Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Berna
drobac93
6 posters

    Kost u crevu

    drobac93
    drobac93


    Broj poruka : 148
    Godina : 30
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Buddy
    Datum upisa : 30.09.2010

    Kost u crevu Empty Kost u crevu

    Počalji  drobac93 Pon 04 Apr 2011, 01:41

    Molim vas pomozite!Moj pas je jeo neke kosti i jedna kost mu se zaglavila u crevu.Ne moze da vrsi nuzdu.Bio je vet. i dao mu je 5 inekcija.Posle tih inekcija on se oseca mnogo bolje.Da li ta kost moze sama da izadje ako bude mogao da vrsi nuzdu ili je potrebna operacija?Da li moze da ugine od toga? Sad
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kost u crevu Empty Re: Kost u crevu

    Počalji  Berna Pon 04 Apr 2011, 09:20

    Kako je ustanovljeno da je kost zaglavljena u crevu? Da li je uradjen rentgenski snimak? Da li pas ima apetit? Kakve je kosti jeo?

    Ako ne uspe da izbaci kost sam mora operacija inace ce pas da ugine. Jedan mali Akita Inu u nasem kraju je progutao neku plasticnu patkicu koja mu se zaglavila u crevima, uradjena je operacija kako bi se ona odstranila, pas je na posebnoj dijeti sad dok ne zarastu creva, ali se izvukao.
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Kost u crevu Empty Re: Kost u crevu

    Počalji  Sasska Pon 04 Apr 2011, 09:39

    Uffff to je zeznuto bas... to moras da uradis sto je Berna rekla, ultrazvuk ili rengen... koliko dugo nije vrsio nuzdu?
    drobac93
    drobac93


    Broj poruka : 148
    Godina : 30
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Buddy
    Datum upisa : 30.09.2010

    Kost u crevu Empty Re: Kost u crevu

    Počalji  drobac93 Pon 04 Apr 2011, 10:03

    Danas je bolje ima apetit samo ne vrsi nuzdu.I veterinar mi je rekao ako ne izbaci mora operacija.
    drobac93
    drobac93


    Broj poruka : 148
    Godina : 30
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Buddy
    Datum upisa : 30.09.2010

    Kost u crevu Empty Re: Kost u crevu

    Počalji  drobac93 Pon 04 Apr 2011, 21:50

    Zvao je vet. da pita kako je Badi.Njegov kolega je pogresio nema kosti u crevu,zato sto badi normalno jede,trci,vrsi nuzdu i skace.Kaze vet. da ne bih mogao da jede i da trci da ima kost u crevu.Sada je super samo ga je boleo stomak...Hvala Bogu Very Happy Very Happy Very Happy
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Kost u crevu Empty Re: Kost u crevu

    Počalji  yovanna Uto 05 Apr 2011, 09:25

    E super,bas mi je drago! cheers
    avatar
    Dasty
    veterinar


    Broj poruka : 54
    Godina : 43
    ime psa : Dasty
    Datum upisa : 08.11.2010

    Kost u crevu Empty Re: Kost u crevu

    Počalji  Dasty Uto 05 Apr 2011, 11:14

    drobac93 ::Molim vas pomozite!Moj pas je jeo neke kosti i jedna kost mu se zaglavila u crevu.Ne moze da vrsi nuzdu.Bio je vet. i dao mu je 5 inekcija.Posle tih inekcija on se oseca mnogo bolje.Da li ta kost moze sama da izadje ako bude mogao da vrsi nuzdu ili je potrebna operacija?Da li moze da ugine od toga? Sad
    ova prica mi je delovala pomalo smesno jer da li je moguce da neko od mojih kolega dijagnostikuje kost zaglavljenu u crevima ili bilo gde u organizmu a da prethodno nije uradio rendgen? druga stvar ... to je toliko hitno ako se posumnja na kost da mora da se reaguje ne danas nego juce i po pravilu se ne daju nikakve injekcije jer ne znas koja je stvarna dg...sledeci put pravilo broj jedan je da pas ne jede kosti a pravilo broj dva i ako je jeo kosti onda prvo na rendgen pa tek onda postavljas sumnju i dg..pozzzzzz od vaseg veterinara
    drobac93
    drobac93


    Broj poruka : 148
    Godina : 30
    Lokacija : Pozarevac
    ime psa : Buddy
    Datum upisa : 30.09.2010

    Kost u crevu Empty Re: Kost u crevu

    Počalji  drobac93 Uto 05 Apr 2011, 11:48

    Dasty ::
    drobac93 ::Molim vas pomozite!Moj pas je jeo neke kosti i jedna kost mu se zaglavila u crevu.Ne moze da vrsi nuzdu.Bio je vet. i dao mu je 5 inekcija.Posle tih inekcija on se oseca mnogo bolje.Da li ta kost moze sama da izadje ako bude mogao da vrsi nuzdu ili je potrebna operacija?Da li moze da ugine od toga? Sad
    ova prica mi je delovala pomalo smesno jer da li je moguce da neko od mojih kolega dijagnostikuje kost zaglavljenu u crevima ili bilo gde u organizmu a da prethodno nije uradio rendgen? druga stvar ... to je toliko hitno ako se posumnja na kost da mora da se reaguje ne danas nego juce i po pravilu se ne daju nikakve injekcije jer ne znas koja je stvarna dg...sledeci put pravilo broj jedan je da pas ne jede kosti a pravilo broj dva i ako je jeo kosti onda prvo na rendgen pa tek onda postavljas sumnju i dg..pozzzzzz od vaseg veterinara
    Vet. je dosao video da je Badi ispovracao neke kosti i mislio je da je kost zaglavljena,dao mu inekcije i reko ako mu ne bude bolje da ide na rengen
    DinaSweet
    DinaSweet


    Broj poruka : 28
    Godina : 32
    Lokacija : Pezos
    ime psa : Dina
    ime psa : Dina
    Datum upisa : 27.08.2011

    Kost u crevu Empty Re: Kost u crevu

    Počalji  DinaSweet Sub 27 Avg 2011, 14:56

    xaxaaxaxaxaaxaxaxaax

    Sponsored content


    Kost u crevu Empty Re: Kost u crevu

    Počalji  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Ned 19 Maj 2024, 10:30