Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+3
yovanna
Berna
Ferhatinho
7 posters

    Gliste

    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Gliste Empty Gliste

    Počalji  Ferhatinho Pet 01 Jan 2010, 18:59

    Ne vidim da ima tema o ovoj nimalo ugodnoj pojavi. Ako ima, onda se izvinjavam, premjestite komentar na pravo mjesto.

    Naime, zadnja tri vrsenja nuzde Eddie je izbacio neke bijele gliste duzine od 5-10 cm, samo je jedna bila 15ak cm. Ukupno je bilo 10ak komada ovih napasnika. prije nekoliko dana progutao je tabletu za čišćenje od parazita a i na preporuku veterinara sam koristio Vermox (inace lijkovi za crijevne parazite kod ljudi)3 dana po 1 tableta ujutro i 1 navecer. Danas je 3. dan te terapije.

    Ocigledno je da su tablete djelovale i da se paraziti sada odstranjuju. Sada moram napraviti pauzu 7 dana pa ponovo uključiti Vermox zbog mogućnosti da su ostala jajašca, a još uvijek ne znam da li će Eddie izbaciti još toga.

    Kakva su Vaša iskustva sa ovim problemom? O kojoj glisti se radi kod mog Eddiea? Da li je ovo previše što je Eddie sa nepuna 4 mjeseca izbacio iz organizma?

    Pored toga što je gadno za gledati može biti i opasno i po ljubimca i po vlasnika, pa sam i sebi morao uključiti terapiju Vermoxom.
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  Ferhatinho Uto 05 Jan 2010, 18:33

    Zasto mi niko nista ne odgovara?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  Berna Uto 05 Jan 2010, 18:56

    Endoparaziti kod pasa, a posebno kod štenaca su česta pojava, zato je potrebno redovno čišćenje od parazita. Za odrasle pse je redovno čišćenje 2x godišnje, za štence jednom u dva meseca, ako se dobro sećam.

    Sad, koja je vrsta gliste u pitanju može da ti kaže samo veterinar koji je pregledao psa pomoću analiza fecesa.
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  yovanna Uto 05 Jan 2010, 22:12

    Nama je veterinar rekao da se stencima daje na svaka tri meseca tableta protiv glista,samo sto zavisi koliko tableta dajes od njihove tezine tj.kako se goji i raste tako joj dajes vecu kolicinu tableta.Sad sam vec zaboravila razmeru Neutral ...Moracu opet da pitam.
    sladja1980
    sladja1980


    Broj poruka : 289
    Godina : 44
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Fox
    ime psa : Fox
    Datum upisa : 26.11.2009

    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  sladja1980 Uto 05 Jan 2010, 22:19

    Jedna tableta ide na 10 kg tezine psa. Ja sam pitala juce Wink
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  yovanna Uto 05 Jan 2010, 22:25

    Hvala na informaciji taman ovih dana treba da joj dam tablete posto je dama nagurala 28 kg! Sad ne treba ja da zove veta. Wink
    sladja1980
    sladja1980


    Broj poruka : 289
    Godina : 44
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Fox
    ime psa : Fox
    Datum upisa : 26.11.2009

    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  sladja1980 Uto 05 Jan 2010, 22:39

    Nas je do treceg meseca 3 puta ciscen, tako da mi cekamo da napunimo 6 meseci, pa cemo tek onda da se cistimo Rolling Eyes
    art-producer
    art-producer


    Broj poruka : 13
    Godina : 40
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Runi
    ime psa : Runi
    Datum upisa : 12.04.2010

    Gliste Empty Pitanje!!!

    Počalji  art-producer Sre 05 Maj 2010, 15:03

    Juce sam mu dala pola tablete za ciscenje jer u petak idemo na drugu vakcinu. Medjutim on je sinoc i jutros kroz nuzdu izbacio "rezance" tj gliste. Do sada nikada nije imao a stalno sam proveravala. Da li neko zna o cemu se radi? On se sasvim normalno ponasa a veterinar je jutros rekao da je moguce kao reakcija na lek...
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  johnyAstor Sre 05 Maj 2010, 20:45

    Ako ste mu dali protiv glista, moguce je da ih je izbacio...
    art-producer
    art-producer


    Broj poruka : 13
    Godina : 40
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Runi
    ime psa : Runi
    Datum upisa : 12.04.2010

    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  art-producer Sub 08 Maj 2010, 17:24

    Da, izbacio je.
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  milica88 Sub 08 Maj 2010, 17:47

    Ja imam informaciju da se do 6-og meseca ciste jednom mesecno od parazita. Ja sam svom psu davala "Drontal" i veoma sam zadovoljna. Jedna tableta ide na 10kg. Neke jeftinije tablete cesto iritiraju stomak psa i dovode do povracanja i proliva.(iz iskustva) Sa ovom tabletom moj pas je imao normalnu stolicu,samo je izbacivao gliste. (malo zvuci kao reklama sa top-shopa hahahaha profesionalna deformacija- promoter sam ) Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  Berna Sub 08 Maj 2010, 18:31

    Ja dajem Pratel, 1 tableta ide na 10 kg. Cistim na 3 meseca, kad je bio stene cistila sam na mesec dana. Nismo imali problema Smile
    Art-producer, jeste li uspeli da resite problem?

    Sponsored content


    Gliste Empty Re: Gliste

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Gliste

      Sada je Čet 02 Maj 2024, 05:18