Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Berna
Bobi
6 posters

    Problemi sa lutalicama!

    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Bobi Pon 07 Jun 2010, 21:54

    Evo danas,prvi put u setnji smo naisli na neprijatnosti sa lutalicama.Naime ,naisli smo na grupu lutalica ,bilo ih je oko 4-5,i naravno znate kakve su lutalice.Ove su bile bogami naostrene dobro,pocele su da laju,i krenule prema nama,Bobi se izgleda malo unervozio i uplasio,a ja sam uspeo da oh oteram,tako sto sam ih gadjao kamenjem.Ali to je bilo dovoljno samo da nam ne pridju,pa smo morali da se okrenemo i vratio nazad,jer ne znam kako bi useli da prodjemo pored njih.Pa me sada zanimaju vasa iskustva,i kako vi izlazite na kraj sa lutalicama,a isto tako i sa psima ,koji nisu lutalice,ali mogu da izlaze iz svojih dvorista,jer naravno,vlasnici ne zatvaraju kapije.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Berna Pon 07 Jun 2010, 22:07

    Ima dosta lutalica u nasem kraju, i obicno setaju u coporima. Kad se desi da nas napadnu, ja pustam psa sa povodca da se brani (ukoliko nismo blizu ulice naravno ili ako smo blizu ulice samo opustim povodac - i ovo zato sto prvi put kad su nas napali, ja sam se toliko bila uplasila da sam ga drzala uz sebe na kratkom povodcu - sto je onemogucavalo psa da se brani i posledicno je bio izujedan na vise mesta). Onda ja krenem u napad (a kad krenem u napad, krece i bitanga u napad) i masem necim sto drzim u rukama (stap, kisobran, kljucevi) ili se saginjem i gadjam ih imaginativnim kamenjem. Uvek je upalilo - kad sam krenula prema njima, bezali su (vodim se time da se oni mene vise plase nego ja njih).

    Sto se tice vlasnika, nisam bila u situaciji da nam smeta pas ciji vlasnik nije prisutan, ali na tvom mestu bih otisla kod njih i rekla bih im u cemu je problem, a ako ne bi poslusali i poveli malo racuna o svojim psima, onda bi uradila isto sto i sa lutalicama. Zasto ja i moj pas da ispastamo ako neko ne vodi racuna o svom psu?

    Ako je naravno pas miroljubiv, ne diram ga. Pustim da se omirisu i nastavim dalje.
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Bobi Pon 07 Jun 2010, 22:11

    Ako sam vas dobro razumeo,hocete da kazete,da treba,kada na nas krene 3-4 psa,da ga pustim sa povodca,ili da opustim povodac i pustim ga da se bije sa njima???To mi nekako malo cudno,da dozvolim psu da se bije sa njima,da rizikujem da ga povrede,jer labrador nije agresivan pas,mislim da on ne bi mogao da se izbori sa njima,a u mom slucaju,bobi je jos jako mlad,a takodje i pomalo cini mi se plasljiv u takvim situacijama.Tako da nisam siguran da bih tu mi bolje prosli.Jedino sto ostaje jeste,da ja imam nesto kod sebe,pa da se ja obracunam sa njima Smile
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  milica88 Pon 07 Jun 2010, 22:49

    Ja stavim psa iza mene koliko je to moguce i umirim ga posto on kidise na pse,i onda gadjam kamenjem,ali naravno ne pogadjam nego bacam pored,uglavnom se lutalice boje kada im se suprotstavis,slazem se sa tobom da Bobi ne bi prosao dobro,jos je mali,kao i Ben,al s druge strane njih retko i napadaju zato sto su stenci,u krajnjem slucaju bih uzele Bena u ruke i branila ga...sto se tice drugih pasa za sada nisam imala neka losa iskustva ali nazalost jedna moja poznanica jeste...jedan pit za kog je gazda tvrdio da "nece,nece....slobodno..." je pocepao retriverku,tj celu nogu,tako da je sada invalid Sad Sad Sad pri tom je retriverka setala sa dreserom koji je takodje ujeden,a i vlasnik psa...tako da se ja iskreno bas bojim kada setam sa Benom i naidjem na pustenog psa sa gazdom,naravno mislim na ove krvolocnije iako obozavam pitove i staforde... Ben se igra samo sa proverenim psima Smile ne znam sta bih uradila da ga neko kuce napadne,cini mi se da bih uskocila i ja lol!
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Bobi Pon 07 Jun 2010, 23:07

    Bobi vise i nije tako lak,tako da ne mogu bas da ga podignem u narucje.Mislim da se najvise isplati imati u dzepicu malo kamenja,i neki prutic u ruci,i valjda ce ih to oterati.Sutra cu da idem ponovo tim krajem ,gde smo ih danas sreli,pa cemo vam javit kako smo prosli Smile
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  milica88 Pon 07 Jun 2010, 23:51

    Nije ni moj,iskilavih se Very Happy svako vece ga nosim u box,jedva ga podignem lol!
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Bobi Pon 07 Jun 2010, 23:57

    milica88 ::Nije ni moj,iskilavih se Very Happy svako vece ga nosim u box,jedva ga podignem lol!

    nije valjda da ni sa hranom ne mozete da ga namamite u box??Ako nece ni sa hranom,probajte ovako.Stavite mu povodac i krenite prema boxu,on ce najverovatnije leci,jer ne zeli da se zatvori.Tada ga povuci te toliko da ustane,cim ustane onda ga samo cimajte prema napred,i morace da krene,ako ni to ne upali,onda ga uhvatite za ogrlice i odvucite u box.Mada je najbolje da mu pokazete hranu,i govorite mesto,ili box, i trebalo bi da udje bez problema.Bar bobi ulazi bez problema kada je u pitanju hrana.
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  milica88 Uto 08 Jun 2010, 00:10

    Pa hteo je jedno vreme tako sa hranom Very Happy ali sada je skontao pa ulazi da jede samo kada ja udjem u kucu lol! vucem ga za ogrlicu,ali preznojim se posto legne i nece,tvrdoglav je strasno,pa mi bude lakse da se namuzim i odnesem ga lol!
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Bobi Uto 08 Jun 2010, 00:22

    Pa i moj je tako tvrdoglav,i ja sam u pocetku krenuo da ga vucem za ogrlicu on se nije micao,i onda sam ga pustao,medjutim to je pogresno,ako je gazda resio da ga zatvori,on mora da se zatvori,tako da sam ga sledeci put ,uhvatio za ogrlicu,i reseno krenuo da ga odvucem na mesto,jednostavno,je morao da se pomeri,makar i lezeci,a lakse mu je da ustane i da ode u box,nego da ga ja vucem po zemlji,tako da je ubrzo ustao i otisao,svaki sledeci put ce biti lakse.Ja ustvari to radim samo kada me bas naljuti,i kad bas nece da slusa,inace uvek mu pre toga stavim hranu u box,ili mu pokazem hranu,govorim mesto,i on ulazi bez problema Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Berna Uto 08 Jun 2010, 11:08

    He, Bobi, ne moras da mi persiras Very Happy

    Da, treba da pustis psa da se brani, ali ti naravno ne sedis ukrstenih ruku i ne gledas ih kako se biju. Idealno bi bilo kad ne bi mogli da mu se priblize, ali nazalost oni umeju da dodju i sa ledja (tako su mog ujeli). Da je bio pusten u tom momentu okrenuo bi se i odbranio. Labrador jeste miroljubiv pas ali u tom momentu radi samo instinkt copora, a copor ste on i ti, ako ti napadnes copor, napasce i on. No, kao sto kazem, lutalice su obicno plasljivi psi i ako ih covek pojuri, pobeci ce. Sa vlasnickim psima je vec druga prica.
    shma
    shma


    Broj poruka : 843
    Godina : 34
    Lokacija : Obrenovac
    ime psa : Beck's
    Datum upisa : 01.12.2009

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  shma Uto 08 Jun 2010, 12:19

    Ista tehnika branjenja ako napadnu ne pustam ga vec malo popustim povodac.Ima par kerova u naselju koji kad Beks prolazi pored njih krenu da reze na njega.Jedan ga je i napao,a ishod tog napada je dzabe isutiran ker, pogadjate vec koji...Dakle,najbolja odbrana je da popustis povodac,a ako to ne uspe zaletis se zajedno sa tvojim psom na drugog psa ali naravno zastanes...drugi nacin je "gadjanje" imaginarnim kamenom (u slucaju da to ne pomaze upotrebiti stvarno kamen)...e a sad ono najvaznije,nikad ne podizi psa sa zemlje kada se zaleti drugi pas na njega zato sto mozete da stradate i ti i on.Najbolje je da ga ostavis na zemlji ali da se isprecis izmedju napadaca i tvog psa u vecini slucajeva to je dovoljno.p.s.Ovo zadje moze da se preskoci u slucaju da je pas male rase ili da je stene labradora,ali naravno ne da je mali natovljen labić.... Wink

    Pozdrav!
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Bobi Uto 08 Jun 2010, 14:50

    Hvala puno na savetima.Znaci ako sam dobro shvatio,ukoliko krenu na nas,prvo da pokusam ja da ih oteram,ako ne uspe ni to,onda da jednostavno olabavim povodac,i da ako nam pridju,krenemo da se branimo Smile.Mislim da bih u tom slucaju samo ja sutirao te kerove,ne verujem da bi Bobi pomogao Smile.Nego mene plasi to,sto ne znam da li bi oni odustali,jer ipak je njih 4-5,kako sve njih da isutiram ako stvarno krenu na nas.Jedino da imam kod sebe neku motku pa da ih sa njom teram.

    p.s.ok Berna! Smile
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Berna Uto 08 Jun 2010, 17:39

    Za ove 4 godine sto setamo, nije mi se ni u jednom slucaju desilo da se ne povuku. Sve je u stavu! A ako imas stap ili motku pri ruci, tim bolje.

    PS. Ja bih odmah olabavila povodac. Mozda se on jos ne brani jer je mali, ali vremenom ce da proradi instinkt. Kad je ovaj moj manijak koji je sa 2 godine ulazio u tudj copor, psi ga napadali a on mahao repom lol! krenuo da se brani, mislim da ce svaki pas jednom krenuti da se brani Laughing
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Bobi Uto 08 Jun 2010, 19:19

    Ok,hvala jos jednom,znaci idemo samo opusteno,pa da vidimo ko sme da nas napadne,hehe.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Berna Uto 08 Jun 2010, 19:40

    Ne ides opusteno nego se nakostresis i pokazes zube Wink Polako, ako nailazite stalno na iste copore, vremenom ce da shvate da ne smeju da vas diraju.
    avatar
    ogithepas


    Broj poruka : 433
    Godina : 26
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Ogi
    ime psa : Aron
    Datum upisa : 25.05.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  ogithepas Uto 08 Jun 2010, 21:39

    ja sam jednom naisla na copor od oko 7 psa,krenula sam da ih gadjam, ali jedan crni pas je poceo da juri prema meni! Shocked !ja sam naravno potrcala i usla u najblizu zgradu!
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  ViPns Uto 08 Jun 2010, 23:20

    Najbitnije je da ne sputavas svog psa pokusavajuci da ga odbranis,kao sto kaze Berna mozes napraviti veci problem,ipak je on u nekim situacijama brzi i okretniji od tebe.Sto se tice lutalica uglavnom su to plasljivi psi i najbolji savet je da napunis dzepove sitnijim kamenjem ili ponesi neki stap.

    Bobi ce slediti svog vodju (kada se ti branis i on se brani,ali kad ti budes napao veruj mi da ce i on)

    Psi moraju osetiti snagu i volju u vama,to vazi i za teranje lutalica i za "smestanje" u box Very Happy

    I jos nesto ako odlucis da ga nateras na nesto onda to moras i da uradis ili da ni ne pocinjes,jer svako popustanje znaci vise muke sledeci put!

    Sponsored content


    Problemi sa lutalicama! Empty Re: Problemi sa lutalicama!

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 17 Maj 2024, 06:33