitaj malo po forumu i videces, ima mnogo slicnih problema...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Povodac. Empty Re: Povodac.

    Počalji  Nade Uto 17 Sep 2013, 18:27

    Nista nije kasno. Naucite psa da pre nego sta stavite povodac da sedne i da se smiri. Pas sta je uzbudjen skocice i grizace. Strogo ne, ako treba udarite po guza da oseti ko je gazda. Shetnja, kad god uhvati povodac, trgnite je jako i zastanite, dok se pas ne smiri skroz necete krenuti. Imajte i gricke sta voli, njena paznja skrenite sa tim, za sve sta je dobro pohvalite i nagradite, sve sta je nepozeljno jos u pocetak sprecite. Posto vam je prvi pas jos sad rascistite da ste vi gazda a ona je pas, postavite se kao alfa, da ne biste imali probleme.

    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Povodac. Empty Re: Povodac.

    Počalji  Ben_Bella Uto 17 Sep 2013, 18:44

    Nade ::Nista nije kasno. Naucite psa da pre nego sta stavite povodac da sedne i da se smiri. Pas sta je uzbudjen skocice i grizace. Strogo ne, ako treba udarite po guza da oseti ko je gazda. Shetnja, kad god uhvati povodac, trgnite je jako i zastanite, dok se pas ne smiri skroz necete krenuti. Imajte i gricke sta voli, njena paznja skrenite sa tim, za sve sta je dobro pohvalite i nagradite, sve sta je nepozeljno jos u pocetak sprecite. Posto vam je prvi pas jos sad rascistite da ste vi gazda a ona je pas, postavite se kao alfa, da ne biste imali probleme.

    Dobro, da, nikad nije kasno, ali ce im biti teze, razlika izmedju 2 meseca i 5 meseci postoji, ali sa puno truda, verujem da ce uspeti!

    Sponsored content


    Povodac. Empty Re: Povodac.

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 20 Maj 2024, 14:07