Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Registar veterinara

    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    Registar veterinara Empty Registar veterinara

    Počalji  megi Čet 21 Okt 2010, 08:27

    Dobro jutro Smile

    POkusala sam da nadjem ovde registar veterinara sa preporukom, ali nisam uspela. Moze bit zato sto sam corava zena, a mozda stvarno i nema Very Happy Kako god da je, ako sam omasila temu, molim moderatore da ili ovo spoje sa postojecom temom, ili izbrisu, ako se o lekarima vec pricalo.

    Razlog ove teme je sledeci.

    Nacelno, sve svoje pse do sada sam lecila na Veterinarskom fakultetu u Beogradu. Rezon ide ovako: tamo ima tusta i tma specijalista za levu nogu, desno rebro... Dakle, kad se sumnja na nesto ozbiljnije, odem lepo tamo gde ima strucnjaka za sve, koji su uz to jos i priznati, i zavrsim posao. Medjutim, bar u mom slucaju, postoje i one situacije, u kojima mi je dovoljan i lokalni veterinar- da isece nokte psu, da ocisti usi, iscedi zlezdu... Za ove stvari mislim da je stvarno sumanuto da vozam psa po gradu sve do fakulteta, kad je to jedna rutinska stvar, koju moze da obavi i osrednji vet.

    Slicna rutinska stvar mi se skoro desila. Kuja mi se jako cesala, pogledam, kad ono buve affraid Istrebimo buve, a pas nastalvja da se cese. Cujem se sa drugaricom, veterinarkom, koja na zalost ne zivi blizu, kaze ona, prema nekom uvrezenom shvatanju, normalnim se smatra 20 cesanja na dan. OK, pocnem ja da brojim koliko se puta pas tokom dana cese... uklapamo se u tih 20-ak puta, dakle nista alarmantno. Medjutim, primetim da se stalno cese po levom uvetu. Pogledam usi, sem sto su malo zaprljane, nista ne vidim. Pomislim, ajde mi da se prosetamo do najblizeg veterinara, pa da vidimo sta ce da kaze.

    Krenemo u obliznju ordinaciju, koja deluje dosta solidno, po livadi kod nas se prica da neki i idu kod njega. Stavim kuju na sto, veterinar pogleda usi i kaze kako je samo malo usna skoljka zaprljana, cak nema ni cerumena (one masti) u usnom kanalu. Super! Ocisti on njoj usne skoljke, stavi neke masti... I sad krece prica-

    V(veterinar):a cime je hranite?
    J(ja): zivim mesom
    V: a kojim?
    J: pa, piletina, junetina, jagnjetina, curetina, kako se kad sta ima u prodavnici i zamrzivacu...
    V: aaaa, ne! to NIKAKO! Onda je ovo na uvetu alergija na piletinu! Obavezno i pod hitno da je prebacite na granule! Znate, jeste da postoje price da psi treba da jedu prirodno, ali nije zivo meso dobro za njih

    Btw, ordinacija je puna jedne zvucne i preskupe industrijske hrane.

    Posto se nisam dobro osecala u ordaniciji, u smislu da ima mesta diskusiji sa doktorom, da se s njim moze i malo nasaliti... Ja njemu kazem kako nema problema i da cemo evo jos koliko sutra u Pet-centar da pazarimo granule... I mislim se u sebi- a kako ja mogu da jedem zivo meso (biftek), a pas ne moze? :O

    Kad smo stigli na kontrolu, pita me veterinar jesmo li pazarili granule, ja kazem da nismo, da tek treba, i pitam ga za preporuku. Vet izvadi brosuru hrane, koju drze u ordinaciji, i preporuci mi veterinarsku dijetu za osetljivu kozu na bazi piletine... Zasto, covece, na bazi piletine, kad si rekao da mi je pas alergican na piletinu??? confused confused confused Kaze vet- to je obradjena piletina, i na tu piletinu psi nisu alergicni. I zasto za osetljivu kozu, kad je gledao i kozu i dlaku psa, koji su zaista besprekorni. Ako nesto na mom psu valja, onda su to izvesno koza i dlaka...

    Da ne duzim dalje. Bilo bi super kad bi svako dodao preporuku za svog veterinara i evenutalno preporuku za jos jednog u kraju, kako bismo mogli da ustedimo vreme na trazenju ambulanti. Najmanje sto mi treba jeste da odem kod veterinara koji ce onako pausalno i odoka da mi utvrdi razne bolestine na psu. Nama trebaju doktori, koji hoce da se posvete tih 10-15min pacijentu, pa onda i da popricaju sa vlasnikom itd...

    Za Beograd, moja topla preporuka za kozne bolesti je doktor NIKOLA PETROVIC, a za ocne bolesti doktor HADZI-MILIC, obojica sa VETERINARSKOG FAKULTETA.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Registar veterinara Empty Re: Registar veterinara

    Počalji  Berna Čet 21 Okt 2010, 08:57

    Ne znam da li postoji neki registar veterinara, je l' si probala da nadjes na Google?
    Ne mogu ni preporuku da dam jer psa vodim na Veterinarski koji je na 15 min od mene (peske)...

      Sada je Ned 19 Maj 2024, 15:12