Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Nade
Wolf_95
6 posters

    Agresivnost

    avatar
    Wolf_95


    Broj poruka : 1
    Godina : 28
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 04.06.2013

    Agresivnost Empty Agresivnost

    Počalji  Wolf_95 Uto 04 Jun 2013, 20:54

    Starost labradora je 20meseci.Problem je u tome sto je od skoro poceo da se ponasa agresivno.Kad mu dam hranu,i diram ga dok jede pocinje da rezi kao da ce da me ujede.Ili ako ga odbijem da se igram sa njim pocinje da rezi na mene.Molim za pomoc
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  Nade Uto 04 Jun 2013, 22:09

    Wolf_95 ::Starost labradora je 20meseci.Problem je u tome sto je od skoro poceo da se ponasa agresivno.Kad mu dam hranu,i diram ga dok jede pocinje da rezi kao da ce da me ujede.Ili ako ga odbijem da se igram sa njim pocinje da rezi na mene.Molim za pomoc

    Obratite se kod dresera, on vam najbolje moze pomoci!
    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Pon 24 Mar 2014, 09:04

    Treba mi hitno pomoc!!!! Ima ogroman problem sa psom. E ovako imam zlatnog retrivera starog 9 meseci, pre dva dana je postao neverovatno agresivan. povratio je i ja sam htela da mu ocistim a on je poceo da rezi samo sto me ne ujede odustala sam od ciscenja i htela da se samo sklonim od njega ali mi nije dao da se pomerim rezio je par puta krenuo da me ujede tako da sam morala da stojim nepomicna dok nije pojeo sve. Posle se smirio i sve bilo ok do vecere. Donela sam mu veceru i i dala mu da jede ne sluteci njegov bes. Odjenom je zarezio na mene kao nikad do tad, i opet nisam smela da se pomerim sve isto kao malopre opisana scena, ali ovog puta nije hteo da jede vec je samo stitio hranu, odlucila sam da moram izaci jer ne mogu bezveze da stojim tu a on ne jede vec samo rezi kako sam krenula ujeo me je tj napao. Dva puta me jeo ujeo iz sve snage drzao ruku i nije hteo da pusti, pocela sam da vristim(to je verovatno greska ali bila sam preplasena nisam znala sta da radim) ači on je postajao sve agresivniji, na svu srecu ili nesrecu, dosao je tata i pas me je pustio ja sam izasla ali je pas odmah napao tatu i ujeo ga pa je i on morao da izadje. Moram da napomenem da je i pre znao da rezi ako jede nesto na primer nadje neku kosku na putu ja mu pokusam da otme a on me kao napdne ali bez povreda, a tata mu uvek sve uzme i on nikad nije ni zarezio a njega kamoli ga ujeo. T o je bilo nesto najgore sto mi se ikad desilo nadala sam se da ce sutra sve biti normalno, i bilo je normalno, tj ja sam pazilada se ne bi ponovila ta situacija, bili smo ceo dan napolju igrali se i sve bilo ok, navece sam ga uvela u kucu i sela na krevet da se igramo on se odjendaput ukipeo, pogledao me u oci i bez ikakvog razloga opet me napao, sva srece da sam osetila da ce me napasti pa sam stavila ruku inace bi me ujeo za lice jer to je hteo. Vrisnula sam i pozvala mamu ona je uletela u sobi a on potrcao njoj i poceo da je ljubi da se igra s njom kao da nista nije bilo. Zatvorila sam ga u sobu i posle htela da ga vodim u wc ali on opet rezi na mene. Sa mamom je normalan , tata mu vise i ne prilazi nece vise ni da ga pogleda, a ja ne znam sta da radim. Volim ga vise od svega ali moji ovo nece trpeti jos dugo moram podhitno da ga vratim u normalu. Molim vas pomozite mi recite mi sta da radim. Zvala sam veterinare i svi ama bas svi su mi rekli da mi ne mogu pomoci da ni sami ne znaju sta bi radili u takvoj situaciji a so opbzirom da povraca trebala bi ga odvesti veterinaru ali ni oni ne znaju sta da rade s njim ako bude agresivan, u prevodu mole boga da ga ne dovedem Sad Moram da napomenem da on spava u kuci tj sa mnom u sobi, tacnije spavao je u sobi sad me tera iz sobe i sobu smatra svojom, a ja kao da mu smetam. Rekla bi da je razmazen ali opet znala sam da ga i istucem da ga kaznim od pocetka se trudim sa njim da ga naucim, ali ni sama ne znam kako. Neki kazu da ga ne treba da tucem drugi opet da ga tucem. Recite mi kad ponovo bude agresivan da li da ga samo iskuliram i pobegnem, a stim nista ne dobijam, ili da pokusam da ga istucem, jer ja smatram da on misli da je jaci i vidi da ga se plasim posle tog incidenta, pa mislim da bi mozda najbolje bilo da ga istucem kad me napadne cisto da mu pokazem ko je gazda, pa sta bude nek bude, jer ne mogu vise ovako da bezim od njega.Ali se jedino bojim da tako ne poludi jos vise i da tek onda bude kasno za bilo sta. Molim vas pomozite mi sto pre!!!!
    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Pon 24 Mar 2014, 10:21

    Molim vas neka mi neko odgovori..
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  Berna Pon 24 Mar 2014, 11:54

    Nemoj da zoves veterinare, zovi dresera da vidi psa.
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  paun Pon 24 Mar 2014, 12:02

    Prvo da ti kažem da niti sam dreser niti imam neko preveliko iskustvo sa psima, prvi mi je pas i morao sam da se suočim sa sličnim ponašanjem kada je moj pas imao 7,8 meseci. Neznam dali sam dobro razumeo Cezara Milana ili sam sam provalio kako da prekinem takva ponašanja. Pridržavao sam se slepo pravila koje je on u svojim epizodama hiljadu puta ponovio, prvo pravilo je da se psa ne plašiš, što je i najteže kad ga vidiš onako razjarenog a sve ostalo možeš naučiti iz njegovih epizoda. Ja imam socijalizovanog psa koji jeste dominantan ali eskaliranja agresivnosti nema prava je maza i siguran sam u njegove reakcije. Uvek ti ostaje da nađeš dresera koji će pomoći ali i njih ima svakakvih i većina su pravi šarlatani.
    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Pon 24 Mar 2014, 12:24

    paun ::Prvo da ti kažem da niti sam dreser niti imam neko preveliko iskustvo sa psima, prvi mi je pas i morao sam da se suočim sa sličnim ponašanjem kada je moj pas imao 7,8 meseci. Neznam dali sam dobro razumeo Cezara Milana ili sam sam provalio kako da prekinem takva ponašanja. Pridržavao sam se slepo pravila koje je on u svojim epizodama hiljadu puta ponovio, prvo pravilo je da se psa ne plašiš, što je i najteže kad ga vidiš onako razjarenog a sve ostalo možeš naučiti iz njegovih epizoda. Ja imam socijalizovanog psa koji jeste dominantan ali eskaliranja agresivnosti nema prava je maza i siguran sam u njegove reakcije. Uvek ti ostaje da nađeš dresera koji će pomoći ali i njih ima svakakvih i većina su pravi šarlatani.
    Molim te mozes li da mi bar ukratko ispricas sta se tebi desilo sa tvojim i kako si to resio. Hvala ti unapred.
    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Pon 24 Mar 2014, 12:28

    anitabojic94@gmail.com ::
    paun ::Prvo da ti kažem da niti sam dreser niti imam neko preveliko iskustvo sa psima, prvi mi je pas i morao sam da se suočim sa sličnim ponašanjem kada je moj pas imao 7,8 meseci. Neznam dali sam dobro razumeo Cezara Milana ili sam sam provalio kako da prekinem takva ponašanja. Pridržavao sam se slepo pravila koje je on u svojim epizodama hiljadu puta ponovio, prvo pravilo je da se psa ne plašiš, što je i najteže kad ga vidiš onako razjarenog a sve ostalo možeš naučiti iz njegovih epizoda. Ja imam socijalizovanog psa koji jeste dominantan ali eskaliranja agresivnosti nema prava je maza i siguran sam u njegove reakcije. Uvek ti ostaje da nađeš dresera koji će pomoći ali i njih ima svakakvih i većina su pravi šarlatani.
    Molim te mozes li da mi bar ukratko ispricas sta se tebi desilo sa tvojim i kako si to resio. Hvala ti unapred.
    I kako da se ponasam u trenucima kad osetim da ce me napasti sta si ti radio?
    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Pon 24 Mar 2014, 12:34

    A kako da dodjem do nekog dresera? Ne znam ni jednog dresera.. Inace sam iz Sapca..
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  paun Pon 24 Mar 2014, 12:48

    Ne može kratko jer ima puno toga što moraš promeniti, svaki slučaj je poseban i gledajući razne sama ćeš prepoznati sitnice u ponašanju svog psa koje dovode do takvog ponašanja. Sam odnos sa psom ti nije bio kako treba čim je tako nešto uradio, zaista pažljivo pregledaj epizode koje sam ti preporučio, to je proces koji on prihvata i menja svoja ponašanja. Razumem da si u panici i sam sam bio ali polako, pogledaj kako da počneš da gradiš zdrav odnos sa psom i kako da mu se nametneš kao vođa. Nemoj gubiti nadu niti volju, sve se to rešava, psi su životinje i njihova pravila i agresivnost mi često ne razumemo. Uz pravilno razumevanje ponašanja pasa i odnosa između njih mi menjamo i prilagodjavamo sebi onakvo ponašanje koje nama odgovara. Tu agresivnost ne treba shvatiti emotivno jer je ni oni tako ne shvataju, sama kažes da je posle ujeda otišao da se mazi sa mamom, psi nisu niti zli niti imaju te neke loše ljudske osobine oni su u najvećem delu životinje trenutka i kad provale da na određen način u tvom slučaju ujedima dobiju ono što žele rado će to koristiti ponovo. Odvoji vreme pogledaj epizode ima ih dosta ali meni su pomogle, bitna je samo velika pažnja pri gledanju i sitnice koje Cezar i naglašava, takođe odgledaj sve da bi polako stvorila strategiju kako da promeniš ponašanje psu i naučila kako da stvoriš zdrav odnos sa psom.
    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Pon 24 Mar 2014, 12:55

    paun ::Ne može kratko jer ima puno toga što moraš promeniti, svaki slučaj je poseban i gledajući razne sama ćeš prepoznati sitnice u ponašanju svog psa koje dovode do takvog ponašanja. Sam odnos sa psom ti nije bio kako treba čim je tako nešto uradio, zaista pažljivo pregledaj epizode koje sam ti preporučio, to je proces koji on prihvata i menja svoja ponašanja. Razumem da si u panici i sam sam bio ali polako, pogledaj kako da počneš da gradiš zdrav odnos sa psom i kako da mu se nametneš kao vođa. Nemoj gubiti nadu niti volju, sve se to rešava, psi su životinje i njihova pravila i agresivnost mi često ne razumemo. Uz pravilno razumevanje ponašanja pasa i odnosa između njih mi menjamo i prilagodjavamo sebi onakvo ponašanje koje nama odgovara. Tu agresivnost ne treba shvatiti emotivno jer je ni oni tako ne shvataju, sama kažes da je posle ujeda otišao da se mazi sa mamom, psi nisu niti zli niti imaju te neke loše ljudske osobine oni su u najvećem delu životinje trenutka i kad provale da na određen način u tvom slučaju ujedima dobiju ono što žele rado će to koristiti ponovo. Odvoji vreme pogledaj epizode ima ih dosta ali meni su pomogle, bitna je samo velika pažnja pri gledanju i sitnice koje Cezar i naglašava, takođe odgledaj sve da bi polako stvorila strategiju kako da promeniš ponašanje psu i naučila kako da stvoriš zdrav odnos sa psom.    
    izvini a koje epizode Smile Nisam razumela Smile
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  paun Pon 24 Mar 2014, 12:59

    Cesar Millan dog whisperer imaš po netu da skineš sa prevodom
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  ViPns Pon 24 Mar 2014, 16:57

    Po opisanom ponasanju cini mi se da pas ima ozbiljan psihicki problem i hitno ti je potrebna strucna pomoc,s' obzirom na tvoje godine i iskustvo bojim se da to sama neces uspeti.Ono rezanje dok je hrana prisutna jos i moze da se lako resi,ali oni direktni napadi ne slute na lako resenje. Kao sto Paun rece puno je sarlatana pa se pripazi laznih obecanja "samozvanih strucnjaka". Poznajem jednog odlicnog dresera sluzbenih pasa poslacu ti njegov kontakt u privatnoj poruci, gospodin je iz Beograda ali ako niste u mogucnosti da se vidite sigurno poznaje nekog kolegu iz Sabca.

    P.S. povracanje mozda i nije tako ozbiljan problem,ako odmah nakon povracanja pojede sadrzaj velika verovatnoca je da se samo prejede zbog halapljivosti,ako ga hranis granulama probaj da mu ih polijes vodom i na taj nacin ces ga usporiti!
    avatar
    anitabojic94@gmail.com


    Broj poruka : 15
    Godina : 29
    ime psa : zlatni retriver
    Datum upisa : 18.11.2013

    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  anitabojic94@gmail.com Pon 07 Apr 2014, 09:44

    Pas se zadnjih par dana super ponasao, nije rezao, igrao se, sve je bilo super i taman sam pomislila proslo ga njegovo ludilo kad juce opet problemi. Prestao je da jede i cuva svoju hranu ne da da mu pridjem cim mu pridjem rezi i vidim da bi me napao. Ne znam vise sta da radim. Sto je najgore ni veterinari ne znaju da me posavetuju, dreseri takodje, zvala sam par dresera ali su mi stavili do znanja da nece da rade sa agresivnim zlatnim retriverom i kao jedini nacin je da ga uspavam, sto ne dolazi u obzir, nisu ni videli psa a tako pricaju Sad On je agresivan samo zbog hrane i uvek je u pitanju samo hrana. Prosli put kad je prestao da jede, bilo je neko lose vreme, duvao vetar i on je prestao da jede i posao agresivan, a posle se ponasao kao da nista nije bilo. Eto juce opet, lose vreme i on prestao da jede i besni. Sta mislite moze li to imati veze sa vremenom? Kao da menja ponasanje zbog vremena.

    Sponsored content


    Agresivnost Empty Re: Agresivnost

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 09:59