Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Šuga

    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    Šuga Empty Šuga

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Pon 12 Maj 2014, 10:02

    Pre više od  dve godine sam videla kod komšije da ima lovačkog psa kome je dlaka otpala malo po ledjim tj malo više, ja ga pitam šta je sa psom on mrtvo hladno kaže verovatno šuga i ja ga pitam da li ga leči a on kao lečim ga neće mu ništa biti. Odmah mu nisam verovala da ga leči jer pas živi u malom boksu ne može ni da se okrene, pri tom boks mu je prljav neuredan, ma strašno za videti. Hrani ga kad se seti, pas je bio mršav, ne uhranjen. Vrlo često nema ni vode. Znači prava tuga. A najgore od svega je što su to cenjeni ljudi, svi ih poštuju i svima bi pomogli, ali da psa drže u tim uslovima, ma ja bih ubila! Ja pre nekoliko meseci  ponovo vidim psa a on jadan nema dlaku  i to po celim ledjima, plus mu se pojavile neke bradavice rane po ledjima, ma strašno. Sad vrlo često odem tamo i hranim ga, malo ga prošetam(hvala bogu pa se komšije ne bune) inače ne znam šta bih radila, a on jadan po ceo dan cvili :(E sad bih vas pitala da li imaju neke tablete nešto što bih mogla da mu kupim da ga izlečim, stvarno mi je žao tog psa, ti ljudi bi mi ga dali ja bih ga uzela ali problem što imam svog psa, i ne bih da ga taj drugi zarazi, pa bih volela da ga prvo izlečim pa tek onda da ga uzmem. Molim vas da mi pomognete, da mi date neki savet, verovatno ćete mi reći da ga vodim veterinaru, ali ja bih prvo da znam jel može pas da se izleči od šuge jer ako ne može ne mogu ga uzeti već sam objasnila zašto. Inače da napomenim tih par meseci od kako ga ja pazim koliko mogu tj koliko imam slobodnog vremena pas se nagojio, izgleda kao da mu je dlaka malo porasla, bradavice se povlače. Mnogo bolje izgleda :)Ali ja hoću da se skroz oporavi i da ga uzmem jer je prava dušica, pametan je i poslušan.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Šuga Empty Re: Šuga

    Počalji  Berna Pon 12 Maj 2014, 10:45

    Problem je sto bez pregleda veterinara, kad su kozna oboljenja u pitanju, ne mozes da znas sta je.

    Na vasem mestu bih prijavila zanemarivanje i zlostavljanje zivotinje.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Šuga Empty Re: Šuga

    Počalji  ViPns Pon 12 Maj 2014, 18:27

    Kao sto rece Berna bez pregleda ne vredi, ni najbolji veterinar ne moze prepisati terapiju dok ne vidi psa, uopste ne mora biti suga,moze da bude gomila drugih oboljenja medju kojima i zapusene analne zlezde zbog kojih u nekom stadijumu ume da otpada dlaka iznad repa,ali moze i biti nesto zarazno sto i ti mozes preneti svom psu bez da oni budu u kontaktu,tako da ako nameravas da pomoignes tom psu (sto je za svaku pohvalu),prvo ga moras odvesti veterinaru, a on ce ti dati dalja uputstva za lecenje.

    Sponsored content


    Šuga Empty Re: Šuga

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Uto 07 Maj 2024, 21:17