Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    CEZAR

    željko025
    željko025


    Broj poruka : 12
    Godina : 37
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 18.11.2014

    CEZAR Empty CEZAR

    Počalji  željko025 Sre 03 Dec 2014, 13:29

    [img]CEZAR 16ld9v7[/img]
    Ovo je sa nepuna četri meseca slika,oceni te i recite mi vaše mišljenje,meni deluje sve dobro,samo me brine kilaža ima 12kg za 4 meseca to mi je nekako malo.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  ViPns Čet 04 Dec 2014, 23:37

    Dobro dosli na forum cheers
    Mali je slatkis, a sto se tice procene njegove gradje za to cete morati sacekati minimalno jos koji mesec (jer je sad u intenzivnom rastu) i jos puno, puno slika jer je slika samo jedan trenutak i nije pogodna za ocenu, vec posle mnogo slika moze se steci neki opsti, subjektivan stav o izgledu i gradji psa. Zato nemojte stedeti "film" vec samo "skljocajte" i kacite ovde slike, svi cemo se zabaviti "ocenjivanjem" i gledanjem njegovih nestasluka i "pametnih" stvari.
    Sto se tice tezine, (a o tome smo pisali vec mnogo puta), ne postoji idealna tezina za stene, bitno je da je stene veselo i da ne deluje mrsavo, jer svi oni se razlicito razvijaju u odredjenim periodima i jednostavno je nemoguce ustanoviti idealnu tezinu za stene. Cak i u odraslom obliku postoje idealne mere, ali je najbitnije da pas izgleda skladno i zdravo (ni previse mrsav ni previse debeo), jer kao sto sam vec napisao to su idealne a ne tacne mere.
    Zelim vam lepo druzenje sa njim u nadi da cete ga podeliti sa nama na ovom forumu.
    željko025
    željko025


    Broj poruka : 12
    Godina : 37
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 18.11.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  željko025 Pet 05 Dec 2014, 08:49

    Bice fotografija,al sto kažeš on sad intezivmo raste pa mi deluje da je mršav ,pa onda za dan dva debeo. Ali najbitnije da je on veseo i da se dobro oseća. Što se tiče ishrane jede ko mećava,hranim ga tri puta i moram mu porcijati jer ne zna koliko mu je dosta,pored granaula ubacujem mu sveže šargarepe,zatim skuvam pirinča i umutim koje jaje.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  Berna Pet 05 Dec 2014, 11:12

    Malisa je presladak, dobrodosli I love you
    željko025
    željko025


    Broj poruka : 12
    Godina : 37
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 18.11.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  željko025 Ned 07 Dec 2014, 15:25

    Evo obećanih slika moga Cezara sunny

    [img]CEZAR 2sakmf9[/img]

    [img]CEZAR Voapnd[/img]

    [img]CEZAR 2a6j914[/img]
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  ViPns Ned 07 Dec 2014, 21:00

    E sad mogu da vam kazem da mi se cini mrsav,cime ga hranite i koliko?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  Berna Ned 07 Dec 2014, 21:08

    I kad je poslednji put ociscen od parazita?
    željko025
    željko025


    Broj poruka : 12
    Godina : 37
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 18.11.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  željko025 Ned 07 Dec 2014, 22:38

    kod mene je 2 meseca dan pre njegovoga dolaska je ciscen od parazita i kod mene je ciscen dva puta na svakih 20 dana jer 7 dana pre revakcine sam mu davao tabletu za ciscenje. Hranim ga Trainer Natural super premium junor za njegovu kilazu predvidjau 420 grama u tri obroka da se podeli stim da mu ja pojacam za nekih najmanje 50 -100 grama.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  ViPns Pon 08 Dec 2014, 17:01

    Meni ta kolicina hrane deluje ok, kakva mu je stolica da li je cvrsta, da li je ima u vecoj kolicini?
    željko025
    željko025


    Broj poruka : 12
    Godina : 37
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 18.11.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  željko025 Pon 08 Dec 2014, 17:19

    I meni deluje ok jeste cvrsta-nije retka, koliko ja vidim i pratim dva puta ima dnevno stolicu, ciscen je od glista kao sto treba,probacu mu sad ubaciti mlevenu piletinu tj mesati sa granulama.
    daky84
    daky84


    Broj poruka : 85
    Godina : 40
    ime psa : Perla
    ime psa : Back
    Datum upisa : 11.04.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  daky84 Sub 13 Dec 2014, 18:19

    Nema potrebe da ga forsiras toliko,bitno da je on zdrav ugojice se kasnije.
    željko025
    željko025


    Broj poruka : 12
    Godina : 37
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 18.11.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  željko025 Pon 23 Feb 2015, 17:49

    evo koja slika posle nekog vremena sad imam oko 6.5 meseci 50cm visine i 25kg,jedva ga nahvatam da malo pozira.


    [img]CEZAR 21lo0eb[/img]

    [img]CEZAR 24dgcpk[/img]

    [img]CEZAR N171qc[/img]

    [img]CEZAR 2mwxmc5[/img]

    daky84
    daky84


    Broj poruka : 85
    Godina : 40
    ime psa : Perla
    ime psa : Back
    Datum upisa : 11.04.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  daky84 Uto 24 Feb 2015, 07:40

    Nije vise onako mrsav,napreduje polako Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  Berna Uto 24 Feb 2015, 10:04

    Slatkis I love you
    željko025
    željko025


    Broj poruka : 12
    Godina : 37
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 18.11.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  željko025 Uto 24 Feb 2015, 13:34

    Interesuje me vaše mišljnje o visini i težini i naravno izgledu? Poslednje dve nedelje kad mi pas leži i kad ustane nekako mi čudno šeta ,tj nepbičan rad prednjih nogu kao da se gega levo desno,ali posle par minuta to se smanji ili skroro nestane,staviću snimak pa će te videti,inače je veseo dobro jede i uvek raspoložen za igru.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  Berna Uto 24 Feb 2015, 15:16

    Tezina je ok, postavi snimak pa da vidimo o cemu se radi.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  ViPns Uto 24 Feb 2015, 16:53

    Lepo izgleda, za taj uzrast, ne deluje debelo a ni mrsavo. Taj problem moze imati razlicite uzroke, moze da se desi da zbog intenzivnog rasta i razvoja ima blage bolove (sto je normalno) i vrlo brzo ce proci, a moze da postoji i ozbiljni deformitet u zglobovima. U svakom slucaju ako se to nastavi u narednom vremenu, ja bih na vasem mestu posetio veterinara. Koliko god delovalo naivno, ipak strucna osoba to treba da pregleda uzivo da bi bili sigurni da je beznacajno.
    željko025
    željko025


    Broj poruka : 12
    Godina : 37
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 18.11.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  željko025 Uto 24 Feb 2015, 20:11


    evo napravio sam neki snimak pa procenite kad mu bacim stap i kad se vraca prema meni njegov hod
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  ViPns Uto 24 Feb 2015, 22:01

    Ne mogu sa sigurnoscu da utvrdim da li je prednja desna ili zadnja leva noga koju stedi,ali definitivno izbegava oslanjanje na jednu od te dve noge. Na snimku mi deluje da je stedi iz ramena ili kuka, ne kao da mu je nesto u sapi. Izgleda upravo onako kako sam vam i rekao, ili su bolovi od rasta ili je nesto ozbiljnije, ako se ne smiri u sledecih nekoliko dana, savetovao bih posetu veterinaru.
    U svakom slucaju postedite ga preteranih aktivnosti, neka malo odmori bez ludovanja ako moze. Najbolje bi bilo plivanje gde bi on ojacao muskulaturu bez opterecivanja zglobova,ali posto vremenske prilike i njegov uzrast trenutno nisu idealne za to najbolje neka odmori par dana, ili ce prestati ili veterinarski pregled.

    P.S. prednju levu sapu suvise mekano oslanja (meko dosaplje) sto je verovatno jos jedna od posledica naglog rasta i to bi trebalo da se ucvrsti uskoro.
    željko025
    željko025


    Broj poruka : 12
    Godina : 37
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 18.11.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  željko025 Uto 24 Feb 2015, 23:08

    Jel treba da mu dajem neke dodatne vitamine uz ishranu kako bi se to saniralo?Inace svaki dan mu dajem kalcijim tablete i ad kapi.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  Berna Sre 25 Feb 2015, 09:44

    Meni nazalost deluje kao da su obe noge u pitanju. Glava ide naglo na dole kad pas stane na zdravu nogu, i vrlo kratko na gore kad stane na nogu koju stedi - ovde mi deluje da ne stedi jednu nogu, vec dve.

    Trcanje po betonu nije nikako dobro za zglobove, pogotovo ovaj sprint. Ne preporucuje se ni za pse (a ni ljude) sa zdravim zglobovima, kamoli za one koji imaju probleme. Svakako sad par dana mirovanje, setnje iskljucivo na povodcu, bez bilo kakvog treniranja. Ako se stvar ne popravi, moracete kod veterinara. Ne znam od koga ste uzeli psa i da li je taj neko uopste pomislio da roditeljima uradi snimke kukova i laktova, nazalost displazije ovih zglobova haraju u rasi.

    Mozda bi mogli da pomognu suplementi glukozamina i hondroitina, ali za pse, ne za ljude (Flexadin je odlican, ali skup). Cime se pas hrani? Visak kalcijuma takodje moze da napravi problem.
    željko025
    željko025


    Broj poruka : 12
    Godina : 37
    ime psa : CEZAR
    Datum upisa : 18.11.2014

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  željko025 Sre 25 Feb 2015, 11:10

    Josera premium,dodatak sargarepa,jabuka, jedom nedeljno jaje i nekoliko puta skuvana piletina ili govedina.
    tami_lab
    tami_lab


    Broj poruka : 86
    Godina : 45
    ime psa : Tami
    Datum upisa : 05.06.2011

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  tami_lab Sre 25 Feb 2015, 11:16

    Berna ::
    Mozda bi mogli da pomognu suplementi glukozamina i hondroitina, ali za pse, ne za ljude (Flexadin je odlican, ali skup). Cime se pas hrani? Visak kalcijuma takodje moze da napravi problem.

    Dajem psu glukozamin i hondroitin za humanu upotrebu, iz jednostavnog razloga jer je značajno jeftiniji od onog namjenjenog psima.
    Čitao sam da i drugi vlasnici koriste taj humani  prevashodno zbog cijene, niko nije spominjao eventualne negativne efekte.

     Zanima me zašto ne davati ovaj za ljudsku upotrebu psima, ima slabije dejstvo ili?

    Izvinavam za svojevrsni offtopic.

    Pozdrav.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  Berna Sre 25 Feb 2015, 12:12

    Zbog nacina na koji se tableta razgradjuje u digestivnom traktu i same prirode digestivnog trakta, sto dalje utice na iskoristivost sastojaka u njoj (tablete za psa se razgradjuju veoma brzo sto i treba da se desi obzirom da psi imaju mnogo kraci digestivni trakt od coveka). Pritom, nekad ljudski suplementi sadrze pomocne supstance koje nisu bas dobre za psa.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  Berna Sre 25 Feb 2015, 12:12

    željko025 ::Josera premium,dodatak sargarepa,jabuka, jedom nedeljno jaje i nekoliko puta skuvana piletina ili govedina.

    Josera je losa hrana...

    Sponsored content


    CEZAR Empty Re: CEZAR

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Čet 09 Maj 2024, 18:40