Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+4
Nacka
Berna
Nade
Bugi
8 posters

    Kupanje psa

    Bugi
    Bugi


    Broj poruka : 16
    Godina : 33
    Lokacija : Kursumlija
    ime psa : Goldy
    Datum upisa : 01.11.2012

    Kupanje psa Empty Kupanje psa

    Počalji  Bugi Sre 28 Nov 2012, 19:33

    Ljudi,da li je preporucljivo okupati psa sada.posto su temperature malo nize??? Valjao se po blatu,prekopao je celo dvoriste,ali zlato nigde nije nasao No ...
    Naravno,osusio bih ga fenom i bio bi u toplom taj dan,ili da cekamo neko toplije vreme...
    I da li moze da se koristi neki sampon za ljude lol! ili da trazim nesto za njih,mada ne verujem da to mogu naci kod nas...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  Nade Sre 28 Nov 2012, 21:35

    Mozete ga okupati unutra ali taj dan nek bude na toplo,shampon samo za pse
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  Berna Pet 30 Nov 2012, 10:13

    Pa nije valjda da u celom gradu nemate pet shop Neutral

    Potpisujem ovo sto kaze Nade..
    Bugi
    Bugi


    Broj poruka : 16
    Godina : 33
    Lokacija : Kursumlija
    ime psa : Goldy
    Datum upisa : 01.11.2012

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  Bugi Sub 01 Dec 2012, 01:44

    Nemamo na zalost...
    Ipak je to Kursumlija... Very Happy
    Zadnja u svemu... Mislim da je najblizi pet shop koji bih mogao da posetim u Nisu nekih 100km Very Happy...
    Nasao sam preko neta,neke stvarcice koje planiram da uzmem,tako da snacicu se vec nekako... Wink
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  Berna Sub 01 Dec 2012, 22:28

    Au.. dolazim da otvorim jedan.. necu imati konkurenciju Very Happy
    Bugi
    Bugi


    Broj poruka : 16
    Godina : 33
    Lokacija : Kursumlija
    ime psa : Goldy
    Datum upisa : 01.11.2012

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  Bugi Ned 02 Dec 2012, 02:28

    Ne verujem da bi ti se isplatilo... Very Happy
    Nisu kod nas toliko zastupljene zivotinje kao kucni ljubimci... Very Happy
    Veliki deo drzi pse iskljucivo zbog lova,dok je mali broj onih koji ih drze za izlozbe ili kao kucne ljubimce,i to su mahom sve razlicite vrste pasa...
    Pre neki dan sam dok sam bio u setnji naleteo na komsiju i njegovu dogu koja sada ima 9 godine,najmanje je 6 puta veca od Goldija,jadnicak nije smeo da joj pridje... Very Happy
    Ta doga je do sada bila 6 puta sampion... Very Happy Neverovatan pas... Ali je najveca steta sto ne ume da se igra,jer nikada nije bila u dodiru sa ostalim psima,a po men i je to totalni promasaj i za coveka i za zivotinju...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  Nade Ned 02 Dec 2012, 13:27

    To vec zavisi od vlasnik. I moja Pepa ide na izlozbe ali eto za nje izlozbe su dosadne, kad udje u ring saradjuje samo da bi mi udovolila i ja to vidim Very Happy a van ringa kad se skine povodnik srece nema kraja. A ima i psi sta su rodjeni showdogs, takav primer je Pepin tata, jednostavno pas zeli biti vidjen. A ima jos jedan kojeg sam hendlala, jednostavno...predivno!!
    Bugi
    Bugi


    Broj poruka : 16
    Godina : 33
    Lokacija : Kursumlija
    ime psa : Goldy
    Datum upisa : 01.11.2012

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  Bugi Ned 02 Dec 2012, 14:24

    U pravu si... Neko kuce je kao stvoreno za to,uziva u svakom trenutku paznje koje dobija...
    Nacka
    Nacka


    Broj poruka : 3
    Godina : 28
    Lokacija : Kukujevci
    ime psa : Sambo
    Datum upisa : 08.01.2013

    Kupanje psa Empty Ne morate kupati psa ako je blatnjav.

    Počalji  Nacka Uto 08 Jan 2013, 19:07

    Ja mog psa po zimi i jeseni ne kupam ako je blatnjav sacekam da se blato osusi lol! i onda mu cesljem skinem blato i bude opet zut afro nadam se da ovo pomaze flower
    Ras is best dog for me
    Ras is best dog for me


    Broj poruka : 114
    Godina : 25
    ime psa : Ras
    Datum upisa : 24.07.2012

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  Ras is best dog for me Pet 01 Mar 2013, 13:18

    Ja koristim neki sampon za suvo kupanje ili puder sta je vec skida i prljavstinu i otklanja neprijatan miris.
    tara lab
    tara lab


    Broj poruka : 4
    Godina : 28
    Lokacija : Loznica
    ime psa : TARA
    Datum upisa : 08.03.2014

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  tara lab Sub 08 Mar 2014, 13:30

    Ako imate mogucnosti najbolje je pustiti psa da se iskupa na vecoj vodenoj povrsini. Labradorima ne smeta temperatura vode i vazduha ako su dobro odgajeni i zdravi. Ja sam mog psa vodio na vodu koja je bila zaledjena i bez problema skace "bombu". Na taj nacin se najbolje ocisti od smrada,nekih parazita i razvija kondiciju.Brzo se osusi nakon izlaska is vode cak se i valja po snegu.
    saxovozlato
    saxovozlato


    Broj poruka : 17
    Godina : 43
    Lokacija : Veliko Gradiste
    ime psa : Maza
    Datum upisa : 20.02.2015

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  saxovozlato Ned 01 Mar 2015, 08:35

    Postoji li neko starosno ogranicenje za plivanje? Vodila bih Mazu na reku/jezero, mislim da nije hladno (10-ak stepeni),, a ima 4.5 meseca.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  ViPns Ned 01 Mar 2015, 23:10

    Ne postoji starosno ogranicenje za plivanje, kada pas bude sam zeleo da udje u vodu tada je pravo vreme, sto se tice njegove starosti. Nemojte nikada siliti svog psa, jer tako moze navuci nepotrebne traume.
    Licno vam ne bih sad preporucio kupanje u reci, jeste da labradori dobro podnose hladnnocu, ali ipak je vas pas jos uvek mali sa nepotpuno razvijenom dlakom i poddlakom, pa pretpostavljam da postoji velika mogucnost za prehladu nakon izlaska iz vode. Na vasem mestu sacekao bih da dnevna temperatura predje 15 stepeni pre nego psa te starosti odvedem na kupanje.

    P.S. Nakoma se prvi put kupala sa nepuna 4 meseca ali je bilo preko 20 stepeni, ove zime se kupala na minus 3, ali je tada imala skoro 3 godine sa jako dobrom dlakom i tokom godina naviknuta na hladnocu.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  Berna Pon 02 Mar 2015, 09:21

    Sacekajte toplije vreme, pogotovo ako se ispostavi da pas ima neki problem sa zglobovima.

    Sponsored content


    Kupanje psa Empty Re: Kupanje psa

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 09:57