Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    molim za brz odgovor!

    crnilord
    crnilord


    Broj poruka : 23
    Godina : 32
    ime psa : LORD
    Datum upisa : 08.05.2012

    molim za brz odgovor!  Empty molim za brz odgovor!

    Počalji  crnilord Ned 07 Okt 2012, 14:21

    Dobar dan,pozdrav svima.. Lord je bio na vikendici u prirodi i zakacila su mu se 2 krpelja,oba smo skinuli,i oba su na glavi,blizu oka,jedan je bas uz oko a drugi je malo iznad.. E sada me brine da li treba da ga vodim kod veterinara posto na jednom od tog ujeda mu se pojavila kvrdzica odprilike kao zrno kukuruza i na oba mesta mu je odpala dlaka.. da li je nesto ozbiljno i da ga odma vodim kod veterinara ili da sacekam neko vreme i da gledam kakav je.. malo je mirniji ali takav je uvek kada dodje sa vikendice posto tamo ima drugara pa onda dan dva po povratku bude mirniji,valjda mu nedostaje.. Normalno se igra,mazi,isli smo u setnju,nije nista drugacije nego inace.. jede sasvim normalno,kao i uvek pojede sta god da mu das.. malo pre sam pokusala da mu izmerim temperaturu ali nemoguce je u analnom otvoru pa sam cula za metod ispod prednje noge pa na to da dodam,0,5 stepeni i temperatura mu je na toplomeru 36,7,mada ne znam koliko je to pouzdana metoda.. ne znam sta da radim,nas veterinar ne radi danas ali odvescu ga negde drugde.. Ne znam sta da radim,pomagajte.. Malo pre sam mu stavila advantix jer je vreme proslo je tacno mesec dana od proslog.. Hvala unapred,pozdrav. Question
    Ras is best dog for me
    Ras is best dog for me


    Broj poruka : 114
    Godina : 25
    ime psa : Ras
    Datum upisa : 24.07.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Ras is best dog for me Ned 07 Okt 2012, 14:39

    crnilord ::Dobar dan,pozdrav svima.. Lord je bio na vikendici u prirodi i zakacila su mu se 2 krpelja,oba smo skinuli,i oba su na glavi,blizu oka,jedan je bas uz oko a drugi je malo iznad.. E sada me brine da li treba da ga vodim kod veterinara posto na jednom od tog ujeda mu se pojavila kvrdzica odprilike kao zrno kukuruza i na oba mesta mu je odpala dlaka.. da li je nesto ozbiljno i da ga odma vodim kod veterinara ili da sacekam neko vreme i da gledam kakav je.. malo je mirniji ali takav je uvek kada dodje sa vikendice posto tamo ima drugara pa onda dan dva po povratku bude mirniji,valjda mu nedostaje.. Normalno se igra,mazi,isli smo u setnju,nije nista drugacije nego inace.. jede sasvim normalno,kao i uvek pojede sta god da mu das.. malo pre sam pokusala da mu izmerim temperaturu ali nemoguce je u analnom otvoru pa sam cula za metod ispod prednje noge pa na to da dodam,0,5 stepeni i temperatura mu je na toplomeru 36,7,mada ne znam koliko je to pouzdana metoda.. ne znam sta da radim,nas veterinar ne radi danas ali odvescu ga negde drugde.. Ne znam sta da radim,pomagajte.. Malo pre sam mu stavila advantix jer je vreme proslo je tacno mesec dana od proslog.. Hvala unapred,pozdrav. Question
    Moj isto tako na stomaku nema dlake od ujeda krpelja i od tog ujeda je dobio onu bolest krpelja(zaboravio sam kako se zove)otisli smo bili kod veta i on mu je dao inekcije jedva je izvukao zivu glavu!Ovako se bar meni desilo!
    Ras is best dog for me
    Ras is best dog for me


    Broj poruka : 114
    Godina : 25
    ime psa : Ras
    Datum upisa : 24.07.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Ras is best dog for me Ned 07 Okt 2012, 14:42

    Nemoj paniciti ja ti samo kazem kako je mini bilo!
    crnilord
    crnilord


    Broj poruka : 23
    Godina : 32
    ime psa : LORD
    Datum upisa : 08.05.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Nemoj paniciti ali moj pas je jedva izvukao zivu glavu

    Počalji  crnilord Ned 07 Okt 2012, 14:47

    Nemoj paniciti ali moj pas je jedva izvukao zivu glavu What a Face Pa sta da radim,da ga odma vodim ili da cekam neke simptome.. Koji su uopste simptomi?
    Ras is best dog for me
    Ras is best dog for me


    Broj poruka : 114
    Godina : 25
    ime psa : Ras
    Datum upisa : 24.07.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Ras is best dog for me Ned 07 Okt 2012, 14:50

    Sa dolaskom toplijeg vremena stize i opasnost za nase ljubimce.Sezona krpelja pocinje ranim proljecem i traje do ranog ljeta ,a ponovo se vracaju u doba toplije jeseni.Sve je vise podataka da ih moze biti i preko citave godine.Moj je pas imao tu nesrecu da nadje zarazenog krpelja u sred zime,pocetkom januara.
    Krpelji koji nisu zarazeni nisu opasni za naseg ljubimca ako se na vrijeme odstrane cak i ako se radi o vecem broju.Mogu izazvati prolaznu groznicu gubitak apetita ili blazu anemiju.Ti simptomi spontano nestaju odstanjivanjem krpelja.Opet naglasavam ako se na vrijeme tj. sto ranije otkriju.
    Pravi problem predstavljaju zarazeni krpelji koji prilikom sisanja krvi unose parazite u krv psa,koji prodiru do eritrocita i razaraju ih.Treba proci oko 24 sata da pocne izlucivati parazite.Piroplazmoza je najcesce akutnoga toka.Simptomi koji se mogu javiti su:povisena temperatura,bezvoljnost,gubitak apetita,slabost,depresija,bljedilo vidljivih sluznica,splenomegalija,urin crveno-smedje boje...
    Simptomi mogu biti izrazeni u blazoj mjeri ali je neophodna intervencija veterinara jer se radi o bolesti sa potencijalno smrtnim ishodom.
    Sto se zastite od krpelja ja koristim Frontline i to samo u proljece kada ih ima najvise.Ostatak godine pazim gdje i kada cu ga odvesti te ga redovno pregledam nakon svake setnje.
    Kako se vi borite protiv ovih zlih nametnika?jeste li imali tu nesrecu da vas pas oboli od piroplazmoze?

    Evo ovo je bilo u jednoj temi
    Ras is best dog for me
    Ras is best dog for me


    Broj poruka : 114
    Godina : 25
    ime psa : Ras
    Datum upisa : 24.07.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Ras is best dog for me Ned 07 Okt 2012, 14:52

    Ako ti ovo nije pomoglo potrazi savete strucnih ljudi
    crnilord
    crnilord


    Broj poruka : 23
    Godina : 32
    ime psa : LORD
    Datum upisa : 08.05.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  crnilord Ned 07 Okt 2012, 15:45

    Hvala,svakako cu otici kod vet da budem mirnija.. Surprised
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Berna Ned 07 Okt 2012, 17:23

    Kad sam na prolece nasla krpelja na Kukiju, zvala sam veterinara koji me je posavetovao da pratim stanje narednih 7 dana. Ukoliko primetim gubitak apetita, temperaturu, depresivnost da ga odmah odvedem kod veterinara. E sad, posto nije imao nikakvih simptoma, na kraju ga nisam ni odvela.

    Pre mesec dana smo uradili sve moguce testove (piroplazmoza, dirofilarioza, anaplazmoza, giardia) i biohemiju i svi testovi su bili negativni a biohemija je bila u redu.

    Ja ove testove radim jednom godisnje (na jesen), tako da mozete i vi to da praktikujete kako biste bili sigurni.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Ben_Bella Ned 07 Okt 2012, 20:38

    Berna ::Kad sam na prolece nasla krpelja na Kukiju, zvala sam veterinara koji me je posavetovao da pratim stanje narednih 7 dana. Ukoliko primetim gubitak apetita, temperaturu, depresivnost da ga odmah odvedem kod veterinara. E sad, posto nije imao nikakvih simptoma, na kraju ga nisam ni odvela.

    Pre mesec dana smo uradili sve moguce testove (piroplazmoza, dirofilarioza, anaplazmoza, giardia) i biohemiju i svi testovi su bili negativni a biohemija je bila u redu.

    Ja ove testove radim jednom godisnje (na jesen), tako da mozete i vi to da praktikujete kako biste bili sigurni.
    Koliko otprilike kostaju sve te analize...?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Berna Ned 07 Okt 2012, 21:15

    Ne mogu da se setim posto smo radili i snimke pod anestezijom (pa smo dobili i popust), ali u svakom slucaju sigurno zavisi od veterinara do veterinara koliko naplacuje pa najbolje da pitas svog veterinara.
    crnilord
    crnilord


    Broj poruka : 23
    Godina : 32
    ime psa : LORD
    Datum upisa : 08.05.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  crnilord Pon 08 Okt 2012, 11:35

    Hvala,vodila sam ga sinoc kod veterinara i rekla mi je da je za sada ok,da ga pratim narednih dana pa ako bude nekih promena da se javim.. Smile i da,merila sam ga,on ima 7 meseci i ima 31 kg.. veterinar kaze da je malo previse ali meni ne izgleda ni malo debeljuca Smile sta vi mislite? https://2img.net/r/ihimg/a/img59/6718/dscn3410i.jpg
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Ben_Bella Pon 08 Okt 2012, 11:36

    crnilord ::Hvala,vodila sam ga sinoc kod veterinara i rekla mi je da je za sada ok,da ga pratim narednih dana pa ako bude nekih promena da se javim.. Smile i da,merila sam ga,on ima 7 meseci i ima 31 kg.. veterinar kaze da je malo previse ali meni ne izgleda ni malo debeljuca Smile sta vi mislite? https://2img.net/r/ihimg/a/img59/6718/dscn3410i.jpg
    Meni je on taman kako treba, presladak je i drago mi je da je dobro. I love you
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Berna Pon 08 Okt 2012, 20:13

    Sa te slike se ne vidi nista, vidi ovde kako da proveris da li ti je pas debeo

    https://labradorfanclub.serbianforum.info/t425-tezina-stenca-labradora?highlight=tezina+stenca+labradora
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Ben_Bella Pon 08 Okt 2012, 22:50

    Berna ::Ne mogu da se setim posto smo radili i snimke pod anestezijom (pa smo dobili i popust), ali u svakom slucaju sigurno zavisi od veterinara do veterinara koliko naplacuje pa najbolje da pitas svog veterinara.
    Hvala!!! cheers
    zampa
    zampa


    Broj poruka : 260
    Godina : 40
    ime psa : Badu
    Datum upisa : 29.04.2012

    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  zampa Sre 10 Okt 2012, 18:49

    Nije debeo, lep je sav. Mozda ima malo krupniji kostur pa je zato tezi. I moj Badu ima 7 meseci i mislim da ima blizu 30 kg.

    Sponsored content


    molim za brz odgovor!  Empty Re: molim za brz odgovor!

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 21:31