Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Popino prase - opasna travka

    Snele
    Snele


    Broj poruka : 6
    Godina : 35
    Lokacija : Niksic
    ime psa : Noa
    Datum upisa : 26.12.2014

    Popino prase - opasna travka Empty Popino prase - opasna travka

    Počalji  Snele Ned 19 Jul 2015, 13:39

    Pozdrav svima,
    htio bih sa vama da podijelim jedan problem koji mi se desio prije dva dana.U sred igre pas je poceo da mlatara glavom kao da mu je nesto uslo kroz njusku.Citajuci komentare na raznim forumima,dosao sam do zakljucka da je vrlo moguce da je povukao travcicu tj popino prase.Isao sam kod veterinara,koji nije mogao da je nadje,uz pretpostavku ili je otisla duboko ili je nema.Moj pas pokusava da izbaci i dalje,samo je to manje primjetno.Par puta na dan.Nije kao prvog dana.On je i dalje veseo ,i jede bez problema.Da li je neko imao iskustva sa ovim problemom? Veterinar kaze da postoji mogucnost da bi njegovom intervencijom pogorsao stvari i da bi mu ostetio nesto u nosu?!! Molim vas ako moze neko da mi odgovori bio bih vam zahvalan.Postoji li mogucnost da to pas sam izbaci ,ili da to istrune?Trazio sam ovu temu ali je nisam nasao ,moguce da sam je propustio. Unaprijed hvala
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Popino prase - opasna travka Empty Re: Popino prase - opasna travka

    Počalji  paun Ned 19 Jul 2015, 21:51

    Evo ja da ti napišem moje iskustvo, petog meseca prilikom šetnje mi je pas udahnuo popino prase. Iglice su virile iz nozdrve i kada sam ih dotakao odmah ga je jako iziritiralo i poceo je da kija i trlja nos o moju nogu. Odmah sam ga odveo kod mog veterinara i isti zbog nedostatka nekog instrumenta za pregled me uputio u susedni grad udaljen oko 60km i najavio me. Tamo su mi rekli da je sluzokoža nosa osetljiva i da prilikom pregleda hoće da krvari, mada Benu nije curio krv iz nosa. Psa su mi uspavali dve sestre su držale klavu a doktor je Benu pregledao obe nozdrve. Jedna je bila jako iziritirana i rekao mi je da je tu prošlo popino prase ali da ga je ili progutao ili iskašljao. U sinus nije upalo. Prilikom intervencije je jako malo krvario iz nozdrve. Posle je jedno pet dana pio antibiotike i sve se najlepše završilo. U razgovoru mi je rekao da su labradori i još neki ptičari skloni da udahnu popino prase jer imaju široke nozdrve, a moj Ben ne skida nos sa poda u šetnji. Moj ti je savet da potražiš boljeg veterinara jer je stvar ozbiljna i ta travčica može da ti napravi velike probleme. Puno sreće !!!

      Sada je Sre 08 Maj 2024, 01:48