Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+18
ViPns
Nade
VeskoHN
Ben_Bella
arpades
Ninana
rico76
SerbiaN|EaglE
Mira066
Berna
VLADA M
yovanna
Natasa
Sladja
johnyAstor
TyKy
__Witch__
jasmina79
22 posters

    Parenje pasa-nesto o tome...

    TyKy
    TyKy


    Broj poruka : 801
    Godina : 35
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : REA
    ime psa : IGNIS, KALIOPI
    Datum upisa : 13.09.2008

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  TyKy Pet 08 Maj 2009, 11:52

    Kuja treba da ima jednu pozitivnu ocijenu, a muzjak dvije petice!
    Medjutim, sve dok se kujama ne vidi stomak, one mogu ici na izlozbe. Tako da vam ja preporucijem da kuje, cim se opare i budu prestale da krvare, povedete na izlozbu. Makar na vanrednu ocijenu.
    npr. u Baru je na izlozbi bila zenka njemackog spica koja je skodna oko 20 dana, i dobla BOB!


    Pozzzdrav
    TyKy, Rea i kinezi
    jasmina79
    jasmina79


    Broj poruka : 1381
    Godina : 45
    Lokacija : Bihac,BiH
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  jasmina79 Pet 08 Maj 2009, 11:54

    Moze i tako Smile
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  johnyAstor Čet 09 Jul 2009, 12:08

    Ljudi,Frida se ostenila,dobila je dve bebice,crnu i braon,malopre...
    A,iako su mislili da je onaj muzijak ne iskusan,ipak je bio,tako je i druga skotna...
    Sladja
    Sladja


    Broj poruka : 537
    Godina : 50
    Lokacija : okolina Lazarevca
    ime psa : Sem,Dasha,Allegra
    ime psa : Crni,Bello,Megy
    Datum upisa : 14.09.2008

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Sladja Čet 09 Jul 2009, 14:43

    Cestitke ..Znaci bice jos bebica... Very Happy
    johnyAstor
    johnyAstor
    Admin


    Broj poruka : 1703
    Lokacija : Lazarevac - Valjevo
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  johnyAstor Čet 09 Jul 2009, 14:45

    da,a ja cu,trebalo bi,da idem u Zr pocetkom avgusta... Pa,ako budu jos uvek tamo donosim slike...
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  yovanna Pon 08 Mar 2010, 12:51

    Ljudi imam pitanje,Bea je dobila teranje 3 marta i jako malo krvari to su kaplice krvi svremena na vreme i obicno braonkaste boje.E sad mene zanima da li ce joj se krvarenje pojacati u toku teranja ili ne?
    pozz
    VLADA M
    VLADA M


    Broj poruka : 147
    Godina : 42
    Lokacija : Valjevo
    ime psa : Dolly
    Datum upisa : 22.11.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  VLADA M Pon 08 Mar 2010, 23:18

    Nedavno je moja Doli imala teranje. Na osnovu tog iskustva, krvi nea mnogo, ali već posle 10-tog 15-og dana (zavisi od psa) krvarenje prestaje tj iscedak je sve bledji i tada je zapravo pravo vreme za parenje. Za nas slucaj (prvo teranje) to bi znacilo da tada moramo nase kujice da cuvamo "kao oči u glavi".

    Biće sve OK Wink Pozzz
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  yovanna Pon 08 Mar 2010, 23:21

    Hvala na odgovoru puno!Veruj mi cuvamo je bas,bas. Very Happy
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  yovanna Uto 23 Mar 2010, 20:27

    E,ovako opet ja u vezi sam teranjem pitanje.Bea je dobila teranje 3 marta i jos joj traje,a jos cudnije mi je to sto sad vise krvari nego na pocetku tj,nije boja jaca nego cesce kolicinski i vremenski joj ide krvarenjr...e sad ko ima iskustva jel to normalno s obzirom da bi njoj sad trebalo da se zavrsi teranje?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Berna Uto 23 Mar 2010, 21:00

    Ja mislim da je to sve individualno, ali je l' ste bili kod veterinara?


    Any signs of lethargy, discomfort , not eating or drinking or excess drinking then pop her to the vets to rule out Pyrometra but would be rare at this stage of her season. It is normally about a month or so after a season.

    http://www.downlandvets.co.uk/Pages/Clinical/Pages/Pyometra.html
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  yovanna Uto 23 Mar 2010, 21:50

    Pa nisamo jos uvek cekamo jos par dana da prodje,necu da panicim unapred.Posto je do sada sve bilo kako treba...i regularno u vezi sa teranjem,ali ako joj se ne smanji krvarenje u roku od dva-tri dana sigurno cemo ici.
    P.S.hvala na tekstu sigurno cu ga procitati. Smile
    avatar
    Mira066


    Broj poruka : 1
    Godina : 28
    ime psa : Dona
    ime psa : Dona
    Datum upisa : 20.07.2010

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty .... <3

    Počalji  Mira066 Uto 20 Jul 2010, 17:47

    Imam jedno pitanje za vas.. Juce je se moje kuce parilo jedno 2 min sa jednim kucetom... Ja sam prekinula parenje posto mislim da je moje kuce jos malo posto ima 1 godinu i 30 dana.. Da li je moguce za 2 min da je oplodi... Hitno mi treba odgovor.. Wink Surprised Very Happy Razz
    SerbiaN|EaglE
    SerbiaN|EaglE


    Broj poruka : 52
    Godina : 31
    Lokacija : Cacak,Srbija
    ime psa : Megi
    ime psa : Maggie The Black Lab
    Datum upisa : 17.10.2010

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  SerbiaN|EaglE Pon 18 Okt 2010, 18:19

    Ja sam gledao na TV (ako je tacno),da parenje kod retrivera traje oko 1h.Ispravite me ako gresim...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Berna Pon 18 Okt 2010, 18:21

    Zasto si parila tako mladog psa... i sta znaci sa "jednim kucetom". Bilo kojim? Cemu?
    rico76
    rico76


    Broj poruka : 27
    Godina : 47
    ime psa : Dona
    ime psa : Dona
    Datum upisa : 13.08.2010

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  rico76 Ned 06 Mar 2011, 16:20

    Pre dva dana primetio sam kod moje Done par kapljica krvi.Tih dana mi se mesanka vec parila sa psima lutalicama.Sada se desava da ti psi pokusavaju da preskoce ogradu i udju u dvoriste pa se bojim da ne bude parenje Done sa lutalicama.Kad postaje plodna i kada je moram najvise cuvati?Nista se u to ne razumem jer prvi put imam zenku labradora.
    avatar
    Ninana


    Broj poruka : 30
    Godina : 42
    ime psa : Toni i Astor
    ime psa : Ani

    Datum upisa : 07.11.2010

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Ninana Ned 03 Apr 2011, 23:17

    Ja nisam imala pojma da kuja treba od 3-eg teranja da se pari. Ova naša ima sad drugo. Mi smo hteli da je parimo, ali sada smo u problemu... Uplatili smo letovanje još pre 2 meseca i njen okot (ako se upari) će pasti baš kad mi budemo na moru. Kome da je ostavimo.... Ne možemo nikome jer ni u koga nema poverenja sem u nas... Nemamo pojma šta da radimo. A da je parimo na jesen ima da se ošteni u decembru kad je zima. Jeste da ima box i kućicu, ali sve mislim da će kucama biti hladno... Je l' ima neko nešto pametno da predloži?
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  arpades Sre 08 Avg 2012, 15:04

    I ja imam nedoumice oko ovo "teranja" kako se utvrdjuje i kada je to zapravo....
    Moja Doli ovih dana jako puno njuška po ulici, što dosada nije tako izrazito radila.
    Ali ne primećujem nikakve drue promene,kao što je npr. to krvarenje...
    Da li imate neki koristan savet još, kako da utvrdim da li je ona sad u teranju ili ne...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Ben_Bella Sre 08 Avg 2012, 15:28

    arpades ::I ja imam nedoumice oko ovo "teranja" kako se utvrdjuje i kada je to zapravo....
    Moja Doli ovih dana jako puno njuška po ulici, što dosada nije tako izrazito radila.
    Ali ne primećujem nikakve drue promene,kao što je npr. to krvarenje...
    Da li imate neki koristan savet još, kako da utvrdim da li je ona sad u teranju ili ne...
    Najbolje je ona otici kod veterinara, a mozete saznati i prema ponasanju drugih pasa, mužjaka. Koliko je ona stra...? Smile
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  arpades Sre 08 Avg 2012, 17:07

    u novembru će pune dve godine
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Ben_Bella Sre 08 Avg 2012, 18:14

    arpades ::u novembru će pune dve godine
    Ona bi onda trebala da ima teranje po 3 put. Naravno ako je teranje prvi put dobila sa 9 meseci...
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  arpades Pon 17 Sep 2012, 22:41

    Danas smo počeli krvariti.... sad već nema nedoumica da li je teranje ili ne... I love you
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  arpades Uto 02 Okt 2012, 14:32

    http://www.pasmojprijatelj.com/sr/tekstovi/parenje-pasa/1151

    evo možda još nekom pomogne ovaj tekst
    VeskoHN
    VeskoHN


    Broj poruka : 54
    Godina : 30
    Lokacija : Herceg Novi
    ime psa : Luna
    Datum upisa : 14.03.2011

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  VeskoHN Sre 16 Jan 2013, 13:32

    E pozdrav. Eo opet se ja javljam posle nekog vremena! Smile Zanima me da li je u redu da se pari moja zenka koja ce sad napuniti 2 godine sa labradorom koji ima 7ipo - 8 mjeseci? Drugarica posjeduje takvog labradora pa me je pitala, pa reko ja da vas pitam za misljenje... Smile
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  arpades Sre 16 Jan 2013, 13:55

    nikako!
    Mužjak nije za parenje do nekih svojih 15 meseci.
    sa 8 meseci je još beban...
    VeskoHN
    VeskoHN


    Broj poruka : 54
    Godina : 30
    Lokacija : Herceg Novi
    ime psa : Luna
    Datum upisa : 14.03.2011

    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  VeskoHN Sre 16 Jan 2013, 14:54

    Ok, hvala na odgovoru! Smile

    Sponsored content


    Parenje pasa-nesto o tome... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa-nesto o tome...

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 17 Maj 2024, 09:53