Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
inadzija
arpades
6 posters

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  arpades Pon 15 Okt 2012, 14:39

    Moja Dolli je uparena pre šesnaest dana, ne znamo još da li je skotna, ali njen poboljšan apetit i delom smirenost, ukazuje da neke promene postoje.
    Da li neko može napisati svoja iskustva o testovima, analizama kao i vakcinama koja su radjena u toku skotnosti radi što boljeg zaštićenja kučića od raznih infekcija kao i zaraznih bolesti.
    inadzija
    inadzija


    Broj poruka : 9
    Godina : 35
    Lokacija : PO
    ime psa : Dona
    ime psa : Nala
    Datum upisa : 08.03.2012

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  inadzija Sub 20 Okt 2012, 02:31

    Moja Dona se parila pre 50 dana, ovo mi je prvi put da imam skotnu zenku, ali nista skoro se nije znalo do oko 30. dana. Tada se tek videlo da se rasirila i da su sisice porasle. Mada promene u ponasanju nisu nastupile pre toga. Sada ne voli mnogo da se igra, skace ili trci, odgovara joj samo mazenje i paznja.
    Razgovarao sam sa veterinarom u vezi sa celom trudnocom. Vakcinacija se radi po navrsetku 45 dana trudnoce radi zastite stenadi. Jedino sto si mozda trebao da odradis pre parenja je ciscenje od glista, ali cuo sam da to ne valja da se radi u toku trudnoce. Sada samo malo pojacana ishrana i cekam 30. oktobar pa da vidimo. Dobio sam i spisak po nedeljama kako bi najbolje trebalo da se tretiraju stenci, ali to otom-potom.
    To je za sada od mene, toliko mogu da ti pomognem u vezi sa trudnocom, a za kocenje cu videti tek za 10-ak dana Razz
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  arpades Ned 21 Okt 2012, 22:22

    hvala na odgovoru, pa vi ste onda blizu kraju? Very Happy

    ja jesam odradio ćišćenje od parazita sa Pratel tabletama i primili smo i godišnju vakcinu protiv besnila, ali protiv štenećaka nismo. Kakva je to vakcinacija posle 45 dana trudnoće? jeste vi to primili? (obzirom da ste u pedesetom danu već...)
    Na mnogim mestima se spominje, da treba odraditi bris u poslednjih desetak dana, kako bi se utvrdilo da li postoje neke bakterije, pa ukoliko ih ima da se primeni terapija antibiotikom....
    inadzija
    inadzija


    Broj poruka : 9
    Godina : 35
    Lokacija : PO
    ime psa : Dona
    ime psa : Nala
    Datum upisa : 08.03.2012

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  inadzija Čet 25 Okt 2012, 10:44

    Vakcina je imunoloska. VANGUARD PLUS CPV. Nemoj misliti da ja dajem neku preporuku za vakcinu, jos nismo stigli da ispitamo kako deluje. Tu vakcinu je dala veterinarka (ona valjda zna najbolje). Danas bas idem kod veterinarke, jer se mojoj Doni pojavila neka krastica iznad repa, a i dlake oko nje su opale, pa da vidimo sta je to. Za bris ne verujem da cu da radim, ali usput kada sam cistio boks isprskao sam za dezinfekciju prostora, promenio slamu, spremio kotilicu licne izradnje. Sada me zajebala ova silna zima od jednom pa moram da je premestam u supu i da zalozim vatricu. Nista bolje nego kada sve krene naopako :p Jos 2 dana i trebalo bi da dobijamo prinovu.
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  arpades Čet 25 Okt 2012, 11:59

    Nadam se da je sve u redu, javi šta kaže vet.
    Ta vakcina koju si naveo treba da je PARVO. To je protiv mačije kuge.

    Nama je danas 26-ti dan, još uvek nisam siguran da li jesmo ili nismo....
    inadzija
    inadzija


    Broj poruka : 9
    Godina : 35
    Lokacija : PO
    ime psa : Dona
    ime psa : Nala
    Datum upisa : 08.03.2012

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  inadzija Čet 25 Okt 2012, 14:53

    Pa sve je ok. Kaze da ako joj je boks pokriven slamom da sada treba da joj menjam stalno, na nedelju dana, a posle kocenja chak na 2-3 dana. Samo sad protestuje sa hranom. A ja ludim, ne znam da li joj se nova mesavina granula ne svidja ili sta je... Spremio joj sve za kocenje, cak je i sporetic spreman u slucaju mraza ili velike zime. (na sve da budem spreman)...
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  Nade Čet 25 Okt 2012, 16:11

    Pitanje,zasto slama? Za mene je ona najmanje higienska za malishane i za mamu. Zasto? Zato sta prvo dize prasinu, drugo u ta prasina ima mali milion mikroorganizme. Ja bih pre da spremim nekoliko tjeba, koje bih menjala svaki dan ili na nekoliko dana(ovisi kako bi bebushani kakili i piskili)
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  ViPns Čet 25 Okt 2012, 17:33

    I ja sam vise pristalica cebadi kao sto Nade rece,a sto se tice te vakcine ako je pas redovno vakcinisan (svakih godinu dana) nema potreba,a ako je proslo vise od godinu dana od poslednje vakcine posavetujte se sa veterinarom!
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  arpades Čet 25 Okt 2012, 22:00

    ako već štrajkuje sa hranom, možda je već blizu koćenja.. Very Happy
    inadzija
    inadzija


    Broj poruka : 9
    Godina : 35
    Lokacija : PO
    ime psa : Dona
    ime psa : Nala
    Datum upisa : 08.03.2012

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  inadzija Pet 26 Okt 2012, 11:05

    eto... nocas smo dobili pronovu Razz Razz :p 8 stenceta od kojih samo jedno crno :p
    danas cu da promenim sa slame na krpice i cebice. Jako je neprakticno. Majka i stenci su skroz ispomerali slamu i sada se ona nalazi samo oko njih. Receno mi je da probam i sa piljevinom, ali mislim da ce je isto tako ispomerati. Cebe je ipak prava stvar :p Ova moja je odlicna majka, nema sta. Ponosan sam na nju. A stenci velikiii...
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  arpades Pet 26 Okt 2012, 11:19

    Čestitamo Very Happy

    nadji neke pamučne krpe, majice lakše ti je za pranje. A ako imaš u blizini neku prodavnicu, nakupi i kartona, pa to možeš stavljati ispod.
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  Ben_Bella Pet 26 Okt 2012, 12:10

    CESTITAMO!!! cheers Da su zivi i zdravi!!! Very Happy
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  Nade Pet 26 Okt 2012, 19:18

    Cestitam,zivi i zdravi!!
    inadzija
    inadzija


    Broj poruka : 9
    Godina : 35
    Lokacija : PO
    ime psa : Dona
    ime psa : Nala
    Datum upisa : 08.03.2012

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  inadzija Pet 26 Okt 2012, 19:43

    pu puu... da kucnem u drvo. I ja sam bio nervozan kao "devica u krevetu" :p Hvala hvala. Dona krenula da jede, oraspolozila se, stenchici nahranjeni, sada malo dremaju. Za podlogu sam iskoristio one stare stvari koje su nam roditelji cuvali iz nepoznatog razloga. Karton je spreman ako se ovo bude prljalo vecom brzinom nego sto se pere. Sad mogu i ja da pitam, osim ciscenja od glista u 3-oj nedelji (kako predlaze veterinar) ima li jos nesto sto bih mogao da ubacim da budu sto zdraviji i veci.
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  ViPns Pet 26 Okt 2012, 22:17

    Cestitke neka su zivi i zdravi. Sto se tice trenutnog perioda potrudite se samo da majka ima sto kvalitetniju hranu i dovoljnu kolicinu vode,pobrinite se da kod njih bude suvo i cisto...priroda ce odraditi ostalo! Wink
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  Ben_Bella Pet 26 Okt 2012, 22:17

    inadzija ::pu puu... da kucnem u drvo. I ja sam bio nervozan kao "devica u krevetu" :p Hvala hvala. Dona krenula da jede, oraspolozila se, stenchici nahranjeni, sada malo dremaju. Za podlogu sam iskoristio one stare stvari koje su nam roditelji cuvali iz nepoznatog razloga. Karton je spreman ako se ovo bude prljalo vecom brzinom nego sto se pere. Sad mogu i ja da pitam, osim ciscenja od glista u 3-oj nedelji (kako predlaze veterinar) ima li jos nesto sto bih mogao da ubacim da budu sto zdraviji i veci.
    Mozete da hranite kuju hranom za stence, cula sam da je to dobro zbog mleka, ispravite me ako gresim.
    inadzija
    inadzija


    Broj poruka : 9
    Godina : 35
    Lokacija : PO
    ime psa : Dona
    ime psa : Nala
    Datum upisa : 08.03.2012

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  inadzija Sub 27 Okt 2012, 02:44

    jeste... kupio sam granulice koje su bas za stence i kuje dojilje. Nisu bas jeftine u odnosu na dosadashnju hranu, ali kazu da ima dosta vise hranljivih materija koje su potrebne stencima. Nisam samo zapisao kako se zove, sledeci put kada kupujem zapisacu.
    arpades
    arpades


    Broj poruka : 127
    Godina : 50
    Lokacija : zrenjanin
    ime psa : Dollores
    Datum upisa : 11.03.2011

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  arpades Pon 12 Nov 2012, 13:09

    Nama je danas 45-i dan skotnosti.
    Dollores je dobila danas vakcinu,Polivalentna vakcina za zaštitu pasa protiv infektivnih bolesti EURICAN
    evo nešto o tome
    http://www.mps.hr/UserDocsImages/VETERINA/VET%20MED%20PRO/UPUTE/EURICAN%20DHPPI2-L%20-%20uputa.pdf

    just_labs
    just_labs


    Broj poruka : 247
    Godina : 26
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Viki
    Datum upisa : 13.01.2011

    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  just_labs Sre 14 Nov 2012, 22:08

    inadzija, ima li neka slika sa stencima? Smile
    p.s. cestitke, sa zakasnjenjem Wink

    Sponsored content


    Testovi, analize i vakcine skotne kuje Empty Re: Testovi, analize i vakcine skotne kuje

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 06 Maj 2024, 16:17