Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Uvecana limfna zlezda?

    bojdzo.kv
    bojdzo.kv


    Broj poruka : 183
    Godina : 40
    Lokacija : Kraljevo
    ime psa : Maza
    Datum upisa : 13.07.2010

    Uvecana limfna zlezda? Empty Uvecana limfna zlezda?

    Počalji  bojdzo.kv Ned 25 Jul 2010, 19:54

    Jutros dok sam cetkao Bonga primetio sam da u ispod prednje desne noge(axilarno - ako se to meze reci za pse) postoji potkozni cvor,bezbolni,pokretan,nije fixiran za kozu, velicine 1cm.Justros je imao proliv,ali to je najverovatnije zbog promene hrane. Ima li neko slicno iskustvo.Drugih simptoma nema(razigran,dobro jede,pije vodu.....njuskica vlazna,rekao bih da nema temperaturu).Svaki savet je dobrodosao,da ne brinem dok nam se vet ne vrati sa odmora.Hvala
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Uvecana limfna zlezda? Empty Re: Uvecana limfna zlezda?

    Počalji  jasmina79 Ned 25 Jul 2010, 21:59

    Uvecanje limfnih cvorova je obicno odgovor na nesto sto je uslo u organizam...sto je izazvalo infekciju...moze biti i odgovor na postojanje neoplazme....

    To uvecanje moze biti i apsces ili hematom...ili ujed insekta...

    Za tacnu dijagnozu ces morati pricekati veta...jer je tesko nesto reci bez pregleda....
    bojdzo.kv
    bojdzo.kv


    Broj poruka : 183
    Godina : 40
    Lokacija : Kraljevo
    ime psa : Maza
    Datum upisa : 13.07.2010

    Uvecana limfna zlezda? Empty Re: Uvecana limfna zlezda?

    Počalji  bojdzo.kv Ned 25 Jul 2010, 22:34

    ...nadam se da je ipak samo ujed insekta....hvala u svakom slucaju
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Uvecana limfna zlezda? Empty Re: Uvecana limfna zlezda?

    Počalji  jasmina79 Ned 25 Jul 2010, 22:44

    nema na cemu...tesko je ista reci dok se ne pogleda....jer otok ima razne oblike...tvrd....mek...hladan ....vruc...tjestas....ogranicen...difuzan....a sve to upucuje na nesto....nadam se da je nesto bezazleno...pogotovo sto kazes da je pas nema nekih drugih simptoma....
    bojdzo.kv
    bojdzo.kv


    Broj poruka : 183
    Godina : 40
    Lokacija : Kraljevo
    ime psa : Maza
    Datum upisa : 13.07.2010

    Uvecana limfna zlezda? Empty Re: Uvecana limfna zlezda?

    Počalji  bojdzo.kv Ned 25 Jul 2010, 23:08

    ovo je hladan cvoric,velicine visnje,glatke povrsine i pokretan sto u susstini najvise odgovara limf. zlezdi. Sigurno nije apces, niti neki drugi inflamatorni proces zato sto je hladan,normalne boje koze u okolini i bezbolan. malocas dok sam ga kupao video sam da je pokupio buve i krpelja ovih dana dok sam ga setao tako da u neku ruku moglo bi i to da ima udela,ali videcemo sta ce vet reci....Nego zao mi ga je puno,jos od kad sam ga uzeo iz azila ima problema,prvo proliv,pa sad ovo....ko zna kroz sta je mukica sve prosao,a takva je maza
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Uvecana limfna zlezda? Empty Re: Uvecana limfna zlezda?

    Počalji  jasmina79 Pon 26 Jul 2010, 19:54

    Krpelja????uuuu cuvaj ga piroplazmoze.....ako primjetis bilo kakve promjene hitno veterinaru....
    bojdzo.kv
    bojdzo.kv


    Broj poruka : 183
    Godina : 40
    Lokacija : Kraljevo
    ime psa : Maza
    Datum upisa : 13.07.2010

    Uvecana limfna zlezda? Empty Re: Uvecana limfna zlezda?

    Počalji  bojdzo.kv Pet 30 Jul 2010, 11:11

    Danas sam bio kod veta,ispostavilo se da Bongo ima sugu!!!!!! i da su limfni nodusi uvecani zbog toga. Nisam mogao da verujem. Vet mi objasnjava da je sasvim uobicajeno kod pasa koji su bili u azilu....okupali smo ga u nekom rastvoru,pa ponovo za 10 dana kada treba i da dobije neku injekciju nakon cega bi trebealo da bude OK.
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Uvecana limfna zlezda? Empty Re: Uvecana limfna zlezda?

    Počalji  jasmina79 Pet 30 Jul 2010, 22:24

    Drago mi je sto je ipak nesto bezazleno i sto se da rijesiti....pridrzavajte se datih uputa i javljajte novosti....pozz

    Sponsored content


    Uvecana limfna zlezda? Empty Re: Uvecana limfna zlezda?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 18:03