Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+4
Berna
sladja1980
johnyAstor
yovanna
8 posters

    Hachiko: A Dog's Story

    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Hachiko: A Dog's Story - Page 2 Empty Re: Hachiko: A Dog's Story

    Počalji  Bobi Uto 01 Jun 2010, 22:28

    Znam za taj link,ali ne mogu da se snadjem kako da pustim film?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Hachiko: A Dog's Story - Page 2 Empty Re: Hachiko: A Dog's Story

    Počalji  Berna Uto 01 Jun 2010, 22:30

    Pa ides na "Watch full"
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Hachiko: A Dog's Story - Page 2 Empty Re: Hachiko: A Dog's Story

    Počalji  Bobi Uto 01 Jun 2010, 22:31

    snasao sam se,treba malo da se saceka,pa sam ja mislio da nece da otvori Very Happy
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Hachiko: A Dog's Story - Page 2 Empty Re: Hachiko: A Dog's Story

    Počalji  Bobi Sre 02 Jun 2010, 01:01

    odgledah i japansku verziju,i ne mogu da se odlucim koja mi je bolja.Mozda malo vise americka ,jer sam je prvo nju gledao,sve u svemu,zaista odlican film,i odlicno predstavljanje psa Hachija,koji je stvarno postojao!Blago onome ko ovakvog psa ima!

    p.s. Pre nego sto sam uzeo Bobija,imao sam jednog mesanca,koji je dosao sam kod mene.Jedan dan se sam pojavio ispred dvorista,tada sam ga pustio da udje,nahranio,i od tada je postao moj pas.Uvek je ko god je od nas,iz porodice isao negde,on ga je uvek ispratio i vracao se kuci.Isprati mene do skole,i vrati se kuci.(neverovatno ali istinito,kao u filmu).Bio je odlican pas,koji je naravno imao mana,a mana mu je bila ta sto je voleo da luta,svuda je isao,ali naravno uvek se vracao kuci.U vremen parenja,je cuvao komsijog psa,sa kojim se pario, od drugih pasa,kad se setim samo,niko nije smeo da pridje blizu ,i tada je bilo i borbi sa drugim psima i svega.Jedno vece se vratio kuci sav krvav.Otac to nije mogao da gleda,ubacio ga je u kola i oterao nekoliko kilometara daleko od kuce(15-ak km).Posle nekoliko dana,Zucko(tako smo ga zvali,jer je bio zut) se vratio,bili smo sokirani.Nismo mogli da poverujemo da je kako je uspeo da se vrati,bio je u gepeku,nije mogao da vidi put,i dan danas se pitamo kako je uspeo da se vrati?!Bio je sa nama jos nekoliko meseeci,a onda jednog dana,je nestao,mislili smo da ce se vratiti,kao sto je uvek radio,medjutim nije ga bilo nekolo dana,pa meseci,i od tada naseg Zucka vise nismo videli.Uvek kad se setim njega,pozleim da ga ponovo vidim.Nije bio rasni pas,bar mi nismo znali,ali vidi se da je neka mesavina nekih rasnih pasa,jer je jako dobro izgledao,tako da ne verujem da je bio "stivljara".Zaista pas koga nikad necu zaboraviti,nikakva svetska rasa,nikakav sampion za izlozbe,obican pas,koji nam je svima ostao u pamcenju.Samo bih jos voleo da saznam,sta je bilo sa njim,da li ga je neko nasao i odveo,ubio,samo kad bih mogao znati....
    nadam se da vas nisam smorio sa ovim,ali naislo mi posle ovog filma Smile
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Hachiko: A Dog's Story - Page 2 Empty Re: Hachiko: A Dog's Story

    Počalji  yovanna Sre 02 Jun 2010, 11:40

    evo linka za jednu odgajivacnicu akite inu u Srbiji,posto sam i ja gledala te pse.Pa Bobi ako te interesuje ti pogledaj. http://www.nickynecky.com/index.html
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Hachiko: A Dog's Story - Page 2 Empty Re: Hachiko: A Dog's Story

    Počalji  Bobi Sre 02 Jun 2010, 15:35

    hvala Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Hachiko: A Dog's Story - Page 2 Empty Re: Hachiko: A Dog's Story

    Počalji  Berna Sre 02 Jun 2010, 16:08

    O Akiti iz enciklopedije Dr Bruce Fogle-a

    JAPANESE AKITA

    Country of origin: Japan
    Date of origin: 1600s
    First use: Large-game hunting, dog fighting
    Use today: companion, security
    Life expectancy: 10-12 years
    Other names: Akita Inu, Akita

    Weight range: 34-50kg (75-110lb)
    Height range: 60-71 cm (24-28 in)


    Breed history: This, the largest of all Japanese breeds, was once bred for pit fighting. When this sport declined, it was used for hunting. Although by the 1930s numbers had declined to near extinction, the breed's survival was assured by the formation of the Society for the Preservation of Japanese Breeds.

    Japanese breeds are all classified according to their size - large (akita), medium (shika), and small (shiba). Although there are many medium-sized breeds, there is only one large breed, the Akita. This is an impressive dog with a powerful presence. While many individuals are even tempered, some are difficult to handle. By nature the breed is undemonstrative and aloof, which means that obedience training can be irksome. Males, in particular, have a tendency to get into dog fights more frequently than many other breeds. However, well-trained individuals make excellent companions and effective watchdogs.

    Poised and regal, the Akita is best kept by experienced dog handlers.
    gogy83
    gogy83


    Broj poruka : 92
    Godina : 41
    ime psa : Lora
    Aska
    Rem
    Datum upisa : 11.06.2009

    Hachiko: A Dog's Story - Page 2 Empty Re: Hachiko: A Dog's Story

    Počalji  gogy83 Čet 10 Jun 2010, 16:25

    Gledao sam film pre sat vremena.odlican je hvala vam puno Smile

    Sponsored content


    Hachiko: A Dog's Story - Page 2 Empty Re: Hachiko: A Dog's Story

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 06:31