Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+7
nikolla
Jepur0
megi
anazakon
Ferhatinho
Berna
ivana90
11 posters

    Rahitis

    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Rahitis Empty Rahitis

    Počalji  ivana90 Sre 22 Dec 2010, 19:32

    Jel moze neko da napis sta zna o rahitisu?Simptomi?Da li se leci? Koliko dugo traje lecenje? itd.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Berna Sre 22 Dec 2010, 19:42

    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  ivana90 Sre 22 Dec 2010, 20:26

    hvala. Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Berna Sre 22 Dec 2010, 20:47

    Je l' to sa tvojim cukom? Crying or Very sad
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  ivana90 Čet 23 Dec 2010, 00:26

    Izgleda da je to,nedostatak Ca i kaze da je mnogo brzo izrastao.Pocela sam sa tom terapijom pre dva dana,sto mi je rekao drugi vetrinar,ali sad mu je gore sa nogicama,malo je zivnuo ovako,hoce da se igra,jede normalno,ali noge katastrofa,ja ga drzim kad ide u wc,ne moze sam. Koliko traje lecenje? Znam da je dugo,ali ne znam koliko dugo? A da i ima malu upalu krajnika,i ne moze da laje. Sad Sad Sad
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Berna Čet 23 Dec 2010, 09:31

    Joj beba Crying or Very sad

    Zaista ne znam koliko traje lecenje, nadam se da su te posavetovali da promenis hranu. I kad bude krenulo opet hladno vreme, najbolje ga utopli (ako ima neka kucica u dvoristu ili da bude unutra dok ne poraste)

    Zelim vam brzo ozdravljenje I love you
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  ivana90 Čet 23 Dec 2010, 12:19

    Promwnila sam hranu i sad je u kuci. Smile Hvala.
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Ferhatinho Pet 24 Dec 2010, 10:09

    maza mala.... ima hrana od Benta koja je bas sa povecanim udjelom kalcija i za bolesti kostiju. Ne znam kako se zove, ali spada u onu kategoriju Medicinske hrane. Brzo ozdravljenje maloj njuskici
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  ivana90 Pet 24 Dec 2010, 14:07

    Hvala,danas sam ga odvela u bolnicu,bice tamo do ponedeljka,videcemo sta ce da bude sa njim. Vet je rekao da ako mu ne bude bolje da ce da ga uspava,jer ce ovako samo da se muci. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Berna Pet 24 Dec 2010, 16:02

    Ne mogu da verujem Crying or Very sad Je l' ima neko objasnjenje, od cega mu je to? Drzim vam fige.
    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 43
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  anazakon Pet 24 Dec 2010, 17:09

    Ne mogu da verujem da se ovakve stvari dešavaju i ovako nevinim stvorenjima... Užas. držimo palčeve da nam ozdravite. Javljajte novosti. Pozdrav No
    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  megi Pet 24 Dec 2010, 17:54

    Ivana, ajde ti jos jednom raspravi nalaze i dijagnozu sa veterinarom kod koga je pas, pa sa jos nekoliko veterinara.

    Da se odmah ogradim, ne znam ja nista o rahitisu, ali zdrava logika mi govori da ne moze biti tako strasan oblik rahitisa, da se stene od 3 meseca uspavljuje! Pitaj ti jos jednom Dasty, neka on kaze koju strucnu na ovo, ali meni je to prosto van pameti (ne kazem da nije tacno, jednostavno mi nije jasno kad se pre doslo do tako dramaticnog manjka kalcijuma, da se kosti usled rahitisa toliko ostete u 3. mesecu zivota, da mora da se uspavljuje).

    Kako god bilo nakon boravka u stacionaru, ne daj da ga uspavljuju, kad te molim, dok to ne proveris sa jos 10 veterinara, ako treba.
    Jepur0
    Jepur0
    moderator


    Broj poruka : 534
    Godina : 29
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Jepur0 Pet 24 Dec 2010, 18:00

    Stvarno mi je zao maleckog Sad Sad Drzim vam fige i ja

    Kod:
    Ivana, ajde ti jos jednom raspravi nalaze i dijagnozu sa veterinarom kod koga je pas, pa sa jos nekoliko veterinara.

    Da se odmah ogradim, ne znam ja nista o rahitisu, ali zdrava logika mi govori da ne moze biti tako strasan oblik rahitisa, da se stene od 3 meseca uspavljuje! Pitaj ti jos jednom Dasty, neka on kaze koju strucnu na ovo, ali meni je to prosto van pameti (ne kazem da nije tacno, jednostavno mi nije jasno kad se pre doslo do tako dramaticnog manjka kalcijuma, da se kosti usled rahitisa toliko ostete u 3. mesecu zivota, da mora da se uspavljuje).

    Kako god bilo nakon boravka u stacionaru, ne daj da ga uspavljuju, kad te molim, dok to ne proveris sa jos 10 veterinara, ako treba.
    Slazem se sa tobom! Ivana ja bih ga poslusao da sam da tvom mestu.
    nikolla
    nikolla


    Broj poruka : 270
    Godina : 36
    Lokacija : Ugrinovci - Zemun
    ime psa : Beti
    ime psa :
    Datum upisa : 11.08.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  nikolla Pet 24 Dec 2010, 20:13

    Ne mogu da verujem sta sam procitao. Zao mi ga je kao da je moj. Nadam se boljim vestima...ne daj se malisa.
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  ivana90 Pet 24 Dec 2010, 22:37

    Nije samo jedan vet,ima ih mnogo tamo gde je sad, nema boljih od njih,ostali samo gledaju ko ce vise para da uzme,bar ovde kod mene,jer nemaju konkurenciju. Ma ipak mislim da je upala krajnika ili pluca pa su mu otkazale nogice tj. zglobovi. Sutra zovem da vidim kako mu je i sta mu je,javljam vam sve. Hvala na podrsci. On mora da ozdravi.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Berna Pet 24 Dec 2010, 23:13

    Gde je? Veterinarski faks?
    Javljajte se, bice on dobro I love you
    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  ivana90 Sub 25 Dec 2010, 01:39

    U Jagodini je,bace se samo kucama vec dugo i sve najbolje sam cula za njih,a mozete da zamislite koliko sam se raspitivala. Mora da mu bude dobro.
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Dasty Sub 25 Dec 2010, 09:26

    drustvo evo i mene...pravilo koje ja postujem je da je sve bolje od uspavljivanja...mora se probati sve i ako bas nista ne pomaze i ako stvari ne krenu na bolje onda se nazalost pas uspavljuje a pre toga je sve u igri...ako je ovde stvarno u pitanju rahitis mislim da se sa 3 meseca starosti i te kako moze uticati na ishod bolesti ...jake doze Ca i to dobrog kao npr PET PHOS ili CAL-D-PHOS i pojacana ishrana granulama kvalitettnim sa dodatkom jogurta moze da izvuce stvari...bio bi mi naravno potreban snimak da bih videla koliko je ovo stvarno sve ozbiljno a posto je to nemoguce jer je pas iz jagodine onda bar ako moze da mi se napise tacna dijagnoza ...
    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  megi Sub 25 Dec 2010, 09:59

    Dasty, mene ovo sad super zainteresovalo. Jel moze jedna teoretska rasprava?

    Za koliko vremena moze doci do tako gadnog pada nivoa kalcijuma, da neko oceni u 3. mesecu zivota steneta da treba zbog rahitisa da se uspava? Ovo pitam za neke redovne okolnosti, ne govorimo o psu koji od kad je odvojen od majke nije nista stavio u usta.

    Ja sve nesto kapiram ovako: do nekih mesec i po, stene dobija sve te minerale od majke. Sta god je stene jelo kod Ivane, tj. koje god granule davala, cak i one najgore, sadrze odgovarajuci ili bar nekakav procenat potrebnog kalcijuma. Kako je i da li je uopste moglo za tih mesec dana da dodje do takvog nedostatka kalcijuma i pojave takvog stepena rahitisa, da bi se pas uspavao?

    Opet kazem, ja o ovom problemu ne znam nista. Svi moji psi, i oni pre ere granula i koncepta izbalansirane ishrane, i oni nakon pojave granula, su rasli i ziveli bez (vidnog) nedostatka kalcijuma. Ogroman broj ulicnih pasa dozivi zrelu dob (ne starost) bez vidnog poremecaja skeleta. Sad se ja, onako laicki, pitam da li je kod Ivaninog steneta stvarno u pitanju rahitis ili nesto drugo? Onako teoretski?
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Sasska Sub 25 Dec 2010, 10:09

    E da se i ja ukljucim ... mislim da do toga moze da dodje i pre nego sto stene dodje na svet, znaci prenatalno. Ako je kuja bila na losoj ishrani ili pak ako je bilo puno bebirona u njenoj tibi pa prosto nije blio dovoljno hranjljivih materija tj. vitamina za sve bebe...
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Dasty Sub 25 Dec 2010, 10:36

    naravno da je sve to moglo da pocne i pre rodjenja steneta,ali najcesce koliko god da je ishrana majke bila problematicna stenci se radjaju normalni odnosno bez takvih problema...jedino u nekim situacijama gde stene gubi sposobnost resorpcije Ca jos u stomaku majke...da uzmemo da to ovde nije slucaj i da je stene sisalo koliko toliko i na taj nacin dobijalo Ca odvojeno je od majke pre mesec,mesec i po dana ...zanima me cime ga je Ivana hranila i kada su pocele da se desavaju promene?kakve promene je primetila? Sta se tacno desavalo sa stenetom? ja ne smem jednostavno zbog etike da sumnjam u dijagnozu svojih kolega i zbog toga se ne ukljucujem u pricu o pogresnoj dijagnozi.Ali opet ponavljam da ako se utvrdi na vreme pa sve i da se radi o rahitisu u ovom uzrastu moze da se uspesno izleci pas...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Berna Sub 25 Dec 2010, 11:18

    ivana90
    ivana90


    Broj poruka : 22
    Godina : 34
    ime psa : Ringo
    ime psa : Ringo
    Datum upisa : 06.12.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  ivana90 Sub 25 Dec 2010, 23:36

    Uzela sam ga kad je imao dva meseca i nedelju dana,od dede,ostali njegovi stenci su ok,samo su dosta manji od Ringa,najveci je u leglu,Cuvam i zenkicu iz istog legla kod mene,nju je moja sestra dobila.Hranila sam ih isto,prvo granulama Friskies pa sam presla na Golden can,do drugog meseca hranili su se Pedigreeom. Od pocetka su njih dvoje bili zajedno,njoj nije nista,zdravo je stence. Mleko sam im davala svakog dana,bar u jednom obroku i skoro sam pocela sir i jaja da im dajem.
    Nije mu se to desilo odjednom,ta oduzetost,prvo sam primetila da nece da seta,mogao je da ide,ali posle nekog vremena samo sedne i nece dalje,odvela sam ga kod veta,dao mu je nesto,ne znam sta.Posle toga svakim danom je sve manje mogao na zadnje nogice,odvela sam ga kod drugog veta,dao mu je Ca,neki lek za atrofiju tj. protiv nje i neki Rimidil,nakon dva dana zadnje noge su mu skroz otkazale,pocele su prednje i glavu tesko dize. Sad slabo i jede,u wc ide normalno,samo ne cesto,dva tri puta dnevno,ali to je zbog toga sto se ne krece. A da,ne laje,kao da je promuko.
    Zvala sam danas veta,kaze da mu je gore,i da on ovakav slucaj nije video za svojih 20 god rada sa psima.

    Ja sam mu postavila 100 dijagnoza do sad,i kazite mi da li je mozda moguce da mu je vet zakacio neki nerv kad ga je vakcinisao,pa se to prosirilo? Ne znam,nisam strucnjak za to.

    P.S. Njihova majka je ostenila 10,i hranila se Pedigreeom.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Berna Ned 26 Dec 2010, 09:04

    Je l su mu snimali kicmu? Moguce da se tu nesto desilo...
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Sasska Ned 26 Dec 2010, 09:31

    Berna ::Je l su mu snimali kicmu? Moguce da se tu nesto desilo...
    Pa trebalo bi da su mu snimili ceo skelet... sto verujem da ne bi bio problem jer je pas mali... koliko sam citala samo na osnovu snimka kostiju moze da se dijagnostikuje Rahitis.
    Koliko kapiram to sto muci Ringa je jakooo brzo napredovalo pa nesto sumnjam u tu dijagnozu rahitis...
    Mislim ne znam ...

    Sponsored content


    Rahitis Empty Re: Rahitis

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 15:24