Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+3
Ben_Bella
Labrador<3
VladaRu
7 posters

    Pozdrav iz Rume!

    VladaRu
    VladaRu


    Broj poruka : 20
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 01.03.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Pozdrav iz Rume!

    Počalji  VladaRu Čet 01 Mar 2012, 02:48

    Pozdrav za sve forumaše i fanove labradora od Vlade iz Rume. Imam labića koji u petak puni tek 8 nedelja, mali je, gricka kao lud, polako počinje i da uči nešto što mu kažem. Kod mene je od 6-e nedelje, zove se Reks. Za vikend sam ga merio, imao je 3,5 kg, dakle sa 7 nedelja - 3,5 kg. Čitao sam po forumu, vidim već u 8-oj nedelji bi trebalo da je kilaža na nivou od 5 do 8 kg, ali on meni ne izgleda mršavo. Sinoć sam mu dao tableticu za gliste, sledeće nedelje ga vodim na vakcinaciju. Hranim ga s Junior-ovim Eko 5 granulama (mislim da se tako zovu tačno, tek sam ih prvi put kupovao, još nisam potrošio) i dajem mu salamice pomalo. Sve u svemu, tu sam oko te granice od 150-200g dnevno. Zanima me, da mi ovi koji imaju više iskustava s uzgojom labradora kažu, što se tiče ishrane, dodatnih vitamina, kalcijuma i slično - da li da mu dajem i šta konkretno?
    avatar
    Labrador<3


    Broj poruka : 80
    Datum upisa : 19.01.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Labrador<3 Čet 01 Mar 2012, 08:13

    Pozdrav. Ocekujemo slicice malenog. Prelistaj malo forum i vidjet ces da ima mnogo prica o hran o kilazi... I ova tema je na pogresnom mjestu. Ovdje se samo predstavlja. Smile
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Ben_Bella Čet 01 Mar 2012, 08:36

    Dobro dosli!!! cheers
    Odakle ste uzeli malisu? Very Happy
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Acilim22 Čet 01 Mar 2012, 11:05

    Dobrodosliii Smile Juupii jos jedan drugar u Rumiii Smile)) Da nije malo rano sa 6 nedelja da ga uzmete...Msm najranije je 8 nedelje-2 meseca.... Smile Koje je boje malisaa?? Smile I koju mu salamu kupujes?? Onu za pse i macke ili za ljude Surprised I jedna i druga nisu dobre(za pse) mislim bar sam ja tako procitala Smile Osim toga, cesta je pojava da se psi u gradovima hrane ne samo hranom koja ne sadrzi supstance nuzne za organizam vec i takvim dodacima koji nisu stetni covjeku ali jesu psu (to je zbog salame,jer pise da mu dajes)Smile ) A za kalcijum i to ,neznam...Ja sam ovom mom davala od kada je napunio 4 meseca...I dobre su alge zbog pigmenta Very Happy Ocete okaciti slikice da vidimo malisu Smile?
    Cone*
    Cone*


    Broj poruka : 405
    Godina : 27
    Lokacija : Podgorica
    ime psa : Lea
    Datum upisa : 01.02.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Cone* Čet 01 Mar 2012, 15:58

    Dobrodosli.Postavi par slikica da ga vidimo,a onda cemo tamo pricati o ostalim stvarima pa i o kilazi Very Happy
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Acilim22 Čet 01 Mar 2012, 19:08

    VladaRu
    VladaRu


    Broj poruka : 20
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 01.03.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  VladaRu Pet 02 Mar 2012, 18:21

    Labrador<3 ::Pozdrav. Ocekujemo slicice malenog. Prelistaj malo forum i vidjet ces da ima mnogo prica o hran o kilazi... I ova tema je na pogresnom mjestu. Ovdje se samo predstavlja. Smile

    Ubaciću par sličica da ga vidite, čim prebacim s telefona. Izvinjavam se, znam da je ova tema samo za predstavljanje, malo sam se zaneo prilikom pisanja, pa napisao i koju suvišnu stvar... Smile

    Acilim22 ::Dobrodosliii :)Juupii jos jedan drugar u Rumiii Smile)) Da nije malo rano sa 6 nedelja da ga uzmete...Msm najranije je 8 nedelje-2 meseca....:)Koje je boje malisaa??:)I koju mu salamu kupujes?? Onu za pse i macke ili za ljude Surprised I jedna i druga nisu dobre(za pse) mislim bar sam ja tako procitala:)Osim toga, cesta je pojava da se psi u gradovima hrane ne samo hranom koja ne sadrzi supstance nuzne za organizam vec i takvim dodacima koji nisu stetni covjeku ali jesu psu (to je zbog salame,jer pise da mu dajes)Smile) A za kalcijum i to ,neznam...Ja sam ovom mom davala od kada je napunio 4 meseca...I dobre su alge zbog pigmenta :DOcete okaciti slikice da vidimo malisu ?Smile

    Rečeno mi je da je taj period od 6, 7 nedelja sasvim u redu da ga uzmem, a drugar od kojeg sam ga uzeo je već ranije odvojio kučiće od sise, jer su kuju skroz "isušili", smršala je poprilično... Žute je boje kuče, videćeš slike, gledaću već večeras da ih stavim. Dajem mu salamu za pse, ali najviše jednom dnevno, nekad i ne dobije u toku dana uopšte. Za kalcijum sam pročitao na forumu da ne treba da se daje pre 4-og meseca, ali svaki savet dobro dođe... Smile

    Ben_Bella ::
    Dobro dosli!!! cheers
    Odakle ste uzeli malisu? Very Happy

    Uzeo sam ga od drugara, njegova kuja okotila 7 kučića Smile
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Ben_Bella Pet 02 Mar 2012, 18:38

    Ben_Bella ::
    Dobro dosli!!! cheers
    Odakle ste uzeli malisu? Very Happy

    Uzeo sam ga od drugara, njegova kuja okotila 7 kučića Smile [/quote]
    Iz Rume?
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Acilim22 Pet 02 Mar 2012, 21:41

    Ja licno neznam nikog u Rumi Smile
    Leo III
    Leo III
    moderator


    Broj poruka : 1259
    Godina : 28
    Lokacija : Zrenjanin
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Leo III Pet 02 Mar 2012, 22:22

    Dobro došli!
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  milica88 Pet 02 Mar 2012, 22:32

    E ovako,prvo,dobrodosli! Very Happy Pas je trebalo do 2.meseca da bude kod majke,i zbog socijalizacije i zbog svega...a taj vas drug ili ne zna ili nece da daje pare za hranu,jer to kosta prehraniti stene...i jedno,a gde su 7 Very Happy u oba slucaja ne opravdavam! O tome treba da se misli pre nego sto se kuja upari... Da li dajete jos nesto osim te salame i koliko puta hranite psa?
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  milica88 Pet 02 Mar 2012, 22:38

    Izvinjavam se,nisam videla da pise za granule... meni je ok eko pet...a sto se kalcijuma tice dovoljno je da mu granule potopis u jogurt i zadovoljio si potrebe za kalcijumom...mozes i ljusku od jajeta da mu istucas i ubacis,supicu neku,ali izbegavaj iz kese i slane supe,nego oko prokuva se meso,ubacis malo fide,sargarepe,persuna...moze malo pirinca i pileceg mesa za pocetak,salame molim te izbegavaj...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Ben_Bella Pet 02 Mar 2012, 23:19

    Ovi stenci od Bena su od majke odvojeni sa 7 nedelja, a ovaj koji je kod mene sa 6. Problem je bio to sto su im zubici brzo porasli i poceli su da grizu majku dok sisaju. Veterinar je rekao da su dovoljno napredovali i da mogu da idu u nove domove. Malisa je kod mene od 6 nedelje radi socijalizacije. Covek cija je kuja se prvo dobro raspitao da li moze da ih odvoji od majke ili ne, pa ih je tek onda prodavao.
    VladaRu
    VladaRu


    Broj poruka : 20
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 01.03.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  VladaRu Sub 03 Mar 2012, 05:18

    Ben_Bella ::
    Iz Rume?

    Aham. Smile

    milica88 ::
    E ovako,prvo,dobrodosli! Pas je trebalo do 2.meseca da bude kod majke,i zbog socijalizacije i zbog svega...a taj vas drug ili ne zna ili nece da daje pare za hranu,jer to kosta prehraniti stene...i jedno,a gde su 7 u oba slucaja ne opravdavam! O tome treba da se misli pre nego sto se kuja upari... Da li dajete jos nesto osim te salame i koliko puta hranite psa

    Da, naravno, dajem mu granule Eco5 Junior, kao što sam već napisao, i hranim ga 3-4 puta dnevno, zaviisi kako kad...

    Acilim22 ::Ja licno neznam nikog u Rumi Smile

    Odakle si ti? Smile
    I još jedno pitanje, za sve forumaše - znači slike, linkove ili bilo šta slično nije moguće postaviti dok ne prođe 7 dana od kako sam član foruma? Smile

    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Acilim22 Sub 03 Mar 2012, 10:15

    Ne nego moras da ides u "Slika" i tu ubacis link slike..A link stavis u "link" i postavice se...Ja sam iz Rume Very Happy
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  milica88 Sub 03 Mar 2012, 15:54

    Ovi stenci od Bena su od majke odvojeni sa 7 nedelja, a ovaj koji je kod mene sa 6. Problem je bio to sto su im zubici brzo porasli i poceli su da grizu majku dok sisaju. Veterinar je rekao da su dovoljno napredovali i da mogu da idu u nove domove. Malisa je kod mene od 6 nedelje radi socijalizacije. Covek cija je kuja se prvo dobro raspitao da li moze da ih odvoji od majke ili ne, pa ih je tek onda prodavao.

    U tom slucaju stenci se odvoje od majke i ne sisaju oni 2 meseca,nego se odvoje i prehranjuju granulama neko vreme,a veterinara kakvih ima...obozavam te sto nikada psa nisu cuvali a pametuju i savetuju iz knjiga...Ja i dalje smatram da je to pogresno,sama sam iz neznanja uzlela stene sa 40 dana jer me je covek pozvao i rekao kako nece vise da ih cuva i imala gomilu problema dok sam ga naucila neke osnovne stvari koje oni uce u leglu,a imala sam prilike da podignem 2 legla do 2. meseca i razlika je ogromna,da se razumemo,moj pas je narastao kako treba,na gornjoj granici je sto se visine tice,zdrav,prav...ali meni bi mnoge stvari bile lakse i sa manje muke da sam ga uzela malo kasnije...
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Ben_Bella Sub 03 Mar 2012, 17:54

    To ni ja, a ni taj covek nismo znali, uglavnom vise to necemo da radimo, bar ja necu... Very Happy
    VladaRu
    VladaRu


    Broj poruka : 20
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 01.03.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  VladaRu Ned 04 Mar 2012, 01:42

    Pozdrav iz Rume!  Scaled.php?server=811&filename=dsc00106ij

    Pozdrav iz Rume!  Dsc00134ar

    Ove 2 slike su nastale prvo veče kada sam ga doneo kući (tada je imao 6 nedelja)

    Pozdrav iz Rume!  Dsc00146l

    Pozdrav iz Rume!  Dsc00148pf

    Ove 2 slike su nastale pre neki dan, s nepunih 8 nedelja...
    VladaRu
    VladaRu


    Broj poruka : 20
    Godina : 34
    ime psa : Rex
    Datum upisa : 01.03.2012

    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  VladaRu Ned 04 Mar 2012, 02:01

    Iskreno da vam kažem, kod mene je od 6. nedelje, i za sada, da kucnem u drvo, sasvim dobro se privikao, normalno se ponaša, zadovoljan sam skroz. Slike sam vam ubacio da pogledate, toliko o ovom upoznavanju, za dalje savete koristićemo druge teme! Smile Hvala vam puno na ovim početnim savetima, bili su mi korisni! Wink

    Sponsored content


    Pozdrav iz Rume!  Empty Re: Pozdrav iz Rume!

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Sub 27 Apr 2024, 09:23