Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Ciscenje usiju??

    nemanjagodina
    nemanjagodina


    Broj poruka : 77
    Godina : 36
    Lokacija : Jagodina, Srbija
    ime psa : Ami
    Datum upisa : 23.06.2010

    Ciscenje usiju?? Empty Ciscenje usiju??

    Počalji  nemanjagodina Pet 17 Sep 2010, 21:05

    pozdrav

    zanima me sta koristite za ciscenje usiju vasih ljubimaca? koji preparat je najbolji i na koliko se ciste usi labradorima? meni je doktorka u jednoj veterinarskoj apoteci rekla da slobodno mogu da psu usi cistim troprocentnim hidrogenom...ne znam da li je to neko radio i da li je to uopste ispravno??

    hvala.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ciscenje usiju?? Empty Re: Ciscenje usiju??

    Počalji  Berna Pet 17 Sep 2010, 21:28

    Cistim epi-otic kapima i prebrisem vatom na svake 2 nedelje. Epi-otic cisti a istovremeno i susi uvo tako da smanjuje verovatnocu razvoja infekcije.
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Ciscenje usiju?? Empty Re: Ciscenje usiju??

    Počalji  Leo III Ned 08 Apr 2012, 18:49

    Mislim da je ovo prava tema..
    Čuo sam da neki psima čiste i dvoprocentnim hidrogenom,šta mislite?
    Edit:sad sam 'saznao' da ne postoji 2%,nego min 3%
    Šta mislite?
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Ciscenje usiju?? Empty Re: Ciscenje usiju??

    Počalji  Senada Pon 09 Apr 2012, 13:31

    Leo III ::Mislim da je ovo prava tema..
    Čuo sam da neki psima čiste i dvoprocentnim hidrogenom,šta mislite?
    Edit:sad sam 'saznao' da ne postoji 2%,nego min 3%
    Šta mislite?

    Ja licno mislim da ne treba eksperimentisati. Otkako cistim sa Otti-freejem 1 put sedmicno, nekad bude i jednom u 2 sedmice, nema problema. Cojk mi je skoro bio u Sloveniji i veterinarka mu je rekla da sve vise sada koriste i prodaju umjesto Otti-Freea nesto novo, zove se Clorexyderm-OTO. Proizvodi Italija. Dodje 150 ml za cijenu za koju Otti-freea dobijem 50 ml, ili 70 ml, ona mala flasica. Uglavnom, ova se tecnost koristi za ciscenje, na isti fazon kao Otti-Free, ali djeluje i kod laksih upala protuupalno zato sto ima neka vrsta antibiotika,tako da i suzbija upale, tako rece veterinarka. I spric onaj sto se ubrizgava u uho je savitljiviji i malko duzi pa lakse lijepo udje sve bez prosipanja. Ja prezadovoljna, usi se bijele.
    E sad, moj neki komsija je neki dan uzeo litar Borove kiseline, kaze, da ocistim cuki usi, kao, moze i s tim, probace .... Mada, da moze s tim, ko da bi mi pare i pare davali za ove ostale gluposti...iskreno, tako da to nije uopste provjereno i ne vjerujem da pomaze. A hidrogen u usi...ja ne bih. Very Happy
    Ostala iskustva? cyclops
    Balwan
    Balwan


    Broj poruka : 70
    Godina : 46
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 14.11.2011

    Ciscenje usiju?? Empty Re: Ciscenje usiju??

    Počalji  Balwan Uto 10 Apr 2012, 08:53

    Ako deci stavljam taj 3% hidrogen onda ne vidim da psu može nešto biti od njih. Hidrogen kad se stavi počne da peni u dodiru sa prljavštinom i ta pena izlazi napolje. Mislim da bi trebalo da bude kao kod dece, ukapa se par kapi, sačeka 30ak sekundi u bočnom ležećem položaju ( Sleep ) i onda vatom se ta pena odstrani.

    Sponsored content


    Ciscenje usiju?? Empty Re: Ciscenje usiju??

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 06 Maj 2024, 15:51