Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    kuca mi je jako bolesna :(

    Ancibg
    Ancibg


    Broj poruka : 7
    Godina : 34
    ime psa : Lili
    Datum upisa : 19.10.2012

    kuca mi je jako bolesna :( Empty kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Ancibg Pet 19 Okt 2012, 01:14

    Kuca mi je bolesna vec 4 dana od parvoviroza-parvovirus-macija kuga.Ima 7 mes..U pocetku je povracala sve sto je pojela,malaksala je skroz,jedva da moze da hoda...Koliko vidim ova bolest moze biti smrtonosna po moju Lili,a ona je bas lose.Pozvala sam veterinara juce i imala je temperaturu 40.Odmah joj je dao infuziju i neke inekcije.Samo malo pomaka je bilo da joj je kao bolje,tek je uvece pocela da pije malo vode.Dao mi je neke antibiotike koje joj dajem na 5h,al ubrzo posle toga sve ispovraca.Ima proliv braonkaste boje i mnogo je tuzna,oci su joj pune suza i dosta balavi Sad. Uzasna bolest koja ju je pogodila a i mene sa njom Sad.Danas je imala temperaturu 41...Povracala je opet nekoliko puta veceras za redom i imala braonkasti proliv jako tecan.Evo upravo je cujem koliko mnogo sad vode pije,al veterinar kaze da nikad nije imao ovakav slucaj da pas ima 41C temp...Kakva su vam iskustva sa ovom bolescu?Kako bi ja mogla da pomognem mojoj liliki Sad suze njoj idu suze meni Sad samo bezi negde od mene da je ne gledam takvu Sad
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Berna Pet 19 Okt 2012, 08:24

    Ne gubite nadu. Stavite psa na infuziju. Evo iskustva sa ovog foruma, o psu koji se izvukao

    https://labradorfanclub.serbianforum.info/t576-malo-pomoci

    Da li je pas primio sve vakcine pre nego sto se razboleo?
    Ancibg
    Ancibg


    Broj poruka : 7
    Godina : 34
    ime psa : Lili
    Datum upisa : 19.10.2012

    kuca mi je jako bolesna :( Empty jao

    Počalji  Ancibg Pet 19 Okt 2012, 10:36

    Jeste,primila je sve vakcine.Nadam se da ce biti dobro,evo cekam veterinara da dodje :S nadam se da ce biti uredu.mada ona i dalje lezi,al joj je pogled malo drugaciji nije toliko tuzan
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Berna Pet 19 Okt 2012, 11:05

    Bas cudno da se razbolela a da je primila sve vakcine.

    Drzim fige, javljajte kako ide.
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Nade Pet 19 Okt 2012, 12:35

    Nije cudno Berna, nemas pojma u makedonija koliko je parvo prosirena, i vishe nema ona sezonska parvoviroza...Ako je vakcina bila losha, onda ni organizam nije odgovorio kako sto treba.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Berna Pet 19 Okt 2012, 13:16

    Nade ::Nije cudno Berna, nemas pojma u makedonija koliko je parvo prosirena, i vishe nema ona sezonska parvoviroza...Ako je vakcina bila losha, onda ni organizam nije odgovorio kako sto treba.

    Hm, kako sme vakcina da bude "losa"? Mislis, da je veterinar dao vakcinu kojoj je istekao rok trajanja? U svakom slucaju, dobijaju se 3 vakcine jos dok je pas stene. Koja je verovatnoca da sve tri budu lose?
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Ben_Bella Pet 19 Okt 2012, 13:48

    Drzimo fige, nadam se da ce biti dobro, samo je vi lepo cuvajte i sve ce biti u redu.
    Ancibg
    Ancibg


    Broj poruka : 7
    Godina : 34
    ime psa : Lili
    Datum upisa : 19.10.2012

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Ancibg Pet 19 Okt 2012, 14:02

    Pa evo upravo je veterinar bio i kaze da mu dosta bolje izgleda nego juce.Temperaturica je spala na 38,i primila je infuziju i jednu inekciju.Sad se samo nadamo da nece povracati vise i imati proliv.I da dobije zelju da jede.
    Primila je sve vakcine tako da je i meni dosta cudno da dobije ovu odvratnu i tesku bolest Sad
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Nade Sub 20 Okt 2012, 17:00

    Berna ::
    Nade ::Nije cudno Berna, nemas pojma u makedonija koliko je parvo prosirena, i vishe nema ona sezonska parvoviroza...Ako je vakcina bila losha, onda ni organizam nije odgovorio kako sto treba.

    Hm, kako sme vakcina da bude "losa"? Mislis, da je veterinar dao vakcinu kojoj je istekao rok trajanja? U svakom slucaju, dobijaju se 3 vakcine jos dok je pas stene. Koja je verovatnoca da sve tri budu lose?

    Ne znam, to je bilo samo mislenje...plus svaki ogranizam je zaseban, tako da ovo je diskutabilno pitanje. Bitno je da stene reaguje na terapija i da se izvuce.
    Ancibg
    Ancibg


    Broj poruka : 7
    Godina : 34
    ime psa : Lili
    Datum upisa : 19.10.2012

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Ancibg Sre 24 Okt 2012, 00:31

    Evo vec 8 dana od pocetka ove bolesti..Lili je jako slabo reagovala na prvu terapiju,infuzija i par inekcija,koje su je odrzavale u zivotu tih 5 dana terapije.Uopste nije htela da jede,sve joj je gadno bilo do juce.Juce je pocela da prima longacef direktno u venu,i cim je primila pocela je da njuska da jede Smile
    Sad je bolje,i danas je primila longacef i trckara po dvoristu.Samo ima malo problema,kad uzme hranu u usta trese glavicom...Ne znam dal je to posledica ove bolesti,jer ranije se to nije desavalo
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Nade Sre 24 Okt 2012, 07:31

    Dok pocne normalno da jede, dajte joj manje kolicine ali vise puta dnevno, i nek dobija svoja omiljena hrana kao nagradu sta je pojela obrok Smile
    Ancibg
    Ancibg


    Broj poruka : 7
    Godina : 34
    ime psa : Lili
    Datum upisa : 19.10.2012

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Ancibg Pon 29 Okt 2012, 15:01

    Kuca mi se oporavila,sad je opet luda kao sto je bila Smile jeste da sad imamo obrijane nogice al ona je zdrava i nema posledica.Treskanje glavicom je prestalo kad je unela dovoljno hrane i sad nam je super Smile nedaj boze nikom ovo da dozivi niti da se nekom kuca ovako razboli
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Berna Pon 29 Okt 2012, 15:40

    Bas mi je drago sto se vasa kuca izvukla! cheers

    Cuvajte se

    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Ben_Bella Pon 29 Okt 2012, 16:05

    Berna ::Bas mi je drago sto se vasa kuca izvukla! cheers

    Cuvajte se

    I meni je jako drago sto se kuca izvukla, sada samo uzivajte... Wink

    Sponsored content


    kuca mi je jako bolesna :( Empty Re: kuca mi je jako bolesna :(

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj 2024, 07:32