Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+3
Ben_Bella
Berna
ViPns
7 posters

    Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO...

    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO...

    Počalji  Ben_Bella Ned 27 Jan 2013, 10:51

    Nade ::
    Ben_Bella ::Nismo bili finansijski u mogucnosti da im snimimo kukove i laktove, nema mogucnosti da se snime kod nas i zenke koje su se parile sa njim su iz istog mesta odakle i ja tako da smo u stalnom kontaktu sa vlasnicima zenka i stencima. Kao sto rekoh, rekao mi je veterinar da psa trebam pariti bar dva puta, zbog raka testisa, medjutim pitali su me neki ljudi zbog njihovih zenki, pa sam pristala, ali zelim da ga kastriram, a sa Bellom da postignem mnogo vise, da pravilno postupim i da ne gresim u nekim stvarima kao sa Benom, tek danas sam u stvari shvatila posle silnog citanja na internetu koliko znaci snimiti kukove i laktove i priznajem da sam pogresila. Hvala vam svima sto ste mi otvorili oci, sada jos vise razumem ovu rasu i jos vis volim ovaj forum, svi ste tako divni, hvala jos jednom.
    PS: Nadam se da se ne ljutite na mene! Embarassed

    Ivonce, evo ja tju ti ispricam svoja prica. Ja sam student, moji ne rade, studiram van svog grada, studije mi traje 5 i po godine redovno, izdrzavam sebe i imam pas sta ide van zemje i radi genetske testove van zemje, za jedna godina ako mi se sakupe sve troskove sigurno sam potrosila vishe nego 500 eura. Ti si u Srbija i tebi je bilo finansiski tesko da uradis snimke, a zamisli meni kako je bilo Very Happy jer pepino snimanje je bilo izmedju dve specijalke prosle sezone, Bg i Cacak, plus pas je bio ta nedelja u Srbija. Nadam se da tjes razumeti sta ti zelim retji.

    Drugo, ako uporedjujemo Ben i Bela, Ben je bolji.
    U potpunosti razumem, izvinite sto sam sve lose razumela, sada shvatam da nikome nije lako i da ste samo zeleli da pomognete. Nade, ne znam sta da kazem osim svaka cast! Sve uspevate, idete sa psom na izlozbe, snimate kukove, laktove i sve ostalo, studirate, stvarno svaka cast!
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO...

    Počalji  Ben_Bella Ned 27 Jan 2013, 10:52

    Berna ::Displazija je poligenetska bolest, istina je da ako su roditeljima kukovi HD A moze da se desi stene sa displazijom, ali ce onda odgajivac biti pametan pa nece vise kombinovati ta dva psa. Snimanje kukova je za sad jedini nacin kakve-takve kontrole. Nemojte gledati u tudje dvoriste, sta radi ovaj, sta radi onaj. Budite korektni, ako vec hocete da krenete u odgoj. Sve ostalo su izgovori.
    Hmmm, to nisam znala, znaci, ako stene ciji roditelji imaju HD: A, dobije displaziju, ta kombinacija se vise ne ponavlja, ako sam dobro razumela?
    ViPns
    ViPns


    Broj poruka : 1158
    Godina : 47
    Lokacija : Novi Sad
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

    Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO... - Page 2 Empty Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO...

    Počalji  ViPns Ned 27 Jan 2013, 13:50

    Potpisujem sve sto je rekla Berna,samo bih zeleo da dodam da ista ta bolest moze da bude i stecena,tj moze da nastane i kao posledica ne adekvatne ishrane i ne normalnih fizickih aktivnosti,ali bitno je da se ljudi potrude da, shodno svojim mogucnostima,zamene prirodnu selekciju,posto psi,pa makar i bili mesanci nemaju mogucnost da biraju partnera (najjaceg,najsposobnijeg u coporu),vec "prvog dostupnog" i zato mi to moramo uraditi,jer smo na neki nacin mi krivi sto smo im oduzeli prirodnu selekciju! A to sto Nade radi je prava posvecenost nekoga ko zeli da ucestvuje u razmnozavanju neke rase,ko to ne moze ili ne zeli da cini ne bi smeo da se bavi razmnozavanjem, vec da uziva zajedno sa svojim psom koliko im to mogucnosti dozvole!
    P.S. Molim vas sve da raspravu prenesemo na neku drugu temu jer je ovo tema za predstavljanje Bena i Bele i njihovih vragolija! Wink
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO...

    Počalji  Nade Ned 27 Jan 2013, 14:17

    Hvala Petre, iskreno kad gledas od van sve je tako lako i svi misle "ma ovi odgajivaci pune su pare samo stancaju" ja sam to osetila po svoj dzeb. I uvek kazem, pare me ne zanimaju sta sam dala, jer oni dolaze i ode, nisam karakter sta trosi na gluposte,nikad nisam ni bila, ovo znam da sam investirala za njeno zdravje, bitje sta treba toliko godina da provede samnom. Uhvatila sam se i ja ai moj kum st aje moje godiste, pa ga zovem brat,zajedno brinemo o Pepi, obojca se borimo protiv nashe roditelje,jer oni nisu bas ljudi sta vole cuvati pse, i sve je to zaista tesko, bas radi to sta smo obojca "parazite" na svoje roditelje i pare sta su za nas, deo idu za pse jos i ne razume sve te troskove kad im objasnjavas zasto toliko pare idu. A tek samo koliko toga ne znaju...

    A sad da se vratim na teme, pomenula sam neke testove...

    Idea OptiGen je test za PRA-prcd ili progresivna retinalna atrofija vishe ovde
    http://www.optigen.com/opt9_test_prcd_pra.html

    Idea EIC- Exercise Induced Collaps
    http://www.vdl.umn.edu/ourservices/canineneuromuscular/eic/taylor2008/home.html

    Idea CMN-Centronuclear Myopathy
    http://www.labradorcnm.com/pages/site/0-frame_site.html



    Sponsored content


    Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO... - Page 2 Empty Re: Parenje pasa - genetske bolesti i kako ih spreciti, izlozbe, IUO...

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet 17 Maj 2024, 13:21