Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Alergija na buve...

    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Alergija na buve... Empty Alergija na buve...

    Počalji  Ben_Bella Sre 30 Maj 2012, 21:45

    Juce asm primetila da se Bella mnogo cesa (valja se, trlja o zid, sapama se cesa po glavi, "normalno" se cesa) i uz to cesanje i cvili. Primetila sam da se abnormalno mnogo linja, ali prolece je i prvo linjanje, pa sam mislila da joj nije nista. Medjutim, danas sam je odvela kod veterinara zbog svraba i otkrila da je Bellu napala "alergicna" buva. Dobila je 3 injekcije i stavila sam joj Frontline i vec je bolje. Zelela sam da pitam kako bih mogla da joj pomognem da je ne svrbi mnogo, da li postoji neko sredstvo ili nesto tome slicno, zao mi je da je gledam kako se cesa, pa bih zelela da joj malo olaksam tu alergiju dok ne prestane. Hvala unapred na odgovorima... Very Happy
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Alergija na buve... Empty Re: Alergija na buve...

    Počalji  Berna Sre 30 Maj 2012, 21:56

    Da, didermal krema koju mazes na mesta gde ima crvenila. Naravno redovno stavljanje nekog repelenta kako bi se smanjila verovatnoca ujeda buve.
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Alergija na buve... Empty Re: Alergija na buve...

    Počalji  paun Sre 30 Maj 2012, 21:57

    Sve isto, samo sto mi i dan danas nije jasno sta je u pitanju, buva nema, moj jos pride ima i crvene usi koje ga svrbe. Ja sam provalio da kad mu naidje takav period pomogne prirodna hrana. Trenutno krka mix: papaline, krilca, juneca dzigerica i pileci bubci, cesanje je prestalo, ljinjanje jako ali ne bas kako ume i usi mnogo mirnije. Dal naidje losija hrana ili bog bi ga znao
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Alergija na buve... Empty Re: Alergija na buve...

    Počalji  Berna Sre 30 Maj 2012, 22:02

    Paun, je l' se peruta?
    paun
    paun


    Broj poruka : 375
    Godina : 47
    Lokacija : Negotin
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

    Alergija na buve... Empty Re: Alergija na buve...

    Počalji  paun Sre 30 Maj 2012, 22:11

    Ne znam dal je perut vise kao neki beli masni puder koji ostaje po rukama i nogavicama dok se cetkamo
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Alergija na buve... Empty Re: Alergija na buve...

    Počalji  Ben_Bella Sre 30 Maj 2012, 22:20

    paun ::Ne znam dal je perut vise kao neki beli masni puder koji ostaje po rukama i nogavicama dok se cetkamo
    Verujem da je to perut. Probacu kremu i naravno prirodnu ishranu. Hvala na pomoci!!! cheers
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Alergija na buve... Empty Re: Alergija na buve...

    Počalji  Berna Čet 31 Maj 2012, 09:09

    Najverovatnije je alergican na neki sastojak iz hrane, vecina pasa je alergicna na zitarice (kukuruz, psenica, soja) kojih ima previse u jeftinim komercijalnim hranama. Probajte sa nekim glanulama bez zitarica ili kuvajte..

    Sponsored content


    Alergija na buve... Empty Re: Alergija na buve...

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 29 Apr 2024, 04:42