Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Piodermija

    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Piodermija Empty Piodermija

    Počalji  Ferhatinho Sre 08 Dec 2010, 15:53

    Za našeg veta koji vidim da se vratio (ili je novi Smile)

    Mom psu je dijagnosticirana piodermija lokalnog karaktera. Jedan hot spot na ledjima velicine ping pong loptice i gadnog izgleda. Vodio sam ga kod veta i tamo je osisan oko te rane te mu je data injekcija. Dobio je i antibiotike Cefalex da pije 16 dana dva puta na dan. Takodjer smo dobili i hlorheksidin (mislim da se tako zove) da mu 1-2 puta na dan ocistimo ranu time.

    Da li je prema Vasim sikustvima ovo dovoljna terapija ili treba jos nesto?
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Dasty Čet 09 Dec 2010, 11:47

    ja sam novi vet i drago mi je sto to jesam...e ovako sto se tice piodermije ili sta god to bilo na kozi vaseg psa situacija je sledeca ...ja se koznim bolestima bavim samo povrsno.Tacnije mogu samo da preporucim dva profesora koji se bave samo problemima sa kozom i kojima jedino verujem za dijagnozu...nalaze se na fakultetu veterinarske medicine i zovu se Nikola i Natalija.Ako se budes odlucio da odes tamo ambulanta za kozne bolesti ti radi sredom od 9 - 14 i 16-20 i cetvrtkom od 16-20.Prosto i jednostavno bilo kakva promena na kozi bez brisa se ne moze odrediti...Da li je radjen bris kod vog psa?
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Ferhatinho Pet 10 Dec 2010, 09:14

    Dasty ::ja sam novi vet i drago mi je sto to jesam...e ovako sto se tice piodermije ili sta god to bilo na kozi vaseg psa situacija je sledeca ...ja se koznim bolestima bavim samo povrsno.Tacnije mogu samo da preporucim dva profesora koji se bave samo problemima sa kozom i kojima jedino verujem za dijagnozu...nalaze se na fakultetu veterinarske medicine i zovu se Nikola i Natalija.Ako se budes odlucio da odes tamo ambulanta za kozne bolesti ti radi sredom od 9 - 14 i 16-20 i cetvrtkom od 16-20.Prosto i jednostavno bilo kakva promena na kozi bez brisa se ne moze odrediti...Da li je radjen bris kod vog psa?

    Hvala na informacijama. Nažalost, korsine su jedino da ih prenesem nekome ko je u mogućnosti da tamo vodi psa. Nažalost, ja nisam jer sam iz BiH, ali vodio sam ga na Veterinasrski fakultet u Sarajevu i tamo su mu odmah po dolasku uzeli uzorke dlake i uzorke koze te su odvojeno posmatrali oboje pod mikroskopom i ustanovili da se radi o navedenoj bolesti.
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Dasty Pet 10 Dec 2010, 11:56

    e ok,nisam razumela da nisi iz Bg...nista zato...bitno je da su uradjene analize jer bez uzoraka koze bilo kakva dg koznih bolesti je moguca samo delimicno.Sto se tice terapije ja sam kod nekih pacijenata isla na panklav antibiotike jer su se pokazali kao vrlo dobar izbor,a nije losa ni kombinacija koja je prepisana tvom psu.Sto se tice hlorheksidina bez njega nema sanse da se piodermija izleci sto ce reci da je to kod tebe dobar izbor.Ovde u Srbiji postoje neki novi odlicni samponi za lecenje piodermije pa ako imas nekoga ko bi mogao da ti o kupi i prosledi bilo bi fenomenalno...U svakom slucaju dobar je izbor terapije jedino sto bih ja dodala kad predju antibiotici i hlorheksidin i kad se sve to zavrsi vitamine sa dodatkom biotina za oporavak koze i dlake...nadam se da sam ti bar malo pomogla...
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Ferhatinho Sub 11 Dec 2010, 13:52

    Dasty ::e ok,nisam razumela da nisi iz Bg...nista zato...bitno je da su uradjene analize jer bez uzoraka koze bilo kakva dg koznih bolesti je moguca samo delimicno.Sto se tice terapije ja sam kod nekih pacijenata isla na panklav antibiotike jer su se pokazali kao vrlo dobar izbor,a nije losa ni kombinacija koja je prepisana tvom psu.Sto se tice hlorheksidina bez njega nema sanse da se piodermija izleci sto ce reci da je to kod tebe dobar izbor.Ovde u Srbiji postoje neki novi odlicni samponi za lecenje piodermije pa ako imas nekoga ko bi mogao da ti o kupi i prosledi bilo bi fenomenalno...U svakom slucaju dobar je izbor terapije jedino sto bih ja dodala kad predju antibiotici i hlorheksidin i kad se sve to zavrsi vitamine sa dodatkom biotina za oporavak koze i dlake...nadam se da sam ti bar malo pomogla...

    Naravno da je od velike pomoći. Molim samo za ime tog šampona, kako bih ga potražio ovdje a ako ne bude imam koga naći da mi pošalje. Također ako ima neki naziv za te vitamine sa dodatkom biotina molio bih? Još jednom puno hvala
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Dasty Uto 28 Dec 2010, 15:11

    SAMPON TI SE ZOVE DUOXO CALM I POKAZAO SE FENOMENALAN A VITAMINI SU TI PET PHOS SPECIAL FUR TAKODJE MNOGO EFIKASNA PRIca pa ako postoji nacin da to nabavis super ja cu ti pomoci samo reci ako se ne snadjes
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Berna Uto 28 Dec 2010, 19:33

    duoxo ili duxo?
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Ferhatinho Sre 29 Dec 2010, 10:01

    Dasty ::SAMPON TI SE ZOVE DUOXO CALM I POKAZAO SE FENOMENALAN A VITAMINI SU TI PET PHOS SPECIAL FUR TAKODJE MNOGO EFIKASNA PRIca pa ako postoji nacin da to nabavis super ja cu ti pomoci samo reci ako se ne snadjes

    Hvala na informaciji. Odmah sam provjerio, ima na veterinarskom fakultetu kupiti. Kaze vet da nema potrebe sada, ali da mu kupim taj sampon prevencije radi. Vitamine nema, ali je doktor obecao da ce se raspitati pa nabaviti.
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Dasty Sre 29 Dec 2010, 14:50

    sampon se zove DOUXO CALM...
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Dasty Sre 29 Dec 2010, 14:52

    Berna ::duoxo ili duxo?
    IMAS CEO SPEKTAR SADA NOVIH SAMPONA STO TAJ DOUXO STO BIOGANCE...STVARNO SU SE POKAZALI FENOMENALNI KOD NEKIH STANJA I ZA KVALITET KOZE I DLAKE...MALO IM JE JACA CIFRA
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Berna Sre 29 Dec 2010, 17:06

    Taj su mi bili preporucili, ali nisam znala da ga ima i u Srbiji. Smile
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Ferhatinho Čet 30 Dec 2010, 09:17

    da li se tim samponom kupa pas samo kada je bolestan ili se moze koristiti kao preventiva. dakle kupati ga i kada je potpuno zdrav? Mislio sam da moze ali me neki odgovatraju od toga pa sad pitam Vas jer mi je vet nedostupan

    Sponsored content


    Piodermija Empty Re: Piodermija

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 17:56