Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Berna
share
6 posters

    Rep labradora

    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Rep labradora Empty Rep labradora

    Počalji  share Sre 03 Nov 2010, 10:28

    da vas pitam nesto,tj. pre svega Bernu bih pitao. Gledao sam tvoj klip sa lopticom i vidim da tvoj Kuki drzi rep gore. Bas sam obracao paznju kod mog Benija,on nikad ne drzi rep gore. Mase on repom i sve to,ali ga drzi od prilike ravno,a ne visoko gore... Da li je to neki problem ili to sve zavisi od psa?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rep labradora Empty Re: Rep labradora

    Počalji  Berna Sre 03 Nov 2010, 10:49

    Standard kaze sledece:

    REP:
    Veoma debeo u korenu, ravnomerno se suzava ka vrhu, srednje duzine, bez zastavica, ipak odlakan celom duzinom, kratkom, debelom i gustom dlakom, koja ga cini okruglim. Pomera ga radosno, ipak ne treba da bude nosen iznad ledja.

    A posto slika vredi 1000 reci, pogledaj kako izgledaju vrhunski labovi iz Crufts-a



    Standard pise kako bi trebalo da izgleda idealni labrador. Idealni labrador naravno ne postoji. Zato neki labradori dobijaju titule, neki samo ocenu "odlican" ili "vrlo dobar", a neki bivaju diskvalifikovani. Takodje, i od raspolozenja psa zavisi na kojoj ce visini drzati rep. Kuki se u onom videu igra. Labradori na Crufts-u hodaju. Problem s Kukijevim repom konkretno nije sto ga nosi visoko (jer kad hoda on ga tako ne nosi) vec ga krivi (banana rep). Evo pogledaj ovde:



    E sad, nisam toliko strucna u kom je % ovo izrazeno i da li bi za sobom povlacilo neku nizu ocenu (gledajuci samo rep) ali Kuki ima i neke druge karakteristike koje ga ne cine "idealnim" izlozbenim psom zato je on "samo" voljeni ljubimac Very Happy (koja je bila i moja namera od momenta kad sam ga kupila u suprotnom bih trazila na drugom mestu i gledala druge stvari a i potrazila bih pomoc dobrog odgajivaca pri odabiru steneta sa izlozbenim potencijalom)

    Primeri

    Rep labradora Shema_5

    Rep labradora Rep

    Rep labradora Tail
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Rep labradora Empty Re: Rep labradora

    Počalji  share Sre 03 Nov 2010, 10:57

    meni se svidja kad ga drzi tako gore. Moj ne drzi ni ravno (samo kada piski onda ga drzi ravno u produzetku tela). Inace ga drzi kao kod trece slike u sredini sto si postavila...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Rep labradora Empty Re: Rep labradora

    Počalji  ViPns Čet 04 Nov 2010, 19:28

    Po mom misljenju to je ok nosenje repa Share,i ako smem da dodam od svih na ovom forumu koliko sam primetio jedino najlepsi zucko nepravilno drzi rep (Beks)!
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Rep labradora Empty Re: Rep labradora

    Počalji  shma Čet 04 Nov 2010, 19:31

    Pa mora on po jos necemu da bude poseban...Smile
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Rep labradora Empty Re: Rep labradora

    Počalji  Sasska Čet 04 Nov 2010, 19:39

    nije jedini i Ra drzi visoko rep kao Beks kad se nesto uspali Very Happy pogledajte sliku sa okupljanja Ra ja mislim sa Ogijem na sljunku.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rep labradora Empty Re: Rep labradora

    Počalji  Berna Čet 04 Nov 2010, 20:09

    To je dominantan stav, zato sam i govorila da polozaj repa zavisi i od raspolozenja psa, naravno ako se rep drzi nepravilno on ce biti u nepravilnom polozaju i kad je pas "opusten" - seta "pored" gazde

    Rep labradora Snc00464r
    drobac93
    drobac93


    Broj poruka : 148
    Godina : 30
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Buddy
    Datum upisa : 30.09.2010

    Rep labradora Empty Re: Rep labradora

    Počalji  drobac93 Sub 06 Nov 2010, 22:18

    Moj kada vidi neke pse i pocne da laje i kada trci rep mu stoji iznad kao i Beksu a kada normalno stoji rep mu je prav kao strela. Very Happy
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Rep labradora Empty Re: Rep labradora

    Počalji  ViPns Sub 13 Nov 2010, 08:08

    Samo da dodam,nije isto visoko nosen rep i rep povijen iznad ledja. Visoko podignut rep oznacava trenutno raspolozemje psa, kao sto Berna kaze,ali ne i povijanje repa,to je u stvari mana!

    Sponsored content


    Rep labradora Empty Re: Rep labradora

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 05:45