Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+5
Tin
gangsta50
Berna
shma
Cezar
9 posters

    Rezanje i ujedanje tokom jela

    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Cezar Čet 23 Sep 2010, 12:51

    Jedan moj drug,ima malog psa. Bio je lutalica,i sada je njegov.jako je mali i sladak. i veran. seta ga bey povodca i ostalo.
    ali,kada je jednom prilikom bio kod mene,njegovom psu sam dala da jede,i kada sam htela da pomerim ciniju ,on je poceo da rezi,i ujeo me je.
    sreca ,to nije bilo nista strasno,jer je pas jako mali,i nema jake yube. nisam ni osetila da me je ugriyao.ali kada poraste,i vilica mu ojaca . Da li je to agresivan pas,ili ce postati?
    Kako to da spreci?
    Svasreca da moj Ceyar to ne radi. Njemu mogu i iz usta da izvadim hranu,a on nece nista uraditi.
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  shma Čet 23 Sep 2010, 13:05

    Kad bih se nasao u tvojoj situaciji i da je mene ugrizao pas istog trenutka bih ga uhvatio za kozu iznad vrata i jako protresao.Posle toga opet mu das kosku i kad krene da jede opet mu uzmes i ako opet krene da te ujede ili rezi opet ga protreses sve dok ne dodjete do toga da kad mu uzimas kosku sedi mirno i nista ne radi...ovo je veoma vazno da ga naucis zato sto ce jednom neko hteti da mu uzme nesto iz usta pa ce ga ujesti...jedan savet,s vremena na vreme kad mu da da jede nek tvoj drugar bez ikakvog razloga oduzme posudu sa hranom i ako ovaj nista ne radi nek ga pohvali i nek mu je vrati...tako nek radi povremeno da bi se pas navikao,ja to ovom mom i dan danas radim... Wink
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Berna Čet 23 Sep 2010, 13:09

    Meni ovo ponasanje nije cudno, jer ti nisi gazda tok psa. Da je pas ujeo svog gazdu dok mu je pomerao ciniju sa jelom, onda bih rekla da postoji problem. Bilo bi dobro da izbegavamo da hranimo tudje pse i da eksperimentisemo sa njihovom hranom, takodje da izbegavamo da nase pse hrane ljudi van porodice.
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  shma Čet 23 Sep 2010, 13:13

    Moje misljenje je da nema veze da li je ujelo gazdu ili nekog drugog...moze se desiti da npr. lupam u parku seta pas i drzi nesto u ustima i pridje mu dete koje nema pojma da ovaj oce da ujede i hoce da mu uzme to iz usta i nastane belaj...donekle je to objasnjivo ali ne bih to dozvolio svom psu...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Berna Čet 23 Sep 2010, 13:19

    Ovo je specificna situacija kad pas dobija da jede. Ja sam i protiv toga da gazda mnogo ceprka po hrani psa, a kamoli neko ko je psu stran. Ako je odnos psa i gazde ok, nema potrebe da se iskusava ceprkanjem po hrani.

    A za park, prosto ne dopustam moj pas nikome da pridje. Ne mogu da ga pustim sa povodca da seta u parku sa hlebom u ustima pa jos da mu prilaze deca. Tu je moj pas napravio toliko prekrsaja da bih ga sigurno uhvatila pre nego sto pridje bilo kome.
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  gangsta50 Čet 23 Sep 2010, 13:25

    jao,juce sam davao oskaru kost iz ruke,i ugrizao me za prst,krv je lila bas je jako ugrizao,ali je bilo slucajno..
    Tin
    Tin


    Broj poruka : 62
    Godina : 40
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Zex
    ime psa : Zex
    Datum upisa : 20.08.2010

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Tin Čet 23 Sep 2010, 15:13

    Slazem se da svaki covek treba da hrani iskljucivo SVOG psa. Ja imam taj problem, nikako da ubedim druge da prestanu da ga hrane, pa sad ko god udje sa kesom u dvoriste Zex se zalece jer je naucio da mu uvek neko nesto da...tako se neku noc zaleteo na nepoznatog coveka koji je prolazio s kesom(bio je pusten na mestu za istrcavanje). Rolling Eyes
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Sasska Čet 23 Sep 2010, 23:11

    Moram se sloziti sa vaspitnom politikom kolege na shma Very Happy
    Pas nikad ne bi trebalo da rezi ili ne daj Boze ujede kada je klopa u pitanju... pogotovo ako zivi u kuci... ajd za lutalice da razumem ali kucni ljubimac... nikako.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Berna Pet 24 Sep 2010, 08:45

    Sasska ::Moram se sloziti sa vaspitnom politikom kolege na shma Very Happy
    Pas nikad ne bi trebalo da rezi ili ne daj Boze ujede kada je klopa u pitanju... pogotovo ako zivi u kuci... ajd za lutalice da razumem ali kucni ljubimac... nikako.

    Ma naravno, ali kad je u pitanju njegov copor (porodica).
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Sasska Pet 24 Sep 2010, 09:13

    Ma ni na tebe ne bi smeo da tako odreaguje... prosto takvo ponasanje je potenijalno agresivno , barem ja tako mislim. Naravno vazi ona ''ne diraj psa dok jede'' pa pobogu ne volim ni ja da me neko dira dok jedem ali mora da ti dozvoli da mu pomeris ciniju ili da ga prekines dok jede.
    Medi mi je samo jednom zarezala dok je jela kosku, a ja cistila box i htela da je pomerim... a ona je bila bernardinac. Nije joj palo vise na pamet to da uradi. Ni meni a ni nekom drugom...
    Zamisli sledecu situaciju... ja i ti smo drugarice i ja te zamolim da mi pricuvas psa na par dana jer ja idem na put. Ti dodjes da ga nahranis i dok on klopa tebi ispadne mobilni, kljucevi, ma bilo sta pored njega i ti se sagnes da dohvatis a on rezi na tebe pa da moras da cekas da on zavrsi da bi ti dohvatila ono sto ti je palo?! Jok! Ja se prosto vodim onom starom '' ne ujedaj ruku koja te hrani'' ma cija to ruka bila.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Berna Pet 24 Sep 2010, 09:27

    Ma da ja cuvam tvog psa, ne bih mu se uopste petljala oko tanjira! Sacekala bih da pojede i napusti prostoriju u kojoj jede, i tek tada bih uzela tanjir. Nema sta tu da mi ispada mobilni, ja sam stranac za tvog psa. E da moj pas zarezi na mene je sasvim druga stvar, tu je problem u dinamici copora i on mene iskusava kao vodju (ako sam to uopste).

    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Cezar Pet 24 Sep 2010, 23:15

    Ne znam. Ali za mene je to agresivno. I mislim da pas ne bi trebao ni nakoga da rezi. Mom Cezar mozes da vadis hranu iz usta,i on bi to shvatio kao igru. Ali taj pas rezi i na gazdu kada mu pomera hranu.
    Cezara svi hrane ,i meni to ne smeta. Ne bi zelela da bude agresivan ni nakoga. Ja Cezara za ovih 7 meseci,koliko je kod mene,nisam cula da uopste rezi,a tek ne da ujeda.
    Jepur0
    Jepur0
    moderator


    Broj poruka : 534
    Godina : 29
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Jepur0 Uto 11 Jan 2011, 18:25

    Na ovom video klipu ovaj Labrador je agresivan kada jede. Toliko sam ja shvatio. ( nisam gledao celo )
    Pa probaj da uradis ovo sto je uradio Cesar Smile
    https://www.youtube.com/watch?v=FbaZl2eWYY8&feature=related
    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Cezar Uto 11 Jan 2011, 23:32

    Taj pas koji je agresivan,i ujeda dok jede,nije moj ,vec pas od mog druga. Smile
    I uspeli smo bas pomocu Cesarovih epizoda da ga naucimo da to vise ne radi. Smile
    Jepur0
    Jepur0
    moderator


    Broj poruka : 534
    Godina : 29
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Jepur0 Sre 12 Jan 2011, 03:23

    Drago mi je sto ste uspeli Smile
    Cesar je genije Smile alien Cool
    avatar
    Daniel


    Broj poruka : 5
    Godina : 29
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Dona
    ime psa : Dona
    Datum upisa : 08.01.2011

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Daniel Sre 12 Jan 2011, 10:43


    1. cau cau
    2. Nemacki ovcar
    3. pit bul
    4. akita inu
    5. rotvajler
    6. doberman
    7. terijeri
    8. civave



    Koje rase se preporucuju za porodice sa malom decom

    1. Labrador retriver
    2. vajmarski pticar
    3. vizla
    4. engleski spanijel
    5. njufaundlend
    6. nemacki kratkodlaki pticar
    7. Chesapeake retriver
    8. lesi
    9. zlatni retriver
    10. baset
    11. engleski buldog
    [quote]

    Nebih bas preporucio zlatnog retrivera za porodicnog psa on je na drugom mestu po ujedanju odma iza nemackog ovcara koji je na prvom.Čisopik retrivera isto oni su dobri i sve ali nevole da slusaju gazdu kada ih zoves nece da dodju prave se da te necuju pa to mi je jedina zamerka
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Ferhatinho Sre 12 Jan 2011, 10:57

    imao problem, eddie me jednom ugrizao i nije mu vise nikada palo na pamet. u tom slucaju batina nije grijeh, naravno najbolja batina su smotane novine jer ne bole a zvuk koji proizvode preplasi psa i on shvati da je zgrijesio
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Sasska Sre 12 Jan 2011, 11:01

    [quote="Daniel"]



    Nebih bas preporucio zlatnog retrivera za porodicnog psa on je na drugom mestu po ujedanju odma iza nemackog ovcara koji je na prvom.Čisopik retrivera isto oni su dobri i sve ali nevole da slusaju gazdu kada ih zoves nece da dodju prave se da te necuju pa to mi je jedina zamerka

    Zlatni retriver nije za porodicnog psa?! Jel si siguran? Odakle ti ta informacija? Very Happy
    avatar
    Daniel


    Broj poruka : 5
    Godina : 29
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Dona
    ime psa : Dona
    Datum upisa : 08.01.2011

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Daniel Sre 12 Jan 2011, 11:04

    Mene je moja Dona u sali ujela malo jace pa sam se viknuo malo na nju pa me nije ujedala rekli su da labradori od malena svasta grizu vole da grizu i jos su rekli da ih treba odvikavati od toga.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Berna Sre 12 Jan 2011, 11:06

    Nije pas kriv ako gazda ne moze da ga nauci osnovnim stvarima, sa druge strane postoji hiperproizvodnja zlatnih i labrador retrivera tako da ne cudi da je karakter otisao do djavola.
    avatar
    Daniel


    Broj poruka : 5
    Godina : 29
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Dona
    ime psa : Dona
    Datum upisa : 08.01.2011

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Daniel Sre 12 Jan 2011, 11:07

    Zlatni retriveri jesu porodicni psi ali se u nekim legliama pocela pojavljivati agresivnost tako sam gledao na TV-u
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Berna Sre 12 Jan 2011, 11:10

    Daniel ::Zlatni retriveri jesu porodicni psi ali se u nekim legliama pocela pojavljivati agresivnost tako sam gledao na TV-u

    I kod labradora isto vazi. Zato treba voditi racuna odakle se uzima pas.
    avatar
    Daniel


    Broj poruka : 5
    Godina : 29
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Dona
    ime psa : Dona
    Datum upisa : 08.01.2011

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Daniel Sre 12 Jan 2011, 11:20

    Pre mozda 5 meseci sam imao drugog labradora zvao se meda bio je mesanac labradora i imao sam jos jednoga pekinezera zvao se papi. kada su jeli morao sam da ih odvajam jel meda pojede svoje skoci na papija ugrizega i oteraga i pojede njegovo tako i donu kada sam dobijo i nju je napadao da je ujede ka da bi jela iudarao sam ga vezao sam ga nema mu pomoci bio je agresivan skroz i mene je ujeo kada sam iz sale da vidim kako ce reagovati dirao mu ciniju sa hranom ujeo me je za ruku i nije teo da me pusti kakav je bio i zato sam ga dao na neku farmu da cuva i sad imam samo donu papija su mi ukrali.
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Ferhatinho Pet 14 Jan 2011, 12:02

    Daniel ::Pre mozda 5 meseci sam imao drugog labradora zvao se meda bio je mesanac labradora i imao sam jos jednoga pekinezera zvao se papi. kada su jeli morao sam da ih odvajam jel meda pojede svoje skoci na papija ugrizega i oteraga i pojede njegovo tako i donu kada sam dobijo i nju je napadao da je ujede ka da bi jela iudarao sam ga vezao sam ga nema mu pomoci bio je agresivan skroz i mene je ujeo kada sam iz sale da vidim kako ce reagovati dirao mu ciniju sa hranom ujeo me je za ruku i nije teo da me pusti kakav je bio i zato sam ga dao na neku farmu da cuva i sad imam samo donu papija su mi ukrali.

    Sto kaze Berna....cisto tvoja greska...problemi u socvijalizaciji se rjesavaju odmah po primjecivanju istih. ako te ujeda dok jede to znaci da je on gazda u kuci - alfa, a to psu ne smijes nikada dozvoliti, jer to povlaci za sobom mnogo drugih stvari i problema oko ponasanja

    Sponsored content


    Rezanje i ujedanje tokom jela Empty Re: Rezanje i ujedanje tokom jela

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 13:04