Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Bobi
nemanjagodina
6 posters

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    nemanjagodina
    nemanjagodina


    Broj poruka : 77
    Godina : 36
    Lokacija : Jagodina, Srbija
    ime psa : Ami
    Datum upisa : 23.06.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  nemanjagodina Uto 31 Avg 2010, 23:21

    pozdrav ljudi

    zanima me da li postoji odredjena kolicina tableta kalcijuma koja se dnevno daje psu na osnovu starosti ili kilaze i ako postoji koja je?? kako vi dajete vasem psu i koliko tableta? takodje me zanima koje su najbolje tablete kalcijuma?
    Atila je star 4 meseca i desetak dana i od kada sam ga uzeo poceo sam da mu dajem po jednu tabletu dnevno uz obrok a sada sam od skoro poceo da mu dajem dnevno po 2 radnim danima a onda vikendom mu ne dajem, tako mi je rekao veterinar, mada oni svi razlicito pricaju. takodje sam cuo da sa tim ne treba preterivati, jer mu dajem royal canin hranu i on vec u samoj hrani ima sve sto mu je potrebno...drugi mi kazu da treba da mu dajem jer ga ta hrana "gruva" i treba mu kalcijum da mu ojaca noge da mu se ne bi iskrivile od kilaze, itd....sada sam malo zbunjen...da li mu uopste to davati i ako da onda koliko...kako treba da povecavam kolicine?? iskreno, ja bih nastavio da mu dajem kalcijum...

    hvala unapred.
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  Bobi Uto 31 Avg 2010, 23:26

    Koliko se ja razumem,i koliko sam citao,ukoliko mu dajes royal nema potrebe da mu dajes kalcijum.Royal je medju najboljim hranama,i ona sadrzi sve sto je potrebno za psa,tako da nemas potrebe da mu dajes.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  share Sre 01 Sep 2010, 00:15

    ja sam mom pre neki dan uzeo cafortan tablete. Dajem mu po pola tablete na 2-3 dana,tako cu da mu dajem,da ne preteram a da opet dobija to. E sad,ja kupujem friskies hranu ( malo losiju ) ali i u njoj ima nesto kalcijuma pa tako opet necu da preteram. A u royal canin hrani ima sigurno onoliko koliko mu treba i kalcijuma i vitamina i svega,tako da nemoj preterivati. To je neko moje misljenje zasnovano na citanju po netu i saveta ljudi koji se time bave manje-vise. Ali mozda nisam ni u pravu,neka me neko ispravi.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  share Sre 01 Sep 2010, 00:22

    meni je rekao covek koji radi u pet shopu da cafortan dajem sad dok je mali jednu tabletu na dan a kasnije da mu dajem jednu tabletu na 10kg. A sad sam nasao na netu,neka dr.vet. medicine kaze da doziranje ide : 3 tablete na 5 kg telesne mase... Bilo bi dobro da cujemo jos neke savete...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  ViPns Sre 01 Sep 2010, 19:52

    Kafortan se dozira 3 tablete na 5 kg telesne mase 10 dana pa 10 dana pauze, i u njemu nije samo kalcijum vec i jos neki minerali i vitamini,ja sam ga tako davao svim psima koje sam imao bez obzira kojom sam ih hranom hranio, sve do nekih godinu dana,nista vise od "vestackih" vitamina nisam koristio, i nikada nisam imao problema.
    Naravno da visak kalcijuma nije dobar jer koliko sam ja zapamtio talozi se u bubrezima i moze da izazove njihovo oboljevanje,manjak je takodje jako opasan kod mladih pasa koji se naglo razvijaju jer moze da dovede do deformiteta kostiju koji se kasnije ili tesko ispravlja ili nikako.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  Berna Sre 01 Sep 2010, 19:55

    ViPns ::Kafortan se dozira 3 tablete na 5 kg telesne mase 10 dana pa 10 dana pauze, i u njemu nije samo kalcijum vec i jos neki minerali i vitamini,ja sam ga tako davao svim psima koje sam imao bez obzira kojom sam ih hranom hranio, sve do nekih godinu dana,nista vise od "vestackih" vitamina nisam koristio, i nikada nisam imao problema.
    Naravno da visak kalcijuma nije dobar jer koliko sam ja zapamtio talozi se u bubrezima i moze da izazove njihovo oboljevanje,manjak je takodje jako opasan kod mladih pasa koji se naglo razvijaju jer moze da dovede do deformiteta kostiju koji se kasnije ili tesko ispravlja ili nikako.

    Ako dajes hranu u kojoj postoje svi hranljivi sastojci koji su dnevno potrebni psu visak kalcijuma (a visak je svaka tableta ukoliko u hrani ima bas onoliko kalcijuma koliko psu treba) se talozi na kostima, kasnije izaziva probleme sa skeletom.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  share Sre 01 Sep 2010, 19:58

    hm,nesto mi je mnogo da se psu daje 6 tableta dnevno ako ima 10 kg. Ne znam zasto mi je rekao covek sto radi u pet sopu da dajem jednu dnevno a kasnije jednu na 10 kg...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  ViPns Sre 01 Sep 2010, 20:05

    Toliko pise na kutiji od kafortana,proizvodjac tableta valjda bolje zna doziranje od radnika u pet shopu!
    A sto se tice Berninog komentara potpuno je u pravu ako na hrani pise da sadrzi sve potrebne vitamine i minerale!
    E sad u to ja licno ne verujem jer zasto bi onda proizvodjac hrane pravio dodatke za ishranu ako je njegova hrana kompletna?
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  share Sre 01 Sep 2010, 20:08

    ok,samo pitam. Ali ja ne mogu da znam da li ima dovoljno u hrani koju dajem (friskies) jer kupujem od po 1 kg pakovano u kese. Ne uzimam original pakovanje. Siguran sam da nema dovoljno,mozda nesto malo. Ja mu dajem kafortan,ali dajem mu pola tablete na 2-3 dana,jer ne znam koliko ima u hrani,ne bih da preteram. A jos mu dajem i jogurt,a i u jogurtu ga ima. Tako da sam umeren u svemu za svaki slucaj.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  ViPns Sre 01 Sep 2010, 20:11

    U toj sigurno nema jer vazi za jednu od losijih, e sad najbolje da pitas Bernu jer je ona strucnija za taj sastav hrane, na par tema je vec analizirala sastave nekih hrana tako da ja verujem u njen sud o kvalitetu hrane!
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  Berna Sre 01 Sep 2010, 20:58

    ViPns ::Toliko pise na kutiji od kafortana,proizvodjac tableta valjda bolje zna doziranje od radnika u pet shopu!
    A sto se tice Berninog komentara potpuno je u pravu ako na hrani pise da sadrzi sve potrebne vitamine i minerale!
    E sad u to ja licno ne verujem jer zasto bi onda proizvodjac hrane pravio dodatke za ishranu ako je njegova hrana kompletna?

    Daj neki primer proizvodjaca?

    share, dodavaj kalcijum u Friskies. Ako ne znas koliko tacno, mozda da se posavetujes sa nekim veterinarom? Ja sam svom davala jednu tabletu dnevno, ne secam se koja je tacno marka bila... isto uz Friskies kad je bio stene.
    nemanjagodina
    nemanjagodina


    Broj poruka : 77
    Godina : 36
    Lokacija : Jagodina, Srbija
    ime psa : Ami
    Datum upisa : 23.06.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  nemanjagodina Čet 02 Sep 2010, 18:59

    pa nista, znaci da ne preterujem sa kalcijumom ubuduce Smile
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  ViPns Pet 03 Sep 2010, 22:31

    Nemojte mi zameriti,nisam dovoljno strucan da raspravljam o kvalitetu hrane i dodacima u ishrani,pisem samo po mom iskustvu.Sve pse do sada hranio sam (uglavnom) "eukanuba" hranom u kombinaciji sa kuvanjem ali tek u starosti od 1 godine (zbog lakseg doziranja).Do starosti od 1 i po godine dodavao sam "kafortan" u odnosu kako je propisan i do sada nisam imao problema sa psima i njihovim razvojem.
    Osim "kafortan"-a nisam im nista vise dodavao sem povremeno po koja "zvakalica" za zube i "drontal" jednom mesecno u prvih 6 meseci (protiv glista)
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  shma Uto 07 Sep 2010, 08:00

    U poslednje vreme Beksu dajem Profortan i Calcefos.To su nasi proizvodi Star pet.Ja sam zadovoljan...

    Sponsored content


    Kalcijum - koje tablete i koliko na dan? Empty Re: Kalcijum - koje tablete i koliko na dan?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 20 Maj 2024, 04:41