Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Baki
    Baki


    Broj poruka : 24
    Godina : 38
    Lokacija : Bgd
    ime psa : Archi
    ime psa : Archi
    Datum upisa : 10.11.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Baki Pon 22 Nov 2010, 15:04

    Poštovani drugari,
    Došao sam do zaključka da će moj pas ipak morati da jede Hypoalergensku hranu Royal Canin minimum mesec dana terapeutski, a možda i do kraja života. Činjenica da alergija nije bolest nego stanje, ali teško je pomiriti se. Ono što me zanim je sledeće. Arči ima 5 ipo meseci i u dobi je kada se najviše razvija. Hypoalergenska hrana je nešto kaloričnija od obične hrane za štence, ali zato oskudeva sa proteinima. Konkretno sadržina proteina u ovoj hrani je 21%, za razliku od ostalih hrana gde se kreće od recimo 28% pa do 33% ( što je slučaj sa Royal Canin Lab Junior). Zanima me da li mom štenetu može da šteti nešto manji udeo proteina i koliko negativno može da utiče na njegov razvoj. Odnosno da li će uopšte štetno uticatu taj manjak proteina?

    Drugo što me zanima je sledeće. Kaku su došli kišni dani više se prlja. Zbog toga moram da ga četkam svaki dan jer ipak živi u stanu. Četka je majka za prljavštinu i sve skida. Da li šteti koži psa i krznu ako se svakodnevno četka sa mekanom četkom od konjske dlake?
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Dasty Uto 23 Nov 2010, 11:30

    prvo pitanje///zasto ce pas morati da jede hipoalergenu hranu? drugo pitanje kojim analizama se doslo do toga? Sto se tice cetkanja nece biti nikakvih problema da ga svaki dan otcetkas...mozes i da kupis deplanger cetku koja sluzi za uklanjanje mrtvih dlaka i da na taj nacin pokusas
    Baki
    Baki


    Broj poruka : 24
    Godina : 38
    Lokacija : Bgd
    ime psa : Archi
    ime psa : Archi
    Datum upisa : 10.11.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Baki Uto 23 Nov 2010, 12:50

    Psa sam odveo veterinaru sa simptomom ne specifično retke stolice. Dakle nije proliv ali nema cvrstu stolicu već je redja, ali nije klasičan proliv. Sakupljana je stolica za analize i pas je primio drontal. Nalazi stolice su bili u redu, i pas nije pokazivao stanja bilo kakvih gastro problema (nadimanje, gasovi, bol priliko pritiska). Razne hrane su probane i nište nije dalo rezultate osim Hypoalergenske hrane koja je resila problem posle 2 dana. Kada sam potrosio kesu Hypoalergenske Royal Canin hrane presao sam na komercijalnu i stvari su se vratile na prvobitno lose stanje.
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Dasty Uto 23 Nov 2010, 13:07

    OK IMA SMISLA ALI JA BIH NA TVOM MESTU PROBALA PRVO SA TRAINER FITNESOM PA BI SE TEK ONDA PREBACILA NA HIPOALERGENU HRANU S OBZIROM NA TO DA PAS NEMA U NALAZIMA BILO STA STO BI UKAZALO NA NEKI PROBLEM...SAMO UKOLIKO SE BUDES PREBACIVAO NA TRAINER MORAS POSTEPENO DA PRELAZIS SA JEDNE HRANE NA DRUGU TAKO STO CES SVAKIM DANOM POVECAVATI KOLICINU NOVE HRANE A SMANJIVATI STARU...AKO SE ODLUCIS ZA TRAINER FITNES UZMI UKUS JAGNJETINE I ZANIMA ME STA CE SE DESITI...OK...TOLIKO ZA SADA POZDRAV
    Baki
    Baki


    Broj poruka : 24
    Godina : 38
    Lokacija : Bgd
    ime psa : Archi
    ime psa : Archi
    Datum upisa : 10.11.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Baki Čet 02 Dec 2010, 23:40

    Dusty, kupio sam Trainer Fitness. Nisam našao ukus jagnjetine pa sam uzeo Rabit&Rice. Nebih da malerišem ali ovo ide na dobro. Samo tu u celoj priči postoji problem. Uzeo sam poslednja dva pakovanja te hrane u pet centru od po 1 kg za medium i maxi dogs. Ima je u većem pakovanju ali za mini. Da li znaš gde u Srbiji ima širok asortiman Trainer Fitness?
    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  megi Pet 03 Dec 2010, 11:18

    Baki,

    nacelno, ako je pas potpuno zdrav, i ako nema neki baksuzni gen, koji odmah u startu odredjuje sta moze da jede ili ne, da budemo realni, pas moze da se razvije i pozivi i na hlebu i vodi. Necemo naravno ulaziti u pitanje koliko je 'hleb i voda' posteno i zdravo za psa i koliko onaj deo 'da pozivi' moze da potraje.

    Elem, ono sto bi ti samo natuknula, sto ne znaci da zelim da te ubedjujem u nesto: isprobaj te alternativne dehidrate, nece te nista kostati. Za slucaj da ustanovis da mu nesto tu ne odgovara, predlazem ti da nekih mesec dva isprobas neku od varijanti nekomercijalnih hrana, iliti da mu dajes zivo meso i kosti ili da mu kuvas, pa da vidis rezultat.

    Ukoliko bi isprobao ishranu zivim mesom (tzv. raw ishranu), probaj sledece: zivo meso (junetina, piletina, ovcetina, curetina, sta nadjes i koliko mozes da platis), uz naravno kosti. Od kostiju, moje omiljeno su pileca ledja i grkljani, isti delovi curke, junece mesnate kosti, ovcja rebra, juneci grkljani (hrskavica, samo malo tvrdja, ali za mene potpuni hit). Sve kosti se daju ISKLJUCIVO zive, u suprotnom rizikujes da povredis psa. Kosti inace sluze stvrdjavanju stolice.

    Ukoliko se opredelis da kuvas za psa, pre nego sto pocnes sa nekim od recepata sa ovog foruma, zakon je sledeci obrok:

    kuvas pirinac dok ti oci ne ispadnu, odn. dok se potpuno ne raskuva, i skuvas uz to i pilece meso, isto dobro skuvano. To je stari recept za smirenje stomacica, i oproban je u xyz slucajeva. Posle toga, mozes mu kuvati razna mesa i povrce, bez zitarica, koliko hoces. Ako se opredelis i u ovoj varijatni da mu dajes kosti, one UVEK MORAJU biti ZIVE.

    Nadam se da ces naci resenje u nekom od dehidrata, posto vidim da si se opredelio za tu vrstu ishrane. Ako to ne prodje, probaj sa jednim od gornjih predloga, mozda uspes, nikad se ne zna Wink

    Srecno Smile
    Baki
    Baki


    Broj poruka : 24
    Godina : 38
    Lokacija : Bgd
    ime psa : Archi
    ime psa : Archi
    Datum upisa : 10.11.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Baki Pet 03 Dec 2010, 11:56

    Megi, hvala na odgovoru. Sto se tice prvog dela rvog posta apolutno se slažem. Pre ovog malog Laba sam imao Bulmastifa i živeo je na selu. Jeo je ostatke od naše hrane, ponekada bi mu se skuvala palenta. Niko ga nije nadgledao sta jede i radi. Muvao bi se po selu i njivama. Cak nije bio ni vakcinisan, samo protiv besnila. Advantixi, prasak protiv buva... nista od toga i poživeo je 12 godina što je za psa Giant rase, složićete se zaista mnogo.

    Ja sam se odlučio za dehidrat jer nemam vremena da kuvam psu. Jedva da imam vremena da ga pošteno prošetam, ali se trudim da mu priuštim bar 1h trke dnevno. Naravno, probaću nešto ako se ispostavi da ni fitness ne prija. Samo, zar nije tačno da psu ne treba da se daju kosti živine jer su šuplje i pucaju?
    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  megi Pet 03 Dec 2010, 12:02

    Prema mnogim izvorima, a i iz mog iskustva, tj. iskustva mog psa, nikad pilece kosti ma kog oblika, nisu bile problem, dok god su potpuno zive. Kuvane i kosti iz pecenja nikad ne dajem.

    Sto se tice vremena za kuvanje, baci pogled u sekciju ishrana, tema: recepti, upravo sam morala da podelim sa vama moj novi izum, koji se za sada pokazuje kao odlican, pa vidi da li mozes izdvojiti par sati subote ili nedelje u mesec, mesec i po dana za spremanje hrane Smile
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Dasty Pon 06 Dec 2010, 12:50

    OSTAVI MI BROJ U PRIVATNIM PORUKAMA PA CEMO DA SE CUJEMO I DA SE DOGOVORIMO ZA HRANU...
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Dasty Uto 14 Dec 2010, 13:45

    nisamo se odavno culi pa me zanima kakva je situacija sa stolicom kod vaseg psa?
    Baki
    Baki


    Broj poruka : 24
    Godina : 38
    Lokacija : Bgd
    ime psa : Archi
    ime psa : Archi
    Datum upisa : 10.11.2010

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Baki Sub 18 Dec 2010, 17:42

    Dasty ::nisamo se odavno culi pa me zanima kakva je situacija sa stolicom kod vaseg psa?

    Dasty, znas kako. Hranio sam ga Trainerom 7 dana. Prva dva dana je bilo recimo, ok. Onda se vratio na staro. Mozda sam trebao da izdrzim duze. Ne znam. Hranim ga Royal Hypolaerhenic vec 2 nedelje i situacija je bolja. Ujutru stolica bude extra, tokom dana pocne da meksa i dalje bar jednom dnevno ima retku stolicu ili u najboljem slucaju mesovito. Stvarno ne znam sta da radim sa njim. Inace je veseo, napreduje, jak je vuce ko manijak kad vidi drugog psa. Merio sam ga pre 4 dana imao je preko 20 kg. Ne znam, ne znam.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Berna Sub 18 Dec 2010, 17:53

    Moj savet je i dalje da mu ne menjas toliko cesto hranu, ume to da uznemiri stomak itekako.

    Sponsored content


    2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje) Empty Re: 2 pitanja (Hipoalergijska hrana i cetkanje)

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 15:12