Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    RODOVNIK

    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    RODOVNIK Empty RODOVNIK

    Počalji  svetlana.petelinsek Sre 30 Jan 2013, 13:32

    Astor ima 6 meseci i nema rodovnik.Pošto prvi put imam psa i ne znam ništa o tome molila bih nekog da mi objasni mogu li da ga vodim na ocenjivanje pošto bih volela stručnu ocenu i gde ili se to podrazumeva kad ga budem vodila na čipovanje.Ko uopšte radi ocenjivanje? Mogu li da ga prijavim za izložbe i koliko mora da bude star,šta treba da zna da bi učestvovao na izložbi?Gde mogu to da nađem?Može li on da dobije rodovnik prvi u svojoj lozi?Gledala sam neke rodovnike i ništa ne razumem.
    Ustvari bih samo želela stručnu ocenu a ovo ostalo bih volela da znam da mogu da ispadnem pametna u društvu!
    Unapred hvala svima koji se odluče da mi odgovore! Shocked
    Ben_Bella
    Ben_Bella


    Broj poruka : 3047
    Godina : 25
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

    RODOVNIK Empty Re: RODOVNIK

    Počalji  Ben_Bella Sre 30 Jan 2013, 14:04

    Nemozete mu izvaditi rodovnik, ako otac i majka nisu ocenjeni i nemaju rodovnike i ako leglo nije prijavljeno... samim tim sto nema rodovnik, ne moze na izlozbe i niko ga ne moze oceniti. Ocenjuje ga sudija koji je priznat od strane FCI, odnosno ima sudijsku licencu. Posto nema rodovnik i nije ocenjen ne bi bilo najpametnije pariti ga, zato sto nemate 100% dokaz da nije mesanac. Ipak to ne znaci da vas ne moze voleti, kao i vi njega i da ne mozete uzivati u zivotu! Wink
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    RODOVNIK Empty Re: RODOVNIK

    Počalji  Nade Sre 30 Jan 2013, 16:45

    Cip nema veze sa rodovnikom, pitajte svog veta, i ako mozete cipujte ga, nacice vi se ako planirate da izadjete van zemje.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    RODOVNIK Empty Re: RODOVNIK

    Počalji  Berna Sre 30 Jan 2013, 17:34

    Kao sto je vec napisano, na izlozbe ne moze, a bez obzira iz kog razloga rodovnik nije izvadjen, ne mozete naknadno izvaditi rodovnik niti moze da bude prvi u lozi, bar ne moze u Srbiji i u Evropi, kad je u pitanju rasa priznata od strane FCI (Labrador Retriver). Naime, bez rodovnika ne postoji nikakva garancija da je pas cistokrvan i ne tretira se kao takav. Pas naravno moze (i mora) da bude cipovan, za to vam treba samo plavi pasos (dobija se kod veterinara) u koji se lepi broj mikrocipa.

    Sigurna sam da ce malisa sa slike biti odlican ljubimac i ispunjavati vas zivot radoscu bez obzira na nemogucnost ocenjivanja i izlozbene karijere, a sledeci put kad budete kupovali rasnog psa najbolje je da platite nesto vise, ali da ga kupite od savesnog odgajivaca, jer svaki odgajivac koji PRODAJE RASNOG psa mora to da radi savesno, a ne da poklanja ili da prodaje stence od 50 evra a da im se poreklo ne zna.
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    RODOVNIK Empty Re: RODOVNIK

    Počalji  svetlana.petelinsek Čet 31 Jan 2013, 09:28

    Hvala svima na odgovorima,to je ono što me je zanimalo.U principu me ni ne zanima da ima rodovnik jer mi je jedino bitno da je on jedan divan pas kojeg svi u kući obožavamo.Ko god da nam dođe u kuću prvo pita gde je Astor,mi više kao da ne postojimo!
    Stvarno nisam imala nameru da uštedim pri kupovini psa pa da onda trošim novac da pribavim rodovnik.Astora smo dobili od dragih prijatelja i osvojio nas je na prvi pogled tako da ga ne bismo menjali ni za šta na svetu.Samo me je zanimalo kako to ide.Čitala sam karakteristike Labradora i Astor po meni zadovoljava sve kriterijume,ali nigde nisam mogla da nađem ovo što sam pitala.
    Čipovaćemo ga svakako,to nam je veterinar objasnio.Planiramo da sa njim idemo u Grčku na letovanje tako da ćemo to svakako uskoro uraditi.
    Gledala sam skoro na TV-u da se organizuju izložbe mešanaca pa bih ga vodila tamo.
    Pozdrav svima!
    Nade
    Nade
    moderator


    Broj poruka : 553
    Godina : 32
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

    RODOVNIK Empty Re: RODOVNIK

    Počalji  Nade Čet 31 Jan 2013, 09:55

    Za grcku vam treba i titar test, pitajte svog veta i o tome, mikrocip vam nece biti dovoljan.
    svetlana.petelinsek
    svetlana.petelinsek


    Broj poruka : 59
    Godina : 58
    Lokacija : Beograd
    ime psa : ASTOR
    Datum upisa : 12.10.2012

    RODOVNIK Empty Re: RODOVNIK

    Počalji  svetlana.petelinsek Čet 31 Jan 2013, 11:25

    Nade ::Za grcku vam treba i titar test, pitajte svog veta i o tome, mikrocip vam nece biti dovoljan.
    Hvala,raspitaću se.

    Sponsored content


    RODOVNIK Empty Re: RODOVNIK

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon 20 Maj 2024, 12:59