Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+11
anazakon
milanlab
gangsta50
shma
milica88
ViPns
Sasska
share
jasmina79
Berna
bankar
15 posters

    Odbija obroke

    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Uto 05 Okt 2010, 21:37

    ne hrani ga niko 100 %. Nije to u pitanju. Sve mi se cini da to ima neke veze sa tim sto je noc pre toga rovario po djubretu i to jutro povratio kompletan obrok.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Sre 06 Okt 2010, 05:49

    ustadoh pre 15-ak min. i ovom mom opet ostalo hrane. Sipam mu sveze granule Brit sa malo povrca i mesa,opet probira. Uzmem friskies sto sam juce kupio,dam mu iz ruke,jede. Sipam mu friskies u ciniju i pojede sve. Probam Brit suv da mu dam,nece. Videcu kako se danas bude ponasao. Nervira me sto sad nece taj brit koji je bolji od friskiesa.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Sre 06 Okt 2010, 10:07

    Pa ne svidja mu se... Cool
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Sre 06 Okt 2010, 10:34

    nije ni ove jeo sa zadovoljstvom,ali je jeo.Pa sta da radim? Ne bih da ga hranim friskisom. Sutra bih isao do pet centra da mu kupim neke slicne Britu,malo bolje od friskiesa.
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Sre 06 Okt 2010, 11:29

    zvao sam pet centar i kaze mi veterinarka,da ako nije bilo problema sa friskiesom,da mu uzimam to,da ne eksperimentisem mnogo... Tako cu verovatno i uraditi...
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Sre 06 Okt 2010, 13:22

    sad sam mu dao punu cinijicu friskies-a i sve je lepo pojeo...
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  ViPns Sre 06 Okt 2010, 17:27

    Onda ja ocigledno imam problem! Ova nasa bi i masnu krpu pojela,njoj je sve jedno samo da napuni zeludac. lol!
    share
    share


    Broj poruka : 546
    Godina : 34
    ime psa : Beni
    ime psa : Beni
    Datum upisa : 28.07.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  share Sre 06 Okt 2010, 17:32

    i mom je bilo do pre par dana tako,sve je jeo kao lud. A sad eto...
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Čet 13 Jan 2011, 16:40

    E ovako...Kada sam jutros ustao i sisao kod Sema, on je bio izuzetno miran. Ja popio kafu tu napolju pored njega,a on sedi i kulira. Kada sam uzeo njegovu ciniju da mu dam hranu, bio je bas miran, sto je zacudjujuce i kada sam mu spustio da jede, on nije hteo. Delovao je malo pokunjeno, ali je izasao iz kucice, normalno se kretao, prepipao sam ga i video da ga nista ne boli, ali nece da jede. Pozvao sam veterinara, izmerio mu je temperaturu i bilo je sve normalno. Pitao me je kad je ciscen od parazita (pre mesec i po) i to je bilo ok. Sad smo se vratili iz setnje, napio se vode i sad lunja po dvoristu. Ne primecujem neke druge nedostatke, mislim, normalno se seta, igra, vrti repom, bas se sada sasvim normalno ponasa, samo nece nista da stavi u usta. Ima li neko pojma sta to moze biti???
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Čet 13 Jan 2011, 17:24

    Je l' samo granule nece da jede ili nece ni kuvano (meso npr)? Ako je ovo drugo ja bih se iskreno zabrinula. Je l' veterinar imao neko objasnjenje?
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Čet 13 Jan 2011, 18:47

    Vet kaze da se verovatno prejeo, sto ja mislim da nije, jer ga hranim 2x dnevno i uvek dobija istu kolicinu,a nikad do sad nije odbio, naprotiv i ciniju bi pojeo cini mi se. Ali sad mi je uzeo par granula iz ruke, dao sam mu i supicu i pojeo je. Bilo mi je bitno da unese malo tecnosti, da ne dehidrira. Tako da mislim da je sada sve ok. Videcemo ujutro. Inace, sad bas izgleda zivahnije, kao da je malo zivnuo Smile Smile
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Čet 13 Jan 2011, 19:14

    Poslednjih par dana mi Ra nije bas odusevljen granulama, da li su mu dosadile pa sad trazi neku promenu ... pretpostavljam da je to. Danas nije hteo da omirise granule od jutros su stajale u ciniji, popodne sam mu prelila supicom i prozdrao ih je! Posle smo se castili jednim malim batacicem Laughing
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Čet 13 Jan 2011, 19:20

    Da nije pojeo nesto sto nije trebalo pa mu je bilo lose od toga? Pretrazi dvoriste za svaki slucaj. Drzim fige da nije nista strasno Smile

    Saska ako mu mesas sa kuvanim, oce to, da se razmaze Smile I moj je gospodin tako mrljavio jedno vreme, a sad se davi u granulama!
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Čet 13 Jan 2011, 19:41

    Berna ::Saska ako mu mesas sa kuvanim, oce to, da se razmaze Smile I moj je gospodin tako mrljavio jedno vreme, a sad se davi u granulama!

    Jok, ne mesam mu nista sa granulama, dobija ih suve ili mu prelijem sa jogurtom... ma pojeo bi ih on i suve samo da je bio gladan Very Happy
    Ovo sam mu dala malo mesa da se casti Very Happy
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Čet 13 Jan 2011, 19:41

    Nista nije mogao da nedje u dvoristu, mada on uglavnom jede granule i ponekad sa malo hleba i prelijem supicom. E sad, moguce je da su mu dosadile jer se juce i prekjuce castio srcem i dzigericom, pa sad bira, ali mi je cudno da je to, jer je od jutros bio sav izmrcvaren i tek malopre je kao "zivnuo".. Ali vedecemo ujutro.. Inace, drug koji ima laba, kaze da njegov cesto odbija obroke, a jede manje nego Sem, ali nije ni toliko aktivan... Kaze da mu ostavi, pa ih ovaj pojede tek nekada popodne...
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Čet 13 Jan 2011, 19:44

    milanlab ::Nista nije mogao da nedje u dvoristu, mada on uglavnom jede granule i ponekad sa malo hleba i prelijem supicom. E sad, moguce je da su mu dosadile jer se juce i prekjuce castio srcem i dzigericom, pa sad bira, ali mi je cudno da je to, jer je od jutros bio sav izmrcvaren i tek malopre je kao "zivnuo".. Ali vedecemo ujutro.. Inace, drug koji ima laba, kaze da njegov cesto odbija obroke, a jede manje nego Sem, ali nije ni toliko aktivan... Kaze da mu ostavi, pa ih ovaj pojede tek nekada popodne...

    Pa dobro... mozda mu nisu sve ovce na broju bile Very Happy javi kako je sutra
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Čet 13 Jan 2011, 19:46

    OK javljam sutra.... A zaboravio sam da kazem da su mi moji rekli da je celu noc zavijao dok sam ja bio u gradu...
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sasska Čet 13 Jan 2011, 19:48

    milanlab ::OK javljam sutra.... A zaboravio sam da kazem da su mi moji rekli da je celu noc zavijao dok sam ja bio u gradu...

    hmmm... a kakve su ti komsije? mislim da mu nisu nesto bacili ili tako nesto a?
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Čet 13 Jan 2011, 20:01

    Ma svi su OK i mislim da mu nista nije baceno jer je prakticno nemoguce..udaljen je dosta od ograde i uvece je vezan kada spava, posto imamo samo kucicu, a box jos ne Neutral kucica je skroz uz nasu kucu i prosto je neizvodljivo, osim ako mu neko nije nesto bacio u dvoriste, a da je on pokupio kad je bio pusten. Ali sinoc mi je delovao skroz u redu, jer sam svratio da ga vidim kada sam se vratio. Nema sanse da mu se ne javim kada dodjem iz grada - prepozna zvuk automobila i oglasi se Very Happy , a ja onda moram da svratim, pomazim ga i tek onda na spavanje.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Pet 14 Jan 2011, 11:33

    Kako ste danas?
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Pet 14 Jan 2011, 17:37

    Jos uvek lose, hvala na pitanju. Delimicno veseli, setamo se, ali i dalje nista ne jedemo. Bio je vet i dao mu je klometol i neki antibiotik nzm kako se zove (nesto na E), kaze da ne zaradi neku crevnu infekciju. Sad mu kuvam meso, pa ako i dalje nista ne jede, sutra pravac Nis, posto ovi nasi lokalni veterinari znaju da lece krave i svinje, a pse nemaju pojma. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Kaze vet vidi kako ce se ponasati sutra, a ja vec cekam 2 dana, pa ako sutra ne bude doruckovao ide kod normalnog veta u Nis. Toliko od mene, javljam se kasnije
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Berna Pet 14 Jan 2011, 18:24

    Drzim fige!
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Sub 15 Jan 2011, 01:22

    Da ne ureknem... izgleda da ide na bolje..upravo je povratio i napio se vode.. Very Happy Very Happy Very Happy
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milica88 Sub 15 Jan 2011, 14:42

    Ma sto ces u Nisu naci normalnog veta...ja sam svima razocarana! Reci mi jesi li mu davao sirovo ili si kuvao? Jesu svinjske? Ben ima takve periode kad jede nesto svinjsko,pa se trudim da kada mu dajem to kolicinski bude malo...
    milanlab
    milanlab


    Broj poruka : 222
    Godina : 39
    Lokacija : Nis
    ime psa : Sem
    Datum upisa : 26.10.2010

    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  milanlab Sub 15 Jan 2011, 16:51

    Evo i nas, vratili smo se od veterinara i operisani smo. Stenoza pilorusa - nek me vet ispravi ako gresim. Suzenje zeluca pri kraju gde hrana treba da izadje i udje u creva, to mesto je bilo skroz zatvoreno - zeludac se zgrcio. Morao je hiruski da napravi otvor da bi hrana iza zeluca dospela u creva i onda napolje (tako mi je bar vet objasnio). Sem sada lezi i oporavlja se od anestezije, sutra kontrola i narednih 5 dana stroge dijete - samo pirinac i sargarepa i pirincana voda. Kaze da se to desava psima koji se prejedu, koji se lose ciste od parazita (ako se da neka tabletica manje nego sto je potrebno naspram kilaze) i ako je pas zatrovan, pa povraca. Kod mene misli da je trovanje u pitanju posto mu je natecena slezena i creva su malo tamnija, pa sad videcemo... Uhvatili smo zadnji voz i sva sreca sto nije povracao sve do jutros, inace da je i ranije bilo povracanja, kaze vet bilo bi najgore. Dobra stvar je sto se ukakio tokom operacije, znaci da je hrana odmah jurnula u creva i onda izasla napolje, odnosno sve je to odmah pocelo da funkcionise. Inace, bio sam u Pet Company kod cika Baneta i mogu reci da sam prezadovoljan...Posmatrao sam operaciju, dobijao objasnjenja sta sve trenutno radi, kako sve to funkcionise itd..Vidi se da covek poznaje materiju. Raspisah se...toliko od mene i pozdrav, idem malo da odmaram posle 3 dana nespavanja...

    Sponsored content


    Odbija obroke - Page 3 Empty Re: Odbija obroke

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Uto 14 Maj 2024, 01:26