Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+13
blesa
Straja
Leo III
drobac93
anazakon
JovanaJoja
yovanna
Senada
just_labs
Jana
Cezar
Berna
boby50
17 posters

    Pubertet psa-agresivnost

    boby50
    boby50


    Broj poruka : 9
    Godina : 33
    ime psa : Boby
    Datum upisa : 13.03.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  boby50 Pon 06 Jun 2011, 21:18

    Ljudi moji...imam labradora Bobija starog 17 mjeseci....muci me ovo...kad smo sami usetnji sve je super...slusa me, ne bjezi,...ali kad odemo u grad među ljude desi se ovo..: ako naiđe muzijak u 99% slucaja ce zarezat i na kraju se potuc ako ga ne uhvatim....jeli to tzv pubertet i hoce li proci...ako ne sta da radim...molim za savjete...inace je jako dobar pas i nije problematican osim za to....
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Berna Pon 06 Jun 2011, 21:43

    Prosto ne voli muzjake, izbegavajte muzjake i cini mi se da bi mogli malo da poradite na dresuri (komanda "uz nogu" ili "pored"). Da li ce ga proci ne znam, ali nemojte to ocekivati u skorije vreme.
    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Cezar Pon 06 Jun 2011, 22:17

    i Cezar isto tako. sa zenkama sve super,ali sa muzjacima..
    ne verujem da ce ga proci,on je takav. ja ga vise ne pustam bez povodca u parkovima i tamo gde ima drugih pasa,zato sto sam sigurna da bi napao druge pse.
    avatar
    Jana


    Broj poruka : 81
    Godina : 34
    ime psa : Role
    Datum upisa : 15.02.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Jana Pon 06 Jun 2011, 22:23

    Role takodje.....
    ne znam velika su mi to odricanja nemam gde da ga istrcavam, a nigde nisam sigurna da nema drugih pasa.... ne znam kako da ga pustim ako znam da bi napao druge pse...
    ima neko neku ideju?? bila bih mu zahvalna ako mi pomogne da resim ovaj problem.... Sad
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Berna Uto 07 Jun 2011, 09:04

    Pa poradis malo na dresuri i onda mozes da ga pustis sa povodca ako si sigurna da ce te slusati i da nece otici da se taba sa drugim psima. Za pocetak mozete uzeti kanap od 10-15 metara i svaki put kad krene da smugne uhvatite kraj kanapa i povucete (ova tehnika odlicno radi sa davilicom).

    E sad, ne znam odakle ste pa da vam predlozim mesto za setnju, ali izbegavajte parkove po kojima cesto pustaju pse, pogotovo ako su mali, izadjite u vreme kada nema mnogo ljudi, idite u vece parkove i sumice i sl.
    boby50
    boby50


    Broj poruka : 9
    Godina : 33
    ime psa : Boby
    Datum upisa : 13.03.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  boby50 Uto 07 Jun 2011, 14:39

    moj mene sve to slusa...uz mene je uvjek i kad ode desetak metara od mene kad god ga zovnem vrati se....poslusan je on ...samo me brine hoce li ga to proci...jer cim se malo ponjusi sa drugim muzijakom...eto nevolja...
    just_labs
    just_labs


    Broj poruka : 247
    Godina : 26
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Viki
    Datum upisa : 13.01.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  just_labs Uto 07 Jun 2011, 15:15

    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Senada Uto 07 Jun 2011, 16:26

    A da li si ga dosad pustao da se igra sa drugim muzjacima, dok je odrastao? Neki psi jednostavno ne vole muzjake, ali ako ga nisi socijalizovao, to je vec druga prica.
    Buma ima 8 mjeseci i igra se sa muzjacima od 13 mjeseci, 2 godine, 4 godine....ali ti psi su se od malena igrali sa muzjacima i zenkama i nemamo zasad nikakvih problema. Kad je loptica u pitanju taj najstariji nekad mora pokazati da je on glavni...ali inace se stvarno super igraju, i sa igrackama...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Berna Uto 07 Jun 2011, 16:33

    Senada, Buma je jos stene, on nema jos miris muzjaka i zato verovatno drugi muzjaci nemaju problema sa njim. Mislim da je jos rano za izvodjenje bilo kakvih zakljucaka, Kuki je bio ok sa muzjacima verovala ili ne, do 3.5 godine, (naravno da sam ga vodila da se igra sa drugim psima kad je bio mali pa i kasnije) i onda je odjednom i mic po mic poceo da pokazuje negodovanje i prvi sastanci sa muzjacima su uvek kriticni. Sa stencima je naravno super, sa zenkama, kao i sa muzjacima koji su spremni da se odmah potcine bez svadje.

    boby50, je l' postoji neki razlog da se pas "omirise" sa drugim muzjakom? Mislim da je vreme da se pomirite sa cinjenicom da vas pas ne voli muzjake - znam kako vam je, i meni je bilo jako tesko to sebi da priznam, ali prosto postoje i drugi nacini da uzivate sa svojim psom i kad ste sami ili kad ste u drustvu odabranih pasa.

    avatar
    Jana


    Broj poruka : 81
    Godina : 34
    ime psa : Role
    Datum upisa : 15.02.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Jana Uto 07 Jun 2011, 16:57

    ja Roleta nisam upoznavala sto je velika steta...
    sada ne mogu nigde da ga pustam zbog straha da ce napasti bilo kog muzjaka koga vidi.....
    problem je u tome ja mislim sto on hoce da bude uvek glavni....
    zanima me kako da ga naucim da ne moze stalno da bude glavni?
    jer bi stvarno volela da prestane da rezi na druge pse da mogu da ga pustim bez povodca...jer ovde kod nas ne postoje mesta u kojima si 100 posto siguran da nijedan pas nece naici...
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Senada Uto 07 Jun 2011, 16:59

    Pa u pravu si, Buma je jos stene...ali ti ostali muzjaci budu na livadi u isto vrijeme, plus 3 zenke, i jako se dobro podnose iako su polno zreli,ali od malena se poznaju, ali to je naravno od psa do psa razlicito...

    I meni bi bilo zao da Buma u buducnosti pokaze znake agresije prema muzjacima, ali Boze moj, onda je bolje psa voditi uvijek na povodcu ako nisi 100 % siguran u njega, a pustati ga na nekim izoliranim livadama samo sa zenkama i sl.

    U tom slucaju i nije bas odgovorno setati psa bez povodca,ako nije dresiran, jer moze povrijediti nekog drugog psa... Buma je uvijek na povodcu, jer, koliko god on miroljubiv bio, ja mu ipak ne vjerujem dovoljno da ide bez... ja mislim da u Bobijevom slucaju i nije bas dobro da ga pusta bez povodca na mjestima gdje ima drugih pasa...
    avatar
    Jana


    Broj poruka : 81
    Godina : 34
    ime psa : Role
    Datum upisa : 15.02.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Jana Uto 07 Jun 2011, 17:14

    postoji li neko drugo resenje da se ta dominacija smanji,osim da ga nikad ne pustam ???
    ne izolovanih livada,to jednostavno kod nas ne postoji.....
    ima stadioni koji su uvek zakljucani a kad nisu neko ima trening....
    stvarno nema,uvek negde moze da naidje pas....
    ne mogu ceo zivot nikad da ga ne pustam......
    da li neko moze da mi pomogne,na bilo koji nacin da mu dam do znanja da ne sme da se tuce sa psima i da ne dominira???
    avatar
    Jana


    Broj poruka : 81
    Godina : 34
    ime psa : Role
    Datum upisa : 15.02.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Jana Uto 07 Jun 2011, 17:24

    cesto sam se igrala sa Roletom tako sto je on uhvatio jedan kraj igracke,a ja drugi.... nasla sam na jendom sajtu da je to povod agresije i zelje za dominiranjem....
    ali ne znam kakve to veze ima sa drugim psima?
    znaci sad treba da ga ucim da pusti sve igracke a ne da se nateze....
    takodje je pisalo da pas ne treba dugo da se mazi po glavi i vratu sto ja takodje stalno radim....
    ne znam da li je to tacnoo??
    i kako se smanjuje dominacija....
    molim vas stvarno ne znam sta cu da radim....
    avatar
    Jana


    Broj poruka : 81
    Godina : 34
    ime psa : Role
    Datum upisa : 15.02.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Jana Uto 07 Jun 2011, 17:37

    da li bi kastriranje pomoglo??
    on kad se upoznaje sa zenkama sav se ispravi skroz digne glavu gore,visoko dignut rep kojim blago pomera levo-desno....
    boby50
    boby50


    Broj poruka : 9
    Godina : 33
    ime psa : Boby
    Datum upisa : 13.03.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  boby50 Uto 07 Jun 2011, 17:44

    ja i dalje vjerujem u svog psa....dat cu sve od sebe...druzit cemo se sa sto je moguce vise pasa...a pomirit cu se stim tek kad postane odrastao pas....drzite nam fige....javit cu se jednom
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Berna Uto 07 Jun 2011, 18:38

    Ti psi sa livade, kao sto kazes, se znaju od malena, oni su medju sobom oformili neku hijerarhiju i nemaju nikakav razlog da se svadjaju. Da li se nekad desilo da dodje dominantniji pas koji nije iz copora? Sta se onda desilo?

    Ponasanje pasa ma koliko nama delovalo skandalozno pogotovo kad dodje do svadje je zaista veoma prosto. Pas dominaciju pokazuje tako sto podigne rep, hoda polako, ili stoji ukoceno, i drzi usi napred. Podigne sapu ili stavi glavu na ledja drugog psa, ili ga naskoci. Ponekad moze da zarezi ali i ne mora. To je kritican trenutak - ako jedan pas ne popusti (izvrne se na ledja, spusti usi, ili ode) dolazi do napada - dok se jedan od pasa ne preda (ili u slucaju vlasnickih pasa, dok ih gazde ne razdvoje). Kuki je dominantan prema muzjacima - upustio se u par svadja - ali su neki muzjaci i njegovi najbolji prijatelji - one koje zna od kad je bio stene ili od kad su oni bili stenci, ali tu se zna ko je glavni.

    E sad, sto se tice kastracije, niko ne moze reci da ce 100% raditi. Neki muzjaci se smire nakon nekog vremena, neki pak nastavljaju po starom.

    Takodje, vrlo je vazno, voditi racuna i o drugim psima, ne samo o svom. Vecini vlasnika je strasno kad se psi posvadjaju a nekad zaista dodje i do ozbiljnijih povreda. Nije u redu sa nase strane da pustimo svog psa (a znamo da postoji problem agresivnosti prema muzjacima) i da bismo naseg psa "lecili" da rizikujemo da nas pas nekog drugog psa povredi, pa i da sam bude povredjen. Ja sad zaista ne znam u kojim krajevima zivite i koje su vam sve mogucnosti setnje sa psima, ali u svakom slucaju budite vrlo oprezni sa muzjacima i ako vasi psi nemaju problem sa zenkama i stencima, onda trazite takvo drustvo. Realno boby50, tvoj pas vise nije stene -ima skoro 2 godine- on je stasao muzjak, a ako ti je bas toliko stalo da nesto menjas kod njega, vidi da porazgovaras sa nekim dreserom, mada, i nakon dresure, ne ocekuj da ce se tvoj pas igrati sa muzjacima kao da je stene, vec da ce, ako dresura uspe, prosto izbegavati suceljavanje sa muzjacima i izbegavati ih.

    I jos nesto da dodam. Takvo ponasanje uopste nije nenormalno, to je ostalo iz vremena dok pas jos nije bio pripitomljen (vuk) gde su vladali zakoni copora. Jedan je dominantan muzjak i jedna je dominantna zenka, i samo dominantni muzjak ima pravo da se pari; ukoliko neki drugi clan copora ospori vodjstvo dominantnog muzjaka ili pokusava da se upari sa zenkom, dolazi do svadje. Tako i nasi psi, imaju svoje copore, cak i kad mi to ne uocavamo, i medju muzjacima uvek postoji to sukobljavanje ko ce biti glavni i ko ce imati pravo na zenku.
    yovanna
    yovanna


    Broj poruka : 1381
    Godina : 41
    Lokacija : Zrenjanin,Beograd
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  yovanna Uto 07 Jun 2011, 19:41

    Super objasnjeno Berna,svaka cast na tekstu.
    I sto se tice onog dela da vlasnici pokusavaju da izlece agresiju kod psa tako sto ga dovode u kontakt sa drugim psima,mi je strasno!Zato sto sam imala iskustava i sa muzijakom koji je napao Beu a,jos je tad bila stene,a i sa zenkama! Sva sreca pa Bea nije dominantna pa odmah prihvati dominaciju onog drugog psa.E, sad ne znam koliko je to dobro za nju ili ne,ali bicu malo posesivna meni je lakse jer znam da nece ona izazvati problem i povuci ce se,sto automatski meni mirna glava.
    I dalje mi nisu jasni takvi vlasnici,jer takvi vlasnici imaju varijantu da mi odgovore vidis igraju se!Shocked
    A tacno vidis da to nije igra,nego da je zatisje pred buru,da ce biti haosa obicno onda ja odem sa Beom na neko drugo mesto,ili ako vidim doticne kada dolazimo na mesto okupljanja okrenem se i odem.Jednostavno ne zelim nikakav kontakt sa takvim psima,ne zelim Beu da dovodim u takvu situaciju a vala ni sebe,da moram da budem ko na iglama.
    Senada
    Senada


    Broj poruka : 1221
    Godina : 34
    Lokacija : Sarajevo
    ime psa : Buma
    Datum upisa : 10.02.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Senada Uto 07 Jun 2011, 21:32

    Berna ::Ti psi sa livade, kao sto kazes, se znaju od malena, oni su medju sobom oformili neku hijerarhiju i nemaju nikakav razlog da se svadjaju. Da li se nekad desilo da dodje dominantniji pas koji nije iz copora? Sta se onda desilo?

    Ponasanje pasa ma koliko nama delovalo skandalozno pogotovo kad dodje do svadje je zaista veoma prosto. Pas dominaciju pokazuje tako sto podigne rep, hoda polako, ili stoji ukoceno, i drzi usi napred. Podigne sapu ili stavi glavu na ledja drugog psa, ili ga naskoci. Ponekad moze da zarezi ali i ne mora. To je kritican trenutak - ako jedan pas ne popusti (izvrne se na ledja, spusti usi, ili ode) dolazi do napada - dok se jedan od pasa ne preda (ili u slucaju vlasnickih pasa, dok ih gazde ne razdvoje). Kuki je dominantan prema muzjacima - upustio se u par svadja - ali su neki muzjaci i njegovi najbolji prijatelji - one koje zna od kad je bio stene ili od kad su oni bili stenci, ali tu se zna ko je glavni.

    E sad, sto se tice kastracije, niko ne moze reci da ce 100% raditi. Neki muzjaci se smire nakon nekog vremena, neki pak nastavljaju po starom.

    Takodje, vrlo je vazno, voditi racuna i o drugim psima, ne samo o svom. Vecini vlasnika je strasno kad se psi posvadjaju a nekad zaista dodje i do ozbiljnijih povreda. Nije u redu sa nase strane da pustimo svog psa (a znamo da postoji problem agresivnosti prema muzjacima) i da bismo naseg psa "lecili" da rizikujemo da nas pas nekog drugog psa povredi, pa i da sam bude povredjen. Ja sad zaista ne znam u kojim krajevima zivite i koje su vam sve mogucnosti setnje sa psima, ali u svakom slucaju budite vrlo oprezni sa muzjacima i ako vasi psi nemaju problem sa zenkama i stencima, onda trazite takvo drustvo. Realno boby50, tvoj pas vise nije stene -ima skoro 2 godine- on je stasao muzjak, a ako ti je bas toliko stalo da nesto menjas kod njega, vidi da porazgovaras sa nekim dreserom, mada, i nakon dresure, ne ocekuj da ce se tvoj pas igrati sa muzjacima kao da je stene, vec da ce, ako dresura uspe, prosto izbegavati suceljavanje sa muzjacima i izbegavati ih.

    I jos nesto da dodam. Takvo ponasanje uopste nije nenormalno, to je ostalo iz vremena dok pas jos nije bio pripitomljen (vuk) gde su vladali zakoni copora. Jedan je dominantan muzjak i jedna je dominantna zenka, i samo dominantni muzjak ima pravo da se pari; ukoliko neki drugi clan copora ospori vodjstvo dominantnog muzjaka ili pokusava da se upari sa zenkom, dolazi do svadje. Tako i nasi psi, imaju svoje copore, cak i kad mi to ne uocavamo, i medju muzjacima uvek postoji to sukobljavanje ko ce biti glavni i ko ce imati pravo na zenku.

    Slazem se... A Yovanna, znam na sta mislis... I ja izbjegavam takve vlasnike, necu da sebi pravim taj stres...
    JovanaJoja
    JovanaJoja


    Broj poruka : 1241
    Godina : 26
    ime psa : Bobi I love you Very Happy

    ime psa : Beri I love you Very Happy
    Datum upisa : 21.10.2010

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  JovanaJoja Sre 08 Jun 2011, 07:48

    Moj Bobi nije gresivan prema psima,sve dok taj drugi pas ne pokaze agresiju...to je naravno sa muzjacima... Jedino mi je problem sto kad vidi lutalicu trci za njom meni ruku iscasi... I tako ja njega kada krene ostro povucem viknem ne i malo g onako nogom da ne primeti po dupetu.. i on se smiri inastavi.. tako sada radim i jedino mi to pomaze..
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Berna Sre 08 Jun 2011, 08:51

    Kad ste sterilisali Bobija? Sa koliko meseci/godina?
    avatar
    Jana


    Broj poruka : 81
    Godina : 34
    ime psa : Role
    Datum upisa : 15.02.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Jana Sre 08 Jun 2011, 11:32

    Girl love Dog ::Moj Bobi nije gresivan prema psima,sve dok taj drugi pas ne pokaze agresiju...to je naravno sa muzjacima... Jedino mi je problem sto kad vidi lutalicu trci za njom meni ruku iscasi... I tako ja njega kada krene ostro povucem viknem ne i malo g onako nogom da ne primeti po dupetu.. i on se smiri inastavi.. tako sada radim i jedino mi to pomaze..

    to nije tema razgovora,to sto tvoj pas vuce ka drugim....
    u ostalom,Bobi je sterilisan....
    JovanaJoja
    JovanaJoja


    Broj poruka : 1241
    Godina : 26
    ime psa : Bobi I love you Very Happy

    ime psa : Beri I love you Very Happy
    Datum upisa : 21.10.2010

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  JovanaJoja Čet 09 Jun 2011, 07:36

    Bobi nije ni ranije bio agresivan pre sterilizacije,a sterilisan je negde sa 1,5 god...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Berna Čet 09 Jun 2011, 08:57

    Girl love Dog ::Bobi nije ni ranije bio agresivan pre sterilizacije,a sterilisan je negde sa 1,5 god...

    Ma nije ni Kuki, do 3.5 god..
    anazakon
    anazakon


    Broj poruka : 395
    Godina : 43
    ime psa : Marli
    Datum upisa : 24.11.2010

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  anazakon Čet 09 Jun 2011, 09:31

    Moj Marli uopšte nije agresivan. Ne ume da se svađa i zato često imamo i mi problema. On hoće sa svima da se igra, i to je njegov najveći problem. Ima pasa koji prihvataju igru odmah, ima pasa koji malo zareže na njega ili ga onako jurnu kao znak upozorenja i on prestaje, ali na žalost ima i onih koji iz čista mira skaču da ga dave, kao što smo skoro imali situaciju sa jednim zlatnim retriverom. Skočio je na njega dok se on igrao sa drugim psima i opasno ga ugrizo između okica i za usnu... Marli je plakao kao mala beba ali ni u jednoj situaciji nije pokušao da uzvrati tom retriveru, gledao je samo na koji način da pobegne od njega...
    boby50
    boby50


    Broj poruka : 9
    Godina : 33
    ime psa : Boby
    Datum upisa : 13.03.2011

    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  boby50 Uto 21 Jun 2011, 15:05

    ljudi ovako........jucer sam setao bobija po obicaju....i naisao je jedan labrador bond....oni su se susreli par puta i uvjek su rezali jedan na drugog...no jucer su opet zarezali jedan na drugog i nakon par sekundi ja pustim bibija mog i oni se nastave druzit kao da se znaju 100 god....bio sam sretan....btw: bond ima godinu i 8 mjeseci i uz to moj bobi je uvjek na povodcu kad setamo pokraj drugih pasa...a bond je setao slobodno... jel to imalo veze jer na kraju su se druzili normalno bez svađe i cak se rastali prijateljski....:-)))

    Sponsored content


    Pubertet psa-agresivnost Empty Re: Pubertet psa-agresivnost

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Uto 21 Maj 2024, 00:02