Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Dresura od malih nogu

    routi
    routi


    Broj poruka : 10
    Godina : 27
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 20.03.2012

    Dresura od malih nogu Empty Dresura od malih nogu

    Počalji  routi Uto 20 Mar 2012, 08:57

    Za mesec i po dana jedna kuca će se ošteniti, a jedan mališa doći će kod mene kad napuni 1 mesec. Želim da ga izdresiram na vreme. Potrebni su mi neki saveti u vezi grickanja nameštaja, naredbi...koje nagradice su najbolje za dobro izvršenu naredbu, koja hrana je najbolja, koliko puta dnevno trabe da ima obrok, koliko puta dnevno treba da se šeta. U pitanju je labrador.
    Hvala unapred! Embarassed
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  Acilim22 Uto 20 Mar 2012, 13:58

    Kao prvo,bolje je da ga uzmes sa dva meseca,ako vec kazes da ce biti u kuci,mora majka da ga nauci to oko grickanja,u protivnom ces ti morati,a to je malo teze! Sa dresurom prvo pocnike kao igrom! Lopticama,stapovima,a posle sve ozbiljnije,a za grickanje namestaja ne postoji lek,to ce raditi dok menja zuve,ali imas ne otrovan sperej i naprskas, i ja mislim da ce manje grickati,ali naravno uz strpljenje rad ui vezbu mogu da se postignu veliki rezultati! Obroke treba,dok je kuce da ima 3-4 puta dnevno,u zavisnosti od njega,njegove aktivnosti a i uopste samog njega kao psa,ako mu je 4 obroka previse,ako bude debeo ,dajte mu tri! To morate sami da procenite! Najbolje je da uzmete casu od jogurta,i izmerite tu jednu i to mu je jedan obrok! Od dva meseca pocnite sa dresurom,ali ne ozbiljnom,onako,da upozna sve,da uistrazi,da se poigra,a tamo oko 6 meseci ozbiljnije!Dok je mali ne treba ga forsirati sa setnjama..Setnje pocinju tek kada zavrsite sve vakcine,naci mozete g setati u pocetku ujutro i uvece po 30 min. El zivite u stanu ili imate dvoriste? Ako imate dvoriste mozete ga pustati,ali ako nemate,onda kako bude rastao sve vise setnji,posto ako ne porosi visak energije napravice vam hos u kuci! Eto,ako neko ima da doda nesto,da me isprav,bilo sta! P.S ne morate mu uvek davati granuile mozete jedan obrok da uvacite nesto "prirodno" ribu,pirinac,meso (neke iznutrice) ne razumem se bas u to koje meso moze da se daje,i da li se prokuvava,to moj tata apiju daje! Ali verovatnoo ima neko iskusniji pa nek vam kaze Very Happy I niiikakooooo kosti..NIKAKO! Mozda one bas velike,koje nemoze da proguta,ali ove male,pilece nikako! Smile
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  milica88 Uto 20 Mar 2012, 15:46

    Prvo, ne uzimaj psa koji ima mesec dana,to je prerano!!! Sacekaj da napuni 2 iz gomilu razloga! Hrani se 4 puta dnevno,ako hranis granulama,pise ti doza,ako ubacujes kuvanu hranu onda sam odredjujes otprilike. Setnja od 30 min je mnogo za tako malo stene,ne preteruj zbog kukova i zglobova. Vitamine dodatne u ishrani ja ne preporucujem,a ako uzmes kvalitetnu hranu,bice visak vitamina,sto isto dodje kao i manjak...Od granula bih preporucila Rojal,Eco pet,Happy Dog,cibau...
    routi
    routi


    Broj poruka : 10
    Godina : 27
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 20.03.2012

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  routi Čet 22 Mar 2012, 08:26

    Acilim22 ::Kao prvo,bolje je da ga uzmes sa dva meseca,ako vec kazes da ce biti u kuci,mora majka da ga nauci to oko grickanja,u protivnom ces ti morati,a to je malo teze! Sa dresurom prvo pocnike kao igrom! Lopticama,stapovima,a posle sve ozbiljnije,a za grickanje namestaja ne postoji lek,to ce raditi dok menja zuve,ali imas ne otrovan sperej i naprskas, i ja mislim da ce manje grickati,ali naravno uz strpljenje rad ui vezbu mogu da se postignu veliki rezultati! Obroke treba,dok je kuce da ima 3-4 puta dnevno,u zavisnosti od njega,njegove aktivnosti a i uopste samog njega kao psa,ako mu je 4 obroka previse,ako bude debeo ,dajte mu tri! To morate sami da procenite! Najbolje je da uzmete casu od jogurta,i izmerite tu jednu i to mu je jedan obrok! Od dva meseca pocnite sa dresurom,ali ne ozbiljnom,onako,da upozna sve,da uistrazi,da se poigra,a tamo oko 6 meseci ozbiljnije!Dok je mali ne treba ga forsirati sa setnjama..Setnje pocinju tek kada zavrsite sve vakcine,naci mozete g setati u pocetku ujutro i uvece po 30 min. El zivite u stanu ili imate dvoriste? Ako imate dvoriste mozete ga pustati,ali ako nemate,onda kako bude rastao sve vise setnji,posto ako ne porosi visak energije napravice vam hos u kuci! Eto,ako neko ima da doda nesto,da me isprav,bilo sta! P.S ne morate mu uvek davati granuile mozete jedan obrok da uvacite nesto "prirodno" ribu,pirinac,meso (neke iznutrice) ne razumem se bas u to koje meso moze da se daje,i da li se prokuvava,to moj tata apiju daje! Ali verovatnoo ima neko iskusniji pa nek vam kaze Very Happy I niiikakooooo kosti..NIKAKO! Mozda one bas velike,koje nemoze da proguta,ali ove male,pilece nikako! Smile
    HVALA PUNO! MNOGO MI ZNACI I NAJMANJI SAVET! What a Face
    routi
    routi


    Broj poruka : 10
    Godina : 27
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 20.03.2012

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  routi Čet 22 Mar 2012, 08:29

    milica88 ::Prvo, ne uzimaj psa koji ima mesec dana,to je prerano!!! Sacekaj da napuni 2 iz gomilu razloga! Hrani se 4 puta dnevno,ako hranis granulama,pise ti doza,ako ubacujes kuvanu hranu onda sam odredjujes otprilike. Setnja od 30 min je mnogo za tako malo stene,ne preteruj zbog kukova i zglobova. Vitamine dodatne u ishrani ja ne preporucujem,a ako uzmes kvalitetnu hranu,bice visak vitamina,sto isto dodje kao i manjak...Od granula bih preporucila Rojal,Eco pet,Happy Dog,cibau...
    Hvala puno za pomoc oko odabira hrane! Mnogo mi znači! cheers
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  Acilim22 Čet 22 Mar 2012, 12:54

    routi ::
    Acilim22 ::Kao prvo,bolje je da ga uzmes sa dva meseca,ako vec kazes da ce biti u kuci,mora majka da ga nauci to oko grickanja,u protivnom ces ti morati,a to je malo teze! Sa dresurom prvo pocnike kao igrom! Lopticama,stapovima,a posle sve ozbiljnije,a za grickanje namestaja ne postoji lek,to ce raditi dok menja zuve,ali imas ne otrovan sperej i naprskas, i ja mislim da ce manje grickati,ali naravno uz strpljenje rad ui vezbu mogu da se postignu veliki rezultati! Obroke treba,dok je kuce da ima 3-4 puta dnevno,u zavisnosti od njega,njegove aktivnosti a i uopste samog njega kao psa,ako mu je 4 obroka previse,ako bude debeo ,dajte mu tri! To morate sami da procenite! Najbolje je da uzmete casu od jogurta,i izmerite tu jednu i to mu je jedan obrok! Od dva meseca pocnite sa dresurom,ali ne ozbiljnom,onako,da upozna sve,da uistrazi,da se poigra,a tamo oko 6 meseci ozbiljnije!Dok je mali ne treba ga forsirati sa setnjama..Setnje pocinju tek kada zavrsite sve vakcine,naci mozete g setati u pocetku ujutro i uvece po 30 min. El zivite u stanu ili imate dvoriste? Ako imate dvoriste mozete ga pustati,ali ako nemate,onda kako bude rastao sve vise setnji,posto ako ne porosi visak energije napravice vam hos u kuci! Eto,ako neko ima da doda nesto,da me isprav,bilo sta! P.S ne morate mu uvek davati granuile mozete jedan obrok da uvacite nesto "prirodno" ribu,pirinac,meso (neke iznutrice) ne razumem se bas u to koje meso moze da se daje,i da li se prokuvava,to moj tata apiju daje! Ali verovatnoo ima neko iskusniji pa nek vam kaze Very Happy I niiikakooooo kosti..NIKAKO! Mozda one bas velike,koje nemoze da proguta,ali ove male,pilece nikako! Smile
    HVALA PUNO! MNOGO MI ZNACI I NAJMANJI SAVET! What a Face

    to je najmenje sto mogu da ucinim! Wink
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  Ben_Bella Čet 22 Mar 2012, 14:45

    routi ::Za mesec i po dana jedna kuca će se ošteniti, a jedan mališa doći će kod mene kad napuni 1 mesec. Želim da ga izdresiram na vreme. Potrebni su mi neki saveti u vezi grickanja nameštaja, naredbi...koje nagradice su najbolje za dobro izvršenu naredbu, koja hrana je najbolja, koliko puta dnevno trabe da ima obrok, koliko puta dnevno treba da se šeta. U pitanju je labrador.
    Hvala unapred! Embarassed
    Ovako, tek sada sam videla post, pa da kazem svoje misljenje...
    Uzmi ga sa 8 nedelja ili ti 2 meseca. Pocni da ga ucis komandama sedi, lezi, pored... i polako sa njim/njom, imaj strpljenja... Imas postove za najbolju hranu, pa sam odluci. Hrani se 4 puta dnevno do 3 meseca, a onda po 3 puta do sestog i od sestog po 2 puta, a od godinu dana po 1 dnevno. Ja svoje pse zimi setam po 2 puta dnevno po sat vremena, a leti nebrojano puta preko letnjeg raspusta, zavisi koliko imas vremena, ali tu je i istrcavanje (bacanje loptice, plivanje...). Po meni pas treba da se seta svaki dan, a pogotovu labovi... Nadam se da sam pomogla, a kad stenac stigne stavi slike obavezno... Wink Very Happy I love you
    Acilim22
    Acilim22


    Broj poruka : 1353
    Godina : 26
    Lokacija : Ruma
    ime psa : Apollo Magic Yellow Smile <3

    ime psa : Britney I love you


    Datum upisa : 16.02.2012

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  Acilim22 Čet 22 Mar 2012, 14:47

    Ja isto kazem,sa dva ga uzmi,bices posle u mukama...
    JovanaJoja
    JovanaJoja


    Broj poruka : 1241
    Godina : 26
    ime psa : Bobi I love you Very Happy

    ime psa : Beri I love you Very Happy
    Datum upisa : 21.10.2010

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  JovanaJoja Čet 22 Mar 2012, 20:09

    Sa 2 meseca! Ja sam bobija uzela sa nepunih mesec dana.. Mislim da smo trebali malo sacekati.. Ali nije bilo do nas.. vlasnici su tako delili...
    routi
    routi


    Broj poruka : 10
    Godina : 27
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 20.03.2012

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  routi Sub 24 Mar 2012, 08:36

    Ben_Bella ::
    routi ::Za mesec i po dana jedna kuca će se ošteniti, a jedan mališa doći će kod mene kad napuni 1 mesec. Želim da ga izdresiram na vreme. Potrebni su mi neki saveti u vezi grickanja nameštaja, naredbi...koje nagradice su najbolje za dobro izvršenu naredbu, koja hrana je najbolja, koliko puta dnevno trabe da ima obrok, koliko puta dnevno treba da se šeta. U pitanju je labrador.
    Hvala unapred! Embarassed
    Ovako, tek sada sam videla post, pa da kazem svoje misljenje...
    Uzmi ga sa 8 nedelja ili ti 2 meseca. Pocni da ga ucis komandama sedi, lezi, pored... i polako sa njim/njom, imaj strpljenja... Imas postove za najbolju hranu, pa sam odluci. Hrani se 4 puta dnevno do 3 meseca, a onda po 3 puta do sestog i od sestog po 2 puta, a od godinu dana po 1 dnevno. Ja svoje pse zimi setam po 2 puta dnevno po sat vremena, a leti nebrojano puta preko letnjeg raspusta, zavisi koliko imas vremena, ali tu je i istrcavanje (bacanje loptice, plivanje...). Po meni pas treba da se seta svaki dan, a pogotovu labovi... Nadam se da sam pomogla, a kad stenac stigne stavi slike obavezno... Wink Very Happy I love you
    Hoću, hoću! I love you
    routi
    routi


    Broj poruka : 10
    Godina : 27
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 20.03.2012

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  routi Pet 29 Jun 2012, 15:20

    Sutra stize mali labrador I love you cim ga u slikam postavicu fotke Very Happy jedva cekaaaaam nemogu da docekaam! Razz
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  Ben_Bella Pet 29 Jun 2012, 15:37

    routi ::Sutra stize mali labrador I love you cim ga u slikam postavicu fotke Very Happy jedva cekaaaaam nemogu da docekaam! Razz
    Znam kako ti je... Wink Puno srece sa njim!!! cheers
    routi
    routi


    Broj poruka : 10
    Godina : 27
    ime psa : Meda
    Datum upisa : 20.03.2012

    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  routi Sre 04 Jul 2012, 18:37

    Ben_Bella ::
    routi ::Sutra stize mali labrador I love you cim ga u slikam postavicu fotke Very Happy jedva cekaaaaam nemogu da docekaam! Razz
    Znam kako ti je... Wink Puno srece sa njim!!! cheers
    Hvala,hvala!!! Ali cemo ga jos malo sacekati, jos koji dan Crying or Very sad

    Sponsored content


    Dresura od malih nogu Empty Re: Dresura od malih nogu

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 18:37