Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+7
cikajoca
Sasska
Berna
milanlab
share
nikolla
anazakon
11 posters

    Crvene oči

    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 43
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Crvene oči Empty Crvene oči

    Počalji  anazakon Sre 24 Nov 2010, 23:24

    Zdravo svima... Moj pas Marli ima skoro 5 meseci, i ponekada ima crvene oči Smile)). Zanimaju me iskustva i drugih vlasnika labradora, pa sam se zato i učlanila ovde, i nadam se da ćemo se lepo družiti... Pozdraaaav Very Happy
    nikolla
    nikolla


    Broj poruka : 270
    Godina : 36
    Lokacija : Ugrinovci - Zemun
    ime psa : Beti
    ime psa :
    Datum upisa : 11.08.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  nikolla Čet 25 Nov 2010, 11:18

    Pozdrav
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  share Čet 25 Nov 2010, 12:31

    crvene beonjace? Mom su isto cesto crvene...
    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 43
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  anazakon Čet 25 Nov 2010, 20:27

    Crvene su beonjače, a jutros mu se desno okce kao malo zatvorilo... Mada sam ga vodila kod veterinara pre sat vremena, i on kaže nije ništa... Počela sam sa ispiranjem borovom vodom, pa ćemo videti... Nadam se da će biti bolje!!!
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  milanlab Čet 25 Nov 2010, 23:53

    Slobodno ispiranje kamilicom, nema greske i sigurno ne skodi Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  Berna Pet 26 Nov 2010, 09:11

    milanlab ::Slobodno ispiranje kamilicom, nema greske i sigurno ne skodi Smile

    Kamilica NE SME da udje u oko.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  Sasska Pet 26 Nov 2010, 09:21

    Ako se vec ispira sa acidi borici onda nema potrebe za kamilicom. I to sto kaze Berna samo spolja!
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  milanlab Pet 26 Nov 2010, 16:28

    Pa naravno spolja, toliko smo pisali o tome... Vata ili parce gaze natopljeno i preko oka Shocked
    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 43
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  anazakon Pet 26 Nov 2010, 23:31

    Pa tako i radim... Ne sipam mu direktno u oko... Već mu je bolje, od jutros je sve ok, okice su opet najlepše na svetu Shocked .
    cikajoca
    cikajoca


    Broj poruka : 125
    Godina : 63
    Lokacija : Brčko DC
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 29.11.2010

    Crvene oči Empty Crvene oči

    Počalji  cikajoca Sub 04 Dec 2010, 21:45

    Bobi takođe ima crvene oči. Vodili smo ga kod dva veterinara (za svaki slučaj)Prvi je rekao da nije ništa, da je vjerovatno dohvatio propuha (često ga vozim autom)i da ispiram oči kamilicom. Probao sam to ali ništa. Posle odlazimo kod drugog veterinara, koji je takođe rekao da nije ništa strašno i da mu stavljam kapi u oči. Kupio sam kapi za oči za ljudsku upotrebu, i probali smo i to ali opet ništa. Posle 7 dana pauze probali smo i kapi i mast takođe bez uspjeha. Sad mu ispiramo oči fiziološkim rastvorom. Više ne vidim iscjedak iz oka (desnog) koji je do skora imao ali su mu donji kapci malo opušteni i crveni sa unutrašnje strane. Posle pročitanih postova o ovoj temi po forumima imam pitanje za nekog ko je imao sličan problem: "da li da prekinem ispiranje sa fiziološkim rastvorom i da počnem sa borovom vodom ili ne? Koliko je ustvari uspješno ovo sa borovomm vodom? Vaša iskustva.
    Možda to u stvari i nije ništa samo sam umislio da jeste, malo me strah za njegove okice Neutral
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  Berna Sub 04 Dec 2010, 22:17

    U nasem slucaju je bio konjuktivitis, ispirali smo borovim onim cudom (ne znam da li je rastvor?) i stavljala sam mu hloramfenikol mast. Ne secam se koliko je dana trajala terapija, to je bilo pre otprilike pola godine, sad je hvala bogu sve ok. Imao je crveno jedno oko i neki belicasti sekret iz istog.
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  gangsta50 Sub 04 Dec 2010, 23:40

    hloramfenikol je najbolji za oci Smile ima u obicnoj apoteci..
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  Sasska Ned 05 Dec 2010, 09:51

    cikajoca ::Bobi takođe ima crvene oči. Vodili smo ga kod dva veterinara (za svaki slučaj)Prvi je rekao da nije ništa, da je vjerovatno dohvatio propuha (često ga vozim autom)i da ispiram oči kamilicom. Probao sam to ali ništa. Posle odlazimo kod drugog veterinara, koji je takođe rekao da nije ništa strašno i da mu stavljam kapi u oči. Kupio sam kapi za oči za ljudsku upotrebu, i probali smo i to ali opet ništa. Posle 7 dana pauze probali smo i kapi i mast takođe bez uspjeha. Sad mu ispiramo oči fiziološkim rastvorom. Više ne vidim iscjedak iz oka (desnog) koji je do skora imao ali su mu donji kapci malo opušteni i crveni sa unutrašnje strane. Posle pročitanih postova o ovoj temi po forumima imam pitanje za nekog ko je imao sličan problem: "da li da prekinem ispiranje sa fiziološkim rastvorom i da počnem sa borovom vodom ili ne? Koliko je ustvari uspješno ovo sa borovomm vodom? Vaša iskustva.
    Možda to u stvari i nije ništa samo sam umislio da jeste, malo me strah za njegove okice Neutral

    Acidi Borici od dana kada se otvori moze se koristiti za oci SAMO 7 dana posle toga samo za spoljnu upotrebu! Fizioloski rastvor sluzi samo za ispiranje i nema nikakvog lekovitog dejstva, ali ne treba se preterivati ni sa njime. Hloramfenikol se koristi 5-7 dana 2x dnevno nikako duze!
    Takodje je dobra kamilica ali se koristi samo sa spoljne strane znaci samo za brisanje.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  Berna Ned 05 Dec 2010, 10:54

    Sasska ::
    cikajoca ::Bobi takođe ima crvene oči. Vodili smo ga kod dva veterinara (za svaki slučaj)Prvi je rekao da nije ništa, da je vjerovatno dohvatio propuha (često ga vozim autom)i da ispiram oči kamilicom. Probao sam to ali ništa. Posle odlazimo kod drugog veterinara, koji je takođe rekao da nije ništa strašno i da mu stavljam kapi u oči. Kupio sam kapi za oči za ljudsku upotrebu, i probali smo i to ali opet ništa. Posle 7 dana pauze probali smo i kapi i mast takođe bez uspjeha. Sad mu ispiramo oči fiziološkim rastvorom. Više ne vidim iscjedak iz oka (desnog) koji je do skora imao ali su mu donji kapci malo opušteni i crveni sa unutrašnje strane. Posle pročitanih postova o ovoj temi po forumima imam pitanje za nekog ko je imao sličan problem: "da li da prekinem ispiranje sa fiziološkim rastvorom i da počnem sa borovom vodom ili ne? Koliko je ustvari uspješno ovo sa borovomm vodom? Vaša iskustva.
    Možda to u stvari i nije ništa samo sam umislio da jeste, malo me strah za njegove okice Neutral

    Acidi Borici od dana kada se otvori moze se koristiti za oci SAMO 7 dana posle toga samo za spoljnu upotrebu! Fizioloski rastvor sluzi samo za ispiranje i nema nikakvog lekovitog dejstva, ali ne treba se preterivati ni sa njime. Hloramfenikol se koristi 5-7 dana 2x dnevno nikako duze!
    Takodje je dobra kamilica ali se koristi samo sa spoljne strane znaci samo za brisanje.

    Da, samo da napomenem uz ovo Saskino, meni su veterinari rekli da mu mazem par dana (ne secam se tacno koliko je bilo) i da ako ne prodje dodjem ponovo da provere da nije nesto drugo u pitanju!
    cikajoca
    cikajoca


    Broj poruka : 125
    Godina : 63
    Lokacija : Brčko DC
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 29.11.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  cikajoca Ned 05 Dec 2010, 19:51

    Svakako je vrijeme da prestanem sa fiziološkim rastvorom (7dana) napravićemo pauzu pa idemo ponovo kod veterinara. Hvala Vam na trudu, vidjećemo kako će ovo proći.
    cikajoca
    cikajoca


    Broj poruka : 125
    Godina : 63
    Lokacija : Brčko DC
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 29.11.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  cikajoca Sub 01 Jan 2011, 20:12

    Poslije tretmana sa sterilnom Bornom kiselinom 3% problem je riješen. Sad ostaje da vidimo da li će se vratiti ponovo.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  Berna Sub 01 Jan 2011, 20:53

    Ako se vrati samo nastavi tretman jos par dana i bice sve ok.
    cikajoca
    cikajoca


    Broj poruka : 125
    Godina : 63
    Lokacija : Brčko DC
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 29.11.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  cikajoca Sub 01 Jan 2011, 22:04

    Berna ::Ako se vrati samo nastavi tretman jos par dana i bice sve ok.
    Nadam se . Inače sam provjeravao rodovnik onako usput kod jednog odgajivača ovdje i potvrdio mi je da potiče od vrhunskih roditelja. Bojao sam se da nije nešto nasledno. Kuja Lila koja je u stanu pored našeg nije nikad imala tih problema a ona je iz istog okota.Doduše bila je nešto mršavija pa je možda i to jer je on bio mala debeljuca pa mu se možda i koža malo razvukla. Uglavnom sad je dobro. Vet mi je neki dan rekao da oko suzi zato što mu je desni kapak malo opušten, takav je stigao sa dva mjeseca. Vidjećemo, pred nama je:)
    FREJA
    FREJA


    Broj poruka : 250
    Godina : 47
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Anabela
    ime psa : Anabela
    Datum upisa : 23.12.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  FREJA Pet 28 Jan 2011, 11:49

    Mi smo trenutno na terapiji.
    Vet je rekao da se prvih 5 dana nicim ne tretira pa ako se nastavi onda dajemo bris oka.
    Nismo to uradili , mozda sam pogresila, ne znam ali
    ja sam joj sama odredila terapiju, Hloramfenikol mast i vec 5 dana to radimo.
    Sekret se povukao vrlo brzo ali su oci i dalje crvene.Mada manje nego u pocetku.
    Sada su joj oci iste kao kad je dosla kod nas a tada su nam rekli da ne treba terapija.
    Neki vlasnici pasa su mi rekli da to hoce da potraje i do 10 dana.
    U uputstvu ne pise koliko dana, osim da se mazanje nastavi 48 sati nakon povlacenja znakova infekcije.

    FREJA
    FREJA


    Broj poruka : 250
    Godina : 47
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Anabela
    ime psa : Anabela
    Datum upisa : 23.12.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  FREJA Pet 28 Jan 2011, 11:53

    gangsta50 ::hloramfenikol je najbolji za oci Smile ima u obicnoj apoteci..

    koliko dana je trajala terapija Hloramfenikolom?
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  gangsta50 Pet 28 Jan 2011, 12:36

    iskreno da ti kazem ja sam tad bio neozbiljan i nisam nista znao,ali se secam da sam davao ujutru i navece par dana i proslo je.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  Sasska Pet 28 Jan 2011, 13:18

    Ra je par dana zavrsio sa Hloramfenikolom. Kamilica za ispiranje i Hloramfenikol 2 puta dnevno 5 dana i proslo Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  Berna Pet 28 Jan 2011, 13:24

    Nama se sad opet desilo i to na oba oka, ispirala sam borovom kiselinom i mazala hloramfenikol i prošlo, danas je sve ok pa ćemo videti...

    Zna li neko od čega je to, je l ima neke veze sa hladnim vremenom?
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  Sasska Pet 28 Jan 2011, 13:34

    Ja mislim da ima, promene toplo hladno i ceste razlike u temperaturama. U stanu nam je uzasno toplo i uvek kad izadjemo napolje njemu suze oci ali samo kad je minus.
    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 43
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  anazakon Pet 28 Jan 2011, 13:41

    Berna ::Nama se sad opet desilo i to na oba oka, ispirala sam borovom kiselinom i mazala hloramfenikol i prošlo, danas je sve ok pa ćemo videti...

    Zna li neko od čega je to, je l ima neke veze sa hladnim vremenom?
    Ja sam se konsultovala sa veterinarom, pošto su Marliju pocrvenele oči čim je pao sneg i postalo hladno Very Happy, i izgledao je strašnooo. Samo acidi borici par dana ujutru i uveče i sve se sređuje. Vet mi je rekao da je to normalno pogotovo ako duva vetar ili guraju glavu u sneg, a ovaj moj blesa čim ga izvedem nabije celu glavu u sneg i tako.... Biće sve ok!!!

    Sponsored content


    Crvene oči Empty Re: Crvene oči

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Ned 19 Maj 2024, 18:04