Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+7
Leo III
nikolla
Kristinna
Jagoda
shma
Berna
Sasska
11 posters

    Jesenja viroza

    Beki
    Beki


    Broj poruka : 14
    Godina : 49
    ime psa : Baby Doll / Beki
    Datum upisa : 08.11.2011

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Beki Čet 10 Nov 2011, 13:53

    Saša ::jao i moj veterinar je sumnjao u pocetku na upalu, al na zalost bilo je ono cega smo se plasili. simptomi su u pocetku slicni kao parvoviroza... tako da, otvorite osmoroociju i ni sekunde ne gubite odma' veterinar.

    sad si me bas uplasio/la, moja Beki ima visoku temperaturu, vec treci dan dobija antibiotike i antipiretik, preko dana sve ok, a nocu temp do 40.5 Shocked
    vet mi kaze da je upala grla/viroza ali mi je nov (bivsi vet se oreselio u inostranstvo) i sada vec sumnjam u sve i svasta.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Nade Čet 10 Nov 2011, 16:17

    Beki ::
    Saša ::jao i moj veterinar je sumnjao u pocetku na upalu, al na zalost bilo je ono cega smo se plasili. simptomi su u pocetku slicni kao parvoviroza... tako da, otvorite osmoroociju i ni sekunde ne gubite odma' veterinar.

    sad si me bas uplasio/la, moja Beki ima visoku temperaturu, vec treci dan dobija antibiotike i antipiretik, preko dana sve ok, a nocu temp do 40.5 Shocked
    vet mi kaze da je upala grla/viroza ali mi je nov (bivsi vet se oreselio u inostranstvo) i sada vec sumnjam u sve i svasta.

    Parvo jeste karakteristicna sa visoka temperatura, medjutim je ona prosledjena sa povracanjem i prolivom KOJI zna biti krvav(ali i nemora). Slicna na parvo je i shetecak, koji ima dva pika na temperaturi-znaci moze psa da ima visoka temperatura, da smanji i opet odjednom da se pokaci. Takodje ima povracanje, pneumonija, dijareja koja za razlike od parvo nije krvav. Pricajte sa veterinarom opet, ali ako vam je rekao da se radi o virus, onda neznam koliko antibiotike pomazu. Nadam se da nisamv Vas preplashila i zelim sta brze da se oporavite.

    p.s. ukoliko se radi za pse sta su stariji ne bi trebalo da bude nijedna od ove bolesti jer pas je sigurno primio vakcinu.
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Saša Čet 10 Nov 2011, 20:57

    Nade ::
    Beki ::
    Saša ::jao i moj veterinar je sumnjao u pocetku na upalu, al na zalost bilo je ono cega smo se plasili. simptomi su u pocetku slicni kao parvoviroza... tako da, otvorite osmoroociju i ni sekunde ne gubite odma' veterinar.

    sad si me bas uplasio/la, moja Beki ima visoku temperaturu, vec treci dan dobija antibiotike i antipiretik, preko dana sve ok, a nocu temp do 40.5 Shocked
    vet mi kaze da je upala grla/viroza ali mi je nov (bivsi vet se oreselio u inostranstvo) i sada vec sumnjam u sve i svasta.

    Parvo jeste karakteristicna sa visoka temperatura, medjutim je ona prosledjena sa povracanjem i prolivom KOJI zna biti krvav(ali i nemora). Slicna na parvo je i shetecak, koji ima dva pika na temperaturi-znaci moze psa da ima visoka temperatura, da smanji i opet odjednom da se pokaci. Takodje ima povracanje, pneumonija, dijareja koja za razlike od parvo nije krvav. Pricajte sa veterinarom opet, ali ako vam je rekao da se radi o virus, onda neznam koliko antibiotike pomazu. Nadam se da nisamv Vas preplashila i zelim sta brze da se oporavite.

    p.s. ukoliko se radi za pse sta su stariji ne bi trebalo da bude nijedna od ove bolesti jer pas je sigurno primio vakcinu.

    sazeto, ono sto je mene snaslo, tj. Bastera:
    normalno se krece, normalan u 15:00 prvi put povraca kompletan obrok, 16:00 povraca jos jednom. u 19:00 odbija veceru ali se i dalje normalno ponasa. oko 00:00 ga slucajno budim i on halapljivo jede zaostalu veceru.
    drugi dan:normalno i veselo ponasanje, igra se. opet odbija obroke, oko 17:00 posinje povracanje, a oko 19:00 tvrdo-meka stolica. sledeca stolica je bila retka sa specificnim mirisom. povracanje postaje sve ucestalije.
    treci dan:
    odbija hranu. malaksalo se ponasa, zavlaci se po coskovima i bezi u kucicu. pije vodu ali je za 20-30min povrati uz velike napore. posle podne prestaje i vodu da pije i da reaguje na okolinu i pozive. pocinje da balavi. retko ima stolicu jer ne jede i to je proliv karakteristicnog mirisa i jos uvek nije krvav.pokusavao sam da mu sprecim dehidraciju cajem od nane i prokuvanom vodom dok ne stigne veterinar
    cetvrti dan:
    dobija prve injekcije, dobija rastvor oresol65 10ml spricem direktno u usta na svakih 1h ali svaki put povrati, ovaj put sa prisustvom krvi, i prisustvo bala.
    peti dan:
    injekcije ne daju rezultata i veterinar 3x povecava dozu injekcija, stanje isto kao prethodnog dana. sanse da prezivi su oko 50%.
    sesti dan:
    prvi put da ne povraca posle oresola, i povracanje se smanjuje 3x tog dana, uvece proliv jako gust tamno crvene boje. jer je virus napao crevne rese.kilaza se smanjila sa 30kg na 20kg tih dana.
    sedmi dan:
    hoce da pije vodu(prokuvana, zbog osetljivosti organizma), ne povraca, ali jedan proliv gust crvene boje. pocinje da reaguje na okolinu ali tromo.
    osmi dan: dobija poslednje doze injekcije, vidno poboljsanje stanja. dobija prvi obrok pastetu hils koja u sebi ima antibiotike za osetljiv sistem za varenje oko 10g po recima veta ne vise.
    narednih dana dobija samo prokuvanu vodu, hils pastetu(u malim kolicinama) uz povremeno povecanje doze dok se organizam ne ozdravi i navikne. stanje psa je vidno bolje pocinje normalno da se ponasa i opet je onaj stari, uz manjak kilaze koja postepeno mora da se povecava uz pazljivo pracenu ishranu.
    po savetu veta nisam mu davao infuziju, RAZLOG, tanko crevo pocinje da se uvlaci samo u sebe, i takva vrsta lecenja se zavrsava operacijom.
    ovo je tako reci moje sazeto lose iskustvo, koje zelim sto pre da zaboravim i u dobroj nameri da podelim sa vama, i ne bih zeleo nikom takvo iskustvo.
    budite pazljivi i oprezni. pozzz
    avatar
    boris


    Broj poruka : 23
    Godina : 51
    ime psa : lana
    ime psa : lana
    Datum upisa : 30.11.2010

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  boris Pet 11 Nov 2011, 09:05

    uh,,moja lanica za sad nije bolesna,ali me prosto uhvati panika,neznam dali nesto ima prevenive radi da joj se da...
    Beki
    Beki


    Broj poruka : 14
    Godina : 49
    ime psa : Baby Doll / Beki
    Datum upisa : 08.11.2011

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Beki Pet 11 Nov 2011, 10:02

    Nade ::
    Beki ::
    Saša ::jao i moj veterinar je sumnjao u pocetku na upalu, al na zalost bilo je ono cega smo se plasili. simptomi su u pocetku slicni kao parvoviroza... tako da, otvorite osmoroociju i ni sekunde ne gubite odma' veterinar.

    sad si me bas uplasio/la, moja Beki ima visoku temperaturu, vec treci dan dobija antibiotike i antipiretik, preko dana sve ok, a nocu temp do 40.5 Shocked
    vet mi kaze da je upala grla/viroza ali mi je nov (bivsi vet se oreselio u inostranstvo) i sada vec sumnjam u sve i svasta.

    Parvo jeste karakteristicna sa visoka temperatura, medjutim je ona prosledjena sa povracanjem i prolivom KOJI zna biti krvav(ali i nemora). Slicna na parvo je i shetecak, koji ima dva pika na temperaturi-znaci moze psa da ima visoka temperatura, da smanji i opet odjednom da se pokaci. Takodje ima povracanje, pneumonija, dijareja koja za razlike od parvo nije krvav. Pricajte sa veterinarom opet, ali ako vam je rekao da se radi o virus, onda neznam koliko antibiotike pomazu. Nadam se da nisamv Vas preplashila i zelim sta brze da se oporavite.

    p.s. ukoliko se radi za pse sta su stariji ne bi trebalo da bude nijedna od ove bolesti jer pas je sigurno primio vakcinu.

    hvala Bogu ispalo je samo da sam ja panicar.
    temperatura je prestala da divlja nakon trece terapije, a obzirom da se dvoumio izmedju neke viroze i upale grla, izgleda je bilo ovo drugo, Beki nije uopste povracala, nije imala proliv, cak je solidno i jela, slabije i izbirljivije nego inace, ali jela. juce je bila mnoogo bolje a od jutros sam je videla da opet spava na ledjima sto je extra znak za oporavak. Ipak hvala mnogo na savetima!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Nade Pet 11 Nov 2011, 11:43

    To su odlicne vesti!!!
    Beki
    Beki


    Broj poruka : 14
    Godina : 49
    ime psa : Baby Doll / Beki
    Datum upisa : 08.11.2011

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Beki Ned 13 Nov 2011, 20:29

    eeeee, ljudi moji, sta da vam kazem umirem od tuge i straha
    PRETHODNI VET PROMASIO DIJAGNOZU What a Face Sad Crying or Very sad Sad
    Beki je zapravo zarazena ujedom krpelja i sada je na ozbiljnom lecenju, stradala joj jetra i totalno sam van sebe! Sreca da sam potrazila pomoc na drugoj strani, a moji sugradjani, ako ih zanima neka mi se jave na pp jer ne zelim ovako javno da govorim o tome ko je prevideo i otaljao prethodno lecenje moje ljubavice.
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Saša Ned 13 Nov 2011, 23:02

    Beki ::eeeee, ljudi moji, sta da vam kazem umirem od tuge i straha
    PRETHODNI VET PROMASIO DIJAGNOZU What a Face Sad Crying or Very sad Sad
    Beki je zapravo zarazena ujedom krpelja i sada je na ozbiljnom lecenju, stradala joj jetra i totalno sam van sebe! Sreca da sam potrazila pomoc na drugoj strani, a moji sugradjani, ako ih zanima neka mi se jave na pp jer ne zelim ovako javno da govorim o tome ko je prevideo i otaljao prethodno lecenje moje ljubavice.

    uh znam taj osecaj jos uvek je kod mene svez, moj baster je do pre ti nedelje bio jednom sapom vec u grobu, da se tako izrazim. tek kad im se nesto desi vidis koliko ti znace. samo mi jedno nije jasno toliko lutalica koje laju celu noc evo kom mene ljudi vec 2 godine (od par istih pasa) ne mogu da spavaju normalno, i njima se nista ne desava a psa koji ti puno znaci napada svasta nesto.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Nade Pon 14 Nov 2011, 13:36

    Beki ::eeeee, ljudi moji, sta da vam kazem umirem od tuge i straha
    PRETHODNI VET PROMASIO DIJAGNOZU What a Face Sad Crying or Very sad Sad
    Beki je zapravo zarazena ujedom krpelja i sada je na ozbiljnom lecenju, stradala joj jetra i totalno sam van sebe! Sreca da sam potrazila pomoc na drugoj strani, a moji sugradjani, ako ih zanima neka mi se jave na pp jer ne zelim ovako javno da govorim o tome ko je prevideo i otaljao prethodno lecenje moje ljubavice.

    Mene samo zanima prava dijagnoza, tj ona sta je tacna, ako nije problem. Drzimo vama palceve!
    Beki
    Beki


    Broj poruka : 14
    Godina : 49
    ime psa : Baby Doll / Beki
    Datum upisa : 08.11.2011

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Beki Pon 14 Nov 2011, 14:34

    piroplazmoza Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
    ali gajim nadu jer odlicno reaguje na lekove Smile
    Saša
    Saša


    Broj poruka : 120
    Godina : 39
    Lokacija : Velika Plana-Zemun
    ime psa : Baster
    Datum upisa : 25.03.2011

    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Saša Pon 14 Nov 2011, 22:46

    samo napred, budite jaki...

    Sponsored content


    Jesenja viroza - Page 2 Empty Re: Jesenja viroza

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 13:03